Crosby supervärav aitas Penguinsil playoffide pileti kindlustada

Sidney Crosby on suutnud juba tohutult palju saavutada, aga võimalik, et tema karjääri parimat väravat nägime alles läinud ööl. Kapten aitas superväravaga oma meeskonna Buffalo Sabersi vastu 3-1 võiduni, millega kindlustati ka playoffide pilet.

Crosby jättis kõik suu ammuli vahtima avakolmandiku lõpus, mil tema värav mänguskoori avas. Üksi sai üle mängitud kogu vastasmeeskond ning finišeerimine õnnestus isegi ühe käega.

"Tegu on millegiga, mida kõik trennis üritavad ja tema teeb seda mängudes," ei jõudnud Nick Bonino ära imestada.

Sabres, kes jäi üsna varakult ilma Jake Guentzeli päris koledalt ära lõhkunud Rasmus Ristolainenist, jõudis viigini viimase perioodi alguses, mil Sam Reinhart täpne oli.

11. järjestikuse playoffide koha kindlustanud võit tuli lõpuks kätte Bonino ja Conor Sheay tabamustega

Dan Bylsma meeskond jäi viimase viie kohtumise juures neljandat korda normaalajal vähem kui kahe värava peale. Kuigi ei saa öelda, et võimalusi polnud. Matt Murray seisis silmitsi 30 pealeviskega. Robin Lehner, kelle sõnul suudavad Crosby poolt näidatud väravaga hakkama saada vaid paar mängijat, tegi 31 tõrjet 34-sr.

Penguins jõudis hooaja 17. võõrsilvõiduga viimase 11 hooaja jooksul kaheksandat korda 100 punktini.

Boston Bruins 2 - 3 Ottawa Senators (tipphetked)

Esmaspäeval Bruce Cassidy juhendamisel esimest korda teise järjestikuse kaotuse saanud Bruins on nüüd isegi kolm jutti pähe saanud. Neljamängulise kaotusteseeria lõpetanud senaatorid liikusid võidusadamasse Kyle Turrise kahe väravaga.

New Jersey Devils 3 - 2 (LA) New York Rangers (tipphetked)

Devils teenis viimase 14 mängu peale alles teise võidu tänu Joseph Blandisi lisaaja viimasel minutil tulnud väravale. Külalistel jäi võiduks vormistamata pealevisete osas saavutatud 40-29 ülekaal.

Washington Capitals 4 - 2 Calgary Flames (tipphetked)

Klubi uut rekordit tähistavat 12. järjestikust võitu otsinud Brian Elliott tegi 36 tõrjega täitsa viisaka esituse, aga Aleksandr Ovetškin oli kuri. Venelane sai kirja hooaja parimad 11 väravale läinud pealeviset. Üks neist läks k Elliotti selja taha ning Capitalsi kaptenile kogunes ka kaks söödupunkti. Karjääri 300 mänguni jõudnud Braden Holtby võttis 186. võidu, mis annab talle kõigi aegade edetabelis 2. koha.

Florida Panthers 3 - 4 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Aaron Ekbladi tagasi saanud Panthers ei suutnud 36-25 pealevisete edu väärtuslikuks võiduks mängida. Alates 2015. aasta detsembrist oma esimese NHL-i stardi teinud Reto Berra mängiti kaks korda üle Jeff Skinneri poolt.

Montreal Canadiens 1 - 2 (LA) Detroit Red Wings (tipphetked)

Red Wings jõudis hilise Anthony Mantha lisaajaväravaga üle kolme aasta Montrealis esimese võiduni. Peaaegu oleks ka normaalajavõit tulnud, aga kaks ja pool minutit enne lõppu määris Artturi Lehkonen Jimmy Howardi puhta lina

Tampa Bay Lightning 3 - 5 Arizona Coyotes (tipphetked)

Lightning läks 20 minutit liiga vara koju ära. Külalised panid viimasel perioodil kolm vastuseta väravat. Dave Tippetti meeskonnal õnnestus tänavu võita mõlemad omavahelised vastasseisud. Vahepeal suure tõusu teinud Lightning on kolmemängulise kaotuste jadaga uuesti toppama jäänud.

Winnipeg Jets 3 - 2 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Kodumeeskonna viis kaotusseisust võidule üks ründekolmik. Matthieu Perreault lõpetas 1+1'ga ning Blake Wheeler ja Mark Scheifele mõlemad 1+2'ga. Paul Maurice'i mehed on jõudnud tänavu teise kolmemängulise võiduseeriani, kuigi kaitsest on tervelt neli põhivenda erinevate probleemidega eemal.

Chicago Blackhawks 4 - 5 (LA) Vancouver Canucks (tipphetked)

Canucks korjas ühe hooaja kõige kummalisema võidu, kui pealevisete arvestuses 15-44 alla jäädi ning 4-1 edu ära sulas. Minut enne lõppu päästis Ryan Hartman oma teise väravaga kodumeeskonnale punkti. Külaliste poolelt tuli kaks tabamust Brandon Sutterilt.

Minnesota Wild 3 - 2 San Jose Sharks (tipphetked)

Wild pani punkti oma viimase aja kehvale minekule mängus, kus neli väravat tulid teise kolmandiku lõpus 63 sekundiga. Nüüd on Sharks omakorda halva seeria peale. Neli järjest on kaotatud. Brent Burns on ikkagi inimene. Viimase kümne mängu jooksul on ta punktilisa saanud vaid ühest kohtumisest.

Colorado Avalanche 2 - 4 St. Louis Blues (tipphetked)

Patrik Berglundi kaks väravat aitasid Bluesil ootamatut kaotust vältida. Kolm külaliste väravatest tulid alles viimasel perioodil. Viimase üheksa mängu peale läks kirjas kaheksas võit. Need kõik on tulnud ka 60 minutiga.