Ducksile Winnipegist tähtis võit

Anaheim Ducks korjas Winnipeg Jetsi vastu 4-3 lisaaja võidu, tõestades sellega, et ilma tähtründaja Corey Perryta annab mängida küll. Novembris oldi ilma temata hädas, aga kuna 2011. aasta põhihooaja MVP-ta tuleb nüüd tõenäoliselt pikemat aega hakkama saada, siis mõjus võit kindlasti ülekäänud satsile julgustavalt.

(foto: Lance Thomson/Getty Images)
Jets domineeris avakolmandikku - pealevisked 14-9 - aga mängu esimene värav tuli hoopis Ducksi poolt. Eelmise kuu teises pooles Montreal Canadiensist hangitud Rene Bourque avas uue klubi eest oma saldo. Sellest hoolimata lõppes aga esimene periood viigiga. Jetsi poolt tegi oma hooaja seitsmenda värava Dustin Byfuglien. Mõlemad tabamused sündisid ülekaalust.

Ducks asus mängu oma poolele kallutama teisel perioodil. Selle alguses jäädi küll tänu Andrew Laddi väravale, mis sündis samuti ülekaalust, kaotusseisu, aga viimasele kolmandikule võeti kaasa eduseis. Selleni aitasid Ducksi Jakob Silfverberg ja Ryan Kesler. Viimase koll tuli ka ülekaalust.

Kodumeeskond päästis vähemalt ühe punkti veidi enam, kui neli minutit enne lõppu. Mängu viigistas 2-1 värava puhul söödupunkti kirja saanud kaitsja Jacob Trouba.

Lisaajal said mõlemad teha ühe väravaviske ning Ducksi oma osutus kuldseks. Selle pani 53. sekundil Ondrej Paveleci selja taha Kyle Palmieri. Värava juures peamiseks sööduandjaks olnud Ryan Getzlaf lõpetas õhtupooliku kolme söödupunktiga.

Neljas järjestikune võit aitas Ducksi liiga liidriks. Ilusa seisu juures võib pidada ainsaks negatiivseks asjaks seda, et meeskond on kõik oma viimased 11 võitu võtnud üheväravalise vahega. Viimati tuli suurem võit 28. oktoobril Chicago Blackhawksi vastu.

Carolina Hurricanes 1 - 3 Detroit Red Wings (tipphetked)

Hurricanesile efektiivse hoki õppetund. Pealevisete arvestuses oldi lõpuks üle 35-22. Seejuures tulid neist kümme Jeff Skinneri poolt. Oma ainus värav saadi aga alles 0-3 taha jäädes. Tomaš Tatar tegi kaks kolli. Pavel Datsjuk lõpetas 1+2'ga.

Ottawa Senators 4  - 3 (LA) Vancouver Canucks (tipphetked)

Senators lõpetas viiemängulise kaotusteseeria ülivägeva come-backiga. Esimese 25. minutiga jäädi 0-3 taha. Sellest august tuldi välja teise perioodi lõpuga. Umbes kaheksa minuti sees tehti kolm kolli. Kaks neist tulid Mika Zibanejadi poolt. Viimane kolmandik oli väravateta ja Erik Karlsson lõpetas mängu siis kui lisaajast oli kulunud 1:21. Zibanejad korjas nii selle kui Senatorsi esimese värava, mis sündis David Legwandi poolt, juures endale söödupunkti. Bobby Ryan sai enda nimele kolm söötu.

Edmonton Oilers 2 - 1 San Jose Sharks (tipphetked)

Oilersil aitas 11-mängulise kaotuste jada lõpetada väga kindel kaitsemäng. Sharksil lasti kogu kohtumise jooksul teha vaid 21 pealeviset. Seejuures avakolmandikul pidi Ben Scrivens Oilersi väravas tegelema vaid kahe vastaste üritusega, Viimasele kolmandikule võeti kaasa 1-1 seis ja seal kerkis mängukangelaseks kuulujuttudes ringlev David Perron. Tegu on Oilersi tänavuse esimese võiduga, mis saadud läänekonverentsi satsi vastu. Kaua tehtud kaunikene.