Leafs tähistas juubelit ülisuure võiduga

Naljaga pooleks võib öelda, et viimasel ajal väravatega raskustes olnud Toronto Maple Leafs tahtis nähtavasti kõiki tabamusi oma juubeliks jätta. Carolina Hurricanesi 8-1 maha murdmisega tähistati saja aasta möödumist meeskonna esimesest mängust.

(foto: thestar.com)
19. detsembril, aastal 1917 kaotas toona Toronto Arenase nime kandnud meeskond Montreal Wanderersile 9-10.

Sada aastat hiljem kindlustati palju rõõmsam lõpp tugeva algusega. Leo Komarovi vähemusest tehtud värava pani 3. minutil palli veerema. See kasvas perioodi lõpuks 4-1 skooriks. Mitch Marner ja James van Riemsdyk skoorisid ülekaalust ning ühe sai ka Tyler Bozak. Külaliste ainus tuli Jeff Skinnerilt.

Marner püstitas lõpuks nelja punktiga karjääri uue tippmargi. Samuti lõpetas nelja silmaga Bozak, kelle jaoks see karjääri kolmas nelja punktiga esitus. Kolme silmaga tuli mängult ära van Riemsdyk.

Pärast väravateta teist kolmandiku lasti ülejäänud purakas välja viimasel perioodil. Seal tulid väravad Patrick Marleault, Kasperi Kapanenilt, William Nylanderilt ja Connor Carrickult.

Kodumeeskonna kõik tabamused pidi Scott Darling ära kannatama. Tema nimele jäi 28 tõrjet. Frederik Andersen sai teises puuri kirja neli tõrjet rohkem.

Leafs oli jätkuvalt Auston Matthewsita. Meeskonnal oli eelnevas temata peetud neljas matšis tulnud kokku vaid neli väravat.

New York Islanders 3 - 6 Detroit Red Wings (tipphetked)

Islandersil läks keset väga head teist perioodi käest 3-2 edu ja külalised võitsid kolme viimase kümne minutit sees tulnud väravaga. Teisel kolmandikul oli kodumeeskonna ülekaal pealevisete osas tervelt 23-4. Henrik Zetterberg ja Dylan Larkin lõpetasid mõlemad kolme söödupunktiga.

New York Rangers 4 - 1 Anaheim Ducks (tipphetked)

Rangersi kodumängude edu jätkus sel korral 39 tõrjet teinud Henrik Lundqvisti toel. Ainus saadi temast mööda viis minutit enne lõppu Ondrej Kaše poolt. Pooled väravad tulid Paul Careylt, kes kahekordistas ühe mänguga oma kogu hooaja saagi

Ottawa Senators 4 - 6 Minnesota Wild (tipphetked)

Pärast pikka kaotusteseeriat pisikese tõusu teinud Senators sattus vaatamata Erik Karlssoni kahele väravale tuttavale rajale tagasi. Külaliste poolelt sai kaks kirja Eric Staal, kes korjas endale ka ühe söödu.

Buffalo Sabres 0 - 3 Boston Bruins (tipphetked)

Bruins jõudis võidusadamasse Anton Hudobini hooaja esimese nullimänguga. Selleks oli vaja teha 36 tõrjet. Sabres jäi oma viimase 11 mängu jooksul neljandat korda nulli peale.

Nashville Predators 4 - 6 Winnipeg Jets (tipphetked)

Jets sai alates 25. novembrist esimese võõrsilvõidu tänu kahele hilisele väravale. Predators kaotas tänavu kodus normaalajaga alles kolmandat korda. Nikolaj Ehlers tegi kaks väravat, Tyler Myers kogus kolm söötu.

Dallas Stars 3 - 4 (LA) Washington Capitals (tipphetked)

Capitals sai teise järjestikuse lisaajavõidu ja seekord tänu Andre Burakovskyle. Just temalt tuli võiduvärav ning õhtu lõppnumbriteks olid 2+1. Õhtu ilusaim värav, mis üldse üks hooaja vägevamaid, tuli aga Dima Orlovilt.

Arizona Coyotes 2 - 3 Florida Panthers (tipphetked)

Pantrid ronisid välja 0-2 kaotusseisust. Koiottidele läks kirja seitsmes järjestikune kaotus.

Vancouver Canucks 5 - 7 Montreal Canadiens (tipphetked)

Hullumeelses mängus läks Canadiensil mitu eduseisu käest, enne kui ikkagi võidukalt lõpetati. Thomas Vanek lammutas kodumeeskonna poolelt 3+1'ga. Canadiensil jäid vaid neli väljakumängijat punktideta.

Vegas Golden Knights 4 - 3 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Golden Knights ronis kaheväravalisest kaotusseisust välja ning võidutses viimastel sekunditel tulnud ülekaalu väravast. See tuli Shea Theodore'ilt, kes oli 1+3'ga osaline kõigis oma meeskonna väravates. David Perronile kogunes kolm söötu.