Fleury kurvastas endist meeskonda

Pittsburgh Penguinsiga kolm korda Stanley karika võitnud, aga suvel liiga laienemise drafti tõttu klubist lahkuma pidanu Marc-Andre Fleury paranes vigastusest täpselt õigeks ajaks. Teine mäng pärast kahekuulist pausi oli just Penguinsi vastu ning see lõppes tema ja Vegas Golden Knightsi jaoks magusa 2-1 võiduga.

(foto: cbc.ca)
Oma tänavuse kuuenda stardi peale neljanda võidu kirja saanud Fleury tegi 26 tõrjet. Samuti käis külalisi kurvastamas veel üks endine pingviin. Mängu avavärav tuli 2. minutil James Nealilt.

Penguins sai enne avakolmandiku lõppu Ian Cole'i tabamusega kaotusseisu kustutatud, aga midagi rohkemat korda ei saadetudki. Teist mängu järjest jäädi vaid ühe värava peale.

Võiduvärav sündis viimase perioodi keskel, kui kaitsja Jon Merrill oma hooaja esimese tabamuseni jõudis.

"Kohe algusest saadik oli kohtumine üsna võrdne. Tegime hea mängu. Mõlemad väravavahid olid suurepärased," rääkis võidust Golden Knightsi boss Gerard Gallant.

Penguins sai Fleuryga taaskohtumiseks täpselt õigel ajal Matt Murray satsi tagasi. Eelmisel hooajal klubis esikinda rolli enda kanda võtnud Murray naasis pärast ligi kolmenädalast pausi 26 tõrjega.

Mõlemad pooled jäävad nüüd kahtlamata ootama teist omavahelist mängu. See peetakse 6. veebruaril Pittsburghis.

Boston Bruins 3 - 5 Washington Capitals (tipphetked)

Kahe heas hoos oleva tiimi kohtumine lahenes Alex Chiassoni kahe väravaga, mis tulid viimase perioodi sees. Bruinsi poolt tegi kaks Patrice Bergeron. Alates novembri algusest vaid ükskikud kohtumised kaotanud Capitals on suurema kärata kerkinud Metro divisjoni kaasliidriks.

Columbus Blue Jackets 6 - 4 New York Islanders (tipphetked)

Kodumeeskonnal läks 3-0 edu käest, kuid John Tortorella hoolealused leidsid ikkagi kiiresti järje uuesti üles. Saarlased raiskasid Josh Bailey karjääri esimese kübaratriki. Tema kõigile väravatele oli peamiseks sööduandjaks John Tavares.

Philadelphia Flyers 2 - 1 Buffalo Sabres (tipphetked)

Flyers jõudis rahulikult viienda järjestikuse võiduni. Seejuures on need kõik tulnud normaalajaga ja seesugune seeria õnnestus meeskonnal viimati 2010. aastal.

Montreal Canadiens 2 - 1 (LA) New Jersey Devils (tipphetked)

Taylor Hallist ilma jäänud Devils läks mängu juba 2. minutil juhtima, aga kahe punktini lõpuks ikkagi ei jõutud. Tomaš Plekaneci lisaajavärav tõi Canadiensile omavahelistest mängudest viienda järjestikuse võidu.

St. Louis Blues 1 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Bluesil jäi võiduks realiseerimata 30-18 pealevisete ülekaal. Enda ainus saadi alles kuus minutit enne lõppu. Corey Perry asendajana meeskonda pääsenud Kevin Roy tegi kaks tükki. 24-aastane kollanokk on debüüthooajal üsna tagasihoidliku mänguaja juures 16 kohtumisega teinud kuus kolli.

Minnesota Wild 2 - 0 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Wild teatas enne mängu, et Devan Dubnyk jääb mitmeks nädalaks jäält eemale, kuid esialgu vähemalt see meeskonda ei morjendanud. Alec Stalock võttis endise koduklubi vastu 28 tõrjega karjääri viienda nullimängu. Leafs jäi tänavu esimest korda nulli peale.

Winnipeg Jets 1 - 5 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Blackhawks lõpetas julmalt ära Jetsi uue klubi rekordi püüdlused. Meeskonnal oli võimalus jõuda kodujääl esmakordselt kaheksa järjestikuse võiduni. Need plaanid rebiti puruks aga juba kümne minutiga, mille järel säras tablool 3-0. 15 kodumängu peale on see tänavu Paul Maurice'i meeskonnale alles neljandaks kaotuseks.

Arizona Coyotes 1 - 4 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Liiga liider oli pealevisetega 48-33 üle ning võttis suurema vastu puiklemiseta kuuenda järjestikuse võidu. Meeskond on viimases neljas võõrsilmängus endale kokku lasknud vaid neli väravat.

Edmonton Oilers 0 - 4 Nashville Predators (tipphetked)

Veidras mängus sai Predators suure võidu vaatamata sellele, et pealevisete osas kahekordselt alla jäädi (23-46). Oilersil oli esimese perioodi ülekaal isegi 22-4. Juuse Sarose 46 tõrjega nullimäng on uus klubi rekord.

Colorado Avalanche 2 - 1 Florida Panthers (tipphetked)

Avalanche lõpetas kodus kolmemängulise kaotusteseeria kahe Nathan MacKinnoni väravaga. Panthersil on viimasest seitsmest mängust viies vähemalt üks punkt kirjas, mõlemad punktideta lahingud on peetud just Avalanche'iga.

Calgary Flames 2 - 3 San Jose Sharks (tipphetked)

Kahe divisjonikaaslase madina otsustas hilise väravaga Joonas Donskoi. 25-aastane soomlane oli eelnevalt üle kahe nädala alakeha vigastusega vahele jätnud. Võiduvärava kõrval korjas ta endale ka ühe söödupunkti.