Nashville'is võidutsenud Blackhawks kerkis läänekonverentsi liidriks

Alates veebruari algusest vaid ühe kohtumise kaotanud Chicago Blackhawks on nüüdseks kerkinud juba läänekonverentsi liidriks. Laupäeval saadi Nashville Predatorsi vastu seitsmes järjestikune võit ja see andis konverentsi tipus Minnesota Wildi ees ühepunktilise edu.

Joel Quenneville'i meeskond sai tänavusest viiendast omavahelisest mängust neljanda võidu tänu Brian Campbelli hilisele väravale. Ülikogenud kaitsemees viis külalised 1:05 enne normaalaja lõppu 4-3 juhtima pärast seda, kui Predators oli kustutanud kaheväravalise kaotusseisu.

Peter Laviolette'i hoolealused on samuti viimasel ajal olnud heas hoos, särades eriti rünnakul, aga Blackhawksi vastu ei saadud end kuidagi käima. Avakolmandikul jäi 17 pealeviskega värav tegemata ning mängu keskpaigaks oldi Patrick Kane'i ülekaalu väravast ja endise koduklubi vastu mänginud Jordin Tootoo tabamusest 0-2 taga.

Vaikselt hakkasid asjad aga teise kolmandiku teises pooles laabuma. Viktor Arvidssoni väravale oli küll ülekaalust Jonathan Toewsil vastu olemas, aga enne perioodi lõppu jõudis väravani ka Calle Järnkrok. Arvidssoni teisest saadi kohe viimase perioodi alguses ka 3-3 viik kätte.

"Arvan, et olime 5 vs 5 mängus head, aga nad said kaks ülekaalu väravat ja neil on hea ülekaal," tunnistas Arvidsson pärast mängu. "Peame karistuspingilt eemal püsima, võitlesime end mängu tagasi, aga nad said hilise värava ja otsustasid mängu ära."

Filip Forsberg sai Arvidssoni teise tabamuse juures kirja söödupunkti, kuid kahe liiga kuumima käe kohtumises võimutses ikkagi Kane. Mängu lõpus tühja võrku tehtud tabamusega kasvatas ameeriklane oma viimase viie mängu väravasaagi üheksa peale.

Blackhawksi eest jõudis viimati viie mängu jooksul vähemalt üheksa väravani Al Secord, kes pani hooajal 1981/82 isegi kümme kolli.

Üle poole oma tõrjetest avakolmandikul teinud Corey Crawford lõpetas mängu 32 tõrjega. Predatorsi puuri valvanud Juuse Saros sai enda nimele 28 tõrjet.

Blackhawks püstitas ka kaheksanda järjestikuse võõrsilvõiduga uue klubi rekordi.

Wildiga võrreldes kolm mängu rohkem pidanud Blackhawks on nüüd võitnud 33 kohtumist järjest, kus nii Kane kui Toews väravani jõuavad.

Boston Bruins 3 - 2 New Jersey Devils (tipphetked)

Pealevisetega koguni 40-17 üle olnud Bruinsil olid väikesed probleemid ülekaalu võiduks mängimisega, aga lõpuks tuldi sellega siiski toime. Võiduvärav tuli viimase kolmandiku keskel Ryan Spoonerilt. Kuuenda mängu järjest kaotanud Devils on lähedal idakonverentsi viimaseks langemisele.

Buffalo Sabres 1 - 2 (KV) Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Lightning võitis viimase 11 omavahelise vastasseisu peale kümnenda kohtumise tänu Nikita Kutšerovi üliägedale karistusviskele.

Florida Panthers 1 - 2 Dallas Stars (tipphetked)

Stars suutis endale alates 16. detsembrist (!) esimest korda vähem kui kaks lubada ja kõndis võitaja ära pärast John Klingbergi viimase minuti väravat. Vahepeal vägeva tõusu teinud Panthers kaotas viimase kuue matši jooksul viiendat korda. Kaotustest neli on tulnud kodupubliku ees.

New York Rangers 1 - 4 Montreal Canadiens (tipphetked)

Nädala kuues päev ja vastas Rangers, see saab Canadiensi jaoks vaid ühtemoodi lõppeda. Kanada klubi võitis viimasest 18-st omavahelisest põhiturniiri kohtumisest 14. mängu ja "Härra Laupäeva Õhtu" jätkas vastasseisus 26 tõrjega domineerimist.

Ottawa Senators 3 - 2 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Viktor Stalberg jõudis uue klubi eest esimese väravani ning Zack Smithi vähemusest tulnud tabamus aitas senaatoritel võita omavahelise põhiturniiri seeria. Vabalt võinuks ka kõik kolm kohtumist Senatorsi poolele kalduda, aga jaanuaris jäi kodus viimasele kolmandikule võetud 5-3 eduseis võiduks mängimata.

Winnpeg Jets 6 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Kümne minutiga 3-0 ette läinud Jets teenis vaieldamatult hooaja kergeima võidu. Blake Wheeler ja Nikolaj Ehlers lõpetasid mõlemad 1+2'ga. 1+1 oma nimele saanud Patrik Laine jõudis hooaja 32. tabamuseni, mis jätab ta soomlastest kollanokkade arvestuses vaid Teemu Selänne selja taha. 14 sekundit enne lõppu Connor Hellebuycki teise järjestikuse nullimängu rikkunud Avalanche'i kogu hooaja võttis hästi kokku üks rünnak.

Washington Capitals 2 - 1 (LA) Philadelphia Flyers (tipphetked)

Capitals flirtis veidi 2017. aasta esimese kodukaotusega, ent Nicklas Bäckströmi ülekaalu väravaga saadi järjekordne võit siiski kätte. Kuigi pärast ühte Steve Masoni tõrjet tundus, et pole lihtsalt pealinna klubi päev.

Edmonton Oilers 4 - 3 Detroit Red Wings (tipphetked)

Pikalt välisturneelt naasnud Oilers ei lasknud end esimese kodumängu sündroomist häirida. Connor McDavid kasvatas 1+1'ga hooaja punktisaagi 74 peale ja meeskond võitis Rogers Place'is viimase kümne mängu jooksul seitsmendat korda. Algas hooaja magusaim seeria, mil tervelt kaheksa kohtumist järjest on kavas kodupubliku ees.

Los Angeles Kings 3 - 4 Vancouver Canucks (tipphetked)

Esimest korda uue klubi eest kodupubliku ees mänginud Ben Bishop ebaõnnestus, lastes neli tükki 21 pealeviskega. 41 tõrjega lõpetanud Ryan Miller teenis tänavu võõrsilt alles neljanda võidu. Kolme sööduga lõpetanud Bo Horvat kordas nii nende kui punktide arvestuses karjääri rekordit. Uue klubi eest esimest korda jääle pääsenud Nikolai Goldobin tegi kohe võiduvärava.