Capitals kruiisis hooaja üheksanda nullimänguni

Pühapäeva õhtul kohtusid Washingtonis kaks võiduseeriat. Kolm matši järjest võitnud kohalik Capitals ja viie järjestikuse võiduga tulnud Los Angeles Kings. Oodata võis põnevat ja tasavägist matši. Ent Capitals pani 5-0 skooriga asjad kindlalt paika.

(foto: Geoff Burke/USA TODAY Sports)
Barry Trotzi meeskond jõudis hooaja üheksanda nullimänguni. Neist viis on tulnud uue aasta sees, mil Capitals 18-st matšist võitnud 15.

Postide vahel säras seekord Philipp Grubauer, kes püstitas 38 tõrjega uue hooaja tippmargi. Liigat alates laupäevast nullimängude osas juhtiv Peter Budaj suutis 15-st pealeviskest tõrjuda vaid 11, enne kui Darryl Sutter tema asemele Jeff Zatkoffi tõi.

Capitals pääses Lars Elleri väravast ette juba 4. minutil ning tuli avakolmandikult pärast Marcus Johanssoni tabamust ära 2-0 eduseisuga. See duubeldati teisel perioodil Brett Connolly ja T.J. Oshie poolt. Viimane saatis koos Budajga puhkama ka tema joogipudeli.

Liiga liider piirdus viimasel kolmandikul vaid viie pealeviskega, kuid üks saadi siiski veel külaliste väravasse. See tuli endiselt Kingsi mehelt, 2014. aasta playoffide kangelaselt Justin Williamsilt.

Kohtumise ühe söödupunktiga lõpetanud Aleksandr Ovetškinile anti enne matši üle eelmisel kuul kätte saadud 1000. punkti eest kuldne kepp.

Meeskond on tänavu läänekonverentsi vastu võitnud 14-st mängust 12.

Capitals on enda edu tabeli tipus kasvatanud viie punkti peale. Seejuures edestatakse idakonverentsis järgmisi juba seitsme punktiga.

Montreal Canadiens 0 - 1 (LA) Edmonton Oilers (tipphetked)

Connor McDavidi karjääri 100. mängus tuli ainus tabamus karistusvisetel Leon Draisaitli poolt. Cam Talbot pidi hooaja viiendaks nullimänguks tegema vaid 22 tõrjet. Järgmine puhas paber toob talle karjääri uue ühe hooaja tippmargi.

New York Rangers 4 - 3 Calgary Flames (tipphetked)

Flames kaotas tänavu esimese matši, kus Dougie Hamilton väravani jõudnud. Tema ülekaalu tabamus viis meeskonna avakolmandikul ette, kuid soovitud tulemus jäi teenimata. Tänavu kümnendat korda Vaikse ookeani divisjoni vastu mänginud Rangers võttis nendest vastasseisudest üheksanda võidu.