Leafs oleks Nylanderi esimese kübara peaaegu raisku lasknud

Toronto Maple Leafsi ja Boston Bruinsi läinudöine mäng tõi paljudele tagasi ühe väga erilise mälestuse. Selle, kuidas esimene 2013. aasta playoffide avaringis 7. mängu 4-1 seisust kaotas. Samast seisust oli õhus uus kaotus, ent meeskonnal õnnestus seda siiski vältida. William Nylander sai 6-5 skooriga lõppenud kohtumises kirja karjääri esimese kübaratriki.

Oktoobris liiga kuu parimaks uustulnukaks nimetatud rootslane jõudis huvitaval kombel esimese kübarani sama meeskonna vastu, kellega kohtudes tema isa Michael 1999. aastal karjääri viimase tegi.

Just ülekaalust tulnud kübaratriki värav tegi mängu keskpaigas Leafsi eduseisuks 4-1. Sellega lõppes ka Tuukka Raski õhtu. Soomlane lasi neli tükki 14 pealeviskega. Ent võidu vormistamine osutus Mike Babcocki meeskonna jaoks suurest eduseisust kõige muud kui kergeks.

Mängu 3. minutil skoori avanud David Pastrnak tõmbas kohe kiirelt vahe kahe peale tagasi ja Torey Krugi ülekaalu väravaga kaotas kodus mänginud Bruins vaid ühega.

Kohtumine oli üle hulga aja uuesti viigis viimase perioodi keskel, mil Ryan Spooner lõpetas 16-mängulise väravapõua. Pärast Connot Browni tabamust suutis Bruins veel korra vastata, kui 1+2'ga lõpetanud Patrice Bergeron veel ühe ülekaalu väravaga hakkama sai, kuid järgmisest kaotusseisust enam pääseteed ei leitud.

Avakolmandikul 1-1 viigivärava teinud James van Riemsdyk pani poolteist minutit enne lõpusireeni kotti võidutabamuse.

Nylanderi vägitegu tähendab ka seda, et Leafsil on klubi ajaloos teist korda satsis kaks kübaratrikini jõudnud kollanokka. Esimest korda nähti seda hooajal 1926/27.

Montreal Canadiens 2 - 3 Washington Capitals (tipphetked)

"Harra Laupäeva Õhtu" on ootamatult oma lemmikpäeval kaotanud kaks korda järjest. Kuigi selles vastasseisus võib vast süüdistada lihtsalt meeskonna saamatust. Capitalsil on Montrealis käsil 14-mänguline punktiseeria. Võite on kirjas 12.

Philadelphie Flyers 0 - 1 (LA) Los Angeles Kings (tipphetked)

Uued püksid ei takistanud meeskondade väravavahtidel meeleheitlikult nullist kinni hoidmist. 17 tõrjet teinud Peter Budaj kerkis nullimängude osas oma hooaja seitsmendaga liiga liidriks. Endine Flyersi mees Jeff Carter sai kirja hooaja 9. võiduvärava. Neist neli on tulnud lisaajal, mis tema karjääri uus tippmark.

Colorado Avalanche 5 - 2 Winnipeg Jets (tipphetked)

Oma divisjonikaaslaste vastu vägeva 9-mängulise võiduseeria kokku pannud Jets jäi sellest ilma kõige ootamatumas kohas. Avalanche katkestas omakorda 9-mängulise kaotusteseeria. Eelmise kuu alguses San Josest minema löödud Matt Nieto tegi kaks tükki, Matt Duchene sai kirja kolm söödupunkti.

Buffalo Sabres 4 - 0 Ottawa Senators (tipphetked)

Jaanuari alguses Washingtonis nulli peale jäetud senaatorid olid pärast seda 11 mänguga teinud 42 väravat, aga jäid oma endise puurivahi Robin Lehneri vastu pika ninaga. Rootslane võttis 37 tõrjega hooaja esimese ja karjääri 4. nullimängu.

Tampa Bay Lightning 3 - 2 (KV) Anaheim Ducks (tipphetked)

Pealevisetega 37-16 üle olnud Lightning soovis vägisi uuesti võiduta jääda, ent Brian Boyle tõi karistusvisetelt siiski lisapunkti ära. Kuid vaatamata sellele jätkatakse idakonverentsi viimasel kohal. Ducks on Tampas kaotanud viis matši järjest. Omavahelises vastasseisus jõuti viimati normaalajavõiduni 2009 aastal, 13 kohtumist tagasi.

New York Islanders 4 - 5 (LA) Carolina Hurricanes (tipphetked)

Teist õhtut järjest mänginud Islanders pidi vastu võtma ka teise järjestikuse 4-5 kaotuse. Hooaja jooksul võõrsilmängudes suurtes raskustes olnud Hurricanesi aitas lisaajal oma mängu teise väravaga võidule kaitsja Ron Hainsey. Islandersi vastu pikendati sellega oma punktiseeria seitsme peale. Kohtumistes viis on võidetud.

Columbus Blues Jackets 1 - 5 New Jersey Devils (tipphetked)

Kodus viimasest kümnest vaid ühe võitnud Devils kasvatas võõrsil punktiseeria üheksa mängu peale. Neist kaheksa on võidetud. Taylor Hall juhatas kahe väravaga vägesid. Cory Schneideri puhas paber määriti viimase kolmandiku keskel Matt Calverti vähemusest tulnud tabamusega.

St. Louis Blues 1 - 4 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Sidney Crosby lõpetas pärast 4-mängulist nulliseeriat kahe tabamusega väravapõua. Nende kõrvale läks ka üks sööt. Viimati 14. jaanuaril mänginud Marc-Andre Fleury sai kirja 22 tõrjet ning jäi nullimängust ilma alles viimase kolmandiku keskpaigas.

Nashville Predators 0 - 1 Detroit Red Wings (tipphetked)

Eelmise hooaja Petr Mrazek ilmus järsku välja. Tänavu keskmiselt üle kolme värava mängus lasknud Tšehhi puurilukk sai 42 tõrjega hooaja esimese puhta paberi. Red Wings ise jõudis vaid 19 pealeviskeni. Võiduvärav tuli Mike Greeni poolt ära juba avakolmandiku lõpuminutitel. Roman Josi koosseisu tagasi saanud Predators on viimasest 12-st kodumängust kaotanud kaheksa.

Dallas Stars 3 - 6 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Blackhawks mängis 2-3 kaotusseisu viimase kümne minutiga suureks võiduks. Otsustav tabamus tuli Trevor van Riemsdykilt, mis toonud meile pärast Staale ja aastat 2011 esimese vendade paari, kes samal õhtul võiduväravani jõudnud.

Vancouver Canucks 3 - 6 Minnesota Wild (tipphetked)

Mikael Granlundi imeline hooaega jätkus karjääri esimese kübaratriki ja neljapunktilise esitusega. Karjääri ja klubi rekordit tähistava 12-mängulise punktiseeria jooksul on nüüd kokku tulnud 17 silma (5+12). Kodumeeskonna resultatiivseim oli kahe väravaga lõpetanud Brandon Sutter.

San Jose Sharks 2 - 3 (KV) Arizona Coyotes (tipphetked)

Uusi pükse vihkav Mike Smith ei lasknud neil end häirida, tehes ühe hooaja uhkeima esituse. Tema 38 tõrje toel kerkis Coyotes esimeseks meeskonnaks, kellel õnnestunud tänavu Sharks kolm korda alistada. Normaalajaga pole kordagi kaotatud.