Rantaneni lisaajavärav aitas Avalanche'il kaotusteseeria lõpetada

Colorado Avalanche saab täna tähistada ühte tänavustest harvadest võitudest. Jared Bednari meeskond lõpetas viiemängulise kaotusteseeria, teenides hooaja 16. võidu. Võõrsil võidutseti viimase 15 mängu jooksul alles teist korda. Carolina Hurricanesist oldi parem 2-1.

(foto: sacbee.com)
Külaliste kangelaseks sai lisaaja viimasel minutil Mikko Rantanen, kes tänavu olnud meeskonna üks vähestest teravatest kriitidest. Mullune AHL-i parim uustulnuk jõudis kõrgliigas hooaja 12. tabamuseni. Väravatest pooled on tulnud viimase 11 kohtumisega.

"Minu hinnangul oli tegu välisturnee täiuslikuma esitusega," ütles mängu kohta Bednar, kelle hoolealused pääsevad nüüd pärast viite järjestikust võõrsilmängu koju tagasi. "Mulle meeldis väga meie esimene kolmandik. Meil oli rohkelt energiat. Meil oli mitu kutti pingi peal, kes ütlesid, et tunnevad end hästi ja jalad polnud väsinud."

Puhkenädalalt tulnud Hurricanes kaotas tänavu kodus alles kaheksandat korda. 13-st puhkuselt naasnud meeskonnast on nüüd vaid kolm võitnud. Ja neistki üks tuli mängus, kus Toronto Maple Leafsi ja New York Rangersi näol oli tegu satsidega, kes omavahel pärast puhkenädalat kokku läksid.

Mängu ülejäänud tabamused sündisid avakolmandikul. Tyson Barrie viis Avalanche'i ette ning Jeff Skinner viigistas.

Hurricanes ei saanud lisaajal kirja mitte ühtegi Calvin Pickardi väravale läinud üritust. Lõpuks jäädi pealevisete osas alla 29-37.

Vaatamata võidupunktidele on Avalanche jätkuvalt ülekaalukalt liiga viimane. Eelviimasest Arizona Coyotesist ollakse maas 13 silmaga.

Columbus Blue Jackets 2 - 1 (LA) Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Jevgeni Malkinist sai Penguinsi ajaloos neljas vähemalt 500 söödupunktiga mängija, kuid meeskonnal oli nähtavasti raske end uuesti häälestada pärast eelneval päeval olnud Sidney Crosby õhtut. Mängu lõpetas lisaaja teise minuti alguses Crosby "suur sõber" Brandon Dubinsky.

Anaheim Ducks 1 - 4 Florida Panthers (tipphetked)

Panthers teenis järjekordse uhke esitusega viimase seitsme mängu peale kuuenda võidu. Otsustav tabamus läks vägeva soologa jumaliku Jaromir Jagri nimele. Ta on nüüd Gordie Howe'i ja Chris Cheliose järel kolmas mängija, kes 45-aastasena liigas väravani jõudnud.