Avaõhtu võitjad: Canadiens, Bruins, Canucks ja Sharks

Pikk pidu ja pillerkaar on lõpuks alanud. Uue hooaja avaõhtul nägid fännid nelja kohtumise peale ära 20 väravat. Kõige suureskoorilisemas osutus traditsiooniline avamäng Toronto Maple Leafsi ja Montreal Canadiensi vahel. Leafs suutis endale vaid loetud sekundid enne normaalaja lõpp kaotuse korralda.

(foto: Graig Abel/Getty Images)
Viimasele kolmandikule mindi 2-2 viigiga, kuid P.K. Subban viis külalised 11 minutit enne normaalaja lõppu ette. 25-aastane kanadalane oli kohtumise jooksul enamjaolt hästi ära neutraliseeritud. Küll kogus aga tema kaitsepaariline Aleksei Jemelin kaks väravasöötu nagu ka suvine täiendus P.A Parenteau.

Leafs asus agaralt viigiväravat otsima ja õnne kaasabil saadi see ka kätte. 2:19 enne lõppu, kummalises olukorras, läks tabamus Morgan Reilly nimele, kuigi seda asus esmalt oma esimese Leafsi väravana tähistama Mike Santorelli. Olukorras korjas söödupunkti üles "meie mees" Leo Komarov, keda tutvustati enne kohtumise algust ligi 20 000 pealisele publikule Eestist pärit mängijana.

Hooaja esimene lisaaeg jäi kohe hooaja esimeses mängus aga nägemata. Tomaš Plekaneci kolmik, kes domineeris täielikult teisel kolmandikul, surus lõpuks 43 sekundit enne lõppu neljanda litri Jonathan Bernier selja taha. Olukorras suunas mänguvahendi omaväravasse 21-aastane debütant Stuart Percy, kes korjas Leafsi 2-1 juhtvärava juures endale karjääri esimese punkti. Plekanec oli ka 2-2 värava autoriks.

Teises idakonverentsi lahingus alistas Boston Bruins Philadelphia Flyersi 2-1. Bruins domineeris kohtumist täielikult - lõpuks pealevisked 33-20 - kuid võit saadi kätte alles paar minutit enne normaalaja lõppu. Väravaesises saginas kerkis kangelaseks palju kritiseeritud Chris Kelly.

Vancouver Canucks kasvatas oma järjestikuste võitude seeria Calgary Flamesi vastu kümnemänguliseks. Seekord tuli võit tulemusega 4-2. Chris Tanev ja Brad Richardson said kirja kaks söödupunkti ning Sedinid korraldasid Radim Vrbatale kenasti uue klubi särgis esimese värava. Henrik Sedin sai enda nimele ka ühe värava. Flames pole hooaja esimest mängu võitnud alates aastast 2009.

STAPLES Centeri lae alla tõsteti teine Los Angeles Kingsi Stanley karika võidubänner, kuid sellega oli karikakaitsja pidu ka läbi. San Jose Sharks võttis mulluste playoffide allajäämise eest revantši 4-0 võiduga. Seejuures tegid mängu ära ebaharilikud mehed. Mängu parimaks valiti kolmanda kolmiku mees Tommy Wingles, kes sai kirja kaks väravat. Kaks söödupunkti korjas endale Brent Burns. Antti Niemi teenis oma karjääri 28. nullimängu 34 tõrjega. Jonathan Quicki tööpäev kestis Kingsi puuris vaid kaks kolmandikku. Neli korda tuli välja korjata vaid 27. pealeviske juures ja viimane värav oli korralik kala.