Red Wings tegi imelise come-backi

Detroit Red Wings on viimasel ajal lisaaega ära armunud. Nädala jooksul on kolm mängu järjest lisaminutitele venitatud. Kuigi läinud ööl läks Pittsburgh Penguinsi vastu selleks vaja väiksemat sorti imet. Red Wings tuli viimase kahe ja poole minutiga välja kaheväravalisest kaotusseisust.

(foto: USA TODAY Sports)
Teist õhtut järjest mänginud Penguins ei näidanud algselt väsimust üldse välja. Läks hoopis vastupidi. Alustati väga energiliselt ja 16 avakolmandiku pealeviset tõid kaks väravat. Pascal Dupuis skooris teist mängu järjest ja Olli Määttä sai kirja oma hooaja esimese tabamuse. Avakolmandik lõppes Penguinsi 2-1 eduseisuga. Skoori hoidis tasavägisena Niklas Kronwalli värav.

Teisel kolmandikul oli Red Wings pealevisetega 12-6 üle, kuid perioodi ainsa värava sai endale siiski Penguins. Kolmandiku keskel skooris Chris Kunitz. Penguins hoidis mängu kindlalt enda kontrolli all, kuid asi läks siiski lõpuminutitel käest ära.

Vahe läks taas ühe värava peale, kui viimasel kolmandikul oli kellast kulunud 17:21. Henrik Zetterberg sai kirja oma hooaja kolmanda. Pengunsi eest tegi väravasuul oma debüüdi Thomas Greiss ja enne kui 60 minutit täis said, pidi sakslane veel ühe enda selja tagant välja võtma. 41 sekundit enne normaalaja lõppu muutus Zetterberg üheks sööduandjaks ning Kronwall tegi oma mängu teise.

Lisaajal kerkis kangelaseks Justin Abdelkader. 4-3 võiduvärav tuli 44 sekundit enne lõppu. Tabamuse juures lisas Zetterberg enda arvele veel ühe söödupunkti. Red Wingsi kapten on nüüd tänavu kogunud kümme silma ja mitte ükski neist pole tulnud ülekaalus mängides.

Teised kohtumised:

Boston Bruins 2 - 3 New York Islanders (tipphetked)

Endine Bruinsi puurilukk Chad Johnson sai varuväravavahtide lahingus magusa võidu 30 tõrjega. Väravate eest hoolitsesid Frans Nielsen, Kyle Okposo ja Cal Clutterbuck. Islanders tegi väga võimsa teise kolmandiku, mil litter justkui katkematult Bruinsi tsoonis püsis. Kodumeeskond ärkas alles viimaseks kümneks minutiks. Pärast Chris Kelly 2-3 väravat oli veel mitmeid võimalusi, kuid Johnson sai väravasuul suurepäraselt hakkama. Võit Bruinsi üle maitses hästi kindlasti ka Johnny Boychukile, kellest Bruins vahetult enne hooaja algust loobus. Võimalik, et Bruinsi kehva mängu põhjuseks oli Zdeno Chara vigastus. Meeskonna kapten tegi avakolmandiku lõpus John Tavarese vastu tehtud jõuvõtte ajal põlvele haiget ja jääb esialgsete juttude kohaselt jäält eemale vähemalt neljaks nädalaks.

Nashville Predators 3 - 2 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Hooaega uues klubis kahvatult alustanud James Neal kogub aina hoogu ja sepistas Blackhawksi vastu kübaratriki. Külalised alustasid viimasel kolmandikul tulist tagaajamist - pealevisked 17-6 - aga tulu see siiski ei toonud. Pekka Rinne tegi võitjate väravasuul 30 tõrjet. 20-aastane rootslane Filip Forsberg sai Neali väravate juures enda kontole kaks söödupunkti.

St. Louis Blues 1 - 4 Vancouver Canucks (tipphetked)

Meeskonnad läksid viimasele vaheajale 1-1 viigiseisult, kuid nähtavasti tuli riietusruumist välja vaid üks sats. Seejuures sai Canucks kolm väravat vaid nelja pealeviskega. Blues paugutas viimasel kolmandikul Ryan Milleri väravale ligi pooled (15) oma kogu mängu üritustest (32), aga meeskonna endise puuriluku päeva ei suudetud siiski rikkuda. Nick Bonnino ja juba 41. sekundil mängu avavärava teinud Chris Higgins lõpetasid 1+1'ga. Alex Burrows sai kirja kaks söödupunkti.

Minnesota Wild 2 - 0 Arizona Coyotes (tipphetked)

Darcy Kümper tegi hooaja kolmanda nullimängu 26 tõrjega. Väravad tulid ära esimese viie ja poole minutiga. 1-0 paar päeva tagasi klubiga 5-aastase lepingupikenduse teinud Charlie Coyle'i poolt ja 2-0 Jason Pominville'ilt. Hooaega ebakindlalt alustanud Coyotesi puurilukk Mike Smith tegi 27 tõrjet.

Calgary Flames 5 - 0 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Jonas Hiller pidi oma karjääri 22. nullimänguks tegema vaid 16 tõrjet. Kaitsja Dennis Wideman sai kirja juba oma hooaja neljanda värava. Kaks tükki sai enda nimele eelmise hooaja komeet Sean Monahan.

Los Angeles Kings 2 - 0 Buffalo Sabres (tipphetked)

Jonathan Quick tõusis Kingsi nullimängude rekordi ainuomanikuks. 33. nullimäng tuli 29 tõrjega. Kingsil on viimasest kolmest mängust kirjas nüüd kaks nullimängu. Quick on nendes mängudes tõrjunud 113-st pealeviskest 112! Lisaks on Kings tapnud järjest 17 karistust. Samal ajal tehti Sabresi vastu mõlemad oma väravad arvulisest ülekaalust. Meeskonna eest tegi hooaja esimese mängu vigastusest taastunud Jake Muzzin. Sabresi väravavaht Jhonas Enroth tegi ka iseenesest ilusa mängu, saades kirja 37 tõrjet, kuid Sabres on hetkel värava ees paras õnnestusehunnik. Viimases neljas mängus on skooritud vaid korra.

San Jose Sharks 4 - 5 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Endale iseloomulikult alustas Sharks hästi. Esimese kolmandikuga võeti 2-0 eduseis. Sellele vastas aga Blue Jackets 3-0 teise kolmandikuga. Viimast perioodi alustas Sharks taas kahe väravaga, kuid Jacketsil oli siiski vastus olemas. Võiduvärav tuli 21 sekundit enne lõppu Mark Letestu poolt. Letestu sai koos Ryan Johanseniga Jacketsi poolt kirja kaks väravat. Sharksil sai sama palju kolle Joe Pavelski. Need mehed valiti ka kohtumise parimateks, kuigi Scott Hartnell sai enda nimele neli punkti - kõik söödud. Sergei Bobrovski sai karjääri 99. võidu 33 tõrjega. Antti Niemi arvele jäi vaid 23 tõrjet.