Rinnest sai Predatorsi võidumängus enim nullimänge kirja saanud soomlane

Pikalt NHL-is soomlaste nullimängude rekordit hoidnud Miikka Kiprusoff on tänaseks kukutatud. Sellega sai hakkama Pekka Rinne, kes jõudis Nashville Predatorsi 2-0 võidus St. Louis Bluesi vastu karjääri 45. nullimänguni.

(foto: stltoday.com)
Rinne võitis viimase üheksa stardi peale kaheksanda kohtumise ning sai hooaja teise puhta paberi 34 tõrjega.

"Alguses oli tema jaoks kõik vaikne, aga siis hakkasime kesktsoonis vigu tegema ning tema puhastas need ära ja tegi suurepärase mängu," kiitis Predatorsi peatreener Peter Laviolette.

Rinne pidi enim viimasel kolmandikul vaeva nägema. Seal oli eelmises matšis Edmonton Oilersile kaheksa tükki pannud Blues pealevisetega üle 15-9.

Predators juhtis pikalt Ryan Johanseni 3. minuti väravast ning sai lõpusekunditel Austin Watsoni poolt ühe ka tühja võrku.

Jake Allenit asendanud Carter Hutton lõpetas endise koduklubi vastu 26 tõrjega.

45 nullimängu asetavad Rinne kõigi aktiivsete puurivahtide seas 4. kohale. Jonathan Quickile kuuluv 3. koht on vaid ühe kaugusel.

Boston Bruins 4 - 3 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Kaks kaheväravalist edu ära andnud Bruins kasvatas David Pastrnaki viimase kolmandiku väravaga võiduseeria nelja peale. Vaid 20 pealeviset kirja saanud Penguins kaotas kolmanda järjest. Viimati oldi nii pika kaotusteseeria peal jaanuaris.

Minnesota Wild 3 - 2 (KV) Colorado Avalanche (tipphetked)

Devan Dubnykile puhkust andnud Wild pidi avakolmandiku 1-2 kaotuse järel midagi välja mõtlema ja sellega tuldi edukalt toime. Nino Niederreiter skooris seitsmendat mängu järjest ning karistusvisetel hoolitsesid asja eest Charlie Coyle ja Chris Stewart. Wild on nüüd võitnud 12 viimasest omavahelisest 16 mängust.

Philadelphia Flyers 4 - 5 (LA) New York Islanders (tipphetked)

Viimasele kolmandikule 4-2 eduga välja tulnud Flyers ei suutnud revanšeerida paar päeva tagasi Brooklynis tulnud 3-4 lisaajakaotust. Saarlaste võiduvärava kangelaseks kerkis seekord Nick Leddy. Flyers on kaotanud seitse järjest. Ent lohutuseks see, et kolm neist on tulnud lisaajaga ning üks karistusvisetega.

Anaheim Ducks 1 - 4 Winnipeg Jets (tipphetked)

Külalised vedas võidule 2+1'ga lõpetanud Nikolaj Ehlers. Taanlasest sai mängu alguses klubi ajaloo teine mängija, kes esimese viie minuti sees teinud kaks kolli. Kolme punktiga lõpetas ka Bryan Little (1+2).

Washington Capitals 3 - 1 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Juba teisel minutil juhtima pääsenud Lightning pidi vastu võtma hooaja kuuenda kaotuse. Philipp Grubauer sai 25 tõrjega Capitalsi väravas hooaja esimese võidu. Selleks läks vaja seitset starti. Kaheksast külalistest on sel kuul Washingtonist võiduga ära läinud vaid üks.

Vegas Golden Knights 5 - 4 (LA) San Jose Sharks (tipphetked)

Jah, isegi neljast väravast ei piisa selleks, et Golden Knights nende enda jääl alistada. Gerard Gallanti meeskonnale tõi kaheksanda järjestikuse koduvõidu 1+2'ga lõpetanud Jonathan Marchessault värav. William Karlsson sai enda nimele kaks. Külaliste skoorerite sekka mahtus ka Brent Burns, kes alles nüüd hooaja esimese tabamuseni jõudis.

Columbus Blue Jackets 5 - 2 Ottawa Senators (tipphetked)

Külalised jäid viimasel kolmandikul 2-2 pealt tagatulesid vahtima. Cam Atkinson lõpetas kahe tabamusega. Sergei Bobrovski tegi 14 oma 24-st tõrjest viimasel perioodil. Ta on seitse mängu järjest lasknud kaks või vähem.

Buffalo Sabres 3 - 1 Edmonton Oilers (tipphetked)

Kaua tehtud kaunikene. Sabres lõpetas hooaja 6. võiduga seitsmemängulise kaotusteseeria. Külaliste ainus tuli 20 sekundit enne lõppu. Võimalik, et kõik oli Rasmus Ristolaineni vigastuse taga kinni. 23-aastane soomlane oli pärast 9-mängulist pausi uuesti rivis.

New Jersey Devils 3 - 2 Vancouver Canucks (tipphetked)

Devils kerkis tänavu alles neljandaks kodumeeskonnaks, kes Canucksist jagu saanud. Selle eest hoolitses enim Taylor Hall, kes kogus endale 1+2.

New York Rangers 2 - 1 (LA) Detroit Red Wings (tipphetked)

Tasavägine heitlus lõpetati lisaaja esimesel minutil Mats Zuccarello poolt. Tegu viimase kümne omavahelise matši peale üheksanda mänguga, kus vaheks vaid üks värav. Rangers kasvatas kodumängude võiduseeria seitsme peale.

Carolina Hurricanes 4 - 5 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Meeskonnad suutsid pakkuda väravarohke heitluse vaatamata avakolmandiku barankadele. Leafs liikus 3-0 ette, enne kui ka kodumeeskonnal midagi õnnestuma hakkaks. Lõpuks kujunes võiduväravaks Patrick Marleau ülekaalu värav.

Arizona Coyotes 3 - 2 (LA) Los Angeles Kings (tipphetked)

Kuningate madalseis jätkub ja koiottide tõus kogub hoogu. Viimase viie mängu peale läks kirja neljas võit tänu Christian Fischeri väravale. Kings võttis samal ajal viimase kaheksa peale seitsmenda kaotuse. Õige raja uuesti üles leidmisele ei aidanud kaasa isegi Marian Gaboriku naasmine. 35-aastane slovakk tegi hooaja esimese esituse, mis tõi kohe ka ühe söödupunkti.

Dallas Stars 6 - 4 Calgary Flames (tipphetked)

Kodumeeskond jäi viimasel perioodil 3-4 taha, ent Jere Lehtineni austamisõhtule õnnestus siiski võidukas punkt panna. Viimased kaks tulid Tyler Seguinilt, kes vormistas nendega karjääri 8. kübaratriki. Lisaks jõudis ta esimesena 2010. aasta draftist 200 väravani. Flamesi poolelt olid rongijuhtideks nagu ikka Sean Monahan (2+1) ja Johnny Gaudreau (1+2).