Bruinsil pole Seguini tehingust enam midagi ette näidata

2013. aasta suvel toimunud suur tehing, mis viis Tyler Seguini Boston Bruinsist Dallas Starsi on esimese jaoks jõudnud väga kurva lõppmänguni. Klubi teatas täna, et ostab välja ründaja Jimmy Hayesi lepingu ja see jätab Bruinsile tehingust täiesti tühjad pihud.

(foto: letsgobruins.net)
Kaheksa mängijaga tehing, mille keskmes Seguin oli, tõi Bostonisse Loui Erikssoni, Matt Fraseri, Joe Morrow ja Reilly Smithi. Viimane vahetati kaks suve tagasi Hayersi vastu ära.

Florida Panthersist toodud ründaja oli lepinguga seotud veel üheks hooajaks, aga pärast aastat, mil ta teenis 58 mänguga vaid viis punkti (2+3) oli mõlema poole jaoks lahutus heaks lahenduseks. Bruins saab lükkega ligi kaks miljonit palgafondi juurde.


Koos Hayesiga oli Bostonis Seguini tehingu viimaseks lüliks ka Morrow, aga klubi on otsustanud temaga lepingut mitte pikendada. Eriksson lahkus eelmisel suvel meeskonnast vabaagendina ning Fraser juba mitu aastat tagasi. Sel hooajal mängis 27-aastane ründaja hoopis Rootsis.

Jason Pominville jõudis Buffalosse tagasi

Kogenud ründaja Jason Pominville, kes viimased neli ja pool hooaega Minnesota Wildi värvides veetnud, jõuab tagasi sinna, kust kõik alguse sai. 34-aastane ameeriklane on tänasest taas Buffalo Sabresi mängumees. Minnesotast kolib üle ka kaitsja Marco Scandella.

(foto: thehockeynews.com)
Pominville oli 2001. aastal Sabresi drafti 2. ringi valik, kellest sai kümme aastat hiljem ka meeskonna kapten. Üheksa meeskonna juures veedetud aasta jooksul jõudis ta 578 mänguga 185 värava ja 456 punktini. Periood Minnesotas algas vägevalt, kui ta sai 2014. aastal kirja karjääri kolmanda vähemalt 30 väravaga hooaja, ent lõpuks tuli kokku tabamusi vaid 76 ja punkte 327 mänguga 130.

Scandella on samuti endine drafti 2. ringi valik. Minnesotast liigub ta edasi pärast 373 põhihooaja mängu ja 89 punkti (27+62).

Sabres loobus tehingus ründajatest Tyler Ennisest ja Marcus Folignost, kes kombineerisid lõppenud hooajal kahe peale vaid 36 punkti. Samuti vahetati drafti valikuid. Minnesotasse läks järgmise aasta 3. ringi oma ja vastu tuli 4. ringi valik.

Eddie Läck liikus Calgarysse

Carolina Hurricanes on oma pilgeni täis puuris korda loonud Eddie Läckist loobumisega. 29-aastasest rootslasest sai Calgary Flamesi mängumees. Kanada klubi sai endale ka Hurricanesi endise drafti avaringi valiku Ryan Murphy ning 2019. aasta drafti 7. ringi valiku. Vastupidises suunas liikusid noor kaitsja Keegan Kanzig ja ülejärgmise aasta drafti 6. ringi valik.

(foto: expressen.se)
Sel aastal Rootsi koondise ridades maailmameistriks tulnud Läck veetis Carolinas kaks künklikku hooaega. Tema tänavuste võtmemomentide hulka kuulus peatreeneri avalik kriitika ning vinge sellele vastamine, kui järgmisest kuuest mängust õnnestus võita viis ning selle perioodi jooksul ei lasknud ta kordagi endale üle kahe värava.

Kogu hooaja peale kokku sai Läck 20-st mängust kirja kaheksa võitu, lastes 2.64 väravat ja tõrjudes 90.2%-ga. Tema karjääri numbrid on 136 mängu peale vastavalt 2.56 ja 91.1%.

Hurricanes tegi Murphyst 2011. aastal drafti 12. valiku, ent oma staatuse kohaselt pole ta veel suutnud mängida. Viie hooaja jooksul on 24-aastane kaitsja kogunud vaid 151 mängu. Neist on kirjas 37 punkti (6+31). AHL-is on 89 mänguga tulnud 66 silma (10+56).

22-aastane Kanzig on 2013. aasta 3. ringi mees, kellel debüüt NHL-is veel tegemata. Lõppenud hooaeg möödus tal suures osas ECHL-is, kus 40 mänguga tuli viis punkti (1+4).

Pool Läcki 2.75-miljonilisest palgast jääb Hurricanesi kanda. Temast saab järgmisel suvel vabaagent.

Flames kavatseb Murphy lepingu välja osta. Samuti loobutakse tänavu 61 mänguga vaid kolme värava ja seitsme punktini jõudnud ründajast Lance Boumast.

Hartnell ja Pouliot liituvad viimasel hetkel vabaagentidega

Tänavune vabaagentide klass on päris viimasel hetkel saanud juurde kaks üsna asist ründajat. Scott Hartnell ja Benoit Pouliot on mõlemad lepingu väljaostmise tõttu töötuks jäänud. Meestel on selja taga kahvatud hooajad, ent varasemalt tehtu peaks neile siiski kiirelt uue lepingu tooma.

(foto: predlines.com)
Pikalt Philadelphia Flyersis mänginud, aga kolm aastat tagasi Columbus Blue Jacketsiga liitunud Hartnell jäi lõppenud hooajal 37 punkti peale, mis täishooaegade osas tema halvim alates kollanoka aastast 00ndate alguses. 35-aastane ründaja kogus meeskonna särgis 234 mängu peale 146 punkti (64+87). Klubi saab Hartnellist vabanemisega uueks hooajaks üle kolme miljoni palgaraha juurde.


Pouliot suutis tänavu Edmonton Oilersi särgis toksida vaid kaheksa väravat ja 14 punkti. Eelneval kahel klubis veedetud aastal näitatud keskmine punktisaak 0.62 mängu peale kukku 0.2 juurde. Selline tootlikus ei sobinud kuidagimoodi ründajale, kes võttis palgafondist ära neli miljonit.


Endine drafti 4. valik on 30-aastasena liitumas juba seitsmenda erineva meeskonnaga.

Kuningad soovivad Joe Thorntonit endale napsata

Raske on ette kujutada seda, et Joe Thornton mängib San Jose Sharksi asemel mõne muu klubi värvides ja eriti utoopilisena näib, et pühapäeval 38-aastaseks saav ründaja hakkab esindama Sharksi suurimat rivaali Los Angeles Kingsi, aga see võimalus on siiski õhus.

(foto: mercurynews.com)
Thorntonist saab vabaagent ning väidetavalt on Kings teinud temast oma peamise sihtmärgi.


Söödupunktide osas 722-ga Sharksi klubi rekordit hoidev Thornton on äsja lõpetanud ühe viimaste aastate halvima hooaja. Põhiturniiril jäi 79 mänguga tema nimele vaid seitse väravat ja 50 punkti. Küll on aga alates hooajast 2005/06 kogu liiga peale punktide osas vaid Sidney Crosbyle ning Aleksandr Ovetškinile alla jääv mees nähtavasti endiselt kõrgelt hinnatud.

Samuti on endale kõvasti huvilisi ligi tõmmanud seni kogu karjääri San Joses veetnud Patrick Marleau. Kings on ka tema võimalike kosilaste hulgas.


Erinevalt Thorntonist tegi septembris 38-aastaseks saav Marleau pigem positiivse poole peale jäänud hooaja. Viimase viie hooaja jooksul on ta vaid korra tänavusest 27-st väravat rohkem kirja saanud.

Nädalavahetus peaks näitama, kas kohalikud legendid tõepoolest karjääri kuhugi mujale lõpetama lähevad. Pärast playoffide avaringis Edmonton Oilersi vastu langemist väljendasid mõlemad soovi klubis jätkata.

Oshie usub, et tuleb Washingtonis mitmekordseks karikavõitjaks

Läinud nädalavahetusel Washington Capitalsiga väga pika uue lepingu teinud T.J. Oshie jäi klubisse ühe eesmärgiga - võita Stanley karikas. 30-aastane ründaja lasi välja ka oma sisemise LeBron Jamesi ja näeb ette isegi mitut triumfi.

(foto: russianmachineneverbreaks.com)
Capitals pole kuulsal kombel pärast 1998. aasta finaalseerias mängimist kordagi playoffide 2. ringist kaugemale jõudnud. Sellele vaatamata usub Oshie klubi suurde tulevikku.

"Olen võiduhimuline tüüp, kes arvaks Stanley karikata lõpetades, et mu karjäär on olnud pettumust valmistav," ütles Oshie pärast uue lepingu tegemist. "See on minu viimane leping ja allkirjastasin selle Washingtoni jäämiseks. See tähendab, et mul on jätkuvalt suur usk sellesse, et siinne mängijate grupp suudab selle ära teha ja mul on suured ootused, et teeme selle ära rohkem kui korra."

Barry Trotzi meeskond on uueks hooajaks tõenäoliselt ilma jäämas mitmest tuumiku liikmest, aga peaks sellele vaatamata olema siiski üks idakonverentsi parimatest. Ometi on aga vaja järjekordselt Pittsburgh Penguinsist mööda saada ning potentsiaalseid komistuskivisid on veel teisigi. Pole välistatud, et isegi kaheksa aasta pärast, mil Oshie leping läbi, vaadatakse ikkagi jätkuvalt Capitalsi iga-aastase ebaõnnestujana.

Scott Darling kauples Derek Ryanilt humoorikalt särginumbri välja

Carolina Hurricanes teatas esmaspäeval, et Derek Ryaniga on sõlmitud uus leping ja nii tekkis omamoodi naljakas probleem. See tähendas, et meeskonna uus väravavaht Scott Darling ei saa endale võtta armsaks saanud #33 särki. Olukord lahendati aga Twitteris toimunud kauplemisega ära.

(foto: sports.yahoo.com)
30-aastane Ryan, kes kogus lõppenud hooajal 67 mänguga 29 punkti (11+18), teenis aastase lepingu, mille väärtuseks 1.425 miljonit dollarit. Hea uudise peale sai Twitteris uhkelt oma numbriga särki demonstreeritud. See köitis kiirelt Darlingu tähelepanu.


Kauplemisega jõuti lõpuks kokkuleppeni, mille kohaselt peab Darling välja käima ühe õhtusöögi ja kohaliku supermarketi kinkekaardi ning laskma igas trennis kolm väravat.


Tehingut kinnitas enda poolt ametlikult ka klubi.


Loodetavasti oskavad ka Ryan #33 särki omavad fännid juhtunut huumoriga võtta.

Methot jätkab Dallases

Vegas Golden Knightsi koosseis pole isegi nädal aega vana, ent kaotatud on taas üks mängija. Liiga laienemise drafti käigus Ottawa Senatorsi mängijate hulgas välja valitud Marc Methot anti Dallas Starsile, kes loovutas 2020. aasta drafti 2. ringi valiku ja noore väravavahi Dylan Fergusoni.

(foto: cbc.ca)
Eile ilmnes paljusid üllatanud tõsiasi, et mitte ükski reegel ei keela laienemise drafti käigus klubi vahetanud mängijal siirduda koheselt endise meeskonna ridadesse tagasi ning Senators olevat Methoti ka uuesti endale tahtnud, aga enne oli Stars jaol.

"Oleme ülirõõmsad, et meil tekkis võimalus hankida Marci kaliibriga mängija. Ta on end tõestanud võimeka ja kindla kaitsjana, kes mängib hästi ründavat mentaliteeti omava partneriga ning kes lisab tohutu hulgas liidriomadusi ja kogemusi meie sinisele joonele," kommenteeris tehingu järgselt Starsi peamänedžer Jim Nill.

Nilli sõnadest võib välja lugeda plaani võtta malli Senatorsi mängiplaanist, kus Methot oli taga patrullija ajal, mil Erik Karlsson ründetsoonis möllas. Aeg näitab, kas Methot-John Klingberg paarist kujuneb sama efektiivne duo.

32-aastane Methot, kes Ottawas sündinud ja kasvanud, oli Senatorsis kolm hooaega järjest +/- näitaja osas parim kaitsja. Liigas mängitud üheksa täishooaja jooksul on ta miinuspoolele jäänud vaid kaks korda. Karjääri Columbuses alustanud mängumehel on kokku kirjas 579 põhihooaja matši ja 120 punkti (21+99).

Ferguson on vaid 18-aastane puurivaht, kes alles läinud nädalavahetusel noormängijate drafti 7. ringist hangiti.

Golden Knightsil oli sel aastal draftis kasutada 12 valikut ja pärast seda tehingut on liiga uustulnukal ka juba ülejärgmiseks aastaks 11 valikut. Samuti on 2020. aasta draftiks tervelt üheksa valikut, nende seas kolm 2. ringi oma.

Teemu Selänne jaoks avanes Kuulsuste Halli uks

Soome on saanud teise Jäähoki Kuulsuste Halli kuuluva mängija. Jari Kurri järel teenis selle au Teemu Selänne. Mängijatest ennistatakse 2017. aastal Kuulsuste Halli ka Paul Kariya, Dave Andreychuk, Mark Recchi ja Danielle Goyette. Ehitajate kategoorias osutusid valituks endine treener Clare Drake ja Boston Bruinsi omanik Jeremy Jacobs.

(foto: bleacherreport.com)
Kolm aastat tagasi mängijakarjääri lõpetanud Selänne on 1457 punktiga läbi aegade resultatiivseim soomlane. Kurri jääb 59 silmaga tema selja taha. Mitte ühelgi soomlasest mängumehel pole kirjas ka Selänne 684-st rohkem väravaid. Selänne püstitas 1993. aastal 76 tabamusega arvatavasti aegade lõpuni löömatuks jääva NHL-i kollanokkade väravate rekordi ja 132 silmaga punkti rekordi. 2007. aastal jõudis ta Anaheim Ducksiga Stanley karikavõiduni. Tema käes on mitmed Ducksi klubi rekordid.


Kariya käes on samuti mõned Ducksi rekordid. Karjääri jooksul paljude vigastuste poolt räsitud ründaja lõpetas 2010. aastal täpselt punkt per mäng mehena. Napilt jäi puudu 1000 mängust (989). Erinevalt Selännest ei jõudnud aga Kariya kordagi Stanley karikani. Kõige napimalt jäi puudu tema viimasel Anaheimis veedetud aastal, mil Ducks kaotas finaali 3-4 New Jersey Devilsile.

Recchi ja Andreychuk on kahe peale neljakordsed karikavõitjad. Kolm neist kuuluvad esimesele, kellest sai 2011. aastal Boston Bruinsi eest mängides 43-aastasena Stanley karika finaalseeria vanim väravaautor. Lisaks kuulus ta 1991. aastal Pittsburgh Penguinsi võidukasse meeskonda ning triumfeeris ka 2006. aastal Carolina Hurricanesi ridades. Ta on 1533 punktiga kõigi aegade edetabelis 12. kohal ja 1652 mänguga 5. positsioonil.

2004. aastal kaptenina Tampa Bay Lightningu võiduka lõpuni viinud Andreychuk on 1338 punktiga resultatiivsustabeli 29. mees. Mitte keegi teine pole tema 274-st ülekaalu väravast rohkem kirja saanud. Üle 20 aasta kestnud karjääri jooksul tulnud 1639 kohtumist panevad ta nende osas esimese seitsme sekka.

Goyette'i näol on tegu ühe läbi aegade edukaima naismängijaga. 29 väravat ja 53 punkti teevad temast Kanada koondise ajaloo resultatiivseima mängija MM-turniiridel. Nendelt teenis ta kaheksa kuldmedalit ja ühe hõbeda. Samuti on Goyette kahekordne olümpiavõitja ning ühekordne hõbemedalist. Koondisekarjääri jooksul ta sai ta kokku 171 mänguga kirja 113 väravat ja 218 punkti.

Drake on Kanada kõigi aegade edukaim ülikoolitreener, keda ka mitmed praegused NHL-i peatreenerid eeskujuks on nimetanud. Jacob on juba alates aastast 1975 Bruinsi omanik, kes multimiljonärina panustanud kõvasti nii kohalikusse hokisse kui ka ühiskonda tervikuna.

Antti Niemi leping ostetakse välja

Kolme kõrgepalgalise väravavahi otsas istunud Dallas Stars on oma olukorda leevendanud ühe puurivahi lepingu välja ostmisega. Selleks on Antti Niemi, kellel meeskonna särgis selja taga kaks ebaõnnestunud hooaega.

(foto: Getty Images)
Chicago Blackhawksi 2010. aastal Stanley karikani aidanud soomlane.suutis Dallases 85-st kohtumisest võita vaid 37. Ta oli lõppenud hooajal vähemalt 25 mängus osalenud väravavahtide hulgas halvima endale lastud väravate keskmisega (3.30) ning jäi tõrjeprotsendi osas (89.2%) eelviimaseks.


Kogu karjääri peale 423-st mängust 227 võitnud, keskmiselt 2.49 väravat lasknud ja 91.3%-ga tõrjunud väravavaht on viies mängija, kelle leping viimastel nädalatel välja ostetud. Dan Girardi ja Simon Despre' kõrval on kohast ilma jäänud ka Matt Greene (LA Kings) ja Francois Beauchemin (Colorado Avalanche).

2017 vabaagentide klassi kümme vingemat venda

Alates pühapäevast on kõigil klubidel võimalus hakata pidama läbirääkimisi piiranguteta vabaagentidega. Nädalavahetusel jäi tänavune vabaagentide klass T.J. Oshie näol ilma ühest väga heast ründajast ning kaitsjate hulgast võis maha kriipsutada Kris Russelli, kes tegi Edmonton Oilersiga neljaaastase ja 16-miljonilise lepingu, ent sellele vaatamata on saadaval veel mitu vinget venda.


(foto: Getty Images)
Jaromir Jagr

Jagr on mitu hooaega järjest teinud aastaseid lepinguid, aga sel suvel on suureks erinevuseks see, et kui varem on ta uue lepingu juba mitu kuud ette ära saanud, siis seekord mitte. Üheks selle põhjuseks võib kindlasti pidada liiga laienemise drafti. Olnuks Jagril järgmiseks hooajaks leping olemas, siis pidanuks Florida Panthers teda kindlasti ühe mängijana Las Vegase meeskonna eest kaitsma.

Üheks lepingu puudumise põhjuseks võib olla ka taseme langus. 45-aastasena tegi Jagr lõppenud hooajal 20-punktilise kukkumise 66 pealt 46 juurde ja seda vaatamata tõsiasjale, et ta tegi kaasa kõik 82 põhiturniiri mängu..

Ei ole välistatud, et Jagr Floridas jätkab, kuna tema näol on tegu väga hea mentoriga noorele meeskonnale ja pole ka kuulda olnud, et temast enam huvitatud ei olda. Samas saavad aga nüüd kõik temaga rääkida ja lauale võivad tulla paremad pakkumised. Võimalikku uut koduklubi peaks otsima idarannikult. Tänaseks üle 1700 mängu kirja saanud mehel on selja taga väga pikk karjäär, aga läänes on ta veetnud vaid mõned kuud, kui ta 2013. aastal kandis Dallas Starsi särki.

Aleksandr Radulov

Mitu aastat kodumaal veetnud venelane tegi üldjoones eduka comebacki NHL-i. Hooaja saagiks jäi 54 punkti, mis tulid ära 72 mänguga. Produktiivsusele andis suure põntsu pikk mõõnaperiood, mis järgnes pärast peatreenerivahetust. Kui see kõrvale jätta, siis sobis ta Montreal Canadiensile päris hästi.

Peagi 31-aastaseks saava ründaja jätkamine Montrealis on aga suure küsimärgi all. Tema esindajad ja Canadiensi peamänedžer Marc Bergevin on pikalt vedanud vägikaigast seoses tulevase palgaga. Viimase info kohaselt nõudvat Radulov koguni seitset miljonit hooaja peale ja seda kuueks aastaks. See teeks temast liiga palgaedetabelis TOP 30 mehe.

Canadiens ei ole kindlasti valmis sedavõrd suurt investeeringut tegema ja on raske uskuda, et üldse mõni NHL-i klubi sellega nõus on. Möödunud hooajal teenis Radulov 5.75 miljonit. Nõutav palganumber võib kahaneda, kui välja käia tõenoolest pikk leping, ent kuna tegu on juba 30+ vanuses mängumehega, siis puudub klubil selleks huvi. Bergevin peab hakkama muretsema ka selle pärast, mis saab Carey Price'ist. Tal on leping veel vaid üheks hooajaks ja temast on saamas piiranguteta vabaagent.

Kevin Shattenkirk

Radulovi palganõudmised on vinged, aga võib arvata, et lõpuks kujuneb Shattenkirkist mees, kes saab kõige suurema lepingu. 28-aastasel ameeriklasel lõppeb kontraht, mis tõi talle aasta peale 4.25 miljonit. Kaitsjad on alati vabaagentidena nõutud kaup ja see toob tihti ülemaksmise. Heaks näiteks Shattenkirki selle hooaja meeskonnakaaslased Washington Capitalsis Brooks Orpik ja Matt Niskanen, kes said mõlemad kolm suve tagasi üle viiemiljonilised lepingud, olgugi et tegu on kaugel tippklassi meestest. Iroonilisel kombel on nüüd Capitalsil just teiste kaitsjate tõttu praktiliselt võimatu ära siduda Shattenkirki, kes selgelt talendikam mees.

Hooaega St. Louis Bluesis alustanud jänki tegi tänavu 56 punktiga uue karjääri rekordi ja kosilastest tal puudu ei tule. Kindlasti üritab ikkagi ka Capitals mingisugust diili teha, aga tõenäoliselt ta siiski pealinnas ei jätka. Küll võib ta aga jätkata Metro divisjonis. New York Rangers on Dan Girardi lepingu välja ostmisega saanud endale portsu vaba palgaruumi ning seda võib veelgi juurde tekkida, kui teine kaitsja Kevin Klein otsustab oma NHL-i karjääri lõpetada. Huvitava käiguna sihtivat ta Euroopasse siirdumist.

Rangers on end pärast väikest mõõna karikanõudlejate sekka tagasi mänginud ja seega võiks olla tegu klubiga, mis ka Shattenkirki ambitsioonidele vastab. Kuna vanus pole veel päris kriitilise piiri peal, siis võiksid vaateväljas olla ka nõrgemad, aga suure tuleviku ja tühja palgalehega meeskonnad nagu näiteks New Jersey Devils, kes endale äsja drafti avavaliku saanud ja kes võib kena kauba vastu saada Ilja Kovaltšuki mängijaõiguste maha ärimisega.

Martin Hanzal

Pikalt Arizona Coyotesis olnud, aga tänavuse hooaja Minnesotas lõpetanud Hanzal pole vast eriti uhke nime, aga ta on mitmekülgne mängumees, kes paljudele sobiks. Samuti võiks ta olla üsna soodne variant, arvestades et on 30 aastat vana ja seisus, kus karikas võitmata. Lõppeva lepinguga võttis ta palgafondist ära 3.1 miljonit ja must-valge statistika ning klaasmehe reputatsioon ei luba palgatõusu.

Pikakasvulise tsentri hinda võib alla tõmmata ka Wildi peamänedžeri Chuck Fletcheri ütlused pärast hooaja lõppu. Üsna kummalise käiguna kahetses ta avalikult Hanzaliga seotud tehingut, mille hulgas olid mitmed drafti valikud, kaasa arvatud tänavuse suve 1. ringi oma.

Kui mõni kahetseb, siis keegi teine, kes sel suvel Hanzalile võimaluse annab, võib lõpuks riskantsest otsusest lõigata väga head vilja. Tema 39 punkti oli sel hooajal keskpärane number, aga 20 väravaga sai püstitatud uus karjääri rekord. Lisaks oli ta üks liiga edukamatest lahtivisete võitjatest, saades sel hooajal edukuseks 56.4%.

Karl Alzner

Alzner on Hanzaliga sarnast tüüpi mängija selle poolest, et tegu pole särava vennikesega, kuid oma teeb ta alati ära. Tema punktirekordiks on vaid 21, aga näiteks +/- näitaja osas on ta +61'ga aktiivsete kaitsemängijate seas 21. kohal. Selle hooaja +23'st olid paremad ainult üheksa ametivenda.

2007. aasta drafti 5. valikul saab läbi leping, mille keskmiseks töötasuks oli vaid 2.8 miljonit. 28-aastane kanadalane on ise väljendanud soovi Washingtonis jätkata aga muljalt on tulemas kindlasti paremaid pakkumisi ja see viib ta tõenäoliselt ikkagi uude klubisse.

Raudmees, kes seitse hooaega järjest osalenud kõigis põhihooaja mängudes, sobiks hästi mõne hapra kaitseliiniga meeskonna tagalat kindlustama. Dallas Stars ja Winnipeg Jets on meeskonnad, kellel ründepotentsi küll ja veel, ent kaitse auklik nagu juust. Oma kindla mängustiili ja tippklubis olemise kogemusega oleks Alzner mõlemale väärt täienduseks.

Justin Williams

"Härra 7.mäng" on veel üks Capitalsi tänavustest vabaagentidest. Kolmekordne karikavõitja on viimased kaks hooaega Washingtonis veetnud, puududes kokku vaid kahest põhihooaja mängust ja kogudes täpselt sada punkti. Oktoobris 36-aastaseks saaval ründajal lõppeb leping, mis võttis palgafondist enda alla 3.25 miljonit.

Nagu hüüdnimi ütleb, siis võib Williamsile alati playoffides loota ja seega peaks ta olema mitmete karikavõidu mõtetega klubide vaateväljas. Sel kevadel jäid tema numbriteks 13 mänguga 3+6. Williams sobis hästi Capitalsi meeskond ja kuna vanust on juba päris palju, siis võib pidada üsna tõenäoliseks, et ta seal ka jätkab. Samas ei siirdunud ta kindlasti pealinna 2. ringis välja kukkumiseks. Ehk küsimärgid on seoses tema enda huviga. On ka olnud kosta, et meeskonnas tulevad sel suvel muudatused ja Williams võib nende puhul olla üheks lahkujaks.

Andrei Markov

Markov on Canadiensi teine venelane, kellega seoses segased lood. Kogu karjääri Montrealis veetnud kaitsemees on väljendanud soovi jätkata, aga on soovimas kaheaastast lepingut, mis Bergevini morjendab. Tegu mängumehega, kes saab enne käimasoleva aasta lõppu 39-aastaseks.

Töösuhte jätkamise osas on heaks uudiseks see, et Markov on üheksa hooaega järjest paugutanud lepinguga, mis toonud talle 5.75 miljonit dollarit ehk erinevalt Radulovist, ei tohiks palganumber takistuseks olla. Krõbisevat on juba piisavalt palju ja Markovi sooviks nähtavasti kindlustada see, et ta saab lõpetada ühe klubi mehena, mis iseenesest väga sümpaatne. Ent enne kui allkirjad paberil, pole võimalik lahkumist välistada.

Brian Elliott

Eelmisel hooajal liigat tõrjeprotsendi osas 93%-ga juhtinud ja mõned aastad tagasi kogu hooaja peale endale vaid 1.56 väravat lasknud puurivahiga seose on lugu üksjagu kummaline. Ta on seni olnud üsnagi soodsa lepinguga (2.5 miljonit aasta peale) ja kindlasti on tema näol tegu väga soliidse väravavahiga. Ent suures osas ebaõnnestunud hooaeg Calgary Flamesis on huvilisi eemale peletamas. Ka Flames ise ei olnud koostööst enam huvitatud ja võttis uueks esikindaks hoopis Mike Smithi.

32-aastasena on Elliott kindlasti sihtimas endale viimast suurt lepingut ja see kitsendab potentsiaalsete maandumiskohtade hulka veelgi, kuna paljudel on juba suure palgaga esinumber olemas. Kanadalasel sattus väga halvale aastale viimaste aegade halvim hooaeg. Samas näitavad karjääri keskmised näitajad 2.42 lastud väravat ja tõrjed 91.3%, et oma tööd võiks ta kellegi puuris ikkagi asjalikult teha.

Thomas Vanek

Kunagine 40 värava mees on viimastel hooaegadel palju ringi rännanud, sest praegune mängutase ei kannata võrdlust varasemaga, ent läinud hooajal suutis ta oma aktsiaid uuesti kergitada. Detroit Red Wingsi ja Florida Panthersi peale ära jagatud aasta tõi 68 mänguga 17 väravat ja 48 punkti. Eriti hea oli minek Detroidis, kus 48 matšiga tuli 38 silma (15+23). Lepingu väärtuseks oli tal tagasihoidlik 2.6 miljonit.

Head esitused Mootorite linnas võivad austerlase sinna tagasi viia, kuigi on ebaselge, millise suuna nüüd Red Wings võtab pärast seda, kui üle hulga aja playoffidest eemale jäädi. 33-aastane Vanek võiks olla praegusel hetkel hea panustaja, kuid klubi võib sihtida tuleviku tegijaid. Karjääri peale tehtud 333 väravat ja 697 punkti võiksid aga samas kogenud ründaja jaoks mitmed uksed lahti hoida.

Steve Mason

Mason on viimastel nädalatel olnud nagu kuum kartul. Tema agent Anton Thun ütles kuu keskel, et Philadelphia Flyersiga pole olnud olnud mitte mingisuguseid lepingujutte, aga eelmisel nädalal andis klubi peamänedžer Ron Hextall mõista, et Mason ikkagi on veel nende vaateväljas.

2009. aastal hooaja parimaks uustulnukaks valitud puurilukk on väga müstiline kuju. Heal päeval väga hea, kuid sageli ka halb ning see ebastabiilsus tõi talle lõppenud hooaja näitajateks 2.66 ja 90.8%. Tegu tema Philadelphias veedetud nelja hooaja halvimate numbritega. 29-aastasena peaksid tal aga elu parimad hooajad veel ees olema ning see, kes temaga käed lööb, võib end lõpuks tunda lotovõitjana. Kuigi loterii puhul võib kergelt minna ka vastupidiselt.

Valikust on nimme välja jäetud San Jose Sharksi duo Joe Thornton ja Patrick Marleau, kes mõlemad tõenäoliselt samas klubis jätkavad. Nimekirja kõigi vabaagentidega näeb SIIT.

Draftis osutusid valituks 14 riigi mängijad

Tänavune NHL-i draft, mis tõi soomlastele avaringis uue rekordi, lõppes laupäeval 2.-7. ringi valikutega ja nende järgselt on rõõmustamiseks põhjust 14 riigil. Just nii palju oli erinevaid riike, kust mängijad valituks osutus.

(foto: Twitter @PR_NHL)
Ühe mängijaga aitasid riikide arvu kümne pealt kasvatada Prantsusmaa, Saksamaa, Norra ja Sloveenia.


Erinevaid liigasid oli lõpuks esindatud kokku 29. Neist edukamad olid OHL (42 mängijat), WHL (33) ja USHL (20), kus ka meie drafti lootus Robert Arrak tänavu mängis.

Robert oli küll drafti eelnimekirjas, ent langes sealt kahjuks lõpuks välja. Seiklus ookeani taga osutus loodetust halvemaks. Mullu USHL-i põhihooaja võitnud Cedar Rapids RoughRiders tegi ülimalt ebaõnnestunud hooaja, kaotades 60-st matšist 48 ja see ei saanud saatuslikuks vaid Robertile. Draftis ei osutunud valituks ka meeskonna tšehhist kaitsja Jakub Sirota, kes oli nimekirjas lõpuni välja ja keda nähti pikalt võimaliku 2.-3. ringi valikuna.

Vanuse poolest on Robert drafti kõlbulik ka järgmisel aastal ning võimalik, et siis minnakse juba kambakesi peale. Mõnel lehel on isegi viis sini-must-valge lipuga noorsandi üles märgitud.

Vahetustehingute poole pealt vaikseks jäänud draft tõi teisel päeval ühe märkimisväärse tehingu. New York Islanders andis Travis Hamonici Calgary Flamesile tehingus, millesse kaasatud drafti valikud on mitmete konksudega. Kokkuvõtlikult sai Islanders 2018. aasta avaringi valiku ja kaks tulevast 2. ringi valikut ning Flames ühe 4. ringi valiku.


Flames saab Hamonici näol juurde ühe usina ja mitmekülgse kaitsja. Islanders vabanes mängumehest, kes oli juba varem klubist lahkuda soovinud. Lisaks on nüüd vähemalt paberi peal olemas üks lisa avaringi valik, mida Colorado Avalanche väidetavalt Matt Duchene'i eest on nõudmas. Lähipäevad näitavad, kas selles suunas ka liikuma hakatakse.

Oshie tegi Capitalsiga 8-aastase pikenduse

Selle suve üks vägevamatest potentsiaalsetest vabaagentidest on end turult maha võtnud. T.J. Oshie tegi Washington Capitalsiga lepingupikenduse, mis ulatub lausa aastasse 2025. 8-aastase pakti koguväärtuseks on 46 miljonit dollarit.

(foto: oilonwhyte.com)
Kaks suve tagasi St. Louis Bluesist USA pealinna kolinud Oshie mängis hiigellepinguks väravate mõistes karjääri edukaima aasta. 33 tabamust panid ta koos Aleksandr Ovetškiniga jagama meeskonna parima väravaküti tiitlit.

"T.J. on meie meeskonna hindamatu liige ja tundsime, et on hädavajalik temaga teha lepingupikendus," kommenteeris kokkulepet Capitalsi peamänedžer Brian MacLellan. "T.J. on väga võitluslik mängija, kes omab uskumatult häid mänguoskusi. Ta kehastab täpselt sellist tüüpi mängijat, kes peab meil olema selleks, et liigas konkurentsivõimalisena püsida."

30-aastane ameeriklane jääb keskmise töötasu 5.75 miljoniga klubi palgaedetabelis jagama viiendat kohta. Tervelt 20 miljonit saab ta palgast kätte boonustena.


Oshie'il on kogu karjääri peale kokku 591 mänguga kirjas 169 väravat ja 417 punkti.

Vabaagentide turg on ründajate hulgast ühe hea valikuna kaotanud ka Patrick Eavesi. Anaheim Ducks lõi temaga käed veel kolmeks aastaks, keskmise tasuga 3.15 miljonit.

Hooaja Anaheimis ja Dallases ära jaganud habemik tegi 33-aastasena karjääri parima hooaja  79 mänguga tuli 32 väravat ja 51 punkti. Tema varasemad rekordid olid vastavalt 20 ja 32.

Chris Pronger asus Panthersi juures tööle

Peamänedžeri ametist unistav Chris Pronger on selleni jõudmiseks järgmise sammu teinud. Florida Panthers teatas, et Jäähoki Kuulsuste Halli kuuluv endine kaitsemees asub tööle peamänedžeri Dale Talloni nõuandjana. Juba drafti ajal on ta meeskonna lauas istumas.

(foto: Getty Images)
"Chris on veetnud viimased kolm aastat liiga Mängijate Ohutuse Ühingu heaks töötades ja on valmis liikuma edasi juhtivamasse rolli," teatas Tallon. "Chrisi võitude resümee ja laialdased teadmised hokist saavad meie hokiklubi jaoks olema väga väärtuslikud. Oleme põnevil, et ta otsustas ühineda Panthersi organisatsiooniga."

42-aastasel Prongeril lõppeb sel suvel viimaks mängijaleping ja see avas talle ukse hakata tegutsema mõne klubi tagatubades.

"Olen põnevil võimalusest töötada koos ja õppida juhtivtöötajalt, kellel on ette näidata sellised tulemused nagu Dale'il. Annan endast kõik, et aidata Panthersil Stanley karikas võita," kommenteeris Pronger.

Pronger võitis mängijana karika 2007. aastal ja mängis veel kahes finaalseerias.

Pantrid on väärt täienduse saanud ka Jack Capuano näol. Endisest New York Islandersi tüürimehest sai uues töökohas abitreener.

Drafti avaringis valiti ajaloo esimene šveitslasest esinumber ja rekordarv soomlasi

Ajalooline NHL-i juubelihooaeg sai enne lõplikku kardinate sulgumist veel paar tähist juurde. Läbi aegade esimest korda valiti draftis esimesena šveitslasest mängumees. New Jersey Devils andis selle staatuse 18-aastasele ründajale Nico Hischierile. Lisaks valiti avaringis ära rekordarv (6) soomlasi.

(foto: sports.yahoo.com)
Kui paaril eelneval aastal oli juba ette teada, kes esimesena valituks osutub, siis seekord püsis saladuseloor selle kohal lõpuni välja. Kogu hooaja jooksul oli erinevates prognoosides esikohal Winnipegist pärit Nolan Patrick, aga kanadalase mitmed vigastusprobleemid avasid ukse Hischierile ja sealt sammus ta lõpuks ka sisse.


Hischier kogus sel hooajal QMJHL-is Halifax Mooseheadsi eest mängides 57 mänguga 86 punkti (38+48) ja ta valiti Kanada juuniorite liigade parimaks uustulnukaks. Noormees on oma eeskujuks nimetanud Pavel Datsjuki ning seda näitab ka tema särginumber 13.

WHL-is 33 mänguga 46 punkti (20+26) teeninud Patrick läks Philadelphia Flyersi valdusesse ja temast sai suguvõsa kolmas drafti avaringi valik. Isa Steve valiti 1980. aastal 20. ja onu James aasta hiljem 9. mängijana.

3. valikuga algas Soome hoki ajalooline õhtu. Enne drafti algust sahistati pikalt, et Dallas Stars on valmis selle maha müüma, ent lõpuks seda siiski ei tehtud. Sellega võeti endale alles 17-aastane kaitsja Miro Heiskanen, kes tänavu Soome meistrivõistlustel HIFK-i särgis 37 mänguga viis väravat ja kümme punkti kirja sai.

Järgmise soomlasena läks 16. kohalt ära Juuso Välimäki, kes lihvib edaspidi oma oskusi Calgary Flamesi juures. Kaks valikut hiljem oli lõppenud hooajal koos Robert Rooba ja JYP-iga Soomes pronksmedaliteni jõudnud Urho Vaakanaineni kord. Võtjaks Boston Bruins.

Eelmisel aastal Patrik Laine ära korjanud Winnipeg Jets lisas tänavu 26. kohalt Kristian Vesalaineni ning hiliste valikutena aitasid rekordi teha Henri Jokiharju (29. Chicago Blackhawks) ja Eeli Tolvanen (30. Nashville Predators).

Soomlastel on viimase kahe aasta peale nüüd kümme avaringist valitud mängumeest ja neli neist on osutunud valituks juba esimese viie hulgas.

Üllatuslikult võeti vahetustehingute karussellilt hoogu maha. Colorado Avalanche oli väidetavalt Matt Duchene'i eest nõudmas kahte avaringi valikut ja keegi konksu otsa ei läinud. Küll aga pani St. Louis Blues just kaks avaringi valikut magama Brayden Schenni peale. 25-aastase ründaja eest loovutati Flyersile ka Jori Lehterä.

Ära antud tänavune avaringi valik tuli Bluesile kiirelt tagasi Pittsburgh Penguinsilt, kes oli Ryan Reavesi eest valmis välja käima enda 31. valiku ja vähe kasutatud Oscar Sundqvisti. Tehingus vahetas omanikku ka Bluesi selle aasta 2. ringi valik (51. kohalt).


Draft jätkub laupäeval ülejäänud kuue ringiga.

Suured tehingud enne drafti: Panarin Columbusesse, Stepan Arizonasse

Täna Chicagos algava NHL-i drafti ajal peaks valitsema väga kummaline olustik. Kohalik meeskond on vahetult enne seda ära andnud kaks oma võtmemängijat. Blackhawks tõi Artemi Panarini vastu Columbus Blues Jacketsist tagasi Brandon Saadi ja samuti loobuti Niklas Hjalmarssonist. Rootslane liitus Arizona Coyotesiga, kes samal ajal leidnud endale ka potentsiaalse esitsentri ja -väravavahi.

(foto: theatheltic.com)
Panarin ja Saad vahetavad kohti tehingus, millesse kuuluvad Blackhawksi poolelt ka 22-aastane ründaja Tyler Motte ja tänavuse drafti 6. ringi valik ning Jacketsi poolt 24-aastane piiratud vabaagendist väravavaht Anton Forsberg ja järgmise aasta drafti 5. ringi valik.

Blackhawksi jaoks on tegu raha säästva lükkega. Nii Panarin kui Saad võtavad oma lepingutega palgafondist kuus miljonit, aga venelase kontraht lõppeb juba ülejärgmisel suvel ja suure tõenäosusega on tulemas järjekordne palgatõus. Saadi leping saab läbi alles 2021. aasta suvel. Samuti olevat meeskonna esistaarid Patrick Kane ja Jonathan Toews hirmsasti puudust tundnud 24-aastasest ründajast, kes kuulus varem Chicagos kahte Stanley karika võitnud meeskonda.

Hjalmarsson, kelle näol tegu kolmekordse karikavõitjaga, liigub edasi tehinguga, mis toob Tuulisesse linna 24-aastase kaitsja Connor Murphy ja kaks aastat noorema ründaja Laurent Dauphini.

Coyotes on aga veelgi olulisema tehingu teinud New York Rangersiga. 21-aastase kaitsja Anthony DeAngelo ja tänavuse drafti 7. valiku eest toodi ära Derek Stepan ja Antti Raanta.

Soomlane on viimastel hooaegadel olnud üks liiga parimatest varuväravavahtidest ning peaks olema võimeline täitma korralikult ka esikinda rolli. Stepani näol on tegu stabiilse 50+ punkti mehega, kes lepinguga seotud veel vähemalt neli hooaega.

Eberle rõõmustab Tavaresega taasühinemise üle

Pikalt Edmonton Oilersi tuumikusse kuulunud Jordan Eberle on alates neljapäevast New York Islandersi mees. 27-aastane ründaja saab klubis uuesti kokku John Tavaresega, kellega koos omal ajal juuniorite MM-il igasugust maagiat tehti. Taaskohtumine on Eberle jaoks väga rõõmustav.

(foto: cbc.ca)
Eberle ja Tavares kombineerisid 2009. aasta juuniorite MM-il kuus väravat ja 28 punkti. Nende hulgas oli ka kuulus Eberle viimaste sekundite viigivärav poolfinaalis Venemaa vastu.


"John Tavares on oma generatsiooni parim mängija. Olen elevil võimalusest temaga koos mängida ja loodetavasti tuua edu Islandersile," muljetas Eberle vahetult pärast klubivahetust.

Samas kaheksa aasta taguses MM-i tiimis oli Islandersi mängijatest ka kaitsja Thomas Hickey. Tuttavaid on Eberle jaoks New Yorgis veel teisigi. Tema sõnul on ta koos treeninud ka Andrew Laddi ja Travis Hamoniciga.

Islanders loodab neli järjestikust vähemalt 20 väravaga hooaega teinud Eberle näol meeskonnas näha veel ühte ründajat, kes suudaks palju skoorida ja mis kõige olulisem, teha seda tähtsal ajal.

"Oleme elevil, et lisame koosseisu Jordani-suguse ennast tõestanud ründerelva," kiitis peamänedžer Garth Snow. "Ta toob kiirust ja skoorimismeisterlikkust, millega pole ta lihtsalt järjepidev, vaid ta teeb ka tähtsaid väravaid, tähtsates mängudes. Jordan toob liidriomadusi ja kogemusi riietusruumi. Need omadused aitavad meil liikuda eesmärgi suunas, milleks on püsivaks playoffide meeskonnaks tõusmine ja Stanley karika võitmine."

Liiguvad jutud, et Islanders luusivat tõsiselt ka Matt Duchene'i ümber. Kui jaht osutub edukaks, siis võib uuel hooajal peatreeneri Doug Weighti käsutuses olla liiga üks põnevamatest ründekolmikutest.

Coyotes jäi peatreenerita

Arizona Coyotesit on ees ootamas taas üks segane suvi. Esiväravavahi ja meeskonna kapteni järel on nüüd klubist lahkunud ka peatreener Dave Tippett. Kaheksa aastat meeskonna juures olnud kanadalane lahkus vastastikusel kokkuleppel ametist. Seda vaid 13 kuud pärast viieaastase lepingupikenduse tegemist.

(foto: tvasports.ca)
Võib eeldada, et kõik muutused on seotud Andrew Barroway klubi ainuomanikuks saamisega. 2014. aastal Coyotesi juurde saabunud ameeriklane soovib oma jalajälge jätta ning on asunud pärast mitmeid ebaõnnestunud hooaegu otsustavalt tegutsema.

"Soovin terve Coyotesi organisatsiooni poolt Tipi siiralt tänada kogu raske töö ja mitmete panuste eest, mis ta organisatsioonile andis," teatas Barroway klubi kodulehel. "Tip on suure iseloomuga mees ja oleme väga tänulikud tema juhtimisoskuste eest ajal, mil ta oli meie peatreener. Meil on aga mõned filosoofilised erimeelsused seoses sellega, kuidas meie meeskonda ehitada. Seetõttu leppisime kokku, et kõigi jaoks on parem, kui teeme treenerivahetuse."

Tippett võitis Coyotesi bossina 622-st mängust 282, mis ülekaalukas klubi ajaloo parim näitaja. Ta viis meeskonna kolmel esimesel aastal playoffidesse ja 2012. aastal isegi läänekonverentsi finaali välja, aga pärast seda algas madalseis, mis kestab tänase päevani. Coyotesi 70 punkti oli lõppenud hooajal kaheksa vähem, kui eelmisel aastal ja playoffid jäid rohkem kui 20 silma kaugusele.


Koos Tippetti lahkumisega on nüüd alates 2012. aasta tööseisakust kõik meeskonnad peale Chicago Blackhawksi vähemalt korra peatreenerit vahetanud.

"Pärast hoolikaid kõnelusi Andyga, nõustusime mõlemad, et minu jaoks on parim liikuda edasi. Olen oma aega Coyotesi juures täielikult nautinud ja soovin Andyle ning kogu organisatsioonile tulevikuks kõike head," ütles Tippett lahkumise kohta.

NHL-is mängijana üle 700 kohtumise kirja saanud Tippett on varasemalt mitu hooaega peatreenerina töötanud ka Dallases. Kokku on ta 1114 mänguga teeninud 553 võitu.

"Dave on suurepärane inimene ja treener. Mul on ülim austus tema ja tema poolt Coyotesi heaks tehtud töö suhtes. Temaga töötamine oli privileeg ja soovin talle kõike parimat," seisis peamänedžeri John Chayka teadaandes.

Golden Knights loobus veel ühest kaitsjast

Endale kaitsemängijaid kokku kuhjanud Vegas Golden Knights on innukalt oma ridu hõrendamas. Trevor van Riemsdyki järel on kiirelt klubist lahkunud ka David Schlemko. Viimastel aastatel paljud klubid läbi käinud mängumehe järgmine pesitsuspaik on Montreal.

(foto: si.com)
30-aastane kanadalane veetis möödunud hooaja San Jose Sharksis, jõudes põhihooajal 62 mänguga 6 värava ja 18 punktini. Üleeelmisel hooajal oli ta New Jerseys ning aasta varem jagas ta mängud ära Dallas Starsi ja Calgary Flamesi vahel.

Arizona Coyotesis karjääri alustanud mehel on tänaseks kirjas 360 põhihooaja mängu, mis toonud 17 väravat ja 87 punkti.

Schlemkol algab teine hooaeg 4-aastasest lepingust, mille koguväärtuseks 8.4 miljonit dollarit. Canadiensi jaoks on tegu soodsa täiendusega sinisele joonele, mis kaotas Aleksei Jemelini Vegasesse. Tema eest anti ära 2019. aasta drafti 5. ringi valik.

Avalikustati uue hooaja kalender

Uus NHL-i hooaeg algab tänasega täpselt 103 päeva pärast. Hooaja kalender avalikustati täiesmahus. Aasta lüüakse lahti nelja matšiga ning nagu arvata võis, siis veebruaris puudub olümpiamängude paus. Pittsburgh Penguins tõmbab oma viienda karikavõidu bänneri mänguhalli lakke enne kohtumist St. Louis Bluesiga.

(foto: ctvnews.ca)
Lisaks Penguins vs Blues lahingule on hooaja avaõhtul, 4. oktoobril, kavas ka San Jose Sharksi madin Philadelphia Flyersiga ning kaks Kanada sisest heitlust. Toronto Maple Leafs külastab Winnipeg Jetsi ning peetakse kohe ära ka hooaja esimene Alberta provintsi lahing, kui Edmonton Oilers võõrustab Calgary Flamesi.

Vegas Golden Knights peab oma ajaloo esimese matši 6. oktoobril Dallases ning teeb esimese kodumängu neli päeva hiljem Arizona Coyotesi vastu.

Marc-Andre Fleury läheb esimest korda "vales" särgis Pittsburghis väljakule 6. veebruaril.

Lõppenud hooaja karikafinaali esimene kordusetendus tuleb kohe esimesel nädalal, kui Nashville Predators sõidab 7. oktoobril Pittsburghi.

Kogu kalendrit näeb SIIT.

Eberle jätkab Islandersis, van Riemsdyk liitus Hurricanesiga

Nagu arvata võis, siis pärast liiga laienemise drafti jätkub aktiivselt mängijatega kauplemine. Edmonton Oilers ja New York Islanders on leppinud kokku tehingu, mis viib Jordan Eberle Suurde Õuna ning Trevor van Riemsdyk sai end tunda vähem kui 24 tundi Vegas Golden Knightsi mängijana. 25-aastane kaitsja jätkab Carolina Hurricanesi ridades.

(foto: blackhawkup.com)
Golden Knights andis koos van Riemsdykiga ära järgmise aasta drafti 7. ringi valiku ja sai vastu tänavuse 2. ringi oma (62.), mis oli algselt Pittsburgh Penguinsi oma.

"Paremakäelise kaitsjana täidab Trevor hädavajaliku augu koosseisus. Ta on juba Chicagos mängides edu tunda saanud ja on nüüd veel üks hea, noor osa meie sinisest joonest," kommenteeris tehingut Hurricanesi peamänedžer Ron Francis.

Tänavu USA koondises MM-il mänginud van Riemsdyk aitas Chicago Blackhawksil 2015. aastal Stanley karika võita ning esindas meeskonda kokku 158 põhihooaja mängus, kus jõudis 31 punktini (8+23).

Eberle tehingus läheb vastupidises suunas Ryan Strome. Oilers vabastab lükkega kõvasti palgaruumi, kuna Eberlel on aasta peale kuus miljonit neelav leping ja Strome'il vaid 2.5 miljonit väärt kontraht. Raha on vaja selleks, et Connor McDavidi ja Leon Draisaitliga lepingupikendused ära teha.

2015. aastal Kanada särgis maailmameistriks tulnud Eberle oli Oilersi 2008. aasta drafti avaringi valik. Ta lahkub klubist pärast 507 põhiturniiri mängu. Nendega jäi kirja 165 väravat ja 382 punkti. Lõppenud hooajal tuli 82 matšiga 20+31.

Strome on 2011. aasta drafti 5. mees, kelle taltsutamisega Islanders viimastel aastatel pidevalt raskustes olnud. Pärast paljulubavat 50 punkti hooajal 2014/15 on 23-aastane ründaja järgnevatel aastatel kokku saanud vaid 58 silma. Kogu karjääri peale on 258 mänguga tulnud 126 punkti (45+81).

Connor McDavid sai karjääri esimesed auhinnad

Vigastus röövis Connor McDavidilt mullu hooaja parima uustulnuka auhinna, aga see sai sel aastal kuhjaga tagasi tehtud. Edmonton Oilersi noor kapten noppis hooaja auhindade jagamisel kolm trofeed. Juba varem teada olnud põhiturniiri resultatiivseima mängija auhinna kõrval tulid ka MVP tiitlid.

(foto: reviewjournal.com)
Hooaja 30 värava ja 100 punktiga lõpetanud McDavid sai Art Rossi trofee kõrvale nii ajakirjanike poolt hääletatava Harti trofee kui ka kaasmängijate poolt välja selgitatava Ted Lindsay auhinna. Temast sai läbi aegade nooruselt neljas mängija, kellele Harti trofee antud.


Hääletusel oli vahe järgmistega märgatav. McDavid sai kokku 1604 punkti, Playoffide MVP-na Conn Smythe'i trofee teeninud ja põhihooaja parima väravakütina Rocket Richardi trofee saanud Sidney Crosby jäi 1104 peale ning viimane finalist Sergei Bobrovski sai toetust vaid 469 punkti jagu.

Küll ei pidanud aga venelane tühjade kätega koju minema. Tõrjeprotsendi (93.2%) ja endale lastud väravate keskmise (2.06) osas liigat juhtinud puurilukk nimetati karjääri jooksul teist korda hooaja parimaks väravavahiks. Eelmisel hooajal Vezina trofee endale saanud Braden Holtbyle jäi Willaim M. Jenningsi trofee, mis jagatakse väravavahile, kelle meeskond põhiturniiri käigus kõige vähem väravaid lasknud.


Columbusesse rändas ka parima peatreeneri tiitel. John Tortorella võidutses karjääri jooksul samuti teist korda. Jack Adamsi trofeed polnud varem ükski ameeriklane üle ühe korra võitnud ja mitmekordseid võitjaid on üldse vähe.


Veelgi vähem on aga neljakordseid Selke trofee võitjaid. Patrice Bergeronist sai Bob Gainey järel alles teine mees, kes vähemalt neli korda hooaja parimaks kaitseomadustega ründajaks nimetatud.

Parimaks kaitsemängijaks sai Brent Burns. Erik Karlssoniga käis hea rebimine, kuid rootslane pidi teist aastat järjest James Norrise trofeest suu puhtaks pühkima ja seda paljude hinnangul teenimatult.


Karlssonist sai aga läbi aegade neljas kaitsja, kes 27-aastasena juba neli korda valitud hooaja tähtede meeskonda.


Ottawa Senators jäi ilma ka parima peamänedžeri auhinnast, mis läks Nashville Predatorsi David Poile'ile, aga Kanada pealinna läks vähemalt Bill Mastertoni trofee. Selle teenis oma südikuse ja pühendumuse eest väravavaht Craig Anderson.

Lisaks liikus Kanadasse džentelmenlikuse eest jagatav Lady Byng trofee ja parimale uustulnukale antav Calderi trofee. Esimene kuulub Viimase kolme aasta jooksul teist korda kuulub Calgary Flamesi mängijale. Johnny Gaudreau kogus lõppenud hooajal 72 mänguga vaid neli karistusminutit. Teine läks oodatult Auston Matthewsile, kellest sai alates hooajast 1965/66 esimene Toronto Maple Leafsi mängija, kes aasta parimaks kollanokaks nimetatud. Hooaja uustulnukate meeskond koosneb viie klubi mängijatest.


Liidriomaduste ja väljaspool jääd näidatud eeskuju eest said tasustatud Nick Foligno (Mark Messier auhind) ja Travis Hamonic (NHL-i sihtasutuse auhind).

Golden Knights sai salapärase koosseisu

Kaua oodatud NHL-i juubeliaasta laienemise draft on tänaseks möödas ja Vegas Golden Knights ära mehitatud. Liiga uustulnuk sai kokku üsna salapärase koosseisu, millest on keeruline midagi arvata. Eriti kuna see ei ole kindlasti lõplik valik.

(foto: reviewjournal.com)
Golden Knights sai draftist lisaks 30 valikule ka seitse vahetusetehingutega kaasnenud mängijat. Erinevaid diile oodatakse veel ja just täna avaneb ka uuesti mängijateturg. Liiguvad konkreetsed sahinad, et Trevor van Riemsdyk maandub lõpuks Carolina Hurricanesis ja Marc Methot sai võetud selleks, et ta Dallasesse edasi saata.


Kümne saadud drafti valiku hulgas oli kaks avaringi valikut, mis tulid New York Islandersilt ja Columbus Blue Jacketsilt. Tänu nendele on Golden Knightsil nüüd nädalavahetusel peetava drafti ajal võimalus valida nii 6., 13. kui 15. kohalt. Kokku omatakse tänavu draftis 12. valikut.

Koosseisu mahtus ka üks kohalik mees. Deryk Engelland on küll kanadalane, kes sündinud Edmontonis, aga ta on juba üle kümne aasta elanud Las Vegases. 35-aastane kaitsemees mängis aastatel 2003-2005 ECHL-is kohaliku Wranglersi eest.

Engelland oli tegelikult vabaagent, aga läks Calgary Flamesist võetud mängijana kirja ning sai kodulinna klubilt kohe ka uue lepingu. Diil tehti aastaks ja kahe miljoni peale, millest pool on boonused.

Kuna enne nimede avalikust lekkis suur osa koosseisust sotsiaalmeedias välja, siis möödus valik üllatusteta. Kuigi võib märkida, et vaid kolme väravavahi valimine oli ootamatu. Ja eks tegelikult oli palju fänne, kes lootsid näha nimekamat koosseisu.

Selgus ka, et esikindaks toodud Marc-Andre Fleury valimisega seoses oli juba märtsis Pittsburgh Penguinsiga kokkuleppele jõutud. Koos kolmekordse Stanley karikavõitjaga rändas Vegasesse ka 2020. aasta drafti 2. ringi valik.


Huvitava kokkusattumusena toimus üritus täpselt 14 aastat pärast seda, kui Fleury 2003. aasta draftis 1. valiti.

Avaldati uued Adidase särgid

Uus NHL-i hooaeg toob rohkelt muutusi ja nende hulgas on ka meeskondade särgid. Reeboki asemel saab Adidasest särgimeister. Kõikide satside uus välimus jõudis nüüd avalikkuse ette, samuti on ära nähtud rüü, millega Vegas Golden Knightsi mängijad väljakule tulevad.

(foto: sports.yahoo.com)
Disaininüansside kõrval väärib suurimate muutustena ära märkimist see, et Edmonton Oilers hakkab püsivalt kodus oranži särki kandma ning roheline on üle kümne aasta taas Minnesota Wildi põhivärv.

Täna selgub NHL-i 31. meeskonna koosseis

Koos astronoomilise suve algusega on täna käes ajalooline päev, mil selgub Vegas Golden Knightsi koosseis. Õigupoolest on see juba selgunud, aga peamänedžeri George McPhee valikud avalikustatakse alles täna Las Vegases peetava hooaja auhindade jagamise käigus.

(foto: concordmonitor.com)
McPhee on viimastel päevadel ja võib isegi öelda, et nädalatel, olnud väga hõivatud mees, aga kogu vaev on end ära tasunud. Endine Washington Capitalsi juht on väga rahul sellega, kuidas NHL-i 31. klubi koosseis välja hakkab nägema.

"Arvan, et see saab olema päris hea meeskond," tõdes McPhee teisipäeval. "Oleme rahul, et meil on rohkelt kaitsjaid, väga head väravavahid, palju tsentreid ja skoorivad ääred. Meil peaks olema päris hea kiirus."


Liiga uustulnuka täna selguv koosseis pole aga kindlasti lõplik. McPhee on avalikult tunnistanud, et kõik valitavad kaitsjad koosseisu ei jää ning usutakse ka, et Golden Knights valib rohkem väravavahte, kui kohustuslikud kolm. Eesmärgiks nad sobiva hinna eest maha parseldada.


Paigas olevat ka kuni kaheksa diili klubidega, kes soovinud omapoolt välja pandud mängijaid võtmise eest kaitsta.


Golden Knightsi on hakatud seostama ka mitmete vabaagentidega. Jutud Jevgeni Dadonoviga olevat juba lõppjärgus ning tulemas on veel teisigi täiendusi. Töö on käimas nii olevikku kui tulevikku silmas pidades.

"Meil saavad olema mõned mängijad, kes meie arvates pikaks ajaks meeskonna tuumikusse kuuluvad," lisas McPhee.

Kes täpsemalt satsi pääsevad, see selgub Eesti aja järgi varahommikul. Hooaja auhindade jagamine algab kell 3.

SIIN on võimalus kõigil huvilistel oma visiooni järgi seltskond kokku panna.

Marian Hossa jätab kogu järgmise hooaja vahele

On üllatavad teadaanded ja on ÜLLATAVAD teadaanded. Viimasega said täna maha Chicago Blackhawks ja Marian Hossa, kelle ühisavalduses selgus, et 38-aastane slovakk jätab tuleva NHL-i hooaja tervise tõttu vahele. Veteranist ründeässa painab nahahaigus.

(foto: secondcityhockey.com)
Lõppenud hooajal 73 mänguga täitsa viisakad 26 väravat ja 45 punkti kirja saanud Hossa teatas:

"Viimaste aastate jooksul olen Blackhawksi meditsiinilise personali valvsa pilgu all ravinud progresseeruvat nahahaigust ja kõrvalmõjusid, mis ravimite tarvitamisega on tekkinud. Ravimitest tingitud tõsiste kõrvalmõjude tõttu ei ole mul võimalik tuleval hooajal 2017/18 hokit mängida. Olen pettunud, et ei saa mängida, aga pean arvestama oma konditsiooni tõsidust ja seda, kuidas ravi on minu elu mõjutanud nii jääl kui sealt eemal."

Blackhawksi jaoks on tegu nii hea kui halva uudisega. Heas vormis Hossa on kahtlemata väärtuslik mängumees, aga tema leping võtab palgafondist ära üle 5.2 miljoni ja sellest vabanemine - kui Hossa panna vigastatud mängijate nimekirja - aitab klubil mahtuda palgalimiidi sisse. Selleks on uuel hooajal 75 miljonit ja hetkel ollakse ainus, kes omadega lõhki (2.5 miljoni jagu).

"Chicago Blackhawks toetab täielikult Marian Hossat," teatas klubi peamänedžer Stan Bowman. "See on meie jaoks ülimalt raske, kuna teame kõik kuivõrd uskumatult hea inimene ja mängija Marian Hossa on. Ta on võistlushimuline, lojaalne ja alandlik. Ta on mänginud tähtsat rolli edus, mida meie meeskond on viimastel aastatel saavutanud. See tähendab, et temast ilmajäämine on koosseisu jaoks märkimisväärne kaotus. Tema meeskonnakaaslased ja treenerid teadsid, et ta võitles füüsiliste raskustega, kuid ei kaevanud kunagi ega jätnud mänge vahele, vaatamata väljakutsele, millega ta silmitsi seisis. Organisatsioon jätkab kõigi ressurssidega tema toetamist."

Blackhawksi arsti Dr. Michael Terry sõnul on Hossa ravimine tema mängimise ajal aastatega muutunud aina raskemaks.

Täpsemaid detaile haiguse kohta ei ole avaldatud, aga liigub info nagu Hossa vaegused oleksid tingitud väga tõsisest allergilisest reaktsioonist mänguvarustuse suhtes. See peaks omakorda tähendama seda, et kolmekordse karikavõitja karjäär on suure tõenäosusega kahjuks läbi.

Shane Doani mängud Coyotesi särgis on mängitud

Arizona Coyotes peab sügiseks lisaks uuele esiväravavahile leidma ka uue meeskonna kapteni. Alates 2003. aastast selles ametis olnud Shane Doan ei jätka meeskonnas. Oktoobris 41-aastaseks saav ründaja pole veel otsustanud, kas jätkab mängijakarjääri või mitte.

(foto: tvasports.ca)
Nagu välk selgest taevast tuli esmaspäeval Coyotesi omaniku Andrew Barroway teadanne:

"Pärast tõsist kaalumist oleme otsustanud mitte pakkuda Shane Doanile tulevaks hooajaks lepingut. Saabunud on aeg liikuda edasi ja keskenduda meie noorele, talendikale mängijate grupile ning meie väga helgele tulevikule. Tegu on väga raske otsustasega, arvestades Shane'i teeneid Coyotesi heaks ja tema ainulaadset tähtsust organisatsioonile. Kuid tegu on vajaliku lükkega, et klubi saaks edasi liikuda."

Otsus tuli vaid nädal pärast seda, kui Barrowayst sai pärast väikeaktsionäride väljaostmist klubi ainuomanik. Tegu on just tema otsusega.

"Jah, see on omaniku otsus," kommenteeris Doan kohalikus raadios. "Kui ta meeskonna omandas, siis otsustas ta minna noorema mängijate grupiga ja minu kohalolekuga oleks võinud see edasi lükkuda."

Liikumas on spekulatsioonid nagu Coyotes oleks tõsises rahahädas ning klubi olevat seetõttu mängijateturult otsimas ka lepinguid, mis sisaldavad reaalse palgana väikest numbrit. Võimalik, et Doan on samuti säästupoliitika ohver.

Klubi on legendile kontoritööd pakkunud, aga välistatud pole kuskil mujal mängijakarjääri jätkamine. Vanameistri agent Terry Bross märkis nädal tagasi, et Doan on pensionile jäämise asemel kaldumas edasi mängimise suunas. Ka praegu on ta oma klienti toetav.

"Shane on valmis sisenema vabaagentide turule," sõnas Bross olukorra kohta. "Tal on käes aeg saada võimalus heidelda karika nimel."

Iselugu on see, kes karikanõudlejatest on valmis palkama endale 70ndatel sündinud mängija, kes lõppenud hooajal tegi vaid kuus väravat ja kogus 27 punkti. Kuigi tõsi, Doan märkis oma mänguvormi kohta, et see on rohkem hooaja 2015/16 kandis, mis lõppes väravate osas (28) karjääri ühe parima näitajaga.

21 hooaja käigus esindas Doan Coyotesit 1540 põhihooaja mängus, kust jäid kirja 402 väravat ja 972 punkti. Kõik need näitajad on klubi rekordid.

NHL-i kõige staažikamaks kapteniks jääb nüüd Boston Bruinsi Zdeno Chara, kes ametis olnud 12 aastat. Järgnevad Sidney Crosby ja Jonathan Toews vastavalt 11 ja kümne aastaga. Coyotesi uueks kapteniks peaks kerkima Oliver Ekman-Larsson.

Mrazek jäi halva suhtumise tõttu liiga laienemise draftiks kaitsmata

Detroit Red Wingsi väravavaht Petr Mrazek oli suurim üllatusnimi, keda tema koduklubi sel nädalal toimuva liiga laienemise drafti eest ei kaitsnud. Klubi peamänedžeril Ken Hollandil olid selleks aga omad põhjused. 25-aastast tšehhi karistatakse halva suhtumise eest.

(foto: freep.com)
Oodati, et Mootorite linnas jääb Vegas Golden Knightsi jaoks võtta Jimmy Howard, kes Mrazekist kaheksa aastat vanem ja suurema lepinguga, ent pikapeale kibedaks läinud omavaheliste suhete tõttu sündis teistsugune otsus. Ja see otsus on lõplik ehk Holland pole Golden Knightsiga oma mehe kaitsmiseks ka mingisugust diili teinud.

"Me üritame meeskonda ehitada ja ei loobu mängijatest kinnihoidmiseks tuleviku vahenditest," ütles Holland nädalavahetusel.

Mrazekil on selja taga väga raske hooaeg, mille jooksul tõrjus ta vaid 90.1%-lise efektiivusega ja lasi keskmiselt üle kolme värava mängus. Howard mängis ta üle vastavalt 92.7% ja 2.10-ga. Ent usuti, et Detroidis on tuleviku kindlaks esinumbriks ikkagi Mrazek.

2010. aasta draftist korjatud puurivahil on veidral kombel asjad täpselt alates tema 24. sünnipäevast hakanud metsa poole minema. Eelmise aasta 14. veebruarist saadik on tal 66 kohtumise peale näitajateks 3.13 ja 89.8%.

Ebakindel mänguvorm tähendas eelmise aasta suvel üsna vaevalisi lepingu läbirääkimisi, mis tõid lõpuks kaheaastase ja 8-miljonilise pakti. Probleemid jätkusid uue hooaja alguses, kui selgus, et Mrazek on üsna õrna hingega mees. Ei olevat talle meeldinud see, et Howardit ära ei kaubeldud ja samuti solvus ta, kui vigastatud Howardi asemel tema konkurendiks tõusnud Jared Coreau sai muu hulgas usalduse Toronto Maple Leafsi vastu peetud välimängus.

Usutakse, et kui Golden Knights Mrazekit ära ei nopi, siis üritab Holland temast ikkagi suve jooksul vabaneda.