Pole Crosbyt, pole probleemi - Penguinsile võit Flamesi vastu

Pittsburgh Penguins sai kohtumiseks Calgary Flamesi vastu koosseisu tagasi Kris Letangi ja Patric Hörnqvisti, aga pidi hakkama saama ilma Sidney Crosbyta. Meeskonna kapten ilmus pärast hommikust trenni meedia ette paistes põsega. Kahtlustatakse, et ta on järjekordne mumpsi ohver.

(foto: Peter Diana/Post-Gazette)
Esialgu jäetakse Crosby kahest mängust kõrvale. Seega loodetakse rünnakul suuremat panust Jevgeni Malkini poolt. Flamesi vastu saadud 3-1 võidus jäi venelase nimele kaks söötu. Penguins alustas skoorimisega juba 48. sekundil, mil oma endise klubi vastu tegi värava Blake Comeau.

Viiendaks minutiks oli Penguinsi edu, kes enne seda matši oli Flamesi vastu kodus viimasest kaheksast võtnud seitse võitu, 2-0. 4 vs 4 mängus sattus Kris Letang vastaste värava ette, kus ta suunas võrku Simon Depres' pealeviske. Ilus seis kestis 13. minutini, mil Johnny Gaudreau värav vahe minimaalseks tegi. Paraku rohkemaks külalised aga võimaliseks ei olnud.

Teise kolmandik möödus väravateta ja lõppskoori vormistas viimasel perioodil Rob Klinkhammer. Liiga ühte vägevamat nime omav ründaja sai sellega täpselt nädal pärast Arizonast ümberkolimist uue klubi eest kirja esimese värava.

Penguins kohtub täna Columbus Blue Jacketsiga. Flames saab ühe puhkepäeva, kuid peab sõitma külla superhoos olevale Chicago Blackhawksile.

Montreal Canadiens 6 -2 Los Angeles Kings (tipphetked)

Kingsi puuris seisnud Martin Jones oli nähtavasti vale jalaga hommikul voodist üles ärganud. Kuus tükki läks tema selja taha vaid 20 pealeviskega. Carey Price oli samal ajal nagu mees teiselt planeedilt, tehes 44 tõrjet. Nagu ütles 1+2'ga lõpetanud P.K. Subban: "Täna oli meil väravas veidi Dominik Hašekit, Patrick Roy'd, Martin Brodeuri ja veidi Carey Price'i ka." Värava ees oli kõige edukam Jiri Sekac, kes lõpetas kahe kolliga. Kings alistas Canadiensi mullu mõlemas kavas olnud kohtumises - Montrealis tuli tänu Jonesi 31. tõrjele 6-0 võit - aga viimasest 16-st külaskäigust on siiski võidetud vaid kolm.

Detroit Red Wings 2 - 3 (KV) Florida Panthers (tipphetked)

Kõik normaalaja väravad tehti ära avakolmandikul. Mõlemad said korra juhtida. Red Wings tegi enda omad ülekaalust ja realiseeris need võimalused väga hästi - neljast kaks. Karistusvisetel jäi Panthers peale 2-0, korjates sellega Detroidist kolmanda järjestikuse võidu.

Edmonton Oilers 2 - 4 Anaheim Ducks (tipphetked)

Ducksi jaoks esimene enam kui üheväravaline võit alates 24. oktoobrist tuli suuresti tänu vägevale teise kolmandiku algusele. Seal tegi seitsme sekundiga Kyle Palmieri mänguskooriks 2-0. Tegu on kiiruselt klubi ajaloo teise tabamusega. Samas saadi hakkama sellise klubi rekordiga, et ühe kolmandiku alguses tehti esimese minuti sees kaks kolli. 44. sekundit hiljem sekundeeris Palmierile Ryan Getzlaf. Sellega lõppes ka endise klubi vastu mänginud Viktor Fasthi õhtu. Rootslane, kes tegi vaid kümme tõrjet, läks pingile väga pahaselt.

Asendusmees Ben Scrivens oli väravasuul perfektne ja Tyler Pitlicki ning Jeff Petry tabamused tõid Oilersi mängu tagasi, aga viigini siiski ei jõutud. Lõppseisu vormistas tühja väravasse Nate Thompson.