Flyers katkestas Bluesi koduse võiduseeria

Seni kodupubliku ees vaid võite tunnistanud ning kuhjaga väravaid teinud St. Louis Blues sai neljapäeval oma esimese kaotuse kätte. Ootamatult jäädi isegi nulli peale. Seda Philadelphia Flyersi vastu, kes haaras Scottrade Centerist 2-0 võidu.

(foto: nydailynews.com)
Flyersil polnud koosseisus ei Radko Gudast ega Shayne Gostisbehere'i, kuid ometi pidas haavatud kaitse kõik 60 minutit kenasti vastu. Michal Neuvirth sai 33 tõrjega hooaja esimese ning karjääri 11. nullimängu.

"Nad panid mängu alguses litreid tihedalt väravale tänu, millele leidsin lihtsalt oma mängu ja teised kutid astusid esile ning blokeerisid palju pealeviskeid," rääkis pärast mängu Neuvirth, kes polnud jääl käinud alates 26. oktoobrist, mil ta lasi endale Ottawas viis väravat.

Blues oli mängu lõpuks pealevisetega üle 33-23 ja need numbrid võinuks ilma Flyersi julgete ja töökate kaitsjateta olla veelgi rohkem kodumeeskonna poolele kaldu. Blokeeritud pealevisete osas jäi seis külaliste kasuks 20-4. Tervelt pooled (10) blokkidest tulid Ivan Provorovilt! Tegu on klubi rekordi kordusega.

Väravad läksid Brandon Manningu ja Claude Giroux nimele. Esimene avas skoori kohe teise perioodi alguses ja kapten pani täpi i peale viimastel sekunditel.

Tegu alates eelmise hooaja algusest alles teise korraga, mil Blues kodupubliku ees baranka peale jäänud. Eelmise viie kodumatši keskmine oli koguni 4.40.

Flyers sai võidu kätte väga heal ajal. Nädala alguses oldi meeskond, kelle vastu Arizona Coyotes oma hooaja esimese võidu teenis ning viimase viie mängu peale oli tulnud neli kaotust.

Boston Bruins 2 - 1 Vegas Golden Knights (tipphetked)

Rüütlitele anti kolmas järjestikune kaotus. Need kõik on tulnud ka normaalajaga. Meeskond piirdus esmakordselt vähem kui kahe väravaga. Viimase perioodi keskel osutus kohtumise võiduväravaks 24-aastase Sean Kuraly karjääri esimene tabamus.

Washington Capitals 4 - 3 New York Islanders (tipphetked)

Veidras mängus, mille lõpuks oli ülekaal pealevisete osas külaliste poolele 38-19, kerkis 2+1'ga lõpetanud Lars Eller Capitalsi kangelaseks. Tema poolt tuli ka normaalaja lõpuminutitel võiduvärav. Seitsmendat mängu järjest vähemalt kolm väravat teinud, kuid teist korda kaotanud Islandersi eest lõpetas 2+1'ga Anders Lee.

Florida Panthers 3 - 7 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Vaestele pantritele pandi tänavu juba viiendat korda võrku vähemalt viis kolli. Kaks tulid Josh Andersonilt ja Oliver Bjorkstrandilt. Boone Jenner lahkus kohtumiselt 1+2'ga. Vaid neli väljakumängijat jäid punktideta. Jakid polnud kolm aastat Panthersit võõrsil alistanud.

Ottawa Senators 3 - 1 Detroit Red Wings (tipphetked)

Senators sai viimasest kolmes mängust puudunud Kyle Turrise taga ning jõudis kodus vahelduseks taas võiduni. Üheksast kodumängust on seni võidetud vaid kolm. Erik Karlsson jätkas kaotatud aja tagasi tegemist kahe sööduga.

Tampa Bay Lightning 1 - 2 (LA) New York Rangers (tipphetked)

Vaikselt mõõnast kosuv Rangers jõudis tänu J.T. Milleri väravale viimane kuue mängu jooksul neljanda võiduni. Hea vorm on meeskonna päästnud ka Metro divisjoni viimaselt kohalt. Hooaja esimesed kuus kodumängu võitnud Lightning on nüüd kaks järjest kaotanud.

Minnesota Wild 6 - 3 Montreal Canadiens (tipphetked)

Minnesotasse kahe järjestikuse võidu pealt läinud Canadiens saadeti tahvli juurde tagasi. Carey Price pidi juba avakolmandikuga kolm tükki välja võtma ning enda esimeseni jõuti alles 0.4 seisu peal. Kaks tulid külalistel Brendan Gallagherilt. Kodumeeskonna eest hullas teiste seas 1+1'ga Matt Cullen, kes tähistas oma 41. sünnipäeva.

Winnipeg Jets - Dallas Stars (tipphetked)

Jets jätkas omavahelistes kohtumistes domineerimist. Kirja läks viies järjestikune võit. Patrik Laine lõpetas põgusa väravapõua ning Mark Scheifele jõudis karjääri teise kübarani. Lisaks õnnestus võita mängueelne personaalne duell Tyler Seguiniga.

Calgary Flames 2 - 1 (LA) Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Kaks õhtut järjest mängides suurtes raskustes olnud pingviinid võtsid oma tavapärase kaotuse. Kuigi seekord vähemalt mitte väravavahi tõttu. 2013. aasta drafti 2. ringi valik Tristan Jarry tegi liigas eduka debüüdi, jõudes 32 tõrjeni. Mike Smith pidi omade võidule aitamiseks tegema neid 11 rohkem. Jätkuvalt Jaromir Jagrita olev Flames sai võiduvärava Mark Giordanolt.

Colorado Avalanche 5 - 3 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Kodumeeskond jõudis kahe punktini Semjon Varlamovi elumängu toel. 29-aastane venelane tegi karjääri uut isiklikku tippmarki tähitavad 57 tõrjet. Neist 22 viimasel kolmandikul. Ise saadi viis väravat kätte 27 pealeviskega.

Los Angeles Kings 5 - 3 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Kuningad jõudsid Tyler Toffoli kahe värava toel juba kümnenda võiduni. Tanner Pearson korjas kolm söödupunkti. Külaliste väheste rõõmuhetkede hulka jäi karistusviskest sündinud Auston Matthewsi karjääri 50. värav. Need on ära tulnud 96 mänguga.

Arizona Coyotes 4 - 5 Buffalo Sabres (tipphetked)

Benoit Pouliotilt kaks väravat saanud Sabres mängis lõpus tulega, ent pääses siiski võiduga tulema. Viimase kaheksa minutiga lasti kindel 5-1 eduseis miinimumi peale. Koiottidel puudus teist mängu järjest Nicklas Hjalmarsson, aga tagasi oli Antti Raanta. Viimati 12. oktoobril mänginud soomlane jäi 26 tõrje peale.