Golden Knights astus võidurajale tagasi

Pärast ülihead algust kolm mängu järjest kaotanud Vegas Golden Knights suutis Ottawas võiduraja uuesti üles leida. Kohalikud senaatorid alistati skooriga 5-4. Külalistel õnnestus 2-2 viigi pealt oma teed minna. Erik Haula hiilgas võidumängus 2+1'ga.

Väravaterohke kohtumise otsustasid erimeeskonnad. Külalised kasutasid oma viiest ülekaalu võimalusest kolm ära ja Senators jäi kahega nulli peale. Ka võiduväravaks osutunud Haula teine tabamus sündis just ülekaalust. See tegi viimase perioodi 7. minutil seisuks 5-2. Senators sai veel üsna kiirelt ühe kaugusele, kuid viimase nelja kohtumise peale tuli ikkagi kolmas kaotus vastu võtta.

Maxime Lagace teenis oma karjääri esimese võidu 24 tõrjega. Golden Knightsist sai pärast 2010/11 New York Islandersit esimene sats, kelle puuris ühe hooaja jooksul kolm vahti karjääri esimese võiduni jõudnud.

"On tore, et sain lõpuks esimese kätte," ütles 24-aaastane väravavaht pärast mängu. "Kutid mängisid väga hästi, seega pean neid selle võidu eest tänama."

Lisaks Haulale lõpetas mängu kolme silmaga Jonathan Marchessault (1+2). Valge käega läksid koju ka Alex Tuch ja William Karlsson. Esimesele kahele kaotusseisule edukalt vastanud kodumeeskonna eest said värava kirja Mark Stone, Alex Burrows, Ryan Dzingel ja Erik Karlsson. Craig Andersoni nimele jäi 29 tõrjet.

Golden Knights on nädalavahetusel selgust saanud ka Vadim Šipatšjovi osas. 30-aastane venelane, kes väidetavalt juba kodumaal tagasi, esitab liigale avalduse oma NHL-i karjääri lõpetamiseks. Nii ei pea klubi kartma, et ta mõne konkurendi ridades maandub ja kõik saavad sõpradena lahku minna.

Philadelphia Flyers 4 - 5 (KV) Colorado Avalanche (tipphetked)

Pealevisetega 27-37 alla jäänud Avalanche mängis end võidule kahe ülekaalu värava ja ühe vähemusest sündinud tabamuse toel. Karistusvisetel jäädi 2-1 peale. Otsustav tabamus tuli Mikko Rantanenilt.

Tampa Bay Lightning 5 - 4 (KV) Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Mitmeid väravaterohkeid kohtumisi täis õhtul tehti ka liiga parimate väravavahtide hulga kuuluvad mehed sõelapõhjaks. Andrei Vasilevski tõrjed olid mängu lõpuks 88.2% ja Sergei Bobrosvki omad 88.9%. Karistusvisetel otsustas mängu saatuse Steven Stamkos.

Winnipeg Jets 4 - 5 (LA) Montreal Canadiens (tipphetked)

Kodumeeskond oli lähedal korraliku röövretkele. Kogu mängu peale jäädi Canadiensile pealevisetega alla 50-23, aga kaks ülekaalu väravat tõid viimase perioodi alguses 4-2 edu. Ent külalised suutsid august välja tulla ning mäng lahendati lisaajal omakorda Max Pacioretty ülekaalu väravaga. Meeskonna kapten korjas mängust endale ka kaks söödupunkti. Andrew Shaw tuli ära kahe väravaga.

Boston Bruins 2 - 3 Washington Capitals (tipphetked)

Rusikakangelane Tom Wilson aitas pealinna meeskonna seekord kahe väravaga üle finišijoone. Kaks tuli ka David Pastrnakilt. Võidud Bruinsi vastu on Capitalsi jaoks nagu aamen kirikus. Kirjas on kümme järjestikust võitu.

St. Louis Blues 6 - 4 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Alex Pietrangelo, kes on hetkel liiga resultatiivseim kaitsja, jätkas oma edukat hooaja algust kaheväravalise esitusega. Ta on 15 mängu järel täpselt punkt per mäng mees (6+9). Jaden Schwartz tuli mängust ära kolme sööduga ning Brayden Schenn koguni neljaga. Külalised said kaks väravat Tyler Bozakilt, Matt Martinile kogunes samuti kolm söötu.

Florida Panthers 4 - 5 (LA) New York Rangers (tipphetked)

Rangers lasi juba kaheksandat korda tänavu vähemalt neli väravat, kuid ometi jõuti kolmanda järjestikuse võiduni. Kevin Shattenkirk tegi kaks, kaasa arvatud võiduvärava. J.T Miller hiilgas kolme söödupunktiga. Kodumeeskonna poolelt jõudis kaheni Colton Sceviour. Panthersil on nüüd viimase kümne peale kaheksa kaotust. Selle seeria jooksul on vaid korra lastud vähem kui kolm väravat.

Minnesota Wild 0 - 2 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Alles nädal tagasi korralikus kriisis olnud Blackhawks istub nüüd järjestikuste võitude ja nullimängude otsas. Corey Crawford pidi seekord puhta seljatagusega välja tulemiseks peatama litri 24 korda. Väravad tulid viimase kuue minuti sees Artjom Anisimovilt ja Alex DeBrincatilt.

Dallas Stars 5 - 1 Buffalo Sabres (tipphetked)

Kodumeeskond otsustas mängu juba praktiliselt avakolmandikuga, mille jooksul jõuti nelja väravani. John Klingberg kogus kolm söödupunkti. Ken Hitchcocki meeskonnal on nüüd kodus kirjas viis järjestikust võitu. Sabres on üheksast võõrsilmängust seitse lõpetanud sellega, et enda väravast on litter vähemalt neli korda läbi käinud.

Arizona Coyotes 2 - 1 (KV) Carolina Hurricanes (tipphetked)

Oktoobrikuu parimaks uustulnukaks valitud Clayton Keller sai kirja järjekordse tabamuse ning aitas hiljem Derek Stepani kõrval karistusvisetelt haarata oma meeskonnale teise võidu. Kelleri kümnest väravast on kogu liiga peale rohkem suutnud vaid Aleksandr Ovetškin, John Tavares ja Nikita Kutšerov.

Vancouver Canucks 4 - 2 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Pingviinidele anti viiemängulise välisturnee käigus neljas kaotus Brock Boeseri karjääri esimese kübaratrikiga. Kolme tabamuse kõrvale mahtus ka üks söödupunkt. Sven Bärtschi lõpetas kolme sööduga ning Bo Horvat 1+3'ga. Suure panuse edusse andis ka 37 tõrjet teinud Jacob Markström. Vennad Sedinid mängisid mõlemad huvitaval kombel vähem kui üheksa minutit.

San Jose Sharks 2 - 1 (KV) Anaheim Ducks (tipphetked)

Haid mängisid end neljanda järjestikuse võiduni kuueringilises karistusvisete seerias, mille lõpetas Joonas Donskoi. Ducks pääses varakult Corey Perry väravast ette, ent Andrew Cogliano 800. järjestikust mängu ei õnnestunud võiduga tähistada.

Los Angeles Kings 3 - 4 (LA) Nashville Predators (tipphetked)

Külalistel läks viimasel kolmandikul 3-0 edu käest, ent hilise Viktor Arvidssoni lisaajaväravaga õnnestus vältida potentsiaalselt piinlikku lõppu. Kings pole jätkuvalt kodus kordagi normaalajaga kaotanud. 14 mängu peale on neid kaotusi üldse vaid kaks.