Blackhawks alistas titaanide heitluses Penguinsi

Viimase üheksa aasta peale kokku kuus karikavõitu. Just sellised meeskonnad läksid laupäeval vastamisi. Pittsburgh Penguins võõrustas Chicago Blackhawksi, lootes maha pesta häbi, mis tuli hooaja esimese kohtumise 1-10 kaotusega. Seekord mängiti soliidsemalt, kuid punktilisa ikkagi ei saadud.

Koos mänguga lõppes Penguinsi kodune kuuemänguline võiduseeria. Mike Sullivani meeskond sai PPG Paints Arenal hooaja esimese normaalajakaotuse. Blackhawks tegi 2-1 tulemusega lõppenud mängus mõlemad väravad ülekaalust. Gustav Forsling viis meeskonna avakolmandikul ette ning Artjom Anisimov kindlustas 11 ja pool minutit enne normaalaja lõppu võidu.

29-aastane venelane on nähtavasti kuskilt võlukepikese leidnud, kuna tal on viimase kolme matšiga kirjas viis väravat.

Penguinsi ainus sündis mõned sekundid enne Anisimovi oma arvulisest vähemusest. Kaitsja Matt Hunwick jõudis oma hooaja teise tabamuseni.

Pärast Jevgeni Malkiniga kokku põrkamist korraks mängust lahkunud Corey Crawford lõpetas 35 tõrjega. Matt Murrayle jäi teises puuris üks rohkem.

Penguins pole pärast 2014. aasta märtsi Blackhawksi kordagi alistanud. 4-1 koduvõidu järel on kogunenud kaheksa järjestikust kaotust. Väravate suhe on Joel Quenneville'i meeskonna poole peale kaldu 30-10.

Enne mängu teatati, et Blackhawks saab 2019. aastal õiguse mängida järjekordset talveklassikut. Indianas, Notre Dame'i 77 000 pead mahutaval staadionil saab vastaseks olema Boston Bruins. Tegu on Blackhawksi neljanda talveklassikuga ja kokku kuuenda välimänguga.

Philadelphia Flyers 4 - 5 (LA) Calgary Flames (tipphetked)

Külalised mängisid end kolme ülekaalu väravaga avakolmandiku 1-3 kaotusseisust välja ning võidutsesid Sean Monahani karjääri esimese kübaratriki toel. 23-aastane ründaja oli kõigi kolme PP autoriks ja need tulid kõik ära ühe kolmandiku jooksul. Tabamuste kõrvale läks ka üks sööt. Matthew Tkachuk istus ära ühemängulise keelu sel nädalal korraldatud möllu eest.

Ottawa Senators 2 - 3 (LA) Arizona Coyotes (tipphetked)

Anthony Duclair rikkus kübaratrikiga ära Guy Boucheri 100. mängu Senatorsi peatreenerina. Kodumeeskonnal jäi kaks eduseisu võiduks mängimata. Senaatorid on viis mängu järjest endale vähemalt kolm tükki lasknud. Viimase 13 jooksul on vaid korra (!) vähemaga pääsetud.

Dallas Stars 6 - 3 Edmonton Oilers (tipphetked)

Oilers hävis pärast 0-2 pealt juhtima minemist. Drake Caggiula sai kaks kolli ja Connor McDavid lõpetas 1+2'ga. Samaga vastas kodumeeskonna poolelt Antoine Roussel, kes leidis endale isegi aega 12 karistusminuti võtmiseks. Kogu kohtumise mänginud Cam Talbot tuli puurist ära vaid 15 tõrjega.

Winnipeg Jets 5 - 2 New Jersey Devils (tipphetked)

Jets tegi kõik väravad teisel perioodil ning korjas neljanda järjestikuse võidu. Viimase kümne matši jooksul on saadud vaid kaks kaotust. Devils on samal ajal viimase kaheksa peale saanud kuus kaotust.

Los Angeles Kings 4 - 0 Florida Panthers (tipphetked)

Kodus ootamatult viis järjest kaotanud kuningad said väravavahi vahetusega õigele rajale tagasi. Darcy Kuemper tegi karjääri 8. nullimängus 24 tõrjet. Neist 14 tulid esimese 20 minutiga. Keskmiselt 3.22 väravat mängus skooriv Panthers jäi tänavu esimest korda nulli peale.

Buffalo Sabres 1 - 3 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Külalised jäid viimasel kolmandikul eduseisust ilma, kuid suutsid siiski sellele kärmelt vastata ja võita. Sabresile läks kirja viies järjestikune kaotus. Viimasest kümnest on võidetud vaid kaks. Hurricanes teenis kaheksanda võidu, neist viis on tulnud võõrsil.

Montreal Canadiens 0 - 6 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Leafs sai Auston Matthewsi koosseisu tagasi ning mängis endale ülekaaluka võidu välja võimsa mängu teise poolega. Väravad hakkasid voolama alles teise perioodi 13. minutist. Matthews sai enda nimele kaks. Fredrik Andersen tegi 33 tõrjega teise järjestikuse nullimängu, mis tema karjääri 13. puhas paber.

Tampa Bay Lightning 3 - 5 New York Islanders (tipphetked)

Saarlased hakkasid endale 4-0 eduseisu pealt viimasel kolmandikul närvikõdi tekitama, kuid pääsesid siiski kahe punktiga. Anders Lee tegi kaks, John Tavares lõpetas 1+2'ga. Kolm silma (0+3) sai enda nimele ka Josh Bailey. Võõrustajate poolelt sai kaks kirja Yanni Gourde.

Washington Capitals 3 - 1 Minnesota Wild (tipphetked)

Wildi neljamänguline võiduseeria lõpetati kahe ülekaalu väravaga. Capitalsil on mõningasi viperusi mänguvormiga olnud, aga kodupubliku ees on märkamatult kokku pandud viiemänguline võiduseeria.

Nashville Predators 5 - 2 Colorado Avalanche (tipphetked)

Predators sai kõik väravad erinevatelt mängijatelt ning korjas omavahelistest vastasseisudest kaheksanda järjestikuse võiduni. Endale lasti panna alles viimase viie minuti sees.

Vancouver Canucks 3 - 4 (LA) St. Louis Blues (tipphetked)

Mike Yeo meeskond ronis mängu teises pooles välja 1-3 kaotusseisust ning võidutses Brayden Schenni lisaajaväravast. Paul Stastny kogus kolm söödupunkti. Kodus 11 mängu peale 8. kaotuse saanud Canucks võib rõõmustada selle üle, et järgmised kuus peetakse võõrsil.

San Jose Sharks 1 - 3 Boston Bruins (tipphetked)

Sharks kaotas viimase nelja kodumängu peale kolmanda vaatamata 37-20 pealevisete ülekaalule. Anton Hudobin kandi Bruinsi koju. Bruins on neljale järjestikusele kaotusele vastanud kahe võiduga ja naaseb California turneelt nelja punktiga.