NHL iga kell TOP 10: Enim tähelepanu saanud lood

Aasta lõpp on ikka erinevate kokkuvõtete aeg ja igasugu lehed on mitmeid edetabeleid täis. Ei saa siingi sellest mööda. NHL iga kell tähistab vana-aastaõhtul oma eksisteerimise kaheksanda kuu täitumist. Selle aja jooksul on koos selle postitusega kokku pandud 645 lugu ja need on kogunud ligi 24 000 vaatamist. Alljärgnevalt TOP 10 enim tähelepanu saanud lugudest.


10. Tänavuse drafti avavalikuks osutus Aaron Ekblad

Ülevaade drafi 1. ringis toimunust. Olles varasemalt paaril korral oma avavaliku õigusest loobunud, Panthers kolmandat korda seda viga ei teinud. Ekblad on aastat vaikselt lõpetamas, aga tegi hooajale suurepärase alguse. 34 mänguga on tal kirjas 20 punkti, mis annab hetkel kollanokkade arvestuses austust vääriva 3. koha. Eriti kui pidada silma, et tegu on kaitsemängijaga. Veebruaris 19ndat sünnipäeva tähistav kanadalane on lähedal mitmete rekordite murdmisele ning näib, et Panthers on tema valmisega oma sinise joone pikemaks ajaks kindlustanud.

9. Crosby väravapõua põhjuseks on tüli peatreeneriga?

Playoffide 2. ringis jäi ühes kohtumises kaamerasilma ette hetk, kui Sid the Kid pahaselt pingile läks ja seal Dan Bylsmaga mõned kurjad sõnad vahetas. Lõpliku tõde selle video suhtes polegi selgunud, aga fakt on see, et Bylma ei juhenda enam Pittsburgh Penguinsi.

8. Rangers jäi taas ellu, Blackhawks haaras uuesti juhtohjad

New York Rangers päästis endale Penguinsi vastu 7. mängu. Samal ajal jageles Chicago Blackhawks Minnesota Wildiga.

7. Poole miljardi päev

Ülevaade sellest, mis toimus päeval, mil oli esimene võimalus vabaagentidega lepinguid sõlmida. Mõned tehingud on kukkunud välja paremini kui teised ja mõne peale saab endiselt pihku itsitada.

6. NHL loodab juubelihooajaks lisada neli uut meeskonda?

Plaan jõudsalt liigat laiendada on muidugi uhke, aga pärast algseid jutte on jõutud sinnamaale, et reaalne on vaid ühe uue meeskonna - Las Vegase oma - lisamine. Kuigi juubelihooajani on muidugi veel ka aega.

5. Sabresi uue hooaja plaan - soovitakse endiselt tappa saada

Buffalo Sabres ostis välja oma parima mängija ja suurima müügiartikli Christian Erhoffi lepingu, ehk kõik näis tõesti vihjavat sellele, et uuele hooajale tullakse täiesti apaatselt peale. Algselt see nii ka oli, aga peatreener Ted Nolan sai piinlike tulemuste peale päris vihaseks ja alates novembri teisest poolest on hakatud täitsa hoki moodi asja mängima.

4. Mis saab Bylsmast?

Penguinsilt kinga saanud Bylsma oli suvel mitme klubi radaril, aga istub hetkel siiski töötult kodus. Enda sõnade kohaselt on tal kindel plaan liigasse naasta, aga nähtavasti kiiret sellega pole. Vahepeal vabanenud töökohtade suhtes tema nimega eriti ei spekuleeritud.

3. Aleksandr Ovetškin - oma meeskonna vaieldamatu liider või hoopis nõrgim lüli?

Ülevaade sellest, kuidas Ovetškin kõige oma hea juures ka palju halba tegi. Hooaeg lõppes efektiivsusnäitajaga -35. Barry Trotzi juhendamisel on seni tänavu täitsa hästi läinud. Ovi istub +7 peal ja vaid seitse väravat 17-st on tulnud ülekaalu mängides.

2. 10 kõige vingemat vabaagenti

Enne kui pool miljardit välja jagati, sai vaadatud neid, kes hiigelsummasid kõige rohkem väärinud oleksid.

(trummipõrin)

1. Playoffide avaring: Tampa Bay Lightning vs Montreal Canadiens

Põneva playoff-seeria rikkus Lightningu esiväravavahi Ben Bishopi vigastus. 4-0 võiduga edenenud Canadiens sai sisse hoo, mis rauges alles konverentsi finaalis. Huvitav, kas Lightning oleks suutnud samaga hakkama saada? Tänavu on mõlemad jagelemas Atlandi divisjoni tiitli nimel. Avaringis uuesti kohtumine näib olevat välistatud, aga hiljem võiksid need kaks kokku saada küll. Ja sel korral siis nii, et kõik on terved.

Kingsile järjekordne piinlik kaotus

Karikakaitsja Los Angeles Kings oli see meeskond, kelle vastu Calgary Flames suutis murda oma kaheksamängulise kaotusteseeria. Lisaks õnnestus esmaspäeval Flamesil kunnid nädala jooksul teist korda kukutada. Lisaks sellele jäi Kings nüüd alla ka Edmonton Oilersile.

(foto: Jason Franson/The Canadian Press)
Kings jätkab seeriaga, kus mängud kodus ja võõrsil on nagu öö ja päev. STAPLES Centeris hoitakse asju kindlalt kontrolli alla ja nii lastakse seal endale keskmiselt vaid 1.8 väravat mängus. Kodust eemal on aga lood kohutavad. Näiteks alla kolme värava on suudetud hoida 18-st kohtumisest vaid viies.

Ka algus Edmontonis oli nukker. Matt Hendricks viis viiendal minutil kodumeeskonna ette. Peamise söödu andis meeskonna kõige värskem liige Derek Roy. Mängu keskpunktiks oli Oilers ees 2-0. Teise värava sepistasid Taylor Hall ja Ryan Nugent-Hopkins.

See oli Kingsi jaoks väga tuttav olukord. Tänavu on mitmeid kohtumisi mängitud nii, et statistiliselt ollakse vastasest selgelt üle, aga see ei väljendu tablool.

Tunneli lõpus hakkas valgus paistma viimase kolmandiku keskel. Drew Doughty sai kirja oma hooaja neljanda värava ja veidi enam kui kaks minutit enne lõppu skooris ka tema kaitsepaariline Jake Muzzin. Kings päästis endale keerulisest seisust punkti, aga koju tuli siiski kaotusega minna. Karistusvisete seerias skooris ainsana David Perron.


Oilers oli enne seda matši Kingsile kaotanud seitse järjestikust kohtumist. Tänavu LA-s piinliku skooriga 1-6. Tegu oli esimese kohtumisega, kus Craig MacTavish lasi Todd Nelsonil üksi pingil askeldada. Aeg näitab, kas see oligi edu võtmeks.

Teised kohtumised

Florida Panthers 1 - 2 (KV) Montreal Canadiens (tipphetked)

Jõulude ajal leidsid nähtavasti tee kuuse alla mitmed Panthersi mängude piletit. Eelmises mängus Toronto Maple Leafsi vastu ronis kohale ligi 18 000 pead ja Canadiensi vastu saadi kirja üldse hooaja esimene täismaja. Paraku polnud aga 19 614 silmapaaril midagi erilist vaadata. Kõige intrigeerivam hetk oli ehk see, kui Nick Bjugstad eelviimasel minutil mängu lisaajale sikutas. Karistusvisetel skooris ainsana P.A. Parenteau, kellel on nüüd tänavu kirjas tervel neli karistusvisete seeria võiduväravat.

Nashville Predators 3 - 2 St. Louis Blues (tipphetked)

Brian Elliott oli pärast vigastuspausi Bluesi väravas tagasi ja sai ennast kohe esimeses mängus korralikult lahti venitada. Predatorsi poolt tuli koguni 47 pealeviset! Üks aeg oli Blues juba ligi 30 pealeviskega alla jäämas. Lõpuks jäid need numbrid 47-28. Oma karjääri 400. mängus osalenud T.J. Oshie viis külalisd teisel kolmandikul 2-1 ette, aga õiglus ikkagi võidutses lõpuks. Võiduvärav tuli viimase kolmandiku keskel Shea Weberi poolt ja seda vähemuses mängides. Tema nimele läks ka Predatorsi esimene värav.

San Jose Sharks 1 - 3 Vancouver Canucks (tipphetked)

Sharks sai esimest korda üle viie aasta ühes mängus kaks karistusviset ja Joe Thornton tegi ühe neist ka väravaks, Canucksit ei suudetud aga siiski maha murda. Külalised tegid väga efektiivse töö saades kolm väravat vaid 21 pealeviskega. 31 tõrjet teinud Ryan Miller võitis Sharksi vastu seitsmenda järjestikuse matši. Ta on nendes kohtumistes enda selja taha lasknud vaid 1.55 väravat ja tõrjed on 95.5%.

Oilers jõudis esimese vahetustehinguni

See oli juba enam kui kuu aega tagasi, kui avalikkuse ette jõudsid Edmonton Oilersi plaanid hakata mängijateturul tegutsemisega oma koosseisu värskendama. Esimese sammuni jõuti aga alles nüüd. Loobuti Mark Arcobellost ja sisse toodi Derek Roy.

(foto: oilersnation.com
Arcobello liitus Oilersiga 2011. aastal. Olles AHL-is kõvasti möllanud anti talle eelmisel hooajal võimalus põhimeeskonna eest tegusid teha. 26-aastane ameeriklane sai üsna korralikult hakkama. 41 matšiga tuli 18 punkti. Tänavu jõudis Arcobello enne jõule 36-st kohtumisest tuua 12 silma.

Roy waive'iti Nashville Predatorsi poolt ära ja tema karjäär oli jätkumas AHL-is, enne kui Oilers endise Kanada koondislase sellest häbist päästis. Roy liitus suvel Predatorsiga suurte lootustega. "Olin alati harjunud mängima 19-20 minutit ja oli raske kohaneda kui see kukkus 13-14 peale," ütles ta pärast lepingu allkirjastamist. 31-aastane ründaja oli St. Louis Bluesi poolt lükatud tagumistesse ründekolmikutesse.

Kogenud mängumees lootis Nashville'is saada rohkelt mänguaega, aga kukkus välja nii, et ta jäi endiselt virelema 13-14 minuti peale. Oilersis seda probleemi ei peaks olema. Ta debüteerib tuleval ööl Los Angeles Kingsi vastu teise kolmiku tsentrina.

Pärast Mike Fisheri tervenemist on Predatorsil kõik keskründaja kohad täidetud, seega näitab aeg, mis Arcobellost edasi saab. Kuna tegu on mehega, kelle kompetentsi kuulub ka paremal äärel mängimine, siis peaks ta endale koha päikese all siiski leidma. Kokkuvõttes edasiviiv tehing mõlema poole jaoks.

Islanders mängis tulega, aga sai võidu kätte

New York Islandersil oli soodsate asjaolude kokkulangemisel võimalus tõusta jagama Metro divisjoni liidrikohta. Selleks tuli alistada Washington Capitals ja loota, et Pittsburgh Penguins jääb New Jersey Devilsi vastu punktideta. Oma töö näis viimase kolmandiku alguses tehtud olevat, kui 3-0 ette saadi, aga võit ei tulnud siiski lihtsalt.

(foto: sportsnet.ca)
Islandersi viisid eduseisu Anders Lee, Lubomir Višnovsky ja Calvin de Haani väravad. Viimase oma tuli vähemusest ja Višnovsky koll oli üldse täitsa omal tasemel kummaline. Litter lendas Brooks Orpiku julmast rikošetist Braden Holtby selja taha.

New Yorgi klubi oli oma eelmises mängus Buffalo Sabresile kolmeväravalise edu ära kinkinud ja lõpuks kaotanud. Seega oldi kindlasti edu hoides ettevaatlikud, aga kahtlemata võis juba arvata, et töö on tehtud.

Capitalsi sütitas lõpuks viimase kolmandiku viiendal minutil Eric Fehri tabamus. Sellele tuli kiirelt otsa ka Nicklas Bäckströmi koll ja imeline tagasitulek oli järku täiesti reaalne.

Islanders üritas veel tühjenevat õhupalli päästa, aga ei tulnud sellega siiski toime. Kui minna vähem kui kolm minutit oli viik juba majas. 3-3 tegi loomulikult Aleksandr Ovetškin, kes lisas eelneva värav juures oma kontole ka söödupunkti.

Ometi jäi külaliste rõõm üürikeseks. Minut enne normaalaja lõppu võttis Jevgeni Kuznetsov endale kõrge kepi eest neljaminutilise karistuse. Kohtumises olid üldse lood karistustega väga kodupoolele kaldu - Islandersil oli ülekaalu võimalusi seitse, Capitalsil vaid neli.

Holtby & Co pidas raketiheitjate tulele vastu peaaegu kogu karistuse. Sellest olid tiksuma jäänud veel viimased sekundid, kui Johnny Boychuk mängu ära lõpetas.


Kurb lõpp Capitalsi punnitustele, aga võib arvata, et ka punktiga ollakse rahul. See aitas meeskonnal New York Rangersist mööda tõusta ja nii istutakse Metro divisjoni viimase automaatse playoffide koha peal.

Teised kohtumised

Boston Bruins 5 - 2 Detroit Red Wings (tipphetked)

Bruins sai kuidagimoodi väravasoonele olgugi, et enne kohtumist selgus tõsiasi, et hakkama tuleb saada Milan Lucici ja Patrice Bergeronita. Red Wingsi väravale saadi lõpuks tervelt 45 pealeviset. Lõbu oli laialt Carl Söderbergil, kes läks koju 1+2'ga.

Carolina Hurricanes 1 - 3 Montreal Canadiens (tipphetked)

Canadiens sai rutiinse võidu üsna laisa mänguga. Kogu kohtumise jooksul tuli nende poolt vaid 19 pealeviset. Aga kui sellise mänguga saab kaks punkti kätte, siis pole ka väga nurisemiseks põhjust. Küll peab aga kindlasti rohkelt nurisema Hurricanes. Koosseisus olid tagasi Jordan Staal ja Jiri Tlusty, aga ründemäng püsis enamvähem nullina.

New Jersey Devils 3 - 1 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Penguins kaotas olgugi, et Sidney Crosby murdis tõelise iludusega väravatepõua. Devilsi võit on uue režiimi all esimene ja võiduvärav tuli ei kellegi muu kui Jaromir Jagri poolt. Tšehh, kes 90ndatel Penguinsi särgis rahvast oma mulletiga hullutas, on võiduväravate arvestuses ka NHL-i ajaloo parim mees. See tabamus on tema jaoks 126. Kõik langes kokku ideaalsel ajal, sest enne mängu oli pandud liikvele jutt selle kohta, et Devils võib Jagri teenetest loobuda.

Ottawa Senators 5 - 2 Buffalo Sabres (tipphetked)

Järjekordselt ei tahtnud Sabres kergelt punkte loovutada. Viimasele kolmandikule mindi 2-2 viigiga. Küll oldi aga võimetu Bobby Ryani peatamisel. 27-aastane jänki oli Senatorsi esimeste väravate autor ja viimase kolmandiku alguses vormistas ta ka enda kübaratriki.

Tampa Bay Lightning 3 - 2 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Lightning ronis võiduks välja avakolmandiku 0-2 kaotusseisust. Leafsile esimene järjestikustel päevadel mitmeväravalise edu ära kinkimine alates aastast 1989. Avakolmandikul saadi oma kaks väravat vaid nelja pealeviskega. Lightingul oli neid siis 15 ja kokku oli ülekaal 41-23.

St. Louis Blues 3 - 0 Colorado Avalanche (tipphetked)

Martin Brodeur pidi oma karjääri 125. nullimänguks tegema vaid 16 tõrjet. Oma rekordi kasvatamine tuli ajal, mil on hakatud sahistama, et Blues on valmis ta kõrvale lükkama. Brian Elliott on taas terve ja Jake Allenit ei saa AHL-i vabalt saata. Lähiajal võib kindlasti tulla põnevaid uudiseid.

Winnipeg Jets 2 - 3 Minnesota Wild (tipphetked)

Wild tõusis fööniksina tuhast 0-2 seisu pealt. Ja ei olnud selleks vaja Zach Pariset, Mikko Koivu, Thomas Vanekit või mõnda teist tähte. Väravad läksid Ryan Carterile, Justin Fontaine'ile ja Marco Scandellale. Jets sai eduseisu tänu ülekaalu väravatele ja võimalik, et nende najal tulebki nüüd mõningat aega elada. Enne kohtumist teatati, et Evander Kane'i näeb uuesti jääl alles veebruaris.

Dallas Stars 3 - 2 New York Rangers (tipphetked)

Viimasest seitsmest mängust kuuenda võidu saanud Stars lõpetas Rangersi kaheksamängulise võiduseeria. Klubi rekordi kordamisest jäi puudu vaid kaks võitu. Kahe peale kombineeriti viis väravat nii, et liiga suurimad püssid Tyler Seguin ja Rick Nash polnud mitte ühegi autoriks ning läksid koju ka söödupunktideta.

Chicago Blackhawks 5 - 4 Nashville Predators (KV) (tipphetked)

Predatorsil sulas käest 3-1 eduseis. Enne viimast kolmandikku juhiti veel 4-3 ja Pekka Rinne toel olid kaks võidupunkti koju tulemas, kuid Bryan Bickell tõi siiski veidi enam kui minut enne lõppu Blackhawksile viigi. Karistusvisetel leidis ainsana võrgu üles Jonathan Toews. Blackhawks sai nii alates 2009. aastast kirja oma esimese vähemalt kolmeväravalisest kaotusseisust tulnud võidu. Viis aastat tagasi suudeti Calgary Flamesi vastu ära kustutada 0-5 seis.

Arizona Coyotes 4 - 2 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Tundub, et aina hoogu koguvad üleminekujutud on Coyotesi lõpuks mängima pannud. Kolmandas järjestikuses võidus tegi kaks väravat Antoine Vermette, keda võibki pidada klubi üheks suurimaks müügiartikliks. Väravate kõrvale lisas ta ka ühe söödu. Flyersi poolt sai kaks tükki kirja R.J: Umberger.

Calgary Flames 2 - 1 Los Angeles Kings (tipphetked)

Piinlikul kombel Kingsi jaoks nädala jooksul teine allajäämine Flamesile, kes oli varasemalt olnud kohutavas vormis. Kodumeeskond sai kaks tükki Jonathan Quicki selja taha vaid 15 pealeviskega. Jonas Hiller pidi seevastu toimetama 27 pealeviskega.

Heatley muinasjutt sai läbi

Kunagine 50 värava skoorija Dany Heatley pidi tänavu saama võimaluse näidata, kuidas tema püss võib endiselt paukuda, aga fööniksina tuhast tõusmine on nüüdseks läbi. Anaheim Ducks teatas, et 33-aastase ründaja teenetest on loobutud.

(foto: Jeff Gross/Getty Images)
Heatley käis enne waive'imist Ducksi eest jääl vaid kuues kohtumises. Punktid jäid nendest mängudest tulemata. Ta oli keskmiselt jääl 12 minutit ja kuus sekundit ning kogus endale efektiivsusnäitajaks -3.

Kogenud ründajat tabas vahetult enne hooaja algust kubemevigastus ja lõplikult paranes ta sellest alles kaks nädalat tagasi. Ducks ei näinud aga temale meeskonnas kohta. Vanker on ka ilma temata - ja tuletan meelde, et ka ilma Corey Perryta - ilusti veeremas.

Pärast pühi on pidanud kurvad sõnumid vastu võtma ka mitmed teised mängumehed. Nashville Predators on näiteks loobunud Derek Roy teenetest ja üllatuslikult ei korjanud ükski teine meeskond ka Kanadaga kaks MM-hõbedat võitnud ründajat üles. Boston Bruins teatas mulluste playoffide kangelase Matt Fraseri waive'imisest. Tema karjäär jätkub Edmonton Oilersis. Temale ruumi tegemiseks saadeti ära Steve Pinizzotto. St. Louis Blues läheb edasi ilma Magnus Pääjärvita.

Panthersilt vägev tagasitulek, Anaheimis langesid Ducksi rekordid

Ükski eduseis pole kindel on teada tuntud hoki tarkusetera ja seda on näidanud ka viimased NHL-i mängud. Mitmeid eduseise on maha mängitud, tihti viimase kolmandikuga, ja ühe sellise matši võib taas kirja panna. Toronto Maple Leafs suutis Florida Panthersi vastu 4-2 juhtida, enne kui tuli 4-6 kaotusega koju minna.

(foto: Robert Mayer/USA TODAY Sports)
Atlandi divisjoni rivaalid mängisid avakolmandiku väravateta viiki, aga seejärel läks tulevärk lahti. Richard Panik viis Leafsi teise kolmandiku alguses juhtima olgugi, et kogu mäng oli selleni hetkeni kuulunud Panthersile. Näiteks pealevisked olid pärast avakolmandikku 13-3.

Tänu Jimmy Hayesi ja Jonathan Huberdeau väravatele sai kodus mänginud Panthers kolmandiku keskpaigaks ise ette. Kuid rõõm oli vaid üürike. Roman Polak, James van Riemsdyk ja Nazem Kadri hoolitsesid selle eest, et Kanada klubi saaks viimasele puhkepausile turvalises eduseisus. Leafs oli enne seda matši tänavu võitnud kõik 14 kohtumist, kus viimasele kolmandikule juhtseisuga mindi. Seega tundus tõesti kõik väga turvaline.

Dmitri Kulikov tegi viimase kolmandiku alguses ühe kiirelt tagasi, aga muretsemiseks endiselt põhjust polnud. Ei olnud kõige hullem seis ka veel kolmandiku keskel, kui Willie Mitchell oli viigistanud. Punkt heas hoos olevalt Panthersilt oleks ka igati hea saak, aga lõpuks libises Leafsil mäng täielikult käest ära.

Brad Boyes ja Scottie Upshall panid veel kaks James Reimeri selja taha ja Randy Carlyle'i treenerikarjääri 700. mäng sai väga nukra lõpu. Leafs oli viimati ise kolmandikuga teinud neli väravat ja siis ühe kolmandikuga endale sama palju lasknud peaaegu täpselt 25 aastat tagasi. See oli 27. detsembril aastal 1989.

Panthersi poolelt said 12 meest vähemalt ühe punkti kirja ja see juhtus viimati samuti 27. detsembril. Aastaks oli siis 2011 ning vastaseks oli...ülla-ülla,,,Leafs. 18 tõrjet teinud Roberto Luongo korjas oma viimasest 12-st Leafsi vastu peetud mängust 11. võidu.


Leafs nähtavasti tegeleb Floridat külastades liigselt rannal peesitamisega. Alates 2010. aastast on Panthersil külas käidud üheksa korda, aga võite on kirjas vaid kolm.

Palju skoorivaesem, kuid samuti põnev kohtumine toimus Anaheimis. Ducks võõrustas Vancouver Canucksit ja olgugi, et kogu kohtumist domineeriti - pealevisked 31-14 - siis saadi võit kätte läbi häda. Kaitsja Francois Beauchemini hooaja esimene värav tõi Ducksi viigisadamasse 13 minutit enne normaalaja lõppu.

Lisaminutitel kerkis kangelaseks teine kaitsja Cam Fowler. Tema pani lisaaja keskpaigas Ryan Milleri selja taha kohtumise võiduvärava. Mõlema Ducksi tabamuse juures söödu kirja saanud Ryan Getzlaf püstitas nende toel klubi rekordi. Ta korjas detsembris 20 silma, mis on ühe võrra rohkem kui seni kuu rekordit jaganud Paul Kariya ja Teemu Selänne saavutus. Huvitaval kombel said ka nemad sellega hakkama just detsembris. Esimene aastal 1996 ja teine aastal 2006.

Klubi rekordi püstitas ka väravavaht Frederik Andersen. Ta korjas detsembris enda nimele kümme võitu ja seegi lööb ühega üle varasema Ducksi rekordi.

Stepani kübar tõi Rangersile kaheksanda järjestikuse võidu

NHL naases jõulupuhkuselt 13 kohtumisega ja New York Rangers näitas, et pühade möll ei ole absoluutselt meeskonna käekäiku häirinud. Kodupubliku ees tuli New Jersey Devilsi vastu kaheksas järjestikune võit. Viimati tehti nii pikk võiduseeria 40 aastat tagasi, hooajal 1974/75.

(foto: Adam Hunger/USA TODAY Sports)
3-1 võidu arhitektiks oli Derek Stepan. 24-aastane ründa sai kirja harvaesineva kübaratriki, mis kooses nii ülekaalu kui vähemuse väravast ja tavalisest 5 vs 5 mängust tulnud tabamusest. Henrik Lundqvist, kellest sai NHL-i ajaloo üheksas puurivaht, kes on ühe klubi värvides pidanud 600 kohtumist, tegi 19 tõrjet ja pidi ainsa enda selja tagant korjama teise kolmandiku keskel, kui skooris Steve Bernier.

Kõvasti mumpsi poolt räsitud Devilsi eest tegi oma karjääri 1000. mängu Scott Gomez. Uus treenerite kolmik, vähemalt esimeses mängus, suurt muutust meeskonna käekäiku ei suutnud tuua. Seejuures oli ametlikeks peatreeneriteks märgitud siiski vaid Adam Oates ja Scott Stevens.

(foto: nhl.com)
Lisaks on selgunud, et Devils on Oatesi palkamisega väikestesse pahandustesse sattunud. Nimelt jättis klubi loa küsimata Oatesi endiselt tööandjalt Washington Capitalsilt, saades selle alles siis, kui mees juba pukis oli. NHL-is vaadatakse millegi pärast sellisele sündmustekäigule negatiivse pilguga.


Rangersi järjestikuste võitude rekord on kümme. Sellega on varasemalt saadud hakkama kaks korda - hooaegadel 1972/73 ja 1939/40. 1940. aastal õnnestus klubil võita ka Stanley karikas

Teised kohtumised

Columbus Blue Jackets 6 - 2 Boston Bruins (tipphetked)

Vigastuspausilt naasnud Scott Hartnell sai kirja kaks kolli ja kaitsja Kevin Connauton tegi 1+2. Kohtumine püsis tasavägisena esimese kolmandiku lõppuni. Teise alguses tegi Jackets kümne minutiga kolm väravat ja Bruinsit ei päästnud isegi see, et 1-3 seisu peal toodi väravasuule Tuukka Rask. Jacketsi puuris sai Curtis McElhinney alles oma hooaja teise võidu.

Buffalo Sabres 4 - 3 (KV) New York Islanders (tipphetked)

Islanders tegi Oilersit. Kolmeväravaline edu sulas viimasel kolmandikul nagu kevadine lumi. John Tavaresel oli kirjas kaks kolli ja kõik näis kontrolli all olevat, aga Sabresil piisas mängu võrdsustamiseks vaid veidi enam kui viiest minutist koosnenud perioodist. Meeskonna viimane kolmeväravalisest kaotusseisust tulnud võit oli kirjas 2008. aasta märtsist. Viimasel kolmandikul suudeti seda oma ajaloo jooksul teha teist korda. Esimene läks kirja 2003. aastal.

Ottawa Senators 2 - 3 (LA) Detroit Red Wings (tipphetked)

Red Wings tuli kaks korda kaottusseisust välja ja oli 48 sekundi kaugusel karistusvisete seeriast, kus tänavu on kohutavalt tegutsetud, enne kui Gustav Nyquisti värav kaks võidupunkti päästis. Väravasuule oli tagasi jõudnud Jimmy Howard, kes näitas 31 tõrjega, et vahepealne kubemetrauma pole tema vormi väga kõigutanud.

Tampa Bay Lightning 2 - 1 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Kohtumine kuulus täielikult kodumeeskonnale, kuigi Lightning ei suutnud oma võimalusi kõige paremini realiseerida. Siiski tehti aga võiduks ära täpselt piisav töö. Samuti vigastuspausilt naasnud Ben Bishop tegi 25 tõrjet.

Minnesota Wild 3 - 4 (LA) Winnipeg Jets (tipphetked)

Wild on kõvasti kukkumas ja kaotus viies järjestikune. Seejuures on viimsest neljast kolm tulnud lisaajal ehk siis meeskonnal pole ka õnne. Kaos on ka väravasuul. Mõlemad põhiväravad on haiged (mumps?) ja nii toimetas postide vahel 30-aastasena alles oma seitsmenda NHL-i mängu teinud John Curry.

Pittsburgh Penguins 0 -3 Washington Capitals (tipphetked)

Ka Penguins on koosseisu probleemidega hädas ja nii tuli Capitalsi vastu väga vähe asju välja. Braden Holtby tegi hooaja kolmanda nullimängu 31 tõrjega. Eric Fehr sai kirja kaks kolli. Üllataval kombel ei tulnud kahe väga hea enamuses mängiva meeskonna poolt ühtegi ülekaalu väravat olgugi, et kokku oli neid võimalusi üheksa.

Nashville Predators 4 - 1 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Seis püsis võrdsena teise kolmandiku 14. minutini. Predators pani kolm oma väravat ülekaalust. Enne kohtumist oli neid väravaid tänavu kirjas vaid 12 ning nende arvestuses edestati ainult Sabresit. Colin Wilsoni nimele läks kaks väravat.

St. Louis Blues 3 - 4 Dallas Stars (tipphetked)

Blues tuli avakolmandikul kaks korda kaotusseisust välja ja Vladimir Tarasenko pani taas ühe iluvärava, aga Stars läks teisel kolmandikul tänu kahele ülekaalu väravale oma teed. Neli väravat saadi kätte vaid 24 pealeviskega.

Arizona Coyotes 2 - 1 (KV) Anaheim Ducks (tipphetked)

Avakolmandikul jagati kaks väravat võrdselt ära ja kohtumine sai karistusvisete seerias väga kummalise laheduse. Oma karjääri 1350. kohtumises osalenud Shane Doani kepp läks soorituse käigus katki, laba lendas üle Frederik Anderseni pea kuskile värava taha, aga litter läks taanlase jalge vahelt sisse. See oli ainus tabamus, mis karistusvisete seerias sündis. Pärast üheksamängulist kaotuste jada on nüüd kodupublik näinud kahte järjestikust Coyotesi võitu.

Colorado Avalanche 2 - 5 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Kodumeeskond šokeeris Blackhawksi avakolmandikul kahe eduseisuga, aga külalised ronisid kenasti nendest välja ja võtsid ülejäänud kohtumisega kindla võidu. Patrick Kane läks koju 2+1'ga. Neljast ülekaalu olukorrast kasutati ära kaks tükki.

Calgary Flames 4 - 1 Edmonton Oilers (tipphetked)

Kaks väravat teinud Johnny Gaudreaust sai alates 1988. aastat ja Joe Nieuwendyki esimene Flamesi mängija, kes on kahes kohtumist järjest saanud kirja kaks või enam väravat. Tabamused tulid avakolmandikul 16-sekundilise vahega. Flamesi rekord on kuus sekundit. Selle tegi 1984. aastal ära Lanny McDonald.

Los Angeles Kings 3 - 1 San Jose Sharks (tipphetked)

Joe Pavelski viis Sharksi kolmandal minutil meeskonna esimese pealeviskega ette, aga tugevale kaitsemängule toetunud Kings sai siiski hea revanši hooaja esimesel mängude päeval tulnud 0-4 kaotuse eest. 14 koduvõitu on liiga parim näitaja ja seda jagab Kings koos Lightningu ning Toronto Maple Leafsiga.

Devils jätkab kolme treeneriga

Peter DeBoerist sai eile tänavuse hooaja kolmas peatreener, kes on sule sappa saanud ja nüüd on selgunud valik, kellega Devils hooaja ära mängib. Peatreeneri toolile läheb klubi peamänedžer Lou Lamoriello, kes võtab endale ka kaks abilist.

(foto: Eduardo Munoz/Reuters)
Kolmepealise lohe ülejäänud liikmed on Adam Oates ja Scott Stevens. Oates, kes vallandati eelmise hooaja lõpus Washington Capitalsi peatreeneri kohalt, hakkab vastutama meeskonna ründemängu eest. Stevens, kes oli oma pika mängijakarjääri (üle 1600 kohtumise) jooksul tuntud väga jõulise kaitsemängijana, asub vormima meeskonna kaitsetööd.

Lamoriello jaoks on tegu kolmanda korraga, mil ta on ajutiselt meeskonna peatreeneriks tõusnud. Hooajal 2005/06 võttis ta tüüri üle Larry Robinsonilt ning hooaeg hiljem Claude Julienilt. Tema numbrid treenerina on iseenesest väga muljetavaldavad - 53. kohtumisega 34 võitu. Kuigi mõlemal aastal pudenes Devils playoffide avaringis välja. On aga selgemas selgem, et tänavu oleks üldse playoffidesse jõudmine suur kordaminek.

Devilsil on viimane aeg silmad lahti teha ja mängima hakata. Jaromir Jagr on öelnud: "Muudatused on tehtud, aga kui meie (mängijad) üles ei ärka, siis pole sellest mingit tolku."

Hooaega asutakse õigele teele kangutama tuleval ööl, kui võõrsil madistatakse New York Rangersiga.

DeBoeri ja Devilsi teed läksid lahku

Peter DeBoer on järgmine peatreener, kes peab ennast töötukaasas arvele võtma. New Jersey Devils lõpetas temaga töösuhe olukorras, kus meeskond on idakonverentsis tagant poolt kolmas ja playoffidest üheksa punkti kaugusel. Uue peatreeneri nime pole veel avalikustatud.

(foto: Jerome Miron/USA TODAY Sports)
Devils tegi DeBoeri juhendamisel vägeva alguse. Tema debüüthooajal jõuti üllatuslikult Stanley karikafinaali, kus kuue mänguga jäädi alla Los Angeles Kingsile. Pärast mesinädalaid oli kooselu aga raskuseid täis. Eelmisel hooajal jäädi playoffidest viie punkti kaugusele ning aasta enne seda jäi hooaja pikendamisest puudu seitse silma.

Ta suutis Devilsile 248-st matšist tuua 114 võitu. Tänavune hooaeg algas iseenesest superhästi, kui meeskond võitis kolm esimest kohtumist, skoorides 4.3 väravat mängus, aga nüüdseks on keskmine väravate saak langenud 2.1 peale, millest on kehvemad vaid kaks satsi. DeBoerile sai saatuslikuks kehv jõulude-eelne vorm. Detsembris on meeskond võitnud vaid kolm matši.

Enne New Jerseysse siirdumist töötas DeBoer kolm aastat Florida Panthersis, kus jäi playoffide uks tema jaoks suletuks.

VIDEO: NHL-i tähed meenutavad oma parimaid jõulukingitusi

Jõuludeks kübaratriki saamine pole muidugi paha kingitus, aga nooruspõlves lõid NHL-i tähtede silmad särama hoopis teistsuguste asjade peale. Erinevad ässad on oma parimat jõulukingitust meenutanud. Sidney Crosby jaoks oli loomulikult kõige vägevam see kui ta endale lihtsalt ühe hokikepi sai.

(foto: Gene J. Puskar/AP)
Paljud olid muidugi videomängu sõltlased ja Boston Bruinsi ründaja Patrice Bergeron tunnistab üllatuslikult, et tema jaoks oli parim kink hoopis väravavahi varustus.


John Scottile neljamänguline keeld

San Jose Sharksi ründaja John Scott saab endale võrreldes teiste NHL-i mängijatega pikema jõulupuhkuse. Suvel Sharksiga aastase lepingu teinud Scott teenis endale mängukeelu, mis jätab ta eemale järgmisest neljast kohtumisest. Tema jaoks on tegu karjääri enamvähem saja kümnenda mängukeeluga

(foto: Stephen Dunn/Getty Images)
32-aastase lihuniku teekonnale jäi sel korral (taaskord) ette Anaheim Ducksi Tim Jackman.


Sel hooajal on tegu Scotti teise mängukeeluga. Esimese sai ta samuti Jackmani vastu tegutsemise eest. Mõned mehed ei õpi ikka kunagi...

Rick Nash sai jõuludeks kübaratriki

See on üsna tavapärane, et pärast kohtumisi vaadatakse väravaid üle ja need vahetavad autoreid. Nii jäi näiteks Chicago Blackhawski noor kaitsja Trevor van Riemsdyk novembri alguses oma karjääri esimesest väravast ilma. Hoopis haruldasem on aga see, et pärast väravaautori muutmist saab üks mängija enda nimele kübaratriki. Nii on juhtunud Rick Nashiga.

(foto: nyrangersblog.com)
Nash "röövis" värava ära Martin St. Louis'il. Washington Capitalsi vastu tehtud 4-2 võidumängu viimane tabamus (videos alates 2:18'st) sündis Rangersi 5 vs 3 ülekaalu ajal, mil Nashi pealevise kärgatas vastu posti ja Braden Holtby puterdas litri enda selja taha. Algselt arvati, et St. Louis sai selles olukorras veel viimase puute, aga nii see siiski polnud.


Tegu on Nashi esimese kübaratrikiga Rangersi särgis. See tuli ära tema 141. põhihooaja kohtumises. Lisatabamus aitas 30-aastase ründaja ka liiga väravaküttide edetabeli liidrile Tyler Segunile lähemale. Nashi arvel on nüüd 23 kolli, mida on kahe võrra vähem kui Seguinil.

Mida soovivad jõuluvanalt NHL-i klubid? vol. 4

27. detsember on see kuupäev, millal NHL-is üleminekuteaken taas lahti läheb. Siis jätkatakse ka mängudega - kavas on tervelt 13 kohtumist - ja võib arvata, et aastalõpp kujuneb klubide peamänedžeride jaoks tempokaks perioodiks. Viimasena heidame pilgu Vaikse ookeani divisjonile.

(foto: Wayne Cuddington/Ottawa Citizen)
Anaheim Ducks on olnud suurim kannataja selles mumpsi epideemias, mis mitmed mängijad maha on murdnud. Seega võiks jõulusooviks olla just sellest vabanemine. Mängijateturu suhtes ollakse vägagi paindlikul positsioonil. Vaba palgaruumi on üle kuue miljoni ja nii oleks võimalik hetkel niigi tugevat koosseisu kergelt parandada. Ducks on jõuludele vastu läinud 51 punkti ja liiga liidripositsiooniga. Seejuures on oldud edukas täiesti keskpäraste numbritega. Näiteks nii ise tehtud kui endale lastud väravate arvult ollakse täpselt keskpunktis, 15. kohal. Kuna võrreldes teiste suurtega on Ducksil rohkem palgaruumi, siis võib arvata, et erinevate "rendimängijate" suhtes ollakse huviliste esireas.

Raske on aru saada, mis on plaanis San Jose Sharksil. Meeskond on hetkel kenasti playoffide konkurentsis, aga pidevalt kerkib üles koosseisu noorendamise teema. Seega võiks oletada, et plaanis on pikema perspektiiviga tehingud ja nendest, kellel käsil lepingu viimane või isegi eelviimane aasta hoitakse eemale. Jõuluvanalt võiks soovida seda, et hokijumal lõpetab aina üheväravalisi võite võtva Ducksi toetamise. Siis võiks Sharks isegi üllatuslikult hakata kandideerima divisjoni tiitlile.

Vancouver Canucksi peamänedžer Jim Benning on väidetavalt väga aktiivne telefoni otsas rippuja, aga klubil tehingutega kuskile kiiret ei ole. Uue peatreeneriga tulnud värskele filosoofiale on meeskond muretult üle läinud ja kuigi hiljutine kaotusteseeria oli kurja kuulutav, siis sellest saadi üle. Eelmisest hooajast on aga muidugi halb mälestus olemas, kuidas ühe hooaja poolega võib ennast täielikult konkurentsist kukutada ja võib arvata, et kui on võimalik mingeid muudatusi teha, siis Benningul jänes püksi ei tule.

Karikakaitsja Los Angeles Kingsi ainus soov on kindlasti see, et Slava Voinovi juhtum saaks õnneliku lõpu. Ühe põhikaitsja puudumine on meeskonna pannud keerulisse seisu. Eriti ajal, mil mitmed teised sinise joone mehed kipuvad endale vigastusi külge korjama. Kui vaadata koosseisu poole, siis võiks Kings soovida vabaneda Mike Richardsi lepingust. See annaks mängijateturul oma nõrkade kohtade parandamiseks veidi vabamad käed. Lisaks on kurjad pilved ümbritsemas Jordan Nolanit ja Kyle Cliffordit. Võimalike kaitselisanduste hulgas on loomulikult Andrej Sekera, Keith Yandle ja ka Braydon Coburn.

Calgary Flames on tuntud säästuklubi ja peamänedžer Brad Treliving selle üle ka uhke. Samas ollakse ühes divisjonis väga karmide konkurentidega ja olgugi, et Nashville Predators on ilusa tee ette sammunud, siis pigem on ikkagi ebatõenäoline, et kokkuhoiupoliitikaga palju saavutatakse. Hooaja algus oli ilus, aga viimase aja kehv seeria siiski reaalsus. Koosseis vajab parandamist ja Flamesi fännide jaoks on vähemalt julgustav see, et president Brian Burke on lubanud Trelivingul palgalimiidini välja minna, kui ta näeb turul sobivat hinna ja kvaliteedi suhet.

Arizona Coyotes alustab igat aastat ambitsioonikalt, aga välja kukub nii nagu alati. Ka tänavu on lati alt läbi joostud. See on viinud mitmed põhimängijad, eesotsas Antoine Vermette'i ja Keith Yandle'iga, erinevatesse üleminekute juttudesse. Uus omanikkond soovib väidetavalt kulusid kärpida, mis on niigi liiga ühed väiksemad, seega peaks Coyotes hakkama kuhjama drafti valikuid ja noormängijaid.

35-st mängust seitse võitu on see reaalsus, millega läks Edmonton Oilers jõuludele vastu. Võib öelda, et oma käitumisega selle kalendriaasta sees ei oldagi jõulukinke väärt. Klubi on omadega sügavas jamas ja tundub, et iga samm, mis olukorra parandamiseks ette võetakse, omab hoopis vastupidist mõju. Arvatavasti uisutatakse hooaja lõpuni rahulikult ära, aga siis võib klubi olla juba valmis loovutama mõne oma uhketest staarihakatistest. Kuigi Oilers on muidugi ka varasemalt üllatusi serveerinud. Selles mõttes ei saa pidada suureks šokiks seda, kui enne üleminekute tähtaja lõppu tuleb uudis, et Taylor Hall on kartulikoti vastu ära vahetatud.

Mida soovivad jõuluvanalt NHL-i klubid? vol. 3

Kui Kesk divisjonist panna kõik klubid playoffidesse, siis ei oleks vigisemiseks väga palju põhjust. Sellest on kindlasti kujunenud kõige konkurentsitihedam seltskond. Need, kes lõpuks marjamaale saavad, võivadki selguda osavate mängijatehingutega ja tark oleks need võimalikult kiirelt ära teha.

(foto: thepuckingfiles.blogspot.com)
Chicago Blackhawks on tegemas järjekordset ilusat hooaega ja seda vaatamata sellele, et esiväravavaht Corey Crawford oli vahepeal jalavigastusega väljas. Vaadates suurimaid statistilisi valdkondi, siis saab Blackhawksi puhul nuriseda vaid ülekaalus mängimise efektiivsuse kallal (18%), aga usutavasti on meeskonna mängijate valiku juures see vaid aja küsimus, millal protsent kerkima hakkab. Otseselt Blackhawksil mingisugust vajadust ei ole. Eriti pärast seda, kui Columbusest toodi ära kaitsja Tim Erixson. Aga nagu ikka suurte puhul, võib arvata, et kui õige mängija on saadaval, siis ollakse päästikule vajutamiseks valmis.

Liigas ei ole vast hetkel paremas seisus meeskonda kui Nashville Predators. Uue peatreeneri valikuga on täppi pandud ja suvised lisandused on samuti kenasti toimetamas. Meeskond on tõusnud Kesk divisjoni tiitlinõudlejaks ja seda nii, et kogu liiga peale on madalam palgakulu vaid kolmel meeskonnal! Kui lood hakkavad hapuks kiskuma (mis on ebatõenäoline), siis on Predators igati valmis oma koosseisu täiendama. Kantrimuusika pealinnas on majandamine imetlusväärne, sest säästurežiimil on suudetud olla isegi koos Shea Weberiga, kellel on NHL-is suurim palganumber. Soov jõuluvanale? Et see praegune seis ei oleks lihtsalt üks ilus unenägu.

Usutakse, et St. Louis Blues on hetkel otsimas ostjat T.J. Oshie'ile ja Patrik Berglundile. Mõlemad on tegemas nutust hooaega, aga nad võiksid siiski nii mõndagi klubi ahvatleda ning vastutasu võiks samuti korralik olla. Väga huvitav saab olema see, et mis juhtub väravasuul kui Brian Elliott taas jalad alla saab. Keegi jääb üleliigseks. Ehk lühidalt öeldes - Bluesil on mitmeid intrigeerivaid mängumehi pakkuda ja kindlasti on võimalik nende eest oma koosseisu tugevdada. Võimalik, et mingeid parandusi hakatakse ka tegema, sest Blues on hetkel istumas kolmemängulise kaotuste jada peal.

Seni oma tugeva kaitsemänguga üllatanud Winnipeg Jets on jõuludeks jäänud kehva seisu. Leivanumbri läbiviimist on hakanud takistama mitmed vigastused. Mark Stuart ja Jacob Trouba on audis kuni veebruarini, Zach Bogosianit näeb heal juhul jaanuari keskel ning audis on ka Tobias Enström. Neli kaitsjat, kes hooaja käigus kogumas keskmiselt 20+ minutit mänguaega on lihtsalt luuaga ära pühitud. Ehk siis hädasti vajatakse sinisel joonel abi. Selleks toodi juba eelmisel nädalal Carolina Hurricanesist ära Jay Harrison. Kuigi võimalik, et jäädakse kannatlikuks ja oodatakse lihtsalt see vigastustepilve taandumine ära. Peamänedžer Kevin Cheveldayoff on tunnistanud ka, et otsitakse abi neljandasse ründekolmikusse. Seal võiks töö ära teha mõni veteranist ihuja.

Dallas Stars on mängijad veidi juba liigutanud ning tundub, et see on ka soovitud mõju omanud. Vähemalt on nüüd meeskonnal mingisugunegi vorm ette näidata. Võimalik, et peamänedžer Jim Nill on saanud sellest julgust veelgi koosseisu kallal nokitsemiseks. Hetkel on Stars playoffidest kaheksa punkti kaugusel, mis näitab, et parandamisruumi on veel küllaga. Enim parandamist vajab meeskonna kaitse, mis on seni 3.4 väravaga mängu kohta liiga halvim. Selle hulka võiks kuuluda ka uue varuväravavahi hankimine. Suvel vabaagendina meeskonda toonud Andres Lindbäck istub jõululauas selliste numbritega - kuuest mängust üks võit, keskmiselt selja taha 4.28 väravat ja tõrjed 86.4%. Mitmed Starsi ründajad on kuulujuttudes ringlemas, seega võib arvata, et vajadusel saab Nill oma käigu ära teha.

Kui eelnevalt sai mainitud Predatorsi ilusat seisu, siis Colorado Avalanche on selle täielik vastand. Klubi on divisjoni tipust põhja vajunud ja meeskonna märkimisväärseks parandamiseks pole piisavalt palju palgaruumi. Seda on hetkel vaid kaks miljonit. Peatreener Patrick Roy on jäänud silma sellega, et tal pole koosseisu osas mitte mingisuguseid etteheiteid. Kuid playoffide rong on aina kaugemale kihutamas ning oma õnne parandamiseks võiks midagi siiski ette võtta. Ja loomulikult Semjon Varlamov võiks tervena püsida. Meeskonna esikinnas on 34. kohtumises käinud jääl vaid 16 korda.

Red Wings tuli Sabresi vastu rongi alt välja

Pärast kahte järjestikust 1-5 kaotust tundus, et Buffalo Sabres hakkab taas vajuma tagasi sinna musta auku, kus hooaja alguses oldi, kui isegi oma peatreener kutsus satsi mudilaste meeskonnaks. Viimaste mängudega on aga uuesti oma võitlusvaimu näidatud.

(foto: Paul Sancya/AP)
Sabres jäi nädalalõpus võõrsil Boston Bruinsile 3-4 alla alles lisaajal ja nüüd tehti Detroit Red Wings elu kibedaks. Seda juba teist korda sel hooajal. Novembri alguses õnnestus Sabresil omavaheline matš karistusvisetega 3-2 võita.

Ka nüüd saadi kolm väravat kirja ja Red Wings leidis ennast väga täbarast olukorrast. Nicolas Deslauriers'i ja Chris Stewarti väravad tõid Sabresile 2-1 avakolmandiku võidu. Red Wingsi koll tuli ülekaalust Stephen Weissi poolt. Kodumeeskond realiseeris lõpuks kuuest ülekaalu võimalusest ära neli. Samas läks üks nendest olukordadest väga õnnetult, sest Andre Benoit kasvatas teise kolmandiku keskel vähemuses mängides Sabresi edu 3-1 peale.

Kohtumine oli täielikult Red Wingsi kontrolli all, aga Sabres tegi näiliselt kõik oma võimalused väravateks. Pärast teist kolmandikku olid pealevisked kodumeeskonna kasuks 26-10. Danny DeKeyseri hooaja teine tabamus aitas viimaseks perioodiks Red Wingsi ühe värava kaugusele.

Viimane kolmandik algaski ideaalselt, kui Henrik Zetterberg viiendal minutil viigi tegi ja Sabres murdus veidi enam kui kaheksa minutit enne lõppu. Tomaš Tatar viis siis Red Wingsi ülekaalust 4-3 ette ja enne lõpusireeni kostitati vastaseid veel kahe ülekaalu väravaga. Üks Johan Franzenilt ja teine taaskord Tatarilt.


Red Wings lõpetas võiduga kuuemängulise kaotusteseeria. Nende kohtumiste jooksul oli kokku tehtud kuus väravat. Nüüd aga ühe mänguga sama palju.

Teised kohtumised

Boston Bruins 5 - 3 Nashville Predators (tipphetked)

Tasavägine kohtumine, kus külalised tulid avakolmandikul kaks korda kaotusseisust välja, sai lõpliku lahenduse alles mõned sekundid enne lõppu. Siis kui Loui Eriksson tühja võrku oma mängu teise värava tegi. Patrice Bergeron korjas kolm väravasöötu.

New Jersey Devils 1 - 2 (KV) Carolina Hurricanes (tipphetked)

Devils sai avakolmandikul ette ja hoidis ilusat jalgpalliskoori viimase kolmandiku keskpaigani. Seda vaatamata sellele, et teisel kolmandikul domineeris Hurricanes pealevisetega 15-3. Lõpuks need numbrid külalistele 33-19. Ehk siis oldi iseenesest võitu väärt ja kuna lõpuks läks kohtumine karistusvisete seeriani, siis polnud vaja selle pärast ka enam väga muretseda. Anton Hudobin sai jõulukingiks oma hooaja esimese võidu. Selleks läks vaja 11 matši.

New York Islanders 1 - 3 Montreal Canadiens (tipphetked)

Erinevalt naabrile Devilsile, Islanders oma ülekaalu võiduks vormida ei suutnud. Pealevisetega oldi lõpuks üle 38-21 ja Kyle Okposo väravast mindi matši avakolmandikul ka juhtima, kuid hoki on juba kord väga ettearvamatu mäng. Kuigi Canadiens pidi muidugi lõpuni närveerima. Turvaline, kaheväravaline edu tuli alles 1:11 enne lõppu. Pärast ilusat söödumängu suunas litri Chad Johnsoni selja taha David Desharnais.

New York Rangers 4 - 2 Washington Capitals (tipphetked)

Rangers elas viimasel kolmandikul üle võimsa Capitalsi pealetungi. Aleksandr Ovetškin & Co tegid siis 21 oma 32-st pealeviskest. Kodumeeskonna õnneks võeti sinna kaasa 2-0 edu ja see tehti kohe kolmandiku alguses ka 3-0'ks. Rick Nash lõpetas õhtu kahe väravaga ja pani nende kõrvale ka ühe söödu. Rangers on nüüd võitnud seitse mängu järjest ja see on hooaja pikim seeria. Ise on nendes kohtumistes tehtud 24 väravat ja endale on lastud vaid kümme.

Minnesota Wild 2 - 5 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Wild jäi viimasel hetkel ilma Niklas Bäckströmist, kes pidi algselt seda kohtumist väravas alustama. Soome vanameister saadeti mingisuguse viirusega koju ja võib arvata, et see on mumps. Wild püsis mängus kuni teise kolmandiku viimaste minutiteni. Flyers on mõnevõrra ootamatult nüüd pärast 11-mängulist seeriat, kus tuli vaid üks võit, saanud viimasest üheksast kuus võitu ja vaid üks kaotus on tulnud normaalajal.

Dallas Stars 0 - 4 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Stars jäi nulli peale olgugi, et Jonathan Bernier pandi proovile 43 pealeviskega. James van Riemsdyk oli mees, kellele kõik õlale patsutasid. Ta lõpetas 1+2'ga. Leafs on üle 11 aasta jõuludeks kogunud 20 võitu.

Tampa Bay Lightning 4 - 3 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Penguins üritas vägevat come-backi kui Tyler Johnsoni kübaratrikk oli Lightningu teise kolmandiku kolmandaks minutiks 4-0 ette viinud. Ühe värava kaugusele jõuti poolteist minutit enne lõppu, aga Lightning suutis eduseisu hoida ja murdis nüüd omavahelistes mängudes olnud kümne kohtumise pikkuse Penguinsi võiduseeria.

Edmonton Oilers 1 - 5 Arizona Coyotes (tipphetked)

Oma endise klubi vastu pani tõelise peo püsti Sam Gagner. Tema nimele jäi 2+2.  Martin Hanzal kogus kolm söödupunkti. Oilersist sai pärast 2011. aasta Avalanche'i esimene, kes 20-st kohtumisest kaotanud 19. Ühtlasi on tänavu kaotatud kõik viis matši, mis on Coyotesi vastu peetud ja nii on Coyotesil Oilersi vastu käimas 18-mänguline punktiseeria.

Colorado Avalanche 5 - 0 St. Louis Blues (tipphetked)

Semjon Varlamov oli pärast vigastuspausi tagasi Avalanche'i puuris ja sai puhta paberi 26 tõrjega. Avalanche ise sai Bluesi väravale 41 üritust. Kõik väravad lasi endale Jake Allen ja seda 31 pealeviskega. Martin Brodeur oli viimasel kolmandikul perfektne.

Chicago Blackhawks 1 - 5 Winnipeg Jets (tipphetked)

Jetsist sai esimene meeskond, kes on tänavu suutnud Blackhawksi vastu nelja väravaga juhtida. Kodumeeskond sai kirja vaid ühe olgugi, et Michael Hutchinsoni väravale läks 39 pealeviset. Ainuke tabamus tuli Marian Hossa poolt, kui seis oli juba 0-4. Värava ees oli kõige edukam Mathieu Perreault. Tema nimele jäi kaks kolli. Need pikendasid tema praeguse punktiseeria kaheksa mängu peale. Detsembris on ta kogunud 11 oma hooajast 17-st punktist.

Mida soovivad jõuluvanalt NHL-i klubid? vol. 2

Metro divisjonis on jõuludeks tekkinud väga huvitav seis. Pittsburgh Penguins ja New York Islanders on teistel eest libisenud. Nende järel tulevad paarisrakendina New York Rangers ja Washington Capitals ning seejärel kamp ambitsioonikaid klubisid, kes kindlasti pole oma viimast sõna veel öelnud.

(foto: windsorstar.com)
Pittsburgh Penguins on hetkel palkadele enim krõbisevat kulutav klubi ja vaba ruumi pole põhimõtteliselt üldse. Seega võib arvata, et mingisuguseid tehinguid kavas ei ole. Ja miks peakski olema? Meeskond on idakonverentsi liider ning uue peatreeneri Mike Johnstone'i käe all tegemas väga ilusat aastat. Välistada ei saa muidugi midagi ja kindlasti hoitakse "rendimängijate" suhtes silmad lahti, kuid kiiret pole tõesti kuhugi. Jõuluvanalt võiks ainsana soovida mumpsiviiruse ära viimist.

New York Islanders tegi oma suured käigud vahetult enne hooaja algust ära, kui tugevdati kaitseliini, mille vastu kõik ründajad viimastel aastatel lõbutsenud olid. Samas on meeskonnal palgaseis vägagi paindlik. Vaba ruumi on ligi kümne miljoni jagu. Kui heita pilk statistikale, siis on selge vajadus parandada oma vähemuses mängimise efektiivsust, mis on hetkel liiga halvim (72.3%). Ehk siis kaitsesse oleks veelgi veidi lisajõudu vaja. Samuti julgeks arvata, et enne üleminekute tähtaja lõppu tuuakse ründesse mõni kogenud kala. Brock Nelson, Anders Lee ja Ryan Strome on põnevad talendid, aga nagu hooaja käigus on selgunud, siis noorusest tingituna on nad ebastabiilsed ja playoffides pole aega oodata, et millal taas väravad voolama hakkavad.

Mumpsist sooviks kindlasti lahti saada ka New York Rangers. Suures Õunas on lood isegi nii halvad, et viirus on levinud klubi AHL-i meeskonda, kust paar venda käisid vahepeal auke lappimas. Praeguse koosseisu suhtes nurisemiseks põhjust pole. Henrik Lundqvist ja Cam Talbot toovad enamvähem igas kolmandas mängus puhta paberi ning kes saaks selle üle viriseda (välja arvatud vastased). Rangersit võib painata vaid see, et selle hooajaga on lõppemas mitme võtmemängija lepingud (Marc Staal, Derek Stepan, Mats Zuccarello, Carl Hagelin, Martin St. Louis) ning et uue tehingu kõnelused sujuvalt edeneksid oleks ehk vaja rohkem palgaruumi.

Washington Capitals tegi suvel kaitseduost Matt Niskanenist ja Brooks Orpikust justkui miljonimängu võitjad ning see tähendab, et edasiseks manööverdamiseks väga palju ruumi pole (vaba palgaruumi veidi üle kahe miljoni). Aga see ei tähenda, et klubi ei otsi võimalusi meeskonna parandamiseks. Eriti kuna, olgem ausad, hooaja algus pole olnud selline nagu sooviti. Suvel võis arvata, et Capitals hakkab Penguinsile divisjoni tipus tõsist konkurentsi pakkuma. Kui rääkida meeskonna parandamisest, siis üks väga huvitav nimi, mis on üles kerkinud on Antoine Vermette. 32-aastane tsenter võiks kenasti sobituda Nicklas Bäckströmi selja taha ja oleks ideaalne "rendimängija". Sarnaselt Islandersile on ka Capitalsil mitmed noored kuked (Jevgeni Kuznetsov, Andre Burakovsky, Tom Wilson), kelle mänguvorm on sama kõikuv nagu kütuse hind. Lisaks on suurima palga peal (kuus miljonit dollarit) oleval kaitsjal Matt Greenil käsil lepingu viimane aasta ja võimalik, et ta tehakse kaubaks. Tema eest oleks kindlasti võimalik mitmeid huvitavaid lülisid hankida.

Võib arvata, et üsna üksikud jõulud tulevad Philadelphia Flyersil. Klubil pole palgaruumi ja meeskonnas on mitu kehva lepinguga mängijat. Vincent Lecavalier supleb rahas, aga ei pea tihti isegi mitte varustust selga panema, sest Flyers on hakanud teda koosseisust välja jätma. Peamänedžer Ron Hextall on avalikult tunnistanud, et 34-aastasele ründajale otsitakse uut klubi. Kõik aga nõuavad, et Flyers jätkaks mingi osa endise superstaari palgast enda kanda ja Hextall pole sellegi seni nõus olnud. Kuniks jõuluimet ei juhtu ja Lecavalier'd Phillyst minema ei kupatata, on Flyersil väga raske mingisuguseid tehinguid teha. Kuigi kingisoovide nimekirjas võiksid olla kaitsjad. Pärast Kimmo Timoneni ootamatut auti langemist on kaitseliini tühimik jäänud ning enda selja taha on seni lastud 2.8 väravat mängus, millest on kogu liiga peale halvemad vaid seitse meeskonda. Nendest istub hetkel vaid Toronto Maple Leafs playoffide koha peal ja seal tahaks ka Flyers kangesti olla.

Columbus Blue Jacketsi ainus soov jõuluvanale on kindlasti see, et kaoks vigastustepisik, mis on meeskonda kogu hooaja räsinud. Viimasena langes nüüd auti Boone Jenner, kellel hooaja algus jäi juba vahele. Seljatraumast taastumine võib tal aega võtta kaks kuud. Rohked vigastused on juba pannud klubi oma koosseisu timmima ja võib arvata, et seda jätkatakse. Sobivad kõik mehed, kes pole katki.

Oma vigastusteprobleemidega on Jackets nähtavasti nakatanud ka New Jersey Devilsi, Alates detsembri keskpaigast on Devilsi mängijad kärbestena langema hakanud. Rünnak on kogu hooaja jooksul olnud erinevate probleemide tõttu halvatud. Võimalik, et see on üks põhjustest, miks Devils on 2.1 väravaga mängus hetkel üks liiga impotentsemaid meeskondi. Seisu nähti isegi nii halvana, et kuu alguses toodi klubisse tagasi täna 35ndat sünnipäeva tähistav Scott Gomez. Nullindate alguses tegi Gomez Devilsi eest mõned ilusad hooajad, aga viimastel aastatel on ta olnud siiski pigem musta töö tegija. Tema lisandumine tähendab, et Devilsil on enamus ründemeestest üle 30 aasta vanad ja parim enne on nii mõnelgi möödas. See teeb mängijateturul tantsupartneri leidmise keeruliseks. Ühtlasi tähendavad Cory Schneideri raskused, et meeskonnal võiks ehk olla vaja kogenud varuväravavahti, kuigi nooruke Keith Kinkaid on viimastes matšides kenasti hakkama saanud.

Carolina Hurricanes on idakonverentsi eelviimasest Buffalo Sabresist jäänud seitsme punkti kaugusele. Ehk siis lood on kehvad ja võimalik, et klubi on ka juba värskenduskuuriga alustanud. Eelmisel nädalal saadeti kaitsja Jay Harrison drafti 7. ringi valiku eest Winnipeg Jetsi. Nagu Atlandi divisjoni ülevaates mainitud, siis Andrej Sekera on kindlasti tahetud mees ja lõppemas on ka Jiri Tlusty, Jay McClementi ning Patrick Dwyeri lepingud. Kõik need ründemehed võiksid kellegi teise eest teha soliidset tööd. Räägitud on ka Eric Staali lahkumisest ja kuulujuttudes ringlevad seni kohutavas vormis olnud Aleksandr Sjomin ning Jeff Skinner, kuid võib eeldata, et päris luu ja nahani ennast koorida ei lasta.

Mida soovivad jõuluvanalt NHL-i klubid? vol. 1

NHL-is on küll pühade perioodiks erinevad üleminekud lukku pandud - sest kes tahaks jõululauas istudes teada saada, et tuleb klubi vahetada (kui sa pole just Vincent Lecavalier) - aga see ei tähenda, et kõik klubid talveunes oleksid. Alljärgnevalt ülevaade kõigi Atlandi divisjoni klubide vajadustest.

(foto: Mark Buckner/Getty Images)
Montreal Canadiens on Atlandi divisjoni liider ja võib oma koosseisuga täitsa rahul olla. Ideaalset seisu on segamas vaid mõnede mängijate, eesotsas David Desharnais', kõikuv vorm. Samas tähendab see ka seda, et oma võimete kohaselt mitte mängivad mehed võivad olla potentsiaalsete tehingute keskmes. Klubi peamänedžer Marc Bergevin on juba koosseisu kallal veidi nokitsenud, tuues Anaheim Ducksist Bryan Alleni ja Dallas Starsist Sergei Gontšari ning edasisi käike ei saa kindlasti välistada.

Hooaega pöörase tempoga alustanud Tampa Bay Lightning on viimasel ajal mängumootorist paar liivatera avastanud, aga katki pole siiski midagi. Oli lihtsalt loogiline, et rünnak, mis liikus neli väravat per mäng tempoga, hooaja lõpuni sellisena vastu ei pea. Lightningul on pigem probleemiks see, et häid ründemängijaid on liiga palju. Nii on näiteks suurlootus Jonathan Drouin tihti koosseisust välja jäänud ja sageli ka lihtsalt neljandas ründekolmikus "prügiaega" kogunud. Veel kuni viimaste mängudeni võis arvata, et meeskonna ainus selge nõrkus on esiväravavahi Ben Bishopi seljatagune, kuna Jevgeni Nabokov pole oma ülesannetega toime tulnud (hooaja numbrid 2.83, 89.3%), aga endast on jõuliselt märku andnud klubi 2012. aasta drafti avaringi valik Andrei Vasilevski. Kahes kohtumises on ta enda selja taha lasknud 1.52 väravat ja tõrjed on 95.8% peal. Saab näha, kas Lightning usaldab noore väravavahi täiskohaga varumeheks või mitte. Kui seda ei juhtu, siis võiks peamänedžer Steve Yzerman mängijateturult jahtida uut varuväravavahti.

Detroit Red Wings on hetkel sattunud pahasse olukorda, kus vigastustega on audis mõlemad põhiväravavahid. Jonas Gustavsson loeb õlavigastusest paranemiseni päevi juba alates novembri algusest ja Jimmy Howard langes eelmisel nädalal auti alakeha traumaga. Mike Babcocki jaoks on aga hea uudis see, et Howardi vigastust väga tõsiseks ei peeta. See samas ei tähenda, et kogenud peatreener ei muretseks kaitse pärast. Põhimõtteliselt suvest alates on selge, et Red Wings sooviks endale lisada ühe kaitsja. On palju räägitud Buffalo Sabresi Tyler Myersist, aga tema hind on seni liiga kõrgeks osutunud ja võib arvata, et see püsib sellisena veel mõnda aega, sest Sabres on end ootamatult playoffide konkurentsi mänginud. Kindlasti uuritakse aktiivselt ka teisi variante. Üks huvitav kaitsemees on Andrej Sekera ja kuna Arizona Coyotes on aina kehvemasse seisu sattumas, siis võib sealt olla lõpuks saadaval Keith Yandle, kes on mitu aastat suurklubide märgades unenägudes olnud.

Kaitset sooviks kindlasti tugevdada ka Toronto Maple Leafs. Nädalavahetusel Philadelphia Flyersi vastu tulnud 4-7 kaotus on kuu aja jooksul teine piinlik allajäämine. Vahepealne ilus kuus järjestikust võitu toonud periood näib juba kauge minevikuna. Peatreener Randy Carlyle on pidevalt oma kaitsepaare ümber tõstmas ja võimalik, et sinna kuluks üks stabiilsust tekitav lisakuju ära. Sihtmärgid võiksid olla samad, mis Red Wingsil.

See tundub naljana, aga nii see siiski pole - Florida Panthers on playoffide divisjonis. Hetkel ollakse viimaselt kohalt väljas vaid seetõttu, et New York Rangersil on võrdsete punktidega kirjas üks mäng vähem. Meeskond, kellest suvel oli raske sotti saada, on tõestamas, et aastate pikkune nalja tegemine on läbi. Samas on Panthersil üks selge Achilleuse kand - väravate tegemine on nagu sunnitöö. Hetkel on tabamusi kirjas vaid 2.1 mängu kohta. Seega võiks klubil olla tõsine huvi oma ründeliini tugevdada. Päikeseline ilm ja konkurentsivõimeline koosseis on väga hea kooslus, mida müüa. Lisaks on Panthersil üle kümne miljoni dollari jagu vaba palgaruumi, ehk siis suurteks tegudeks ollakse igati valmis.

Hädasti otsib ründesse lisajõudu ka Boston Bruins. Peter Chiarelli on detsembris kindlasti olnud enim lennukilomeetreid kogunud peamänedžer, sest teda on märgatud mitmete erinevate klubide mängudel. Aina tihedamini on Bruinsiga seoses hakanud üles kerkima T.J. Oshie nimi. Sotši olümpiamängudel oma karistusvisetega palju fänne võitnud ameeriklane on üle elamas karmi hooaega - 25. kohtumisega vaid 12 silma - ja keskkonna vahetus võiks talle mõjuda positiivselt. Bruins on hetkel väravatelt liiga tagumises otsas - 2.4 per mäng annab 22. koha - ja seega võiks olla tegu ideaalse paariga. Kuigi tõsi, Bruins peab tehingu elluviimiseks loobuma ka mõnest kõrgepalgalisest liikmest, sest seis palgaruumiga on sama nutune nagu Eesti telekanalite jõuluprogramm. Säästuvariandid algavad Sabresi Chris Stewartiga, aga olgem ausad - vaevalt, et nendega meeskonna seisu väga palju parandataks. Tyler Seguinist loobumine on Bruinsit valusalt tagumikust hammustanud.

Ottawa Senators on alles peatreenerit vahetanud, seega võib arvata, et mängijate personali muutmisega väga kiiret ei ole. Uus boss peab ikkagi ära nägema, et milleks igaüks võimeline on. Kui selle protsessiga on ühele poole saadud, siis ollakse kindlasti suureks peoks valmis. Senatorsil on hetkel liiga kõige väiksem palgafond - vaba ruumi on tervelt 22 miljoni jagu! Arvestades, et värava ees on seni edukamad olnud tagumiste kolmikute mehed, siis võiks ka Senatorsilt oodata eelkõige ründeliini parandamist.

Eelmise kuu alguses oleks Buffalo Sabres kindlasti kõigile rõõmuga jõuluvana mänginud ja oma parimatest poegadest loobunud, aga pärast järsku vormi tõusu on need plaanid, vähemalt praeguseks, nurka visatud. Samas võib arvata, et enne üleminekute tähtaja lõppu tehakse siiski korralik suurpuhastus ära ja soovid on iseenesest lihtsad - tulevikumehed ja drafti valikud.

Johnny Gaudreau pani kuningad nutma

Los Angeles Kingsi ootas möödunud ööl ees näiliselt rutiine tööpäev. STAPLES Centerit oli külastamas Calgary Flames, kellel oli kaasas kaheksamänguline kaotusteseeria. Kings alustaski mängu hoogsalt, aga pidi lõpuks hoopis pisaraid valama.

(foto: Mark J. Terrill/AP)
Kings ronis 3-0 eduseisu. Teiste seas skooris Marian Gaborik, kellel nüüd vähemalt üks koll kirjas viies järjestikuses mängus. Kaks väravat tulid ülekaalust ja kõik oli kenasti kontrolli all.

Johnny Gaudreau ülekaalu värav, mis külalised kaks minutit enne teise kolmandiku lõppu tabloole tõi, oli algselt lihtsalt tilk tõrva meepotis. 21-aastane ründaja polnud aga sellega veel lõpetanud.

On üks teada tuntud tõdemus, et hokis on kõige ohtlikum seis kaheväravaline edu. Seda hoides on väga kerge mugavustsoonis vajuda ja see maha mängida. Nii läks ka siin.

Gaudreau tegi viimase kahe minuti ja 12 sekundi sees kaks väravat ning kohtumine läks lisaajale. Nii sai Flamesist pärast 1992/93 hooaja Boston Bruinsit esimene meeskond, kelle eest kaks kollanokka sama kalendrikuu sees on kübaratriki teinud. Mäletatavasti möllas Josh Jooris kuu alguses Arizona Coyotesi vastu.

Tagant tulevad meeskonnad kipuvad lisaajale minnes ikka eelisseisundis olema ja nii maandusidki lõpuks kaks võidupunkti Flamesi taskus. Võiduvärav tuli viimasel minutil Mark Giordano poolt.


Kummalisel kombel on Flames nüüd viimasest seitsmest LA-s peetud matšist võitnud tervelt viis.

Teised kohtumised

Washington Capitals 2 - 1 Ottawa Senators (tipphetked)

Koos Barry Trotziga Nashville'ist kaasa tulnud väravavahtide treener Mitch Korn on Braden Holtby jõulukuuks tippvormi kangutanud. 25-aastase puurivahi viimane kaotus on pärit 3. detsembrist. Senatorsi masendas ta 38 tõrjega ja Jay Beagle'i ning Nicklas Bäckströmi väravad aitasid Capitalsil murda seitsmemängulise kaotusteseeria, mis Senatorsi vastu oli kogunenud.

Columbus Blue Jackets 1 - 5 Nashville Predators (tipphetked)

Viimasel ajal superhoos olnud Sergei Bobrovski kestis siin vaid 47 minutit. Neli tükki tuli enda selja tagant korjata 30 pealeviskega. Jackets sai auvärava kirja alles 0-5 seisu pealt, kui Alexander Wennberg tegi oma karjääri esimese värava. Craig Smith kostitas kodumeeskonda kahe kolliga. 30 tõrjet teinud Pekka Rinne on nüüd tänavu saanud 22 võitu ja on selle edetabeli liider.

Florida Panthers 4 - 3 (KV) Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Penguins tegi meeleheitliku tagasituleku, kui viimase viie minutiga ennast kaheväravalisest kaotusseisust välja kaevati. Karistusvisete seerias on aga hokijumal jätkuvalt pantreid seljas tassimas. Siin selgus võitja 7. ringis, kui Marc-Andre Fleury oli võimetu Aleksandr Barkovi vastu. Jimmy Hayes sai normaalajal Fleury selja taha kaks tükki. Roberto Luongole läks kirja karjääri 386. võit ja see tõstis ta läbi aegade edetabelis 12. kohale.

Vancouver Canucks 7 - 1 Arizona Coyotes (tipphetked)

Canucks, kes jättis viimasel hetkel eelmises matšis viga saanud Jannik Hanseni koosseisust välja, tegi põhimõtteliselt ideaalse mängu. Seis oli 5-0 kui Oliver Ekman-Larsson Coyotesi lõpuks tabloole sai ja kuuest ülekaalu olukorrast kasutati ära kolm tükki. Alex Burrows sai kirja kaks väravat. Esimesed neli korjas enda selja tagant Mike Smith ja seda vaid 11 pealeviskega.

Anaheim Ducks 3 - 2 (LA) San Jose Sharks (tipphetked)

Koos Matt Beleskeyga karjääri 300. kohtumises osalenud Cam Fowler aitas Ducksi veidi enam kui neli minutit enne lõppu lisaajale ja seal otsustas esimesel minutil asja ära Ryan Kesler. Ducksi viimasest 16-st võidust on nüüd 14 olnud üheväravalise eduga. Sharksi 1-1 viigivärava teinud Joe Pavelski jaoks oli see klubi särgis 207. tabamuseks ja nende arvestuses on temast eespool nüüd vaid üks mees - Patrick Marleau, kes istub 403 koti otsas. Ühtlasi tõusis Joe Thornton oma karjääri 874. punktiga liiga läbi aegade edetabelis 22. kohale.

VIDEO: Jannik Hansen elas üle ehmatava olukorra

Halenaljakas omavärav ei olnud ainus märkimisväärne vahejuhtum, milles Calgary Flamesi kapten Dennis Wideman nädalavahetusel osales. Tema oli kõrvalosas ka intsidendis, mille järgselt Vancouver Canucksi ründaja Jannik Hansen vahetusmeestepingil kokku vajus.

(foto: Anne-Marie Sorvin/USA TODAY Sports)
Pärast Widemani jõuvõtet uisutas Hansen rahulikult pingi peale, aga tal tekkisid hingamisraskused.


Õnneks millegi tõsisega siiski tegu polnud. Seda võib välja lugeda sellest, et pärast intsidenti lasti taanlasel rahulikult ringi jalutada. Pärast haiglas käimist teatas Canucksi peatreener Willie Desjardins, et Hanseniga on kõik korras.

Kuu aega tagasi Chicago Blackhawksi vastu oma karjääri esimese kübaratriki teinud ründaja jäi eilsest trennist eemale, aga peaks täna Arizona Coyotesi vastu väljakul olema.

Oilers mängis kolmeväravalise eduseisu maha

Enne pühi on nähtavasti paljud jõuluvana ootuses elevusse sattunud ja nii tuli läinud ööl järjekordselt mitmeid suure skooriga mänge. Kümme väravat + karistusvisete seeria nähti ära Edmontonis, kus Oilers suutis 5-2 eduseisu kaotuseks mängida.

(foto: Jason Franson/The Canadian Press)
Läänekonverentsi viimane ja hapupiimane sai kolmeväravalise edu kätte teise kolmandiku 14. minutiks. Taylor Hall lõpetas kahe tabamusega karjääri pikima (11 mängu) väravate põua ning Mark Arcobello tegi samuti kaks kolli.

Teisel kolmandikul tuli neli tabamust ja need aitasid Oilersi ette 1-2 kaotusseisust. Ehk siis lõpuks kukkus välja väga pöörane kohtumine.

Stars püüdis Oilersi kinni loomulikult tänu oma superduole Jamie Bennile ja Tyler Seguinile. Viimane pani pirni põlema kaks korda ja tema edu liiga väravaküttide edetabeli liidrina on nüüd viis väravat.

Oilersi kaitse kärises nagu jõuluvana oleks üle laualina hüpanud ja nii pidi puurivaht Ben Scrivens lõpuks 40 tõrjet tegema. Kodumeeskonna ilus algus teisele kolmandikule tähendas seda, et Kari Lehtoneni õhtu lõppes vahetult enne poole tunni täitumist. Tema poolt tuli 19 pealeviskega vaid 15 tõrjet. Asendusmees Andres Lindbäck lükkas kõrvale üheksa vastaste üritust.

Karistusvisete seerias tehti vaesemehe Florida Panthersit ja Washington Capitalsi. Nendega jõuti 8. ringi enne kui koju sai minna. Starsile tõi võidu endine Oilersi mees Shawn Horcoff.


Enamvähem ühe kolmandikuga kolmeväravalise eduseisu maha mängime on järjekordne peatükk Oilersi ebaõnnestunud hooajas. Peatreeneri vahetus pole seni mitte midagi head toonud ja viimasest 19-st matšist on kirjas vaid üks võit.

Teised kohtumised

Detroit Red Wings 1 - 2 (KV) Colorado Avalanche (tipphetked)

Red Wingsile kuues järjestikune kaotus ja neli neist on tulnud karistusvisetega. Oma tööd ei suudeta lihtsalt normaalajaga ära teha. Siin domineeriti täielikult ja pealevisked olid lõpuks 35-23, aga kollanokast väravavast Calvin Pickard hoidis Avalanche 'i taaskord pinnal. Erik Johnson tegi ülekaalust 1-1 viigivärava veidi enam kui neli minutit enne normaalaja lõppu. Karistusvisete seerias mindi 9. ringi, enne kui Jerome Iginla tabamus kaks punkti külalistele andis.

Boston Bruins 4 - 3 (LA) Buffalo Sabres (tipphetked)

Bruins sai mängule ideaalse alguse, kui Dougie Hamilton kuuendal minutil ülekaalust 1-0 tegi, aga alates teisest kolmandikust pidi tegema korralikku kustutustööd, et punktid endale päästa. Sabres pääses seal 2-1 ette, enne kui Chris Kelly seisu taas võrdsustas. Viimase kolmandiku alguses šokeeris Sabres veelkord ja Tim Schaller tegi oma karjääri esimese värava. Poolteist minutit enne lõppu päästis Bruinsi lisaajale Hamiltoni teine tabamus. 21-aastane kaitsja lisas kohtumise jooksul oma kontole ka ühe söödupunkti. Bruins sai võidu kätte lisaaja keskel. Taaskord oli päästeingliks Loui Eriksson.

Chicago Blackhawks 4 - 0 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Efektiivne töö Blackhawksilt, kes sai enne kohtumist teada, et lahkunud on meeskonna varustuse eest hoolt kandud Clint Reif. Patrick Sharp kogus kolm söödupunkti ja Patrick Kane tegi 1+2. Antti Raanta pidi oma hooaja teiseks nullimänguks tegema 31 tõrjet.

New York Rangers 1 - 0 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Mängu ainus tabamus tuli Rangersi kapteni Ryan McDonagh poolt juba viiendal minutil. Kodumeeskonnal jäi lisa saamata olgugi, et lõpuks oli kirjas 31 pealeviset. Hurricanes suutis neid vaid 18. Väravasuul tegi sel korral nullimängu äsja klubiga aastase ja 1.45 miljoni dollari suuruse lepingupikenduse teinud Cam Talbot. Koos kuningas Henrikuga on nüüd tehtud juba kaheksa nullimängu ja nii palju suutis Rangers esimese 31 mänguga viimati hooajal 1928/29. Toona kaotati finaalseerias Bruinsile.

Winnipeg Jets 3 - 4 (LA) Philadelphia Flyers (tipphetked)

33-aastasest Robb Zeppist sai pärast 17. novembrit aastal 1926 ja Hugh Lehmani vanim väravavaht, kes on oma debüütmängust võidu saanud. Selleks tuleb kaabut kergitada Vincent Lecavalier ja Jakub Voraceki ees. Mõlemad said kirja kaks kolli ja tšehh tegi lisaajal võiduvärava juba kümnendal sekundil. Viimati nähti sellist asja NHL-is 2010. aasta veebruaris, kui Avalanche'ile tõi võidu Kyle Cumiskey.

VIDEO: Vaata Canucksi ülikummalist väravat

On teada tuntud ütlus, et tegijatel ikka juhtub. Nii juhtus näiteks eelmisel hooajal 2013. aasta playoffide MVP-il Patrick Kane'il tobe äpardus, kus ta suunas litri ründetsoonis olles oma väravasse. Samaga sai nüüd hakkama Calgary Flamesi kapten Dennis Wideman.

(foto: Darryl Dyck/The Canadian Press)
Oma vihatud rivaali Vancouver Canuksi vastu mängides oli Flamesil võimalus kohtumisele teha ideaalne algus. Viiendal minutil valmistuti ülekaalu olukorraks. Selleks toodi väravasuult puurivaht Jonas Hiller ära, sest mäng oleks mõne Canucksi mängija puute peale automaatselt kinni vilistatud ja kes selles olukorras ikka oma tagala pärast kardab. Paraku läks aga nii õnnetult, et Wideman, kes oli vastaste värava taga mänguvahendiga askeldamas, pani teele ebatäpse söödu, mis libises seina põrkes lõpuks Flamesi enda väravasse.


Tabamus läks Canucksi mängijatest viimasena litrit puutunud kaitsja Yannick Weberi arvele.

Väravatesadu Minnesotas: Predators alistas Wildi 6-5

Peter Laviolette on Nashville Predatorsist vorminud ühe NHL-i parima kaitsemeeskonna, aga viimasel ajal on tõestatud, et edu ei seisne vaid oma seljataguse katmisel. Predators on hakanud ka rohkelt väravaid lööma. Minnesota Wildi kostitati nüüd võõrsil kuue kotiga.

(foto: Bruce Kluckhohn/Getty Images)
Kaks Kesk divisjoni konkurenti tegid kohtumisele täiesti pöörase alguse. Avakolmandikul meisterdati viis väravat. Wild sai kaks korda juhtida, aga pidi esimesele puhkepausile minema 2-3 kaotusseisuga. Teiste seas sai käe valgeks Minnesotas sündinud ja kasvanud ning mõned hooajad ka Wildi eest mänginud Matt Cullen. 38-aastane ründaja kuulub Predatorsi rivistusse alates eelmisest hooajast.

Väravaterohke avakolmandik lõpetas ka Darcy Kümperi tööpäeva. Wildi noor väravavaht lasi kolm tükki enda selja taha 14 pealeviskega. Pekka Rinna tegi iseenesest Predatorsi väravasuul veel halvemat tööd, kui korjas kaks tükki vaid kuue pealeviskega.

Teise kolmandiku ainsaks tabamuseks jäi Marco Scandella ülekaalu värav. Tegu oli palju arutelu tekitanud väravaga, kuna Predatorsi väravaalas oli tabamuse hetkel paras karneval.

Sarnaselt avakolmandikule, tuli ka kolmanda perioodi esimene värav juba teisel minutil. Selle meisterdas Filip Forsberg. Predators hakkas oma teed minema ja oli kümme minutit enne lõppu jõudnud 5-3 eduseisu, aga Wild polnud oma viimast hingetõmmet veel teinud.

Olles ülekaalu väravast 5-3 auku vajunud, tuli poolteist minutit hiljem Zach Parise poolt samuti ülekaalu värav. 30-aastane ründaja lõpetas kohtumise kahe kolli ja ühe sööduga. Tähesära röövis temalt aga Thomas Vanek. Just austerlase viimase minuti värav viis kohtumise lisaajale. Wild päästis endale punkti olgugi, et pealevisetega jäädi lõpuks alla 27-44.

Lisaaeg sai kesta minut ja 45 sekundit. Predatorsi 24-aastane kaitsja Mattias Ekholm liikus Kümperit asendama tulnud Niklas Bäckströmi värava tagant läbi, jäi puuri ette täiesti vabaks ning karjääri teine värav tuli ülimagusal hetkel.


Tegu on Wildi teise järjestikuse lisaaja kaotusega. Eelmises matšis jäädi Boston Bruinsile alla 2-3.

Teised kohtumised

Los Angeles Kings 4 - 2 Arizona Coyotes (tipphetked)

Anze Kopitar tegi teise järjestikuse supermängu. Tema nimele jäi kolm söödupunkti ja nii sai temast üle ligi viie aasta esimene Kingsi mängija, kes kaks järjestikust 3+ punktiga mängu teinud. Viimati sai sellega 2010. aasta veebruaris hakkama Michal Handzuš. Kaks Kingsi väravat tulid ülekaalust ja tuldi välja 1-2 kaotusseisust.

Buffalo Sabres 1 - 5 Colorado Avalanche (tipphetked)

Sabres vajus 0-4 auku, enne kui 22-aastane Johan Larsson oma karjääri esimese väravaga seisu veidi ilusamaks tegi. Paraku polnud aga suurest kaotusest pääsu. Jerome Iginla arvele jäi kolm söödupunkti ja Alex Tanguay tegi 2+1 ning Avalanche on Buffalos võitnud nüüd kaheksa kohtumist järjest.

Toronto Maple Leafs 4 - 7 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Leafs läks matši 2-0 juhtima, aga avakolmandik lõppes 3-3 viigiga. Pärast seda läks Flyers täielikult oma teed - pealevisked lõpuks 42-25. Jakub Voracek sai neli söötu ning Claude Giroux lõpetas 2+2'ga. Flyers on läbi aegade 12-st matšist võitnud 11, kui Giroux nimele jääb kaks või enam väravat. Neli söötu ühes mängus on Voraceki karjääri rekordi ning temast sai tänavu esimene 40 punktiga mees. Avakolmandikul 26 sekundi sees sündinud kolm väravat on Leafsi mängude rekord.

Montreal Canadiens 4 - 1 Ottawa Senators (tipphetked)

Võrdses kohtumises otsustas Canadiens mängu ära viimase viie minutiga. Seda pärast kohutavat algust, kui juba kolmandal minutil jäädi tänu vastaste vähemuse väravale kaotusseisu.

New York Islanders 3 - 1 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Kummalises kohtumises, kus Islanders oli lõpuks pealevisetega üle 48-21, läks Lightning viimase kolmandiku keskel juhtima. Kolm minutit enne lõppu vajusid aga külalised musta auku ja John Tavarese ning Andres Lee tabamused, mis sündisid 12 sekundi sees, tõid lõpuks Islandersile siiski teenitud võidu. Andrei Vasilevski püstitas Lightningu väravasuul klubi kollanokkade rekordi, tehes 45 tõrjet.

Pittsburgh Penguins 3 - 1 Florida Panthers (tipphetked)

Penguins pääses avakolmandikult 2-1 seisuga puhkama olgugi, et Marc-Andre Fleury pidi toimetama 21 pealeviskega. Lisaks kogusid meeskonnad esimese 20 minutiga 38 karistusminutit. 2-1 värava tegi oma karjääri esimeses mängus osalenud Derrick Pouliot. Teisel kolmandikul rüseleti veidi veel (32 karistusminutit), aga väravad jäid tulemata. Otsustav tabamus sündis Sidney Crosby poolt viimase kolmandiku seitsmendal minutil. Fleury lõpetas 45 tõrjega, mida on vaid kahe võrra vähem kui tema karjääri rekord. Panthersi tabamuse juures hooaja 14. söödu kirja saanud Aaron Ekblad püstitas nende arvestuses klubi kollanokkadest kaitsjate rekordi. Ed Jovanovski 1995/96 hooaja punktirekordi (21) murdmiseks on vaja veel kolm silma ja me pole isegi jõudnud hooaja keskpunkti.

New Jersey Devils 0 - 4 Washington Capitals (tipphetked)

Braden Holtby sai hooaja teise nullimängu 21 tõrjega. Niklas Bäckström lõpetas 2+1'ga ja Aleksandr Ovetškin pani Cory Schneider selja taha ühe tõelise maasika. Karjääri 437. värav tõstis ta venelastest väravaküttide edetabelis kolmandale kohale. Ta jagab seda kohta Pavel Burega.

Carolina Hurricanes 2 - 3 (KV) New York Rangers (tipphetked)

Henrik Lundqvist oli nähtavasti õnne toova amuleti algselt maha unustanud, aga leidis selle karistusvisete seeriaks siiski üles. Ta lasi esimese värava enda selja taha juba Hurricanesi teise pealeviskega. Seejärel lasi ta Jeff Skinneril ülipehmest väravast Hurricanesi taas 2-1 ette viia, kui J.T. Milleri ülekaalu tabamus oli vaid mõned sekundid varem Rangersi viigisadamasse viinud. Karistusvisete seerias tuli aga Lundqvisti poolt kenasti kolm tõrjet ning kaheks võidupunktiks piisas Mats Zuccarello tabamusest.

Columbus Blue Jackets 3 - 2 (KV) Chicago Blackhawks (tipphetked)

Nationawide Arenale oli vaja politsei kutsuda. Jackets röövis võidu endale olgugi, et pealevisetega jäädi alla 19-41. Blackhawks pidi punkti päästmiseks kaks korda tulema välja kaotusseisust. Jackets murdis Blackhawksi vastu tervelt 13-mängulise kaotusteseeria. Karistusvisetel selgus võitja 9. ringis.

Vancouver Canucks 3 - 2 (LA) Calgary Flames (tipphetked)

Kohtumine algas ülikummalise väravaga. Viiendal minutil oli Flames minemas ülekaalu olukorda ja rünnakul kamandati Jonas Hiller väravasuult pingile. Dennis Widemani andis vastaste värava tagant söödu Mason Raymondile, aga endine Canucksi mängumees ei saanud seda kätte ja nii libises litter lõpuks Flamesi tühja võrku. Värav läks Yannick Weberi nimele. Tema oli viimane Canucksi mängumees, kes litrit puutus. Kodumeeskond lõpetas avakolmandiku 2-0 eduga, aga lasi sellele siiski vaikselt ära sulada. Viimasest 12-st omavahelisest kohtumisest saadi aga 11. võit lõpuks tänu Chris Tanevile, kes tähistas 25ndat sünnipäeva väravaga lisaaja 18. sekundil.

San Jose Sharks 3 - 2 (LA) St. Louis Blues (tipphetked)

Kohtumist juhtima läinud Sharks päästis endale lisaaja 21 sekundit enne lõppu. Liigas üle 600. kohtumise pidanud kaitsja Marc-Edouard Vlasic sai kirja oma karjääri 34. värava. Lisaajal tõi 38 sekundit enne lõppu ülekaalu väravaga võidu Brent Bruns. Blues, kelle kaptenist David Backesist sai klubi ajaloo 10. mängija, kellel kirjas 600 kohtumist, nägi esimest korda Steve Otti väravat. Kogenud ründajal läks esimeseks tabamuseks vaja 55 matši.