Flyers suutis Calgarys kaotuste jada lõpetada

Ligi kuu aega iga külje pealt nuuti saanud Philadelphia Flyers suutis viimaseks oma kümne mängu peale veninud kaotusteseeria lõpetada. Seda tehti Calgarys, kus kohalikust Flamesist oldi üllatavalt kindlalt 5-2 üle. Suureks kangelaseks osutus väravavaht Brian Elliott.

Elliott, kes alles eelmisel hooajal ise veel Flamesi mees oli, tegi endises koduhallis 43 tõrjet. Neist 20 teisel kolmandikul, mis veidral kombel kallutas mängu hoopis külaliste poolele. Flyers sai teise 20 minuti jooksul vaid seitse üritust kirja, aga neist kolm olid väravad. Scott Laughton, Michael Raffl ja Wayne Simmonds toksisid 1:11'ga meeskonna 1-1 viigi pealt suurde eduseisu.

"Kutid töötasid kõvasti ja mis veelgi tähtsam, nad hoidsid kokku selle karmi seeria käigus," kiitis pärast mängu Flyersi peatreener Dave Hakstol.

Hakstoli mehed võidutsesid kaotusseisust. Avakolmandiku eelviimasel minutil sai Flames Troy Brouweri hooaja esimesest tabamusest ette. Minut hiljem aga Valtteri Filppula viigistas.

Flames tegi teise kolmandiku lõpus Sean Monahani tabamusest vahe kahe peale, kuid comeback jäi siiski tulemata. Viimasel perioodil sündis veel Laughtoni õhtu teine tabamus. Jakub Voracek tuli mängult ära kolme söödupunktiga.

Kodumeeskonna puuris kõrbenud Mike Smith sai enda nimele vaid 16 tõrjet.

Flyers leiab end kaotusteseeria lõpus Metro divisjoni viimaselt kohalt. Idakonverentsi viimased playoffide kohad on kaheksa punkti kaugusel.

Washington Capitals 4 - 1 San Jose Sharks (tipphetked)

Pikalt võiduta olnud Philipp Grubauer sai 24 tõrjega oma teise järjestikuse võidu. Aleksandr Ovetškin jõudis hooaja 20. väravani ning ronis veel ühes edetabelis ülespoole.

Florida Panthers 4 - 5 (KV) New York Islanders (tipphetked)

Pantritel läks käest mitu eduseisu ja lisaks kaotati kohtumises Roberto Luongo vigastusele. Väravaterohke kohtumine lõpetati Matt Barzali karjääri esimese karistusviskega.

Nashville Predators 5 - 3 Boston Bruins (tipphetked)

Bruinsi neljast kohtumisest koosnenud võõrsilmängude võiduseeria lõpetati päris karmilt ära. Predators oli liikunud 4-0 eduseisu ajaks, mil ka külalistel midagi õnnestuma hakkas. Craig Smith lõpetas 2+1'ga. Võiduni jõudmist ei takistanud isegi Ryan Johanseni vigastus, mis tal mängida ei lasknud.