Price ja Canadiens pikendasid Senatorsi kaotusteseeria seitsme peale

Philadelphia Flyers ja Buffalo Sabres pole ainsad, kellele näiliselt kaotuse maitse hirmsasti meeldima hakanud. Ottawa Senators pole alates novembri esimesest poolest võite noppinud. Montreali külastades tuli leppida seitsmenda järjestikuse kaotusega.

(foto: tsn.ca)
Canadiens oli algselt külaliste vastu raskustes ja 5. minutil jäädi vähemusest tulnud tabamuse tõttu isegi taha, ent lõpuks teeniti napp, aga kindel 2-1 võit. Carey Price jätkas oma muljetavaldavat vigastuspausilt naasmist 27 tõrjega. Ainsa sai tema selja taha Mark Stone.

2015. aasta põhihooaja MVP on nüüd pärast vigastust kolme mängu peale lasknud kaks kolli ja tõrjunud kokku 98%-ga.

"Ta on olnud meie parim mängija," kiidab teisel kolmandikul võiduväravale eeltöö teinud Andrew Shaw. "Ta on rahulik ja hoiab närvi, teeb meie heaks tähtsaid tõrjed ja näeb palju vaeva."

Shaw meisterdas koos Max Paciorettyga Phillip Danault'le võimaluse, mis mängu saatuse teise perioodi 6. minutil otsustas. Mõned minutid varem oli Jonathan Drouin karistusviskega kohtumise viigistanud.

Senators kasutas puuris endist Canadiensi meest Mike Condoni, kelle õhtu lõppes 29 tõrjega.

Guy Boucheri meeskonna kaotuste jada on imelikul kombel alanud just pärast Rootsist naasmist. Kordagi pole üle kahe värava tehtud ning Erik Karlssonil ei ole isegi mitte ühtegi punkti kirjas.

Senatorsi kuus normaalajavõitu esimese 23 mängu jooksul on nende halvim saak pärast hooaega 1994/95, mil tuli vaid neli võitu.

Boston Bruins 3 - 2 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Bruins sai mitu olulist meest koosseisu tagasi ning kasutas 100%-liselt ära külaliste uimasuse. Jon Cooperi meeskond jõudis kahe kolmandikuga vaid 14 pealeviskeni. Kodumeeskonna ülekaal nende osas oli lõpuks 36-21. Karjääri 1373. kohtumiseni jõudnud Zdeno Charast sai mängude arvestuses läbi aegade kolmas eurooplasest kaitsemees.

St. Louis Blues 2 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Mike Yeo meeskond pakkus arvatavasti senise hooaja kõige koledama esituse.  Meeskond jäi teise perioodi alguses 0-3 taha ja suutis tablood ilustada alles lõpuminutitel, mil Kyle Brodziak kahel korral täpne oli. Külaliste eest tegi kaks Antoine Vermette. Vähemalt sai kodumeeskond rõõmustada aga selle üle, et Patrik Berglund tänavu esimest korda koosseisus oli.

Colorado Avalanche 3 - 2 (LA) Winnipeg Jets (tipphetked)

Rootsis küll kaotanud, aga senaatoritelt justkui talendi ära varastanud Avalanche tuli kaks korda kaotusseisust välja ning võidutses Nathan MacKinnoni ülekaalu väravast. Meeskond on tänavu Pepsi Centeris saanud vaid kaks kaotust.