Montreali naasnud Subban võitles pisaratega ja pidi kaotusega lahkuma

Suvel Montreal Canadiensi poolt ootamatult Nashville Predatorsi vahetatud P.K. Subban oli eile Bell Centre'is tagasi ja pakkus liiga kuulsusrikkaima klubi ajaloo ühe emotsionaalsema hetke, kui võitles teda tervitanud fännide ees pisaratega. Subban aitas oma meeskonnal mängus ka juhtima minna, kuid lõpuks tuli leppida 1-2 kaotusega.

(foto: ctvnews.com)
Subban oli otsene sööduandja avakolmandiku lõpus tulnud Ryan Ellise ülekaalu väravale. Seda pärast üliemotsionaalset mängueelset aega.

"Kui ma siin olin juhtus palju suurepäraseid asju siin hoones ja linnas. Kõik need mälestused tulid tagasi - kas seotud haiglaga, lastega, perekonnaga, meeskonnakaaslastega, emotsionaalsete hokimängudega. Jagasime seda kõigi siinsete fännide ja kogukonnaga," kirjeldas Subban oma emotsioone pärast mängu.

Subban sai mängupäeval kätte ka medali oma 2015. aasta sügisel antud lubaduse eest koguda kohalikule lastehaiglale 10 miljonit dollarit.

Tasavägine heitlus, kus Canadiens lõpuks pealevisetega 26-25 üle oli, sai üsna ootamatu lahenduse. Meeskonnad olid pärast Brendan Gallagheri viimase kolmandiku keskel tulnud tabamust minemas rahulikult lisaajale, kui Paul Byron sai kaitses litri kätte ja lülitas turbo sisse.

Tuntud välejalg murdis viimaste sekundite tabamusega heal ajal 13-mängulise väravapõua.

Canadiens jõudis viimase kuue mängu peale viienda võiduni. Kuigi suureks murepilveks Claude Julieni kohal võib olla tõsiasi, et tema meeskond on selle seeria käigus normaalajal üle kahe värava kirja saanud vaid korra.

Subbanil on nüüd vähemalt üks punkt kirjas kõigi NHL-i meeskondade vastu. Viimase 11 kohtumise jooksul on tulnud 13 silma. Eelneva 13 korjamiseks läks vaja 23 matši.

Boston Bruins 1 - 2 New York Rangers (tipphetked)

Henrik Lundqvist tegi endale 35. sünnipäevaks kena kingituse, kerkides karjääri 403. võiduga läbi aegade edetabelis Grant Fuhriga jagama 10. kohta. Selleks oli vaja teha 32 tõrjet. Ise vaid 21 pealeviset kirja saand Rangers pikendas omavahelistes vastasseisudes võiduseeria viie mängu peale.

Buffalo Sabres 6 - 3 Arizona Coyotes (tipphetked)

41-22 pealevisetega üle olnud Sabres pidi kurjavaeva nägema, et lõpuks külalised maha raputada, kuid viimasel kolmandikul see siiski õnnestus. Marcus Foligno tegi kaks kolli, Jack Eichel ja Ryan O'Reilly lõpetasid mõlemad 1+2'ga. Eichelil on käsil karjääri parim punktiseeria, mis koosneb kaheksast mängust.

Columbus Blue Jackets 1 - 0 Minnesota Wild (tipphetked)

Supervahtide heitlusest väljus Sergei Bobrovski hooaja neljanda nullimänguga. Selleks tuli teha 38 tõrjet. 39 tõrjega lõpetanud Devan Dubnykist sai viimase kolmandiku alguses ainsa mööda Brandon Saad. Bobrovski on viimase kolme mängu jooksul 98-st pealeviskest peatanud 95 (efektiivsus 96.9%).

Philadelphia Flyers 2 - 1 (KV) Florida Panthers (tipphetked)

Valtteri Filppula hankimise võib Flyers juba heaks sammuks lugeda. Soomlase viimase kolmandiku värav aitas kustutada Aaron Ekbladi vähemuse tabamusest tulnud kaotusseisu. Karistusvisetel oli külaliste poolelt Aleksander Barkov järjekordselt täpne, aga seal jäi siiski 2-1 peale Flyers. Lisaks kaotusele võttis Panthers mängust kaasa Roberto Luongo vigastuse.

Washington Capitals 1 - 0 New Jersey Devils (tipphetked)

Liiga liider sai vaid 15 pealeviset tõrjuma pidanud Braden Holtbyga hooaja 11. nullimängu. 14. järjestikuse koduvõiduga püstitati uus klubi rekord.

Ottawa Senators 2 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Alex Burrows hakkas end kiirest Senatorsi fännide südametesse murdma, tehes debüüdil kaks väravat. Viimati nähti Ottawas kahe väravaga debütanti 1994. aastal. Kodumeeskond oli pealevisetega üle 42-23. Avalanche on kodust eemal viimasest 15-st kaotanud 14.

Dallas Stars 4 - 5 New York Islanders (tipphetked)

Starsi jaoks osutus 3-1 eduseis hoidmiseks liiga raskeks. Külalised panid selle seisu pealt neli väravat järjest. Ryan Strome lõpetas 1+2'ga. Pooled kodumeeskonna väravatest läksid Jordie Bennile. Islanders polnud alates 2014. aastast võõrsil normaalajaga võitnud mängu, kus viimasele perioodile mindi kaotusseisuga.

Los Angeles Kings 3 - 2 (KV) Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Leafs kaotas tänavu juba üheksanda matši, kus viimasele kolmandikule mindi kaheväravalise eduga. Edu haihtus ka vaid paari minutiga. Karistusvisetel oli ainsana edukas Anže Kopitar, kelle ülekaalu värav oli ka comebacki algatanud. Sloveen polnud 13 mängu skoorinud.

San Jose Sharks 3 - 1 Vancouver Canucks (tipphetked)

Haidel õnnestus lõpuks Ryan Miller ära lahendada. Canucksi puurilukk oli enne eilset Sharks vastu võitnud kuus järjest. Võiduväravaks osutus Marcus Sörenseni karjääri esimene tabamus, mis tuli ära neljandas mängus. Ülekaalu väravaga Canucksi ette viinud Bo Horvat jõudis noore karjääri uue punktirekordini (41).