Kings sai hooaja esimese võidu

Uut hooaega kahe järjestikuse kaotusega alustanud Los Angeles Kings pääses viimaks nullipoiste seast välja. Hooaja esimene võit tuli Winnipeg Jetsi vastu skooriga 4-1. Mängu tegi ära mullu playoffides suurepärase üksteise mõistmise leidnud "70nete kolmik"

(foto: cbc.ca)
Nr. 73 Tyler Toffoli alustas skoorimisega seitsmendal minutil. Teise sai Jetsi varuväravavahi Michael Hutchinsoni selja taha Anze Kopitar. Mängitud oli siis 11 minutit. Mõlema värava juures korjas söötudena oma hooaja esimesed punktid Drew Doughty.

Kohe teise kolmandiku alguses paugutas nr. 70 Tanner Pearson 3-0 ja enne kui Jonathan Quicki asemel postide vahel seisnud Martin Jones sai veidi korjetööd teha, läks Kings nr. 77 Jeff Carteri tabamusest 4-0 ette. Tulise kolmiku liikmed lõpetasid kõik 1+1'ga.

Jets domineeris teist kolmandikku - pealevisked 14-7 - kuid come-back jäi siiski tegemata. Bryan Little'i hooaja kolmas värav jäi lihtsalt lohutuseks. Jones tegi lõpuks 29 tõrjet. Hutchinsoni tööpäev lõppes Kingsi kolmanda väravaga. NHL-is alles oma neljanda mängu pidanud noor puurivaht lahkus vaid kümne tõrjega.

Pole aga vahet, kas oled noor või vana, kogenematu või vana kala, kui väravas on halb päev, siis pole midagi teha. New York Rangers pidas Toronto Maple Leafsi vastu hooaja esimese kodumängu, kuid Henrik Lunqvisti jaoks kestis see vaid 35 minutit. Kuningas pidi selle ajaga kuus tükki enda selja tagant välja korjama. Rangers võttis lõpuks vastu hooaja teise kaotuse numbritega 3-6.

Leafsi enamuses mängimine oli järjekordselt terav. Sel korral pandi neljast kaks. Oma hooaja esimesed väravad said nii Phil Kessel kui ka James van Riemsdyk. Kessel korjas endale ka kaks söödupunkti. Samaga sai hakkama Leo Komarov.

Lisaks Lundqvistile jäi õhtu poolikuks ka Rick Nashi jaoks, kes skooris esimesel kolmandikul oma hooaja neljanda värava. Nimelt, kuna teise kolmandikuga läks mäng kiirelt aia taha, lasti tal minna haiglasse abikaasat toetama, kes tõi ilmale paari esimese lapse.

Samuti ei saanud Leafs mängu täies rivistuses lõpetada. 13 minutit enne lõppu sõideti vigaseks postide vahel kena hooajadebüüdi teinud James Reimer.

Leafs skooris Madison Square Gardenis ühe kolmandikuga viis tükki viimati 1989. aastal.