Crosby tagasi saanud Penguins jättis esimese edasipääsu võimaluse kasutamata

Nädala alguses Sidney Crosby ootamatult peapõrutusele kaotanud Pittsburgh Penguins sai juba laupäeval oma kapteni koosseisu tagasi, ent tema toel ei õnnestunud Washington Capitalsile viimast hoopi panna. Barry Trotzi meeskond suutis viimasel kolmandikul kaotusseisust välja tulla ning võitis ellujäämisheitluse 4-2.

(foto: Bruce Bennett/Getty Images)
Penguins polnud seni tänavuste karikamängude jooksul kaotanud mitte ühtegi kohtumist, kus viimasele perioodile eduseis võeti. Samuti oli võidetud kõik matšid, kus skoor avati. Seekord tegi seda avakolmandiku keskel Carl Hagelin.

Capitals sai perioodi lõpus Andre Burakovsky kolliga viigi kätte, ent peagi tuli uuesti kaotusseisus nühkimisega leppida, kui Phil Kessel teise alguses ülekaalust 2-1 tegi.

"Pärast teist perioodi polnud keegi paanikas, keegi ei rääkinud midagi, kuna keskendusime ja täpselt seda meil ongi vaja," ütles Aleksandr Ovetškin meeskonna meeleolu kohta pärast mängu.

Kõva keskendumine tõi viimasel perioodil 14 Marc-Andre Fleury väravale läinud pealeviset ja kolm väravat. Nicklas Bäckström viigistas mängu kohe 3. minutil, Jevgani Kuznetsov viis mõne minuti pärast meeskonna ette ning eelnevalt esimesena pingil istudes väravakangelasi ruskaga tervitanud Ovetškin sai vähem kui pool minutit hiljem ka oma osa.

"Nad lõpetasid põhjusega liiga esimesena," märkis 28 tõrjega lõpetanud Fleury. "Viimast võitu on alati raske saada."

Külalised piirdusid vaid 22 pealeviskega, jäädes seejuures teisel perioodil üldse vaid kolme peale.

Crosby kõrval oli Penguinsi ridades tagasi ka Conor Sheary, kes samuti peapõrutusega auti oli langenud.

Mike Sullivani meeskonnal on teine võimalus edasipääs kindlustada esmaspäeval kodupubliku ees.