Uus peatreener tõi Bruinsile kolmanda järjestikuse võidu

Bruce Cassidy on Boston Bruinsi võitma pannud ning probleemideta on meeskond nüüd alistanud ka oma iga-aastase pähkli Montreal Canadiensi. Bruinsi raskused oma igipõlise rivaali vastu on olnud isegi sedavõrd suured, et Tuukka Rask jõudis alles nüüd kodupubliku ees esimese võiduni.

(foto: Twitter @PR_NHL)
Rask sai 25 tõrjega kirja hooaja kuuenda nullimängu, tõustes sellega nende osas Los Angeles Kingsi Peter Budaj ja Washington Capitalsi Braden Holtby selja taha.

Karistusterohkes mängus, kus juba avaminutil Andrew Shaw ja Torey Krug omavahel kaklesid, jättis viimase seitsme mängu jooksul kuuendat korda kaotanud Canadiens kasutamata viis ülekaalu võimalust.

Bruinsi 4-0 võiduga lõppenud kohtumine otsustatigi ära põhimõtteliselt erimeeskondadega. Adam McQuaidi väravast juhtinud kodumeeskond sai teisel kolmandikul ühe nii vähemuses kui ülekaalust. Esimese autoriks oli Zdeno Chara, kes näitas oma hiigelkasvu kohta suurepärast liikuvust.

Mitte ühelgi teisel aktiivsest mängijast kaitsjal pole Bruinsi kapteni karjääri seitsmest vähemuse väravast rohkem kirjas.

Ülekaalu värav tuli David Krejcilt. Hooaja peale 20.3%-lise efektiivsusega töötanud ülekaal on Bruinsile vähemalt ühe tabamuse toonud kaheksas järjestikuses mängus.

Viimasel kolmandikul vormistas lõppskoori Frank Vatrano. Tabamuse juures koos Krejciga söödu kirja saanud David Pastrnak kasvatas sellega oma viimase viie mängu punktisaagi kümne peale.

Brendan Gallagheri koosseisu tagasi saanud Canadiens jäi viimase viie mängu jooksul kolmandat korda nulli peale. Kolmandat mängu järjest neli väravat lasknud Carey Price lõpetas 32 tõrjega. Ta polnud kümme starti järjest Bruinsile normaalajaga kaotanud.

Bruins on Cassidy esimese kolme mängu jooksul vastased alistanud koguskooriga 14-6.

New Jersey Devils 1 - 4 San Jose Sharks (tipphetked)

Sharks pani kaotusseisust kahe väravaga lõpetanud Brent Burnsi juhtimisel punkti hooaja pikimale kaotuste jadale, mis venis nelja mängu peale. Habemik sai kirja koguni 11 meeskonna 38-st Cory Schneideri väravale läinud pealeviskest. Tema 16 võõrsil tehtud väravat on ühe kaitsja poolt enim alates hooajast 1992/93. Sellega on ületatud ka tema enda poolt mullu 15-ga püstitatud klubi rekord.

Minnesota Wild 6 - 3 Detroit Red Wings (tipphetked)

Wild andis tulise ülekaaluga Red Wingsile neljanda järjestikuse kaotuse. Bruce Boudreau meeskond realiseeris neljast võimalusest ära kolm. Zach Parise lõpetas kahe tabamusega. Hooaja 31. võiduni jõudnud Devan Dubnyk hüppas nende arvestuses uuesti Sergei Bobrovskist mööda.

New York Islanders 5 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Avakolmandikul kaotusseisu jäänud Islanders teenis viimase 13 mängu peale üheksanda võidu. Nick Leddy juhtis vägesid 1+2'ga ja Anders Lee sai kirja kaks tabamust. Avalanche on kodust eemal kaotanud üheksa järjest ja 11 viimasest 12-st.

Nashville Predators 5 - 3 Dallas Stars (tipphetked)

Peter Laviolette'i meeskond šokeeris külalisi neljaväravalise viimase kolmandikuga. Roman Josi lõpetas kahe väravaga. Tyler Seguin oli söötjana osaline kõigis Starsi tabamustes. 88 karistusminutiga mängus olid juba esimesel minutil pingid mängijates pungil.

Buffalo Sabres 2 - 4 Vancouver Canucks (tipphetked)

Kodumeeskonnal jäi varajane eduseis võiduks mängimata. Canucks, kelle eest Michael Chaput tegi kaks tükki, võitis tänavu võõrsil alles kaheksandat korda. Neist kaks on tulnud viimase kolme mänguga.