Laine jõudis kolmanda kübarani, Jets murdis kohutava seeria

Enne eilset käimasoleva kuu jooksul kokku vaid kolm punkti kogunud ja väravata olnud Patrik Lainel õnnestus sõbrapäeval end uuesti käima tõmmata. 18-aastane soomlane sai Winnipeg Jetsi 5-2 võidumängus Dallas Starsi vastu kirja juba oma karjääri kolmanda kübaratriki. Meeskond lõpetas samal ajal ühe kohutava seeria.

(foto: Twitter @PR_NHL)
Paul Maurice'i meeskond suutis endale viimati vähem kui kolm väravat lasta rohkem kui kuu aega tagasi, 11. jaanuaril. 15 mängu järjest olid kaitses üsna segased lood. Pidev väravate lekitamine oli meeskonna viinud ka neljamängulisele kaotusteseeriale. Kodujääl oli kirjas lausa viis järjestikust kaotust. Ent nüüd hüpati õigele rajale tagasi.

Kohtumine otsustati viimasel kolmandikul, kuhu mindi 2-2 viigiga. Laine ja Joel Armia viisid kodumeeskonna 2-0 ette, kuid Stars sai Jamie Benni ja Tyler Seguini väravatega uuesti viigi kätte.

Võiduväravaks osutus Laine teine, mis tuli veidi rohkem kui viis minutit enne normaalaja lõppu. Lõpuminutitel kasvatas Jets edu kahe tühja väravasse tehtud tabamusega. Lisaks Lainele sai värava kirja ka Blake Wheeler.

Laine on pärast hooaega 1992/93 ja Teemu Selännet ning Eric Lindrosi esimene kollanokk, kes kolme kübarani jõudnud.

"Alati on tore skoorida," tunnistas Laine pärast matši. "See oli minu, mu kolmikukaaslaste ja kogu meeskonna jaoks ülitähtis kohtumine. Viimased neli kohtumist ei olnud eriti head, seega oli hea, et kukkus välja selline mäng."

Connor Hellebuyck tegi võitjate väravas 34 tõrjet. Võtmed postide vahel on taas läinud noore ameeriklase kätte, kuna Ondrej Pavelec on endale vigastuse külge korjanud. Viimase 15 mängu jooksul vaid neli korda võitnud Starsi väravas võttis seekord kaotuse vastu Antti Niemi, kes tõrjus 19 pealeviset.

Lainel on 51 mänguga kokku kirjas 47 punkti, mis jätavad ta uustulnukate edetabelis ühe silmaga Mitch Marneri selja taha. Tema 26-st väravast on kollanokkade hulgas rohkem kirjas vaid Auston Matthewsil (27).

New Jersey Devils 3 - 2 Colorado Avalanche (tipphetked)

Külaliste puuris sai 27-aastane Jeremy Smith oma debüütmängus suure töökoormuse osaliseks. Devils oli pealevisetega üle 40-30. John Hynesi meeskond teenis viimase kümne kodumängu peale alles teise võidu.

Pittsburgh Penguins 4 - 0 Vancouver Canucks (tipphetked)

Jevgeni Malkin naasis vigastuspausilt 1+1'ga mängus, mida kodumeeskond täielikult domineeris. Pealevisete osas oli lõpuks ülekaal 42-29. Matt Murray jõudis hooaja kolmanda nullimänguni. Tema karjääri põhihooaja senised numbrid võtavad sõnatuks.

Toronto Maple Leafs 7 - 1 New York Islanders (tipphetked)

Doug Weighti ilusad mesinädalad Islandersi juures said väga karmi lõpu. Auston Matthews sai kirja kaks väravat ja tänavu alles viiendat korda jääle lastud Josh Leivo hullas 1+2'ga. Kuus tükki pandi Thomas Greissi selja taha, kes alles kaheksa minutit enne lõppu puhkama võeti.

Ottawa Senators 2 - 3 Buffalo Sabres (tipphetked)

Sabres ratsutas taas kõvasti Robin Lehneri kukil, kui pealevisetega 25-41 alla jäädi, kuid viimasel kolmandikul suudeti 1-2 kaotussseis enda kasuks pöörata. Seda isegi viimasel ajal superhoos olnud Evander Kane'ita mängides. Meeskond on tänavu alles kolmandat korda võõrsil võitnud järjestikused mängud.

Minnestoa Wild 0 - 1 Anaheim Ducks (tipphetked)

Kodumeeskond ei suutnud vaatamata 37 pealeviskele John Gibsonit kuidagi maha murda. 23-aastane ameeriklane sai kirja hooaja 4. nullimängu. Ducks, kelle eest tegi võiduvärava Joseph Cramarossa, piirdus ise vaid 23 pealeviskega. Neist 11 tulid viimasel kolmandikul.

Edmonton Oilers 5 - 2 Arizona Coyotes (tipphetked)

Kaotusseisu jäämisega alustanud Oilers jõudis viimase kuue mängu jooksul alles teise võiduni Oscar Klefbomi karjääri esimese kolmepunktilise esituse toel. Rootslasest kaitsemees sai kirja 1+2. Samaga lõpetas Leon Draisaitl. Pärast mitmeid ebaõnnestunud aastaid suutis viiest mängust kolm võitu kogunud Oilers tänavu omavahelise põhiturniiri seeria võita.