Panthers pani üliedukale välisturneele võiduka punkti

Florida Panthers on esimest korda klubi ajaloos vähemalt viiemängulise välisturnee käigus võitnud kõik kohtumised. Nashville'ist alustanud pantrid põikasid läbi Californiast ning lõpetasid turnee eile St. Louisis. Seda 2-1 võiduga.

(foto: Twitter @NHL_PR)
Kaotusteta välisturnee oli suures ohus, kuna Bluesi näol on tegu viimaste nädalate ühe parima meeskonnaga, kuid väga hilise väravaga mängis Tom Rowe meeskond endale siiski võidu välja. Neli sekundit enne normaalaja lõppu kerkis kangelaseks Vincent Trocheck, kelle pealeviskest Jake Allen ööd ega mütsi aru saanud.

"Hetkeks tundus nagu oleksime Stanley karika võitnud," ütles Trocheck ülimagusa võidu kohta. "Neli sekundit enne lõppu võiduvärava tegemine näitab, et mängisime suure tasakaalukusega, isegi kui nad viigi said."

Blues viigistas viimase perioodi 3. minutil, kui Kyle Brodziak täpne oli. Panthersi oli avakolmandiku keskel ette viinud Jonathan Marchessault.

26 tõrjega lõpetanud James Reimer kasvatas isikliku võiduseeria viie peale ning punktiseeria seitsme peale. Mike Yeo juhendamisel kümnest kohtumisest kolmanda kaotanud Bluesi väravasuul tegi Allen 31 tõrjet.

Edukas välisturnee viis Panthersi Atlandi divisjoni viimasele automaatsele playoffide kohale. Boston Bruinsiga ollakse võrdsete punktide peal, kuid kirjas on üks vähem peetud mäng.

Esmaspäevases teises kohtumises jätkas tõusu ka Arizona Coyotes. Dave Tippetti meeskond mängis Anaheim Ducksi vastu suurepärase avakolmandiku 3-2 võiduks. Koiottide kõik väravad tulid esimese 20 minutiga. Ducksi tagasituleku üritust vedas Ryan Getzlaf, kuid ta sai oma õhtu teise väravaga vahe minimaalseks alles 27 sekundit enne lõppu.

Ducks jäi hambutuks isegi olukorras, kus kodumeeskond kaotas viimase kolmandiku alguses Mike Smithi ja nii tegi oma NHL-i debüüdi 22-aastane tšehh Marek Langhamer. 2012. aasta drafti 7. ringi mees lükkas kõrvale seitse üritust. Külalised olid lõpuks pealevisetega üle 36-20.

Coyotes on nüüd viimasest 13-st mängust võitnud kaheksa. Eelnevalt läks sama suure arvu võitude kogumiseks vaja 29 mängu. Meeskonnal on kokku üldse 58 mängu peale vaid 21 võitu.