Neli viimase perioodi väravat tõid Flyersile Pittsburghist magusa võidu

Philadelphia Flyers on uue aasta sees peetud võõrsilmängudes olnud kohutav, aga mängijate silmade särama saamiseks piisab tihti vaid sellest, kui panna neile vastu vana rivaal Pittsburgh Penguins. Nelja viimase perioodi väravaga tulnud 6-2 võit andis meeskonnale lisaks eluks vajalikele võidupunktidele kindlasti ka hea emotsiooni.

(foto: Twitter @PR_NHL)
Dave Haktsoli meeskond oli enne eilset 2017. aastal 20-st võõrsilmängust võitnud vaid viis. Seejuures tuldi uuele aastale vastu juba neljamängulise kodust eemal peetud kohtumiste kaotusteseeriaga. Pittsburghis hakkasid asjad ka halvasti, kui Matt Cullen juba 5. minutil ülekaalu väravaga pingviinid ette viis, aga kodumeeskonna järgmine tuli alles 6:24 enne lõppu.

Flyers sai Jordan Weali viimase minuti väravaga avakolmandikust viigi kätte ning pääses teise keskel Valtteri Filppula tabamusest ette. Enne Patric Hörnqvisti poolt tulnud kodumeeskonna teist, jõudsid väravani ka Dale Weise ja Jakub Voracek. Kohtumisele pandi punkt kaitsjate väravatega. Täpsed olid Radko Gudas ja Shayne Gostisbehere.

"Ilmselgelt teame, kus me liigatabelis asume, playoffidesse jõudmine ei saa kerge olema," tõdes Voracek pärast mängu. "Peame jälgima teiste meeskondade tulemusi. Üritame lihtsalt mängida veidi lõõgastunumalt."

Playoffide pilet on Flyersi jaoks kuue punkti kaugusel. Heaks uudiseks on aga see, et ülejäänud kaheksast matšist peetakse kuus kodupubliku ees.

Endale juba mõni aeg tagasi karikamängude koha kindlustanud Penguins kaotas kolmanda mängu järjest. Lisaks jäädi ilma Conor Shearyst, kes liitus juba väga pikaks kujunenud vigastatud mängijate nimekirjaga.

Flyersil on alanud nädalal kavas kolm järjestikust kodumatši. Kui need kõik õnnestub võita, siis võib seis idakonverentsi playoffide võidujooksu olla viimasel nädalal väga pingeline.

Detroit Red Wings 3 - 2 (LA) Minnesota Wild (tipphetked)

Wildi vastu saavad viimasel ajal kõik meeskonnad võidupunktid kätte. Isegi sellised, kes viimasel kolmandikul vaid kolme pealeviskeni jõuavad. Red Wings sai perioodi alguses Tomaš Tatari ülekaalu väravaga viigi kätte ning haaras lisaajal võidu Andreas Athanasiou tabamusega. Meeskond pidas kolmanda järjestikuse lisaajaga lõppenud kohtumise ja kogu hooaja peale on neid olnud tervelt 17.

New Jersey Devils 1 - 2 (LA) Dallas Stars (tipphetked)

Starsi üliõrnad playoffide lootused jäid Tyler Seguini väravast ellu. Kodumeeskonna ainus tuli Texasest pärit Blake Colemani karjääri esimesest väravast.

Winnipeg Jets 2 - 1 Vancouver Canucks (tipphetked)

Haigestunud Patrik Laineta mänginud Jets jõudis pärast jõulupausi alles üheksanda koduvõiduni. Matthieu Perreault oli 1+1'ga osaline mõlemas väravas. 29-aastane ründaja on viimase 17 mänguga kogunud 21 punkti (7+14).

Anaheim Ducks 6 - 3 New York Rangers (tipphetked)

Henrik Lundqvist sai tagasituleku mänguks üsna halva vastasseisu ja midagi ilusat sellest ei tulnudki. Ducks otsustas asjad kolme viimase perioodi väravaga. Patrick Eaves jõudis kahe väravani ja Ryan Getzlaf sai kirja neli söötu. Randy Carlyle'i meeskond kerkis võiduga Vaikse ookeani divisjoni ainuliidriks.