Wildi vastu kolmanda võidu võtnud Blackhawks lõpetas Dubnyki tööpäeva vähem kui viie minutiga

Kesk divisjon on suure osa tänavusest hooajast kuulunud Minnesota Wildile, kuid põhiturniiri seerias jäi Bruce Boudreau meeskond Chicago Blackhawksile alla. Põhihooajal pikalt omavahelistes vastasseisudes vaid kaotuseid vastu võtma pidanud Blackhawks teenis kolmanda võidu järjest, lõpetades muu hulgas Devan Dubnyki tööpäeva vähem kui viie minutiga.

Liigat väravavahtide tõrjete efektiivsuse osas 93.1%-ga juhtiv Dubnyk tuli seekord mängust ära nulliga. Blackhawks sai temast mööda mõlemad oma esimesed kaks väravale läinud pealeviset. Patrick Kane viis võõrustajad juba avaminutil hooaja 30. tabamusega ette ning eduseisu kasvatas Artemi Panarin.

"Tundus, et ta ei suutnud hästi litrit jälgida," ütles Boudreau pärast mängu oma esikinda esituse kohta.

Wild oli lõpuks pealevisetega 44-22 üle, kuid mängu võitis Blackhawks 4-2. Võidutabamus tuli Trevor van Riemsdykilt, kes mahutas end Eric Staali ja Mikael Granlundi väravate vahele. Lõppskoori vormistas 6:18 enne lõppu Marian Hossa, kes tuli kohtumisele 8-mängulise väravapõuaga.

Oma viimasest 12-st stardist üheksanda võitnud Corey Crawford püstitas 42 tõrjega uue hooaja tippmargi. Neist 20 tulid teisel kolmandikul. Dubnykilt otsa üle võtnud Darcy Kuemper jäi 18 tõrje peale.

Boudreau oli hooaja 61. mängus tänavu viimane peatreener, kes väravavahti vahetas, aga järgmise seitsme kohtumise jooksul on ta seda nüüd kolm korda teinud.

Kohaliku aja järgi kelle 11:30 päeval alanud kohtumine meelitas United Centerisse hooaja rekordpubliku. Matši jälgis 22 147 silmapaari.

Detroit Red Wings 1 - 4 New York Rangers (tipphetked)

Rangersi vedas järjekordse võõrsilvõiduni kapten Ryan McDonagh, kes sai kirja karjääri teise mitme väravaga matši. 23 tõrjega lõpetanud Antti Raanta jõudis hooaja 14. võiduga karjääri rekordini. Soomlane saab rekordit kindlasti ka täiustada, kuna Rangers teatas, et Henrik Lundqvist jääb vigastuse tõttu 2-3 nädalaks puhkama.

Edmonton Oilers 1 - 4 Montreal Canadiens (tipphetked)

Canadiens pööras viimase kuue ja poole minutiga kaotusseisu suureks võiduks. Paul Byron lõpetas 2+1'ga ning kaks sai kirja ka Max Pacioretty. Carey Price pikendas 24 tõrjega personaalse võiduseeria kuue peale.

Anaheim Ducks 5 - 2 Washington Capitals (tipphetked)

Enne mängu 2007. aasta karikavõidu meeskonda austanud Ducks sai nähtavasti sellest kõvasti inspiratsiooni ja lõi liiga liidri korralikult uppi. Corey Perry, Ryan Getzlaf ja Ryan Kesler korjasid kokku 9 punkti (4+5). Randy Carlyle sai oma treenerikarjääri 400. võidu. Capitals mängis Kevin Shattenkirkita, kellele määrati enne matši kahemänguline keeld.

San Jose Sharks 5 - 1 Dallas Stars (tipphetked)

Kodumeeskond võidutses Joe Pavelski kahe värava toel. Postide vahel olnud Aaron Dellist sai ainsa mööda 2013. aasta drafti 2. ringi mees Remi Elie, kes jõudis neljandas mängus karjääri esimese väravani. Tegu 12. kohtumisega, kus Stars mõlemat väravavahti kasutanud. See on liiga kõrgeim näitaja.