Stone kallutas Stockholmi thrilleri Senatorsi poolele

NHL jõudis sel nädalal pärast mõne aastast pausi tagasi Rootsi. Kahe meeskonnaga, kellel rootslased kapteniteks. Colorado Avalanche ja Ottawa Senators pidasid reedel Stockholmis Ericsson Globe'il esimese kahest lahingust. Mark Stone kallutas selle lisaajal 4-3 senaatorite poolele.

(foto: Twitter @CompleteHkuNews)
Stone lõpetas oma õhtu teise väravaga mängu ära napilt enne lisaaja esimese minuti täis tiksumist. 25-aastane ründaja realiseeris ära kena Erik Karlssoni ja Derrick Brassardi poolt loodud võimaluse.

Senators sai teenitud võidu, kuna oli kogu kohtumise jooksul üritavam pool. Mängu lõpuks oldi pealevisetega parem 31-19. Enamus (11) Avalanche'i üritustest tuli avakolmandikul. Seal mindi ka mängu juhtima, kui Nail Jakupov tegi ülekaalust oma hooaja viienda värava.

Esimesele puhkepausile mindi aga siiski Senatorsi 2-1 eduseisul. Kohalik Stockholmi mees Fredrik Claesson lubas Avalanche'il eduseisu üle rõõmustada vaid 20 sekundit ning Stone'i esimene viis Guy Boucheri meeskonna ette.

Teisel kolmandikul vahetasid Alexander Kerfoot ja Chris DiDomenico väravaid, enne kui Nathan MacKinnon 7:07 enne normaalaja lõppu tabloole 3-3 viigi pani. Enne seda jättis Matt Nieto teise kolmandiku lõpus Avalanche'i kasuks määratud karistusviske realiseerimata.

Eelmisel nädalavahetusel suure vahetustehingu käigus klubi vahetanud Matt Duchene tegi uue meeskonna eest oma vana satsi vastu üsna vaikse debüüdi. 16:44-ga kogunes kaks pealeviset ja -1. Hoopis paremini näis olevat uude meeskonda sulandunud Samuel Girard, kes sama vahetuse käigus Nashville'ist Coloradosse jõudis. 19-aastase kaitsemehe söödust sündis 2-2 viigivärav.

Meeskonnad kohtuvad samas hallis laupäeval kell 20 uuesti. Esimene mäng päris täismaja kohale ei meelitanud. Kohapeal jälgis mängu 13 396 pealtvaatajat. Areeni mahutavus on jäähokimängude ajal 13 500.