VIDEO: Jason Garrison kollitab meeskonnakaaslaseid

Halloween on lõpuks käes ja ookeani taga minnakse täna naabri ukse taha "kommi või pommi" tegema. Kuigi olgem ausad, kõik kes on käinud mardi- või kardisanti tegemas teavad, et maiustuste nuiamine võib olla väga vaevarikas ettevõtmine. Palju lihtsam ja ehk isegi lõbusam on hoopis kollimask pähe tõmmata ning Halloweeni puhul kedagi hirmutada. Selle võttis ette Jason Garrison.

(foto: 25stanley.com)
Tampa Bay Lightningu suvine uus nägu sai läinud ööl Philadelphia Flyersi vastu kirja oma esimese värava. Seega tasub äkki nüüd enne igat kohtumist sedamoodi meeskonnakaaslaseid kollitada.


 Lisaks ühele väravale on Garrison 11 matšiga kogunud ka neli söödupunkti.

Miks on Penguins ülekaalus mängides nii hea? Jevgeni Malkin teab vastust

Uue hooaja esimese kuu lõpuks on Pittsburgh Penguins (oodatult) olnud üks liiga resultatiivsemaid meeskondi. Üheksa mänguga on kirja saadud 36 tabamust. Tervelt 15 neist on tulnud arvulises ülekaalus, mis on seni olnud justkui automaatrelv.

(foto: sportingnews.com)
Penguins pani läinud ööl Los Angeles Kingsi vastu kaks oma kolmest väravast järjekordselt arvulisest ülekaalust. Samal õhtul oli Buffalo Sabres teinud alles oma hooaja esimese ülekaalu värava olgugi, et kaks meeskonda on üsna võrdselt enamuse olukordi nautida saanud - Penguins 38, Sabres 34 korda.

Aga mis siis ikkagi teeb ühe meeskonna ülekaalu nii teravaks, et põhimõtteliselt võib juba enne karistusminutite tiksuma hakkamist neile värava kirja ära panna? Vastus on lihtne.
Malkin on seni kõik oma hooaja neli väravat teinud ülekaalu olukordadest. Lisaks on pooled tema kaheksast söödust samuti tulnud siis, kui vastased on väljakul vähemuses.

KUULA: Eepiline hispaaniakeelne hokikommentaar

Florida Panthers sai Arizona Coyotesi vastu lõpuks hooaja esimese koduvõidu kätte ja seda väga erilisel õhtul. Nimelt toimus iga-aastane "Hispanic Heritage Night", mis pühendatud Hispaania ja Latiino päritolu inimestele ning kultuurile. Selle puhul tehti mängust ka hispaaniakeelne ülekanne.

(foto: Getty Images)
Panthers võitis kohtumise 2-1. Võiduvärav tuli viimase kolmandiku keskel Scottie Upshalli poolt vahetult pärast seda, kui ta oli karistuspingilt pääsenud. Seega oli see igati hea põhjus o-de venitamiseks, mis on meile tuttavaks saanud hispaaniakeelseid jalgpallivideoid vaadates.

Kuula eepilist kommentaari SIIT.

Kohtumine Coyotesi vastu oli esimene kolmest, millest kohalik hispaaniakeelne raadio plaanib ülekande teha. Raadiokanalis käib tihedat promotööd tegemas ka Panthersi varuväravavaht Al Montoya, kes on esimene NHL-i jõudnud Kuuba päritolu ameeriklane.

Marian Hossa tõusis 1000 punkti meeste sekka

NHL-i ajaloos on nüüd 80 mängijat, kes on oma karjääri jooksul kirja saanud vähemalt 1000 punkti. Viimati ühines selle seltskonnaga Marian Hossa. Slovakkia ründetuus sai Chicago Blackhawksi karistusvisetega saadud 5-4 võidus Ottawa Senatorsi vastu kirja ühe värava ja ühe söödu.

(foto: Andre Ringuette/Getty Images)
Just Ottawast sai Hossa NHL-i karjäär 90ndate lõpus ka alguse. Ta kandis Senatorsi särki nullindate keskpaigani. Blackhawksis on ta mänginud alates hooajast 2009/10 ning aastate jooksul kogunud endale väga kenad numbrid.

(foto: Twitter @myregularface)
Karjääri 466. tabamus oli see, mis viis Blackhawsi viimasel kolmandikul 4-3 ette. Senatorsi aitas lisaajale Mika Zinbanejadi hooaja esimene koll vaid paar minutit enne normaalaja lõppu. Blackhawks jäi kohtumise jooksul kaks korda kaotusseisu - esimesel ja viimasel kolmandikul.

Hossa kõrval said kaks punkti kirja ka Kris Versteeg ja kapten Jonathan Toews. Mõlemad tegid 1+1. Mängu parimaks valiti aga hoopis Patrick Sharp, kes karistusvisete seerias ainsana täpne oli.

80-pealise seltskonna seas sai Hossast alles neljas mees, kes on oma tuhandenda punkti teinud endise tööandja vastu.


Teised kohtumised:

Pittsburgh Penguins 3 - 0 Los Angeles Kings (tipphetked)

Selles kohtumises jõudis erilise tähiseni Jevgeni Malkin. Penguinsi 1-0 värava juures sai temast Penguinsi ajaloos alles viies mängija, kes on saanud kätte 400 söödupunkti. Penguins lõpetas avakolmandiku 2-0 eduseisuga. Mõlemad tabamused sündisid loomulikult arvulisest ülekaalust, mis voolab hetkel Penguinsil ulmeliselt hästi - 39.5%. Viimasel kolmandikul pani mängule punkti Chris Kunitzi teine värav. Marc-Andre Fleury sai nullimängu kätte 36 tõrjega. Malkin pole endiselt mitte ühestki kohtumisest nulliga väljunud.

Buffalo Sabres 2 - 3 (LA) Boston Bruins (tipphetked)

Sabres valmistas korralikku närvikõdi olgugi, et sai Niklas Svedbergi poolt valvatud väravale vaid 15 pealeviset. Bruinsile päästis lisaaja viis minutit enne normaalaja lõppu Brad Marchand, kes kõmmutas ka lõpuks võiduvärava. Mõlema tabamuse puhul tuleb Sabresil hokijumalaid kiruda. Kohtumisest 34 tõrjega väljunud Jhonas Enrothil polnud nende puhul mitte midagi teha. Bruinsi poolt oli tegu üsna kohutava esitusega, aga ega võitjate üle kohut ei mõisteta. Ja fännid on nii ehk naa rõõmsad.


Tampa Bay Lightning 4 - 3 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Flyersil jääb üle kiruda kehva algust ja vaid nelja pealeviskega lõppenud avakolmandikku. Väga huvitav oli viimane kolmandik, mil tehti neli väravat ja seda nii, et Flyers vastas Lightningule vahetult pärast seda, kui endale lasti ära teha. Steven Stamkos lõpetas kahe värava ja ühe sööduga. Valtteri Filppula sai kirja kolm söötu ja Jason Garrison tegi 1+1. Flyersi edukaim oli kahe söödupunktiga Claude Giroux ning 1+1 teinud Jakub Voracek. Lightning on nüüd Flyersi vastu viimasest 15-st kohtumisest võitnud koguni 12.

Florida Panthers 2 - 1 Arizona Coyotes (tipphetked)

Panthersile on selgelt meeldinud rohkem võõrsil mängimine, kus ollakse seni normaalaja kaotuseta ja kus mänge käib vaatamas rohkem rahvast, kui üks vanamees ja tema koer, aga nüüd on ka kodus võiduarve avatud. Väravad tulid Brandon Pirri ja Scottie Upshalli poolt. Coyotesi oli ette viinud Martin Hanzal.

St. Louis Blues 2- 0 Anaheim Ducks (tipphetked)

Blues läks mängule väga kiduras seisus ilma Paul Stastny, David Backesi ja T.J. Oshieta, aga suurt kolmikut polnudki vaja. Jake Allen sai hooaja esimese nullimängu 24 tõrjega.

New Jersey Devils 2 - 1 (KV) Winnipeg Jets (tipphetked)

Devilsi karistusvisete needus kestis 18 kohtumist. Kummalise saatuse vingerpussina oli viimane võit tulnud ka just Jetsi vastu. Samuti tuli võit  päeval, mil tähistati "Kuradite ööd" ehk siis tegu oli igatepidi sümboolse tulemusega. Jets rivistuses oli tagasi Evander Kane aga värava eest hoolitses Blake Wheeler. Viigi sai Devils kätte alles viimastel minutitel tänu Michael Ryderi ilusale soolole. Paha polnud ka Jacob Josefsoni värav, mis selle selgelt liiga pikaks veninud karistusvisete needuse murdis.



Nüüd saame hakata Flyersi ebaõnne loendama. Neil on praegusel hetkel kirjas seitse järjestikust karistusvisete kaotust.

Minnesota Wild 4 - 3 (KV) San Jose Sharks (tipphetked)

Sharks sai viimase kolmandiku teisel minutil Joe Thorntoni väravast 3-1 ette, aga seda ei suudetud siiski hoida. Wild paugutas normaalajaga vastaste väravale 42 üritust, ehk siis võib öelda, et ega kaotust ei oldud ka väärt. Lõpuks suudeti seda vältida tänu Kyle Brodziakile, kes tegi mõlemad viigisadamasse viinud väravad. Karistusvisete seerias jäi Wild peale 2-1. Sharksil õnnestus Wild viimasti võõrsil alistada 2010. aastal.

Colorado Avalanche 5 - 0 New York Islanders (tipphetked)

Islanders ähkis ja puhkis, aga 40 pealeviset ei toonud mitte midagi. Avalanche'i eest ärkas ellu eelmise hooaja parim uustulnuk Nathan MacKinnon, kes kallutas teisel kolmandikul tehtud kahe väravaga kohtumise kindlalt oma meeskonna poolele. Kahe punktiga lõpetasid ka Matt Duchene, Erik Johnson, Cody McLeod ja hot dogi mees Max Talbot.


Avalanche oli enne seda kohtumist vastased tänavu alla kahe värava peal suutnud hoida vaid korra.

Vancouver Canucks 3 - 2 (LA) Montreal Canadiens (tipphetked)

Canadiens mängis ennast 0-2 auku enne, kui sealt tänu Alex Galchenyuki ja Max Pacioretty väravatele välja ronis. Need tulid viimase kaheksa minuti jooksul. Lisaajal sai külalistele saatuslikuks Tom Gilberti poolt vastase takistamise eest saadud karistus. Ülekaalu tegi väravaks Daniel Sedin. Canadiens on seni oma 11-st mängust koguni üheksas lasknud endale teha mängu avavärava.

Blue Jacketsi peatreener: "Ma pole midagi sellist varem näinud."

Eelmise hooaja üllatusmeeskond Columbus Blue Jackets on pärast ilusat hooaja algust vajunud idakonverentsi tagumisse otsa. Seda suuresti tänu vigastustele, mis pidevalt meeskonna mängurütmi häirivad. Oma sõnade kohaselt pole midagi sellist varem näinud ka meeskonna peatreener Todd Richards.

(foto: Mark J. Terrill/Associated Press)
Jackets läks üleeilsele Ottawa Senatorsi vastu peetud mängule ilma põhiväravavahi Sergei Bobrovski ja mitmete ründemängijateta. Kohtumisest tuldi välja suure 2-5 kaotusega ja ilma oma põhikaitsja James Wisniewski ning teise kolmiku tsentri Artjom Anisimovita. Esimene murdis viimasel kolmandikul ühe oma sõrmedest ja teine sai vastase liiga jõulise tegutsemise järgselt peapõrutuse.

"Ma ei tea, kas ma olen hokijumalatele midagi teinud või on keegi teine millegagi hakkama saanud, aga ma pole midagi sellist varem näinud," rääkis 48-aastane peatreener pärast mängu. "Tundub, et igas kohtumises langeb keegi vigastusega auti."

Põhimõtteliselt on Richards hetkel ilma kahe kolmiku jagu ründajatest. Meeskond on viimasest viiest matšist kaotanud neli ja kõigis neis on endale lastud vähemalt kolm väravat. Seda enam on hirmutav Bobrovski ja Wisniewski puudumine.

Idakonverentsis edestatakse vaid kogu liiga peksupoisse Buffalo Sabresit ja Carolina Hurricanesi ning Florida Panthersit, kellel on kaks mängu vähem peetud.

John Moore läheb viiemängulisele puhkusele

Kui oktoober möödus suures osas rahulikult, siis NHL-i Mängijate Ohutuse Ühingul on viimastel päevadel käed-jalad tööd täis olnud. John Scott lõi karistuste jagamiselt punni pealt ära ja nimekaim John Moore võttis talle sappa. New York Rangersi kaitsja läheb viiemängulisele sundpuhkusele.

(foto: Frank Franklin II/AP)
Moore teenis oma karistuse esmaspäevases Minnesota Wildi vastu peetud kohtumises. Teisel kolmandikul juhtunud intsidendis oli kannataja rollis Erik Haula.


23-aastase kaitsja jaoks on see lühikese aja jooksul juba teine mängukeeld. Mulluste playoffide ajal teenis ta sarnase võttega kahemängulise pausi.

Lõppkokkuvõttes oli tänavune oktoober mullusest selgelt rahulikum. Aasta tagasi jagati esimese kuuga välja kümme erinevat karistust, millega tuli vahele jätta 44 mängu.

Ovetškin taas kuival, Capitalsile järjekordne kaotus

Kui Aleksandr Ovetškin alustas hooaega esimesest neljast mängust viie väravaga, siis võis öelda, et mees on muretult üle elanud uue peatreeneri Barry Trotzi ümberkorraldused. See ilus algus on aga asendunud masendava põuaperioodiga. Ovi pole viis mängu järjest mitte ühtegi punkti kirja saanud ja see on tema karjääri pikim nulliseeria.

(foto: Alex Brandon/Associated Press)
Käsi käes kapteni kehvade esitustega on ka meeskonna tulemused kannatanud. Capitals püsis pikalt normaalaja kaotuseta, kuid on nüüd pidanud vastaste paremust tunnistama viimasest neljast mängust koguni kolmes. Viimati kodujääl Detroit Red Wingsi vastu.

Avakolmandik lõppes Verizon Centeris väravateta - ainsaks põnevushetkeks olukord, kus Braden Holtby ise koperdas, aga Red Wingsile määrati karistus ja värav ei lugenud - kuid seejärel hakkas juhtuma. Esmalt tegi Gustav Nyquist vastupidiselt mängukäigule 1-0. Capitals oli vastased avakolmandikul hoidnud vaid kolme väravaviske peal ja Nyquisti hooaja viies tabamus oli kindlasti paras külm dušš nende jaoks. Küll aga koguti end kiirelt. Mõned minutit hiljem tegi ülekaalus oma hooaja esimese Jevgeni Kuznetsov ja Capitalsi viis eduseisul puhkama Troy Brouwer, kes skooris kolmandiku viimasel minutil.

Pärast 40 minutit läks aga kõik kodumeeskonna jaoks allamäge. Kummalise kaitsetegevuse järgselt viigistas seisu Justin Abdelkader, kes lisas kolmandiku keskel veel ühe ja Pavel Datsjuk vormistas lõppseisu 4-2 viimasel minutil ülekaalu väravaga.

Red Wings jätkab eeskujulikult vähemuses mängimist. Capitals pani küll ühe ära, aga seda kuuest katsest. Red Wingsi 93.8% on hetkel liiga parim näitaja.


Sarnaselt Capitalsile jäi ka Nashville Predators alles hiljuti ilma normaalaja kaotuseta staatusest, kuid kiirelt hüpati nüüd ree peale tagasi. Edmonton Oilers alistati võõrsil 4-1. Oilers läks kohtumisele neljamängulise võiduseeriaga, mida ilmarahvas oli viimati näinud kuus aastat tagasi, aga kohtumist alustati ülikehvalt. Avakolmandikul saadi Pekka Rinne väravale vaid kolm üritust. Kodumeeskonna õnneks saadi aga pausile 0-0 seisuga.

Teine kolmandik oli Oilersi poolt palju parem - 15 pealeviset - aga oma olukorrad realiseeris oskuslikumalt ära Predators. Pooleteise minutiga tegid Craig Smith ja Taylor Beck 2-0. Shea Weber lisas kohe viimase perioodi alguses kolmanda ja olgugi, et Taylor Hall rikkus kolmandiku keskel Rinne nullimängu ära, Oilers tagasi tulla siiski ei suutnud. Lõppseisu 4-1 vormistas Smith oma õhtu teisega.


Väärib märkimist, et Predators on hetkel Kesk divisjoni liider.

FOTO: Connor McDavid tegi trennis litri puruks

Eile sai Facebooki postitatud, et järgmise suvise NHL-i drafti kõige ihaldatuim mängumees Connor McDavid on oma drafti aastal liikumas paremas tempos, kui seda tegi omal ajal Sidney Crosby. Nüüd on selgunud, et tema võimekus ei piirdu vaid sellega. Talendikas kanadalane tegi trennis ühe pealeviskega litri puruks.

(foto: Craig Robertson/Toronto Sun)
Juhtunust postitas Twitterisse fototõestuse McDavidi meeskonna Erie Ottersi abitreener, kaitsjana NHL-is üle 800 kohtumise pidanud Jay McKee.
17-aastase mängumehe aktsiad kerkisid nüüd ehk veel kõrgemale. Kui see üldse võimalik on.

Penguins kostitas Devilsit kaheksa (!) väravaga

Teadupärast ei maksa magavat karu äratada ja nähtavasti ei tasu ka pingviine kurjaks ajada. New Jersey Devils läks Pittsburgh Penguinsi kodujääl peetud kohtumist 3-1 juhtima, aga siis tuli vaid korjata, korjata, korjata ja korjata, kuniks enda puuri oli lennanud kaheksa tükki.

(foto: Gregory Shamus/Getty Images)
Devils võitles 3-1 edu välja teise kolmandiku kuuendaks minutiks. Esimene pandi Marc-Andre Fleury selja taha juba 9. sekundil. Üks väravatest tuli ka arvulises vähemuses. Pingviinide marss algas teise kolmandiku üheksandal minutil. Vahe tegi ülekaalust minimaalseks Jevgenu Malkin. Mõni minut hiljem sai Penguins tänu Patric Hörnqvistile viigi kätte ning seejärel hakkas rong peatusest väljuma.

Teisel kolmandikul lisati oma arvele veel kaks väravat ja lõpetati ühtlasi sellega Devilsi esinumbri Corey Schneideri õhtu. Tema tegi vaid 18 tõrjet. Asendusmees Scott Clemmensen polnud väga palju teravam. Kui üldse. Tema kolmekordseks üle mängimiseks läks Penguinsil vaja vaid kümmet pealeviset. Seejuures kombineerisid Malkin ja Sidney Crosby vaid kolm punkti - kõik väravad.

Kohtumise parimaks valiti Steve Downie, kes tegi 1+1. Põhimõtteliselt oli mitmepunkti mehi rohkem, kui Clemmensenil tõrjeid.


Teised kohtumised:

Boston Bruins 3 - 4 Minnesota Wild (tipphetked)

Wild tegi midagi enamvähem sarnast, mida Penguins. Ja loomulikult, mida New York Rangers nende endi vastu oli eelneval õhtul teinud. Viimasel kolmandikul rabeleti välja 1-3 august. Bruins oli suuresti tänu kollanokale Seth Griffithile edu saanud - tema poolt 2+1 - aga viimasel kolmandikul jäädi lihtsalt liiga passiivseks. Kaheksa pealeviske vastu pani Wild 18 tükki. Mängu lõpuks kaldus selles arvestuses Wildi edu 42-28 peale.

Columbus Blue Jackets 2 - 5 Ottawa Senators (tipphetked)

Jacketsile sai saatuslikuks viimase kolmandiku algus. Esmalt lasti neljandal minutil Erik Karlssonil külalised 3-2 ette viia ja seejärel korjati endale viieminutiline karistus. Selle lõpuhetkedel kasvatas Senatorsi edu kahe peale Alex Chiasson. Minut hiljem lisas veel ühe Craig McArthur ja rong oli läinud. McArthur lõpetas 1+2'ga. Jacketsi jaoks tegi õhtu veel kurvemaks see, et järjekordselt langes üks mängija vigastustetondi küüsi. Kaitsja James Wisniewski murdis sõrmeluu.

New York Islanders 3 - 4 Winnipeg Jets (tipphetked)

Islanders rikkus oma mängu samuti ühe viieminutilise karistusega ära. Jets tegi selle jooksul teise kolmandiku alguses kaks väravat. Kolmandiku viimase viie minutiga saadi veel 3-3 viik kätte, aga kuna Ondrej Pavelecile pakuti üsna kerge tööpäev - vaid 21 pealeviset - siis oli raske võidusadamasse jõuda. Sinna suunas Jetsi viimase kolmandiku alguses Andrew Ladd, kes oli ka 1-1 viigivärava autor. Tema kõrval oli hoos ka Bryan Little, kes sai kirja kolm söödupunkti.

Toronto Maple Leafs 4 - 0 Buffalo Sabres (tipphetked)

Sabres sai vastaste väravale vaid kümme pealeviset, millega püstitati klubi negatiivne rekord. Ühtlasi kordab see Leafsi rekordit. 2002. aastal õnnestus Ottawa Senatorsi rünnak samamoodi ära lämmatada. Väravaid tuli oodata teise kolmandiku viimase minutini, mil Tyler Bozak pani ülekaalust lõpuks lumepalli veerema. Hiljem lisas ta endale veel ühe söödu. 1+1 tegi ka Phil Kessel. Kaitsja Morgan Reilly lõpetas kahe söödupunktiga. Sabresi kaitsja Tyler Myers, kelle nimi ringleb aktiivselt erinevates üleminekute juttudes, tõdes pärast matši, et enam madalamale ei saa meeskond langeda.

Tampa Bay Lightning 7 - 3 Arizona Coyotes (tipphetked)

Mitte ükski Lightningu tabamus ei tulnud Steven Stamkose poolt, kes lõpetas õhtu vaid ühe söödupunktiga. Tyler Johnson sai neid kokku lausa neli. Nikita Kutšerov tegi oma NHL-i karjääri esimese kübaratriki. Kaks väravat sai enda nimele Brian Boyle.

Philadelphia Flyers 3 - 2 (LA) Los Angeles Kings (tipphetked)

Mõlemad väravavahid olid superhoos. Ray Emery tegi 38 tõrjet ja Jonathan Quick 40 tõrjet. Küll ajas aga viimase korralikult närvi endise Kingsi mehe Brayden Schenni poolt tehtud võiduvärav, kus näis, et Flyersi ründaja lükkas litri koos Quickiga üle väravajoone.


Colorado Avalanche 2 - 3 (KV) San Jose Sharks (tipphetked)

Paras väravavahtide šõu toimus ka selles mängus. Semjon Varlamov pidi Avalanche'i postide vahel seisma silmitsi koguni 51 pealeviskega! Antti Niemit kostitati 33 üritusega. Vaatamata selgele ülekaalule pidi aga Sharks viimasel kolmandikul kaotusseisust välja tulema, et endale vähemalt punkt päästa. Mängus kohtusid karjääri jooksul esmakordselt kaks venda - Jamie McGinn (Avalanche) ja Tye McGinn (Sharks).

Chicago Blackhawks 0 - 1 Anaheim Ducks (tipphetked)

Kollanokk Scott Darling tegi Blackhawksi väravasuul taas ilusa esituse, aga lasi ühel siiski enda selja taha lipsata. See tuli viimasel kolmandikul arvulises vähemuses Devante Smith-Pelly poolt. Ducksi puuris seisnud John Gibson tegi karjääri teise nullimängu 38 tõrjega. Kohtumine oli väga võitluslik ja seda jääb hästi iseloomustama alljärgnev kaader.


Dallas Stars 3 - 4 (LA) St. Louis Blues (tipphetked)

Stars sai koguni kolm korda eduseisu nautida. Eest rebimine aga siiski ei õnnestunud. Bluesi aitas lisaajale Vladimir Tarasenko tabamus ning venelane vormistas lisaminutitel ka oma NHL-i karjääri esimese kübaratriki. Seejuures tunnistas pärast mängu Bluesi peatreener Ken Hitchcock, et 22-ründaja oli eelmisel päeval trennist haiguse tõttu puudunud. Tarasenko kõrval oli resultatiivne ka Jori Lehterä. Soomlane lisas endale ka kaks söödupunkti. Starsi eest tegid Tyler Seguin ja Trevor Daley 1+1.

Calgary Flames 1 - 2 (KV) Montreal Canadiens (tipphetked)

Flames sai tunda seda, mida neil endil on kombeks teha. Ehk siis vastast domineeriti kogu kohtumise vältel, aga võidust jäädi lõpuks ilma. Pealevisete arvestuses oli Flames üle 38-19. Canadiens võitis viimati Calgary's 2002. aasta jaanuaris.

Vancouver Canucks 4 - 1 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Hurricanes sai Eric Staali tagasi, kes korjas endale kohe ka ühe söödupunkti, aga kasu sellest polnud. Canucks oli turvaliselt 3-0 mängu juhtimas, kui Jiri Tlusty oma meeskonna tabloole sai. Brad Richardson tegi Canucksi poolelt kaks väravat ja barankamehi oli vaid seitse. Ryan Miller teenis karjääri 300. nullimängu 29 tõrjega. Pärast tema liitumist on nüüd vähemalt 300 võitu saanud väravavahtide klubi 30 mehe suurune.

Vigastused muudkui kuhjuvad: Blue Jackets jäi Bobrovskist ilma

Columbus Blue Jackets on ilmselgelt mingisugused kõrgemad jõud närvi ajanud. Meeskond ei suuda mitte ühtegi nädalat mööda saata ilma, et mõni mängija ei langeks vigastusega auti. Nüüd on Sinijakke tabanud ehk kõige suurem hoop - järgmise paari nädala jooksul tuleb hakkama saada ilma oma esiväravavahita.

(foto: Kevin Hoffman/USA TODAY Sports)
Sergei Bobrovski on pandud vigastatud mängijate reservlisti sõrmevigastusega. Venelane mängis pühapäeval Los Angeles Kingsi vastu kohtumise edukalt lõpuni ja seni pole teada antud, millal ja mistõttu ta sõrmeluu ära murdis.

Tema asemel tõuseb Jacketsi esiväravavahiks Curtis McElhinney, kes ise alles nädalavahetusel vigastuste listist aktiveeriti. Eile pandi vigastatud meeste nimekirja ründaja Matt Calvert. Teda olid seal juba ees ootamas Nick Foligno, Brandon Dubinsky, Boone Jenner ja Nathan Horton.

Lühidalt öeldes, kuskilt on saadud korralik karmavõlg ja seda tuleb nüüd tasuda.

John Scottile määrati kahemänguline karistus

Aega läks, aga asja sai. NHL Mängijate Ohutuse Ühing on välja jaganud hooaja esimese mängukeelu. See läks San Jose Sharksi ründajale John Scottile. Oma NHL-i karjääri jooksul üle 40 kakluse pidanud 2.03 pikk ja 120 kilo kaaluv koll sai kahemängulise karistuse, kuna läks sihilikult uut vahetust alustades vastasega tüli norima.

(foto: Nick Wass/Associated Press)
Vastaseks oli Anaheim Ducksi Tim Jackman, kelle Scott ka kiirelt maha murdis. See algatas sündmuste jada, kus isegi Ducksi väravavahil Frederik Andersenil hakkasid rusikad sügelema.


Tegu on esimese karistusega, mille Mängijate Ohutuse Ühing on uue juhi Stephane Quintali valitsemisajal välja jaganud.

Scott kaotab mängukeelu ajal veidi üle 17 000 dollari, mis kantakse mängijate hädaabi fondi.

Kakluste rohkest mängust ei väljunud kaduteta ka Ducks. Kaitsja Ben Lovejoy lõhkus ühes kätšis ära oma sõrmeluu.

Rangers tegi viimasel kolmandikul Wildile uut ja vana

Need 18 006 inimest, kes möödunud ööl Madison Square Gardenisse olid kogunenud, said nautida ühte tõeliselt vinget jäähokimatši. New York Rangers võõrustas Minnesota Wildi ja kui pärast kahte kolmandikku oli kodupubliku meeleolu üsnagi kurb - Rangers oli 0-3 taga - siis lõpusireeni kõlades oli olukord hoopis vastupidine.

(foto: Corey Sipkin/New York Daily News)
Wild tegi kõik kolm väravat teisel kolmandikul. Esimene neist tuli vahetult pärast seda, kui Rangers oli suutnud edukalt viis minutit vähemuses ära mängida. Chris Kreider saadeti Jonas Brodini selja tagant ründamise eest mängust minema. Sama saatus tabas ka vahetult pärast Wildi teist tabamust John Moore'i. Tema murdis Erik Haula määrustevastaselt maha. Ehk siis Rangersi seis oli halvimast halvim. Kuid mitte lootusetu.

Lootusele pandi ka kohe viimase kolmandiku alguses hagu alla. Kaitsja Kevin Klein tegi viimase kolme mängu jooksul oma teise. Paar minutit hiljem oli vahe juba üheväravaline. Rick Nash skooris oma hooaja üheksanda. Wild sai siis veel korraks rongi sabast kinni ja Jason Zucker tegi vahetult pärast Nashi väravat külaliste neljanda, aga see oli justkui ette määratud, et sellest kohtumisest saab võitjana lahkuda vaid Rangers.

Kaks minutit pärast Zuckeri kolli pani pirni põlema Derick Brassard ja mäng keerati täielikult pea peale 17. minutil mõnekümne sekundi jooksul. Esmalt skooris 19-aastane Anthony Duclair oma karjääri esimese ja seejärel Mats Zuccarello oma hooaja esimese. Oma karjääri 31. tabamusega tõusis Zuccarello läbi aegade kõige resultatiivseimaks norralaseks NHL-is. Ta möödus nullinate alguses Columbus Blue Jacketsis mänginud Espen Knutsenist.

Wild oli enne seda mängu tänavu enda selja tagant korjanud vaid kuus tükki. Viimati skooris Rangers viis viimase kolmandiku väravat 11 aastat tagasi ja kolmeväravalisest kaotusseisust tuldi viimasel kolmandikul viimati välja 12 aastat tagasi

.
Imesid juhtus aga mujalgi. Möödunud ööl toimunud teises mängus alistas Edmonton Oilers Montreal Canadiensi ja seda oma seljataguse puhtana hoides. Hooaega inimtolmuimejana alustanud Ben Scrivens tegi 3-0 võidumängus 29 tõrjet.

Oilersi viis avakolmandiku lõpusekunditel 1-0 ette Benoit Pouliot, kelle jaoks oli see esimene värav uue klubi särgis. Nail Jakupov tegi teisel kolmandikul 2-0 ning lõppskoori vormistas viimasel perioodil tühja võrku Taylor Hall.

Canadiens sai küll vastaste väravale selgelt rohkem viskeid - Dustin Tokarski seisis silmitsi vaid 18 üritusega - aga nähtavasti on mõni kohalik voodoo-nõid mingisuguse needuse neile peale pannud. Oilers on viimasest kümnest omavahelisest vastasseisust võitnud tervelt seitse.


Pärast vaikset kahe mänguga õhtut on tuleval ööl kavas koguni 12 matši.

Olli Määttät ootab ees uus mängupaus

Kogu suve õlaoperatsioonist taasumisele kulutanud Olli Määttä peab taaskord ühe ravikuuri ette võtma. Pittsburgh Penguinsi kaitsjal avastati kaelas kasvaja. Selle eemaldamiseks läheb soomlane taas noa alla ning teda ootab ees 4-nädalane mängupaus.

(foto: Charles LeClair/USA TODAY Sports)
Uut hooaega seitsmest mängust viie punkti alustanud kaitsjal on diagnoositud kilpnäärmevähk. Sõna "vähk" on muidugi hirmutav, kuid seda ei peeta väga tõsiseks probleemiks. "Me ei usu, et ta vajab kiiritusravi või kemoteraapiat ja ootame täielikku paranemist," tõdes Penguinsi arst Dr. Dharmesh Vyas. "Tõenäoliselt jätkab Olli täisväärtusliku elu elamist ja see ei tohiks mõjutada tema võimekust mängida hokit."

Määttä ise on uudise suhtes olnud üsna filosoofiline.
USA-s korraldatud uuringu kohaselt taastuvad sellest vähitüübist edukalt 97.8% inimesest.

Sharks lõpetas Ducksi võiduseeria

Laupäeval liiga punasele laternale Buffalo Sabresile hävinud San Jose Sharks oli pühapäeva õhtul hoopis teises tujus. Oma divisjonirivaal Anaheim Ducks pandi paika tulemusega 4-1. See on Ducksi jaoks pärast hooaja avamängu esimeseks kaotuseks. Ühtlasi on see esimene kodukaotus.

(foto: Jae C. Hong/The Associated Press)
Sharks oli oma viimasest 12-st külaskäigust Honda Centerisse saanud vaid üheksa võitu, kuid see meeskonda ei heidutanud. Kohtumist alustati väga aktiivselt ja üheksandal minutil oli juba ka esimene värav olemas. Autoriks Brent Burns. 29-aastane kaitsja on hetkel liikumas punkt mängu kohta tempos.

Ducksil oli probleeme rünnakuvõimaluste genereerimisega ja kaitse ei pidanud ka nii hästi, kui ehk oleks pidanud. Sharks sai esimesele puhkepausile 2-0 eduseisuga. Mõnikümmend sekundit enne avakolmandiku lõppu tegi ülekaalust oma hooaja viienda värava Joe Pavelski.

Kui täpselt pool kogu mänguajast oli mängitud, oli Sharks juba 3-0 ees. Värav tuli kaitsja Marc-Edouard Vlasici poolt. Teise kolmandiku lõpus hakkasid ka tunded juba veidikene üle keema ja viimasel kolmandikul toimus päris mitu plahvatust. Teeniti lõviosa kohtumise jooksul kahepeale kokku saadud 165-st karistusminutist. Selle vahel jagati ära ka kaks ülekaalu väravat.



Meeskonnad kohtuvad uuesti novembri lõpus.

Teised kohtumised:

Winnipeg Jets 2 - 1 (LA) Colorado Avalanche (tipphetked)

Jetsi puurivaht Ondrej Pavelec tegi 22 tõrjega hooaja parima mängu. Mitmed neist tulid lisaajal. Lisaperioodi tõid Andrew Laddi ja Jamie McGinni tabamused, mis sündisid mõlemad esimesel kolmandikul. Semjon Varlamov lõpetas 26 tõrjega ja pidi abitult vaatama, kuidas 25 sekundit enne karistusvisete seeriale minekut litter tema selja taha põrkas. Tabamus läks Bryan Little'i arvele.

Los Angeles Kings 5 - 2 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Jackets üllatas 1-0 edu võtmisega - karjääri esimene värav kaitsjalt Tim Erixsonilt - kuid üllatuspommist jäi lõpuks asi kaugele suuresti tänu Jeff Carteri oivalisele mängule. Ta tegi 1-1 viigivärava ja lisas sellele veel kolm söödupunkti. 70nete kolmik tegi taas kõike, mida tahtis. Carter - Tyler Toffoli - Tanner Pearson on nüüd Kingsi tänavusest 21st väravast teinud 16. Pearson pani Sergei Bobrovski selja taha kaks litrit ja trollis pärast mängu sõnadega: "Meie kolmik töötab hetkel üsna hästi." Jonathan Quickist sai Kingsi ajaloo kolmas mees, kes klubi eest saanud kirja üle 20 000 mänguminuti. Kohtumist jäi varjutama Nick Foligno vigastus. Jacketsi ründaja põrkas õnnetult ühe kohtunikuga kokku.

Chicago Blackhawks 2 - 1 Ottawa Senators (tipphetked)

Üks kohtunik oli antikangelase rollis ka selles kohtumises. Vilemees jäi ühes ülekaalu olukorras Blackhawksi rünnakule ette ja nii sai Senators vaid päev pärast seda, kui Montreal Canadiens tegi omanäolise vähemuses värava, kirja samuti ühe väga kummalise tabamuse. Milan Michalek sai hakkama hooaja esimese väravaga, mis tegi seisuks 1-1. Teise kolmandiku alguses oli Jonathan Toews Blackhawksi juhtima viinud. Blackhawks murdis kahemängulise kaotuste seeria kollanokast väravavahi Scott Darlinguga. Chicago külje all Lemontis sündinud puurivaht tegi 32 tõrjet. Võiduvärav läks Brent Seabrooki nimele. Patrick Kane sai Toewsi tabamuse juures kirja oma karjääri 500. punkti.

Vancouver Canucks 2 - 4 Washington Capitals (tipphetked)

Capitals lasi Barry Trotzi käe all esimest korda oma väravale enam kui 30 pealeviset. Neid tuli Canucksi poolt 34, samas kui Capitals suutis vaid 22. Külalised läksid Marcus Johanssoni väravast 1-0 ette, kuid sellele vastas Canucks kolme järjestikuse tabamusega. Liam O'Brian tegi veel seisu tasavägiseks, kuid Capitalsil ei olnud õiget hoogu ning võidust jäädi kaugele. Esimesed viis väravat sündisid kõik teisel kolmandikul. Lõppskoori tegi tühja võrku Radim Vrbata.

FOTO: Cam Atkinson demonstreeris õõvastavat lõikehaava

Nädala alguses sai kirjutatud, kuidas viimasel ajal on toimunud mitmeid intsidente, kus uisuterad on ohtlikke vigastusi põhjustanud ning kahjuks peab sellele lisama nüüd uue peatüki. Columbus Blue Jacketsi Cam Atkinson oleks peaaegu silmast ilma jäänud.

(foto: Bruce Bennett/Getty Images)
Talendikas ründaja sai Anaheim Ducksi vastu peetud mängus õnnetult Ryan Kesleri uisuga pihta.


Tulemuseks on seesugune moodustis:
Hoolimata vigastusest peaks Atkinson täna kell 22 Los Angeles Kingsi vastu peetavas kohtumises siiski jääl olema.

Sel nädalal lõhkus oma näo ära ka New York Islandersi kaitsja Thomas Hickey. Seejuures ei jätnud temagi ühtegi kohtumist vahele. Hokimehed...

Sabres šokeeris Sharksi

See ei peaks ehk väga suureks üllatuseks olema, et hooaja peksukotile, viimastes mängudes väga hädiselt esinenud Buffalo Sabresile oskas just San Jose Sharks kaotada. Meeskond, keda saadab ebaõnnestuja maine nagu vari. Sharks lasi viimases neljas mängus vaid korra skoorinud meeskonnal teha lausa kaks väravat.

(foto: Don Smith/Getty Images)
Sharks alustas väga uimaselt ja suutis Michal Neuvirthi poolt valvatud väravale avakolmandikul teha vaid viis pealeviset. Pärast mängu jäädigi oma passiivsust kiruma. Sabres ajas rahulikult oma rida ning kogus näiteks teisel kolmandikul vaid kaks pealeviset. Viimasel kolmandikul hakati lõpuks ka väravaid nägema.

Drew Staffordi ja Zemgus Girgensonsi eeltööst viis Sabresi alles meeskonna kümnenda pealeviskega ette Cody Hodgson. Sharksi fännid ei jõudnud veel öeldagi "hakkab jälle pihta" (kuna meeskond jäi mullu mõlemas mängus Sabresile alla), kui juba pidi Alex Stalock oma selja tagant teise korjama. Värava autoriks mees, keda ehk isegi kõik tema sugulased veel ei tunne - Nicolas Deslauriers. Söödupunktid Cody McCormickule ja tänavuse drafti teisele valikule Sam Reinhartile, kelle jaoks oli see esimene punkt NHL-is. Sharks võttiski alles siis jalad kõhu alt välja.

Selle järgselt tuli kodumeeskonna poolt 14 pealeviset, ehk enamvähem pooled kogu mängu üritustest (20). Esimene neist oli kohe ka värav. 13 sekundit pärast 0-2 taha jäämist vähendas vahe taas ühe peale Brent Burns. Ärkamine toimus aga selgelt liiga hilja ja Sharks sai piinliku kaotuse, mis pani punkti kohutavale nädalale, mille jooksul kaotas meeskond kõik neli mängu.


Teised kohtumised:

Toronto Maple Leafs 1 - 4 Boston Bruins (tipphetked)

Vägevalt lapidud kaitsega mänginud Bruins tegi ilusa ja endale iseloomuliku kindla partii. Mängu asuti 4-0 juhtima enne, kui Leafs viis ja pool minutit enne lõppu auvärava sai. Kohtumise kahe sööduga lõpetanud Patrice Bergeron tõusis 500. punkti meeste klubisse. Mängu edukaim oli kaitsja Dougie Hamilton, kes tegi 1+2.

Montreal Canadiens 3 - 1 New York Rangers (tipphetked)

Michel Therrieni 600. mäng NHL-i peatreenerina algas üsnagi kummalise vähemuses tehtud väravaga, kus Max Pacioretty ja Tomaš Plekanec Henrik Lundqvisti postrile panid. Avakolmandik lõppes 1-1 viigiga, kuid rohkemaks Rangersil enam jõudu polnud. Pacioretty lisas oma kontole lisaks avavärava söödule veel ka ühe värava.

Ottawa Senators 2 - 3 (LA) New Jersey Devils (tipphetked)

Senators alustas hästi ja võttis teise kolmandiku keskel ülekaalu väravaga ka eduseisu, kuid seejärel lasti Devilsil domineerida. Jäädi 1-2 taha enne, kui Bobby Ryan meeskonnale lisaaja päästis. Selle lõpetas ülekaalu väravaga Jaromir Jagr.

Philadelphia Flyers 4 - 2 Detroit Red Wings (tipphetked)

Flyers sai hakkama klassikalise võidu röövimisega. Pealevisetega jäädi lõpuks alla 17-37. Red Wings sai aga oma suure ülekaaluga enne viimast kolmandikku vaid ühe värava ja see tõotab peaaegu alati kurja. Viimasele 20 minutile mindi vastu 1-1 seisu pealt ja Flyersil kulus vaid üheksa pealeviset, et Jonas Gustavsson kolm korda üle mängida. Seis oli veel kolmandiku keskel 2-2, aga lõpus vajus Red Wings korralikult ära. Vigastustega kimpus olev Flyers andis debüüdi 21-aastasele kaitsjale Shayne Gostisbehere'ile. 2+1'ga oli mängu edukaim hooaja alguses uut soengumoodi luua proovinud Michael Raffl.

New York Islanders 7 - 5 Dallas Stars (tipphetked)

Väravatesaju tipphetkeks oli Frans Nielseni kolmanda perioodi kübaratrikk. Teist mängu järjest Islandersi puuris seisnud Chad Johnsoni tõrjete efektiivsus oli lõpuks 83.9%, Starsi Anders Lindbäckil 78.6%.

Minnesota Wild 7 - 2 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Wild võitis avakolmandiku 4-1. Seejuures tulid kõik väravad erinevate ründekolmikute poolt. Jevgeni Nabokov lasi neli enda selja taha vaid kaheksa pealeviskega enne, kui Lightningu peatreener Jon Cooper tema õhtu ära lõpetas. Wildi poolelt jäid vaid viis meest punktita. Värava ees oli kõige edukam viimase kolmiku mees Jason Zucker, kes sai enda nimele kaks tabamust.

Nashville Predators 0 - 3 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Viimases kahes mängus nulli peale jäetud Sidney Crosby oli osaline kõigis väravates. Seitsmendal minutil sündinud avavärava tegi ta ise ja korjas söödud viimase kolmandiku tabamuste puhul, mis mõlemad tulid arvulisest ülekaalust. Üks värav Jevgeni Malkini poolt, kes pole see hooaeg üheski kohtumises veel nulli peale jäänud.

St. Louis Blues 3 - 2 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Blues on nüüd oma vihatud rivaali vastu võitnud neli kodumängu järjest esimest korda alates aastast 1999. Blackhawks läks juba teisel mänguminutil Patrick Sharpi ülekaalu väravaga ette, aga pidi järgmist tabamust ootama viimase kolmandikuni. Selleks ajaks oli Blues oma kolm tükki juba tabloole pannud. Ühe skooris ka Dmitri Jaškin, kes vahetult enne kohtumist AHL-ist üles toodi. Mängu parim oli kahe sööduga Alex Pietrangelo.

Arizona Coyotes 2 - 1 (LA) Florida Panthers (tipphetked)

Coyotesi Antoine Vermette'ist sai alates hooajast 2000/2001 alles 12. mängija, kes on kaasa teinud 400. järjestikuses mängus. Coyotes domineeris kohtumist täielikult ja oli pealevisetega üle 41-27, aga esimest korda pandi pirn põlema alles kümme minutit enne normaalaja lõppu. Viimased paar aastat KHL-is mänginud Justin Hodgman sai kirja oma karjääri esimese NHL-i värava. Enne seda oli Brandon Pirri Panthersi ette viinud. Lisaaja lõpetas Oliver Ekman-Larssoni värav. Mõlemad Coyotesi väravad tulid arvulisest ülekaalust ja neid olukordi sai meeskond kohtumise jooksul kasutata koguni kaheksa korda. Panthersil on seni vähemalt punkt kirjas kõigist välismängudest (!).

Calgary Flames 1 - 3 Washington Capitals (tipphetked)

Aleksandr Ovetškin jäeti vaid ühe väravaviske peale, aga Flames ei saanud kinni Joel Wardi, kes tegi kaks väravat. Kodumeeskonna eest oli täpne kaitsja Dennis Wideman, kes on nüüd skoorinud neljas järjestikuses mängus. NHL-i kaitsjate rekord, kaheksa mängu, kuulub Capitalsi Mike Greenile.

VIDEO: Zack Kassian hüppas valele vahetusmeeste pingile

Vancouver Canucks jäi läinud ööl Colorado Avalanche'ile alla 3-7 ja sellest kohtumisest midagi head meenutada pole. Küll oli aga palju rõõmsam meeleolu päev enne seda. St. Louis Blues pandi paika 4-1 ja Zack Kassian pakkus humoorika vahejuhtumi, kui hüppas mängu käigus vastasmeeskonna vahetuspingile.

(foto: puckedinthehead.com)
23-aastane ründaja ei ole just tuntud kõige teravama kriidina. Näiteks sattus ta neli aastat tagasi baarikaklussesse. mille järgsselt tuli hiljem teha ühiskondlikult kasulikku tööd ja tasuda ka kakluspartneri hambaravi arve. Bluesi vastu ta aga säras oma mängija tarkusega. Kassian hüppas vastasmeeskonna pingi peale selleks, et vältida üleliigse mängija eest saadavat karistust.


"Alex Burrows jäi ühe mängija külge kinni ja see oli lähim pink, kuhu ma sain hüpata nii, et kohtunik patustamist ei märkaks," kommenteeris Kassian humoorikat vaheseika. Samuti tunnistas kunagine Buffalo Sabresi esimese ringi drafti valik, et see ajas vastased korralikult närvi, aga kõik juhtus sedavõrd kiiresti, et keegi ei jõudnud sellele reageerida.

Jonathan Drouin tutvustas ennast laiemale avalikkusele

Käes on aeg, mil 2013. aasta drafti 3. valik Jonathan Drouin pole enam lootustandev noormängija, kellest võib sirguda korralik mängumees. 24. oktoober aastal 2014 ja mäng Winnipeg Jetsi vastu läheb ajalukku kui matš, milles Drouin tegi oma väga eduka karjääri esimese värava.

(foto: Trevor Hagan/The Canadian Press)
Loomulikult pole keegi kahelnud, et Drouinist saab asja, kuid ega päriselt ei tea kunagi, kuidas üks lihvimata teemant meeste mänguga kohaneb. 19-aastasel noorukil pole see aga mitte mingisuguseid probleeme tekitanud. Ta on pärast karjääri esimest kolme kohtumist liikumas punkt mängu kohta tempos. Temast õhkub iga liigutuse juures klassi ja kombo Drouin - Steven Stamkos on arvatavasti paari aasta pärast NHL-is ära keelatud. Selle paari kasutamine on lihtsalt teiste suhtes ebaõiglane.

Seda näitasid nad Jetsi vastu juba mängu viiendal minutil. Kena söödumäng ei jätnud vastaste väravavahile mitte mingisugust võimalust. Ondrej Pavelec tegi kokkuvõttes järjekordse nukra esituse ja tema õhtu kestis vaid kaks kolmandiku. Drouini karjääri esimene värav tuli välja korjata teise kolmandiku viiendal minutil.

Veidi vähem kui minuti hiljem vastas sellele Jetsi hooaja esimese ülekaalu väravaga Bryan Little, kuid Lightning andis teisel kolmandikul vastastele väga õpetliku loengu teemal "efektiivne jäähoki". Jets rabeles kõvasti ja sai Ben Bishopi väravale 14 pealeviset. Lightning sai kirja vaid kuus üritust ja Drouini kõrval panid veel pirni põlema ka Vladislav Namestnikov ja Ondrej Palat.

Viimaseks kolmandikuks tuli Jetsi väravasuule Michael Hutchinson, kuid 24-aastane puurivaht ei suutnud võitu siiski röövida. Lõppseisu 4-2 tegi kümme minutit enne lõppu Blake Wheeler. Bishopi arvele jäi lõpuks 40 tõrjet.

Teised kohtumised:

New Jersey Devils 2 - 3 (KV) Dallas Stars (tipphetked)

Devilsil läks üldse hästi, et punkt kätt saadi. Esiteks jäädi 0-2 taha, teiseks Stars oli pealevisetega 37-27 üle ja kolmandaks 2-2 viigivärav oli väga kummaline. Devils kaotas karistusvisete seeria 18. korda järjest. Stars andis debüüdi 23-aastasele kaitsjale Jyrki Jokipakkale.

Colorado Avalanche 7 - 3 Vancouver Canucks (tipphetked)

Avalanche domineeris kohtumist algusest lõpuni - pealevisked 48-29 - kuid Canucks sai nautida kahte eduseisu. Teist õhtut järjest skooriti esimese minuti sees. Seekord tegi Henrik Sedin kümne sekundiga 1-0. Jerome Iginla viigistas seisu oma esimese Avalanche'i väravaga, kuid enne avakolmandikku viis Alex Burrows Canucksi taas ette. Järgmiste perioodidega korraldas kodumeeskond aga Eddie Läcki poolt valvatud värava all korraliku mürgli. Viis väravat tulid erimängijate poolt enne, kui Iginla oma mängu teisega lõppseisu vormistas. Canucksi poolelt oli veel täpne Daniel Sedin. Iginla lisas kahele väravale ka ühe söödu. Matt Duchene tegi 1+2 ja kaitsja Tyson Barrie korjas kolm söödupunkti.

Edmonton Oilers 6 - 3 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Hurricanes oli avakolmandikul pealevisetega 15-10 üle, aga see lõppes väravateta. Teine periood mängiti 2-2 viiki, kuid siis ütles Oilers "adjöö". Samas sai vaid Jordan Eberle kirja rohkem kui ühe punkti. Ta tegi 2+1.

Anaheim Ducks 4 - 1 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Jackets oli selgelt eelneval õhtul Sharksi vastu tehtud üheksaväravalisest mängust väsinud. Ducksi 34 pealeviske vastu saadi vaid 17. Ducks pani ülekaalus olles neljast kaks. Ryan Getzlaf, Corey Perry ja Sami Vatanen lõpetasid kõik 1+1'ga.

Sabresi mängijad ringlevad vahetustehingute juttudes

Hooaeg on veel väga noor, kuid on selgunud, et Buffalo Sabres võib tänavu olla isegi halvem, kui enne hooaega ette kujutati. See peaks sobima kõigile konkurentidele, kuna aina halvenev seis peaks Sabresi muutma mängijate turul väga aktiivseks. Esialgu aga veel superaled ei korraldata.

(foto: Jen Fuller/Getty Images)
Hetkel on Sabresi rivistusest kõige nõutumateks meesteks Tyler Myers ja Chris Stewart. Esimese suhtes on suurim huvi Detroit Red Wingsil, kes soovis kaitset juba suvel tugevdada, kuid vabaagentide turul jäädi pika ninaga. Spekuleeriti, et seda peatreeneri Mike Babcocki maine tõttu.

Kahe osapoole vahel on aga hetkeseisuga korralik ookean. Väidetavalt ei taha Sabres pärast tehingut lollina paista ja seega on nõutud hind suur. Endale tahetakse mõnda Red Wingsi erksaimat tulevikulootust. Juttudes on ringelnud Anthony Mantha ja Gustav Nyquisti nimed, aga olgem ausad, enne hakkavad jääkarud kõrbes elama, kui Red Wingsi kumbagi neist loovutab.

Stewartist on enim huvitatud Boston Bruins. Peatreener Claude Julien pole suvel lahkunud Jerome Iginlale leidnud õiget asendust ning Stewart võiks selleks meheks saada. Sabres nõuab tema eest kahte noormängijat või ühte noort + drafti valikut.

Tehingut raskendab Bruinsi jätkuvalt niru seis palgalimiidiga. Nüüdseks on küll vabaruumi ligi 3.8 miljoni dollari jagu, aga Stewarti mahutamiseks tuleb mõne saja tuhande jagu endale veel lisaruumi tekitada. Stewarti lepingu ülevõtmiseks peab vaba olema 4.15 miljonit.

Red Wings tegi imelise come-backi

Detroit Red Wings on viimasel ajal lisaaega ära armunud. Nädala jooksul on kolm mängu järjest lisaminutitele venitatud. Kuigi läinud ööl läks Pittsburgh Penguinsi vastu selleks vaja väiksemat sorti imet. Red Wings tuli viimase kahe ja poole minutiga välja kaheväravalisest kaotusseisust.

(foto: USA TODAY Sports)
Teist õhtut järjest mänginud Penguins ei näidanud algselt väsimust üldse välja. Läks hoopis vastupidi. Alustati väga energiliselt ja 16 avakolmandiku pealeviset tõid kaks väravat. Pascal Dupuis skooris teist mängu järjest ja Olli Määttä sai kirja oma hooaja esimese tabamuse. Avakolmandik lõppes Penguinsi 2-1 eduseisuga. Skoori hoidis tasavägisena Niklas Kronwalli värav.

Teisel kolmandikul oli Red Wings pealevisetega 12-6 üle, kuid perioodi ainsa värava sai endale siiski Penguins. Kolmandiku keskel skooris Chris Kunitz. Penguins hoidis mängu kindlalt enda kontrolli all, kuid asi läks siiski lõpuminutitel käest ära.

Vahe läks taas ühe värava peale, kui viimasel kolmandikul oli kellast kulunud 17:21. Henrik Zetterberg sai kirja oma hooaja kolmanda. Pengunsi eest tegi väravasuul oma debüüdi Thomas Greiss ja enne kui 60 minutit täis said, pidi sakslane veel ühe enda selja tagant välja võtma. 41 sekundit enne normaalaja lõppu muutus Zetterberg üheks sööduandjaks ning Kronwall tegi oma mängu teise.

Lisaajal kerkis kangelaseks Justin Abdelkader. 4-3 võiduvärav tuli 44 sekundit enne lõppu. Tabamuse juures lisas Zetterberg enda arvele veel ühe söödupunkti. Red Wingsi kapten on nüüd tänavu kogunud kümme silma ja mitte ükski neist pole tulnud ülekaalus mängides.


Teised kohtumised:

Boston Bruins 2 - 3 New York Islanders (tipphetked)

Endine Bruinsi puurilukk Chad Johnson sai varuväravavahtide lahingus magusa võidu 30 tõrjega. Väravate eest hoolitsesid Frans Nielsen, Kyle Okposo ja Cal Clutterbuck. Islanders tegi väga võimsa teise kolmandiku, mil litter justkui katkematult Bruinsi tsoonis püsis. Kodumeeskond ärkas alles viimaseks kümneks minutiks. Pärast Chris Kelly 2-3 väravat oli veel mitmeid võimalusi, kuid Johnson sai väravasuul suurepäraselt hakkama. Võit Bruinsi üle maitses hästi kindlasti ka Johnny Boychukile, kellest Bruins vahetult enne hooaja algust loobus. Võimalik, et Bruinsi kehva mängu põhjuseks oli Zdeno Chara vigastus. Meeskonna kapten tegi avakolmandiku lõpus John Tavarese vastu tehtud jõuvõtte ajal põlvele haiget ja jääb esialgsete juttude kohaselt jäält eemale vähemalt neljaks nädalaks.

Nashville Predators 3 - 2 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Hooaega uues klubis kahvatult alustanud James Neal kogub aina hoogu ja sepistas Blackhawksi vastu kübaratriki. Külalised alustasid viimasel kolmandikul tulist tagaajamist - pealevisked 17-6 - aga tulu see siiski ei toonud. Pekka Rinne tegi võitjate väravasuul 30 tõrjet. 20-aastane rootslane Filip Forsberg sai Neali väravate juures enda kontole kaks söödupunkti.

St. Louis Blues 1 - 4 Vancouver Canucks (tipphetked)

Meeskonnad läksid viimasele vaheajale 1-1 viigiseisult, kuid nähtavasti tuli riietusruumist välja vaid üks sats. Seejuures sai Canucks kolm väravat vaid nelja pealeviskega. Blues paugutas viimasel kolmandikul Ryan Milleri väravale ligi pooled (15) oma kogu mängu üritustest (32), aga meeskonna endise puuriluku päeva ei suudetud siiski rikkuda. Nick Bonnino ja juba 41. sekundil mängu avavärava teinud Chris Higgins lõpetasid 1+1'ga. Alex Burrows sai kirja kaks söödupunkti.

Minnesota Wild 2 - 0 Arizona Coyotes (tipphetked)

Darcy Kümper tegi hooaja kolmanda nullimängu 26 tõrjega. Väravad tulid ära esimese viie ja poole minutiga. 1-0 paar päeva tagasi klubiga 5-aastase lepingupikenduse teinud Charlie Coyle'i poolt ja 2-0 Jason Pominville'ilt. Hooaega ebakindlalt alustanud Coyotesi puurilukk Mike Smith tegi 27 tõrjet.

Calgary Flames 5 - 0 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Jonas Hiller pidi oma karjääri 22. nullimänguks tegema vaid 16 tõrjet. Kaitsja Dennis Wideman sai kirja juba oma hooaja neljanda värava. Kaks tükki sai enda nimele eelmise hooaja komeet Sean Monahan.

Los Angeles Kings 2 - 0 Buffalo Sabres (tipphetked)

Jonathan Quick tõusis Kingsi nullimängude rekordi ainuomanikuks. 33. nullimäng tuli 29 tõrjega. Kingsil on viimasest kolmest mängust kirjas nüüd kaks nullimängu. Quick on nendes mängudes tõrjunud 113-st pealeviskest 112! Lisaks on Kings tapnud järjest 17 karistust. Samal ajal tehti Sabresi vastu mõlemad oma väravad arvulisest ülekaalust. Meeskonna eest tegi hooaja esimese mängu vigastusest taastunud Jake Muzzin. Sabresi väravavaht Jhonas Enroth tegi ka iseenesest ilusa mängu, saades kirja 37 tõrjet, kuid Sabres on hetkel värava ees paras õnnestusehunnik. Viimases neljas mängus on skooritud vaid korra.

San Jose Sharks 4 - 5 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Endale iseloomulikult alustas Sharks hästi. Esimese kolmandikuga võeti 2-0 eduseis. Sellele vastas aga Blue Jackets 3-0 teise kolmandikuga. Viimast perioodi alustas Sharks taas kahe väravaga, kuid Jacketsil oli siiski vastus olemas. Võiduvärav tuli 21 sekundit enne lõppu Mark Letestu poolt. Letestu sai koos Ryan Johanseniga Jacketsi poolt kirja kaks väravat. Sharksil sai sama palju kolle Joe Pavelski. Need mehed valiti ka kohtumise parimateks, kuigi Scott Hartnell sai enda nimele neli punkti - kõik söödud. Sergei Bobrovski sai karjääri 99. võidu 33 tõrjega. Antti Niemi arvele jäi vaid 23 tõrjet.

Flyers noppis Penguinsi vastu järjekordse võidu

Kui on olemas üks meeskond, kelle vastu Pittsburgh Penguins viimasel ajal eriti mängida ei taha, siis on see kindlasti Pennsylvania osariigi naaber Philadelphia Flyers. Enne viimatist matši oli Flyers võitnud neli omavahelist mängu järjest. Nüüd venitati see seeria kena võõrsilvõiduga viie peale.

(foto: The Associated Press)
Penguins sai matšile väga kena alguse, kui juba neljandal mänguminutil skoor avati. Tabamuse autoriks Nick Spaling, kelle jaoks oli see esimene värav Penguinsi särgis. Esimesele vaheajale mindi aga hoopis Flyersi eduseisul. Mark Streit viigistas seisu ning Pierre-Edouard Bellemare tegi 2-1. Temast sai alles kuues Prantsusmaal sündinud mängumees, kes on NHL-is skoorinud. Seejuures piisas Flyersil kaheks tabamuseks vaid seitsmest pealeviskest.

Samas ei saanud Penguinsi väravavahi Marc-Andre Fleury teise kolmandiku mängu kallal üldse nuriseda. Ta lükkas kõrvale 17 vastaste üritust ja hiljuti hirmutava kogemuse üle elanud Pascal Dupuis viigistas mänguseisu.

Kõik oli suurepäraseks mängu lõpuks valmis seatud ja vähemalt Flyersi fännid ei pidanud selles pettuma. Viimasel kolmandikul toimetati üheksa üritusega Penguinsi võrku kolm litrit ning ilus 5-3 võit oli käes. Teiste seas skooris ka Pittsburghis sündinud R.J. Umberger.

Oma karjääri jooksul 48. põhihooaja mänguga Flyersi vastu 75 silma kogunud Sidney Crosby jäi sel korral nulli peale. Ühtlasi jäi Penguins sel hooajal esimest korda ilma ülekaalu väravata.


Kas Edmonton Oilers on ennast viimaks kogumas? Seda võib küsida nüüd, kus meeskond on saanud kaks võitu järjest. Mõlemad skooriga 3-2. Läinud ööl alistati Washington Capitals. Peatreener Dallas Eakin jäi kiruma meeskonna viimase kolmandiku mängu, kuid Ben Scrivensi kenad tõrjed jätsid kõik punktid siiski koju.

Oilers sai avakolmandikul kirja kümme pealeviset, kuid kokku vaid 20. Teisel perioodil tuli vaid viie pealeviske juures ka kaks väravat. Need läksid Ryan Nugent-Hopkinsi ja Nikita Nikitini arvele. Avakolmandikul oli skoori avanud Justin Schultz.

Esimesel perioodil sai ka Nicklas Bäckströmist 2006. aasta drafti esimene mängija, kes jõudnud 500. punktini. Samal aastal said valituks näiteks Jonathan Toews, Phil Kessel ja Claude Giroux. Bäckströmi punkt tuli söödust, mille ta toimetas John Carlsonile, kes viigistas mängu 1-1 peale.

Teine kaitsja Mike Green viis Capitalsi teise kolmandiku viiendal minutil ette, aga sellega oli külaliste jaoks pidu värava ees ka läbi. Scrivens tegi lõpuks 32 tõrjet.


Buffalo Sabresi nukker hooaeg jätkub selle nädala teises poole läänerannikul. Esimesena külastati Anaheim Ducksi. Sel korral saadi vastaste väravale 23 pealeviset, kuid väga palju positiivsemat tulemust see võrreldes hooaja esimese omavahelise kohtumisega siiski ei toonud. Ducks võitis matši 4-1. Corey Perry tegi oma hooaja teise kübaratriki. 2011. aasta põhihooaja MVP on alates 1985. aastast alles kuues mängija, kes hooaja esimese seitsme mänguga kaks kübarat on teinud. Viimati sai sellega 11 aastat tagasi hakkama Ilja Kovaltšuk.


Algselt pidi õhtu jooksul toimuma neli matši, kuid Ottawa Senatorsi ja Toronto Maple Leafsi kohtumine jäi Kanada parlamendis toimunud traagiliste sündmuste tõttu ära. Seetõttu toimusid kõikjal ka erinevad tribuut ettevõtmised. Selline oli mängueelne vaatepilt Pittsburghis:

(foto: Twitter @GoaliesNHL)

Nathan Hortoni karjäär on läbi?

Viimastel nädalatel on NHL-i kuluaarides aina valjumaks muutunud sosinad, et Columbus Blue Jacketsi ründaja Nathan Hortoni karjäär võib läbi olla. 29-aastane mängumees ei suuda kuidagi moodi kosuda seljavigastusest ning nüüd on seda kinnitanud ka klubi ise.

(foto: Greg Bartram/USA TODAY Sports)
Hortoni ametlikuks diagnoosiks on degeneratiivne diski haigus. Lugedes selle iseloomustust arst.ee lehelt võib tõesti öelda, et tema naasmine väljakule on üsna ebatõenäoline.

Väidetavalt on Hortonit alaseljavalu kimbutanud mitu aastat. Jacketsi peamänedžeri Jarmo Kekäläineni sõnul sai praegune trauma alguse suvel, kui mees rahulikult sörkjooksu oli tegemas.

Boston Bruinsiga 2011. aastal Stanley karika võitnud mees on nüüdseks mitu kuud üritanud traumast taastuda, kuid on jääle naasmisest põhimõtteliselt sama kaugel kui siis, mil taastusravi algas.

"Ta on pidevates valudes," kommenteeris olukorda Hortoni agent Paul Krepelka. Väidetavalt mõeldakse tõsiselt seljaoperatsiooni peale, kuid see soovitakse kasutusele võtta alles viimase abinõuna.

Jackets hankis Hortoni suurte lootustega eelmisel suvel, tehes temaga 7-aastase lepingu, mille koguväärtuseks on 37.1 miljonit dollarit. Samuti olid suured plaanid ka mehel endal. "Ta tegi Columbusega lepingu, et mängida tähtsat rolli meeskonnas, mis on esiletõusmas. Ta oli sellega seoses väga elevil. Tema jaoks on ääretult frustreeriv, et ta pole meeskonda kuidagi moodi aidata saanud," rääkis Krepelka.

Horton tegi mullu Jacketsi eest kaasa vaid 36. matšis, kus kogus viis väravat ja 19 punkti.

Bruins rebis Sharksi käest punktid endale

Läinud öö kõige põnevaim vastasseis toimus kindlasti Bostonis. Hooaega ebakindlalt alustanud Bruins võõrustas San Jose Sharksi. Mitme pööranguga kohtumise võitiski lõpuks Bruins. Väravaterohke heitlus kallutati enda poolele võimsa viimase kolmandikuga.

(foto: csnne.com)
Võimalustevaene esimene kolmandik lõppes 1-1 viigiga. Mõlemad väravad sündisid arvulisest ülekaalust. Bruinsi viis ette Brad Marchand, kuid sellele vastas Logan Couture. Marchandi värav oli seejuures esimene, mille Sharks endale tänavu avakolmandikul on lasknud.

Teine periood läks põhimõtteliselt edasi sealt, kus esimene pooleli jäi. Torey Krug viis Bruinsi ette järjekordse ülekaalu väravaga. Enne kohtumist oli Bruins olnud tänavu üks liiga halvemaid ülekaalu olukordade lahendajaid. 22-st võimalusest oli väravaks tehtud vaid kolm.

Krugi seitsmenda minuti värava järgselt tuli järgmist kolli oodata kümme minutit olgugi, et kolmandik oli väga tempokas ja mõlemapoolsete võimalustega. Lõpuks sooritati kahe peale nende 20 minuti jooksul 31 pealeviset. Sharksi aitas viigisadamasse taaskord Couture.

Külaliste fännid ei olnud veel jõudud viigiväravat ära tähistada, kui juba tuli taas hõisata. Mõnikümmend sekundit hiljem oli Sharks 3-2 ees. Oivalise tip-iniga skooris endine Bruinsi mees Joe Thornton.

Bruins läks viimasele vaheajale keerulises seisus. Hooaja peale kokku oli tehtud vaid kaks väravat mängu kohta ja selleks hetkeks kvoot justkui täis. Ometi leiti aga endas veel lisajõudu ja tabloole jõudsid paar üsnagi ootamatut nime.

Viimase kolmandiku viiendal minutil skooris oma karjääri neljandas NHL-i mängus osalenud Seth Griffith kena randmekaga oma esimese värava. Bruinsil oli veidi rohkem energiat ja töötahet ning see tasus end ära kolmandiku keskel. Sharksi lohakus kaitses andis võimaluse Gregory Campbellile, kes ei eksinud.

Sharks sai veel mängu lõpus supervõimaluse viigiväravat jahtida, kui Patrice Bergeron teenis endale kõrge kepi eest neljaminutilise karistuse, kuid Tuukka Raski neljandat korda siiski üle mängida ei õnnestunud. Lõppskoori 5-3 tegi tühja võrku David Krejci. Kohtumise parimaks valiti paharett Milan Lucic, kes sai kirja kolm söötu.


Teised kohtumised:

New York Islanders 2 - 5 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Meeskonnad, kes omavahel viimasel ajal mitmeid väravaterohkeid kohtumisi on pidanud, ei valmistanud pettumust seegi kord. Islanders lõpetas avakolmandiku 2-1 eduga, kuid Leafs pani teisel perioodil neli vastuseta jäänud väravat. Kaks tabamust tulid nii Phil Kesseli kui David Clarksoni poolt. Esimene lisas endale ka ühe söödupunkti.

New Jersey Devils 3 - 4 (LA) New York Rangers (tipphetked)

Enamjaolt Devilsi dikteerimisel kulgenud matšis tuli Rangers viimasel kolmandikul 1-3 rongi alt välja. Lisaajale aitas Rick Nashi hooaja kaheksas värav. Võidu tõi lisaaja keskel kaitsja Kevin Klein. Ilusa mängu tegi Rangersi eest alles teist korda väljakule saanud Chris Mueller, kes lõpetas 1+1'ga. Kaks silma said endale ka avavärava autor Chris Kreider ja kapten Ryan McDonagh. Devilsi poolelt tegid 1+1 Adam Henrique ja Jaromir Jagr.

Montreal Canadiens 2 - 1 (LA) Detroit Red Wings (tipphetked)

Red Wings, kelle eest tegi hooaja debüüdi Pavel Datsjuk, oli kolme minuti kaugusel, et üle seitsme aasta saada Montrealist esimene normaalaja võit. Selle rikkus aga ära Alex Galchenyuk. 36 pealeviskega mängiti teistkordselt Jimmy Howard üle lisaaja esimesel minutil. David Desharnais sai kirja oma hooaja esimese värava. Pika ajaloo jooksul on Canadiens hooaja esimesest seitsmest mängus kuus võitnud nüüd alles neljandat korda.

Winnipeg Jets 3 - 1 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Hurricanesi postide vahel seisnud Anton Hudobin lasi Jetsi esimese kolme pealeviskega enda selja taha kaks tükki. Seda jäädigi pärast mängu kiruma, kuna kohtumine oli väga pingeline ja tasavägine. 2-1 võiduvärav jäi kollanoka Adam Lowry nimele. Hurricanes, kes sai kohtumiseks tagasi Jeff Skinneri, tegi oma ainsa esimesel kolmandikul. Ülekaalust sündinud tabamus oli Jiri Tlusty jaoks hooaja neljas. Seejuures on Jetsil seni veel ülekaalu värav tegemata olgugi, et seda on saadud 19 korda proovida.

Nashville Predators 4 - 3 (KA) Arizona Coyotes (tipphetked)

Kõik kolmandikud mängiti 1-1 viiki. Coyotes oli mõnevõrra üllatuslikult Mike Smithi väravast eemale jätnud. Karistusvisete seeriast tõi kodumeeskonnale võidu kaitsja Ryan Ellis, kes pani kohtumise jooksul 1+2. Oma eelmise hooaja klubi vastu mänginud Mike Ribeiro tegi 1+1 ja on nüüd istumas neljamängulise punktiseeria otsas. Coyotesi edukaim oli oma karjääri 500. kohtumises osalenud kaitsja Keith Yandle, kes tegi 1+1. Coyotes võitis pealevisete lahingu viimasel kolmandikul koguni 17-5 ja mängu peale kokku 36-26.

Chicago Blackhawks 4 - 0 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Flyersil oli nähtavasti pilk juba tuleval ööl Pittsburgh Penguinsi vastu toimuval kohtumisel. Blackhawks tegi mängu avakolmandikuga ära. See võideti 3-0. Patrick Kane lõpetas kahe väravaga ja Patrick Sharp kahe sööduga. Brandon Saad tegi 1+1. Viirushaiguse küüsi langenud Corey Crawfordi asemel Blackhawksi väravasuul alustanud Antti Raanta tegi karjääri teise nullimängu 32 tõrjega ning mängu parimaks valimine oli igati tantsu väärt.


Dallas Stars 6 - 3 Vancouver Canucks (tipphetked)

Stars kõrvetas Ryan Milleri läbi 21 minuti ja 17 sekundiga. Viie värava kirja saamiseks piisas vaid 13-st pealeviskest. Sellejärgselt pani Stars puhkerežiimi peale ja lasi ainult Kari Lehtonenil rabeleda. Soomlane pidi lõpuks silmitsi seisma 46. pealeviskega, samas kui Stars ise lisas avakolmandiku kümnele ülejäänud matšiga 18. Lõpuks oli Starsi rivistuses vaid kuus meest, kes mitte ühtegi punkti kirja ei saanud. Kahe tabamusega oli värava ees kõige edukam Erik Cole.

Calgary Flames 1 - 2 (LA) Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Teist õhtut järjest mänginud Lightning oli väga puine ja energiavaene, kuid Flames ei suutnud seda siiski ära kasutada. Dennis Wideman viis ülekaalu väravaga kodumeeskonna viimase kolmandiku teisel minutil ette, kuid Lightningu päästis kaks minutit enne lõppu lisaajale Valtteri Filppula. Jonathan Douin sai selles olukorras kirja oma karjääri esimese punkti. Võidu tõi külalistele Ondrej Palat täpselt siis kui lisaajal said täis kolm minutit. Mõlemad väravavahid Karri Rämo Flamesi poolelt ja Jevgeni Nabokov Lightningul pidid seisma silmitsi vaid 22 pealeviskega.

Colorado Avalanche 3 - 4 (LA) Colorado Avalanche (tipphetked)

Avalanche sai kohtumiseks tagasi ühe oma põhiväravavahtidest Reto Berra, kuid ehk oleks pidanud siiski minema veel kollanoka Calvin Pickardiga. Panthers kruiisis esimese kolmandikuga 2-0 ette. Seejärel vastas Avalanche kolme järjestikuse väravaga, kuid võiduks sellest siiski ei piisanud. Lisaaja kangelaseks kerkis Brad Boyes, kes tegi oma hooaja teise kolli arvulisest ülekaalust. Roberto Luongo sai kirja karjääri 375. võidu kirja 30. tõrjega. Seejuures on endine Canucksi puurivaht Avalanche'i vastu oma viimasest 15-st mängust võitnud 13.

Jetsi peatreener kukkus pressikonverentsil ropendama

Winnipeg Jets alustas hooaega suurepärase 6-2 võõrsilvõiduga Arizona Coyotesi vastu, kuid pärast seda on tulemused aina halvemaks läinud. Meeskond istub neljamängulise kaotuste jada peal ning on nendes kohtumistes skoorinud vaid kaks kolli. Pettumus ja suur pinge on selgelt mõjunud ka peatreenerile Paul Maurice'ile.

(foto: Karl B. DeBlaker/Associated Press)
Jets lõpetas eelmise nädala piinliku 1-4 kodukaotusega Calgary Flamesile. Kohtumist ilmestas kõige paremini Blake Wheeleri käitumine viimasel kolmandikul.


Selgelt frustreerunud meeskonna asekapten tunnistas pärast kohtumist pressile, et mängijad ei pea ilmtingimata olema vastutavad teiste mängijate eest. See kõlas vihjena, et halbade esituste süüdlast tuleb otsida kuskilt mujalt. Loomulikult läksid leheneegrid selle lause kohta ka Maurice'ilt arvamust küsima ning kaalutletud ja rahuliku oleku poolest tuntud peatreener plahvatas hetkeks.


Jets jätkab oma hooaega tuleval ööl Carolina Hurricanesi vastu.

Karistusvisete osakaalu vähendamine - kas NHL peaks õppima AHL-ilt?

NHL-i tütarliiga rollis olev AHL viis uueks hooajaks läbi radikaalsed muudatused seoses lisaajale minevate mängudega. Lisaperiood pikendati seitsme minuti peale, kus esimesed neli minutit mängitakse neli nelja vastu ning järele jäänud aeg kolm kolme vastu.

(foto: Alex Brandon)
Tagasihoidlikult on sellisest muudatusest sosistatud ka NHL-i puhul, sest karistusvisete seeria tundub hetkel hoki juures olevat kõige naeruväärsem asi. Lisaaja pikendamine ja mängijate hulga vähendamine peaks oluliselt vähendama tõenäosust, et kohtumine lõppeb karistusvisete õnnemänguga. AHL-i puhul on see ka seni paika pidamas.

AHL-is on tänavu lisaajale läinud 15 matši ja neist vaid kaks on vajanud lõpuks võitja otsustamiseks lisaaega. See on vaid 13% kõigist kohtumistest. Võrdluseks, NHL-is on tänavu mängitud 22 lisaminuteid vajanud kohtumist ja neist koguni 13 on läinud edasi karistusvisetele - 59%.

Mõistagi on see praegune protsent väga suur, kuna valim on olnud väike, kuid näiteks kogu eelmise hooaja lõikes jäi see 40% kanti, mis on samuti selgelt liiga suur arv. NHL soovib küll karistusvisetest hakata hoiduma, kuid kui suvel korraldati klubide peamänedžeride seas küsitlus, siis öeldi sellele plaanile, mis AHL-is käiku läks selge ei.

Julge hüppe asemel tehti hoopis väike tibusamm. Kehtestati reegel, mille kohaselt peavad meeskonnad lisaajaks pooli vahetama, ehk siis mõlema jaoks jääb vahetuspink vastaste väljakupoolele. Kuna ajalooliselt on teisel perioodil, mil samamoodi mängitakse, tehtud rohkem väravaid - olgugi, et vaid paari protsendi võrra - siis loodeti, et see aitab väravate sünnile kaasa. Lisaks hakati normaalaja järgselt jääd puhastama, mis võeti varasemalt ette enne karistusviskeid. Vähemalt hooaja alguses pole neist muudatustest aga mingit tolku olnud.

Nende näol võeti eeskuju USHL-ist. Seal selgus, et nii langes lisaajalt karistusvisetele minevate mängude osakaal 10%. Jääb üle loota, et pikapeale omab see sama mõju ka NHL-is. Järjest enam on karistusvisete seeriate puhul märgata, et mõned meeskonnad isegi ei ürita enam seda tõsiselt võtta ning sellist jama on raske vaadata.

Kuigi selle argliku varba märjaks tegemise asemel võiks tõesti midagi julget ette võtta ning õppida AHL-ilt.