Lundqvisti tagasi saanud Rangers hävis Bruinsile

Sel nädalal New York Rangersi treeningutega taasliitunud Henrik Lundqvist ei pidanud väljakule naasmist kaua ootama. Viimati 2. veebruaril Florida Panthersi vastu väravat valvanud rootslane heideti meeleheitel Boston Bruinsile ette ning head nahka sellest ei tulnud.

(foto: Jim Rogash/Getty Images)
Lundqvist mängiti juba avakolmandikul kolm korda üle. Milan Lucic avas teisel minutil skoori, lisas sellele peagi teise ning ühe sai oma kaasmaalase selja taha ka Carl Söderberg. Kolm kolli tulid 14 pealeviskega. Rangers sai avakolmandikul pealeviskeid kirja sama palju, kuid Tuukka Raski ei õnnestunud üle mängida.

Teine kolmandik sai Raski tõttu kummalise alguse. Soomlane oli vaid kümme sekundit Bruinsi puuri valvanud, kui kutsus ühe kohtunikest enda jutule ja lahkus mängust. Bruinsi peatreener Claude Julien mainis pärast kohtumist, et soomlase mäng jäi tõenäoliselt poolikuks vedelikupuuduse tõttu.

Varuväravavaht Niklas Svedberg pidi silmitsi seisma 18 pealeviskega, lastes neist kaks enda selja taha, kuid selleks hetkeks oli Bruins juba turvalises eduseisus. Reilly Smith viis kodumeeskonna teise kolmandiku kuuendal minutil 4-0 ette. Svedbergi seljatagust kattis kohtumise lõpuni Bruinsi väravavahtide treener Bob Essensa.

Tänaseks 50-aastane härra mängis 90ndatel ja 00ndate alguses NHL-is viie erineva klubi eest.

Rangersil hakkasid asjad õnnestuma alles teise kolmandiku lõpuosas. Seal sai Rick Nash kirja oma hooaja 40. tabamuse. Korralikku tagasituleku lõhna aga üles ei kerkinud. Külalised said küll vahe kahe värava peale, kuid Matt Hunwicki koll tuli alles 23 sekundit enne lõpusireeni.

Bruins lõpetas võiduga kuuemängulise kaotusteseeria ja kerkis vähemalt mõneks tunniks idakonverentsi playoffide võidujooksus Ottawa Senatorsist ette. Senators mängib tuleval ööl Torontos. Iseenesest peaksid kaks punkti juba kotis olemas, aga eks enne tuleb mäng ära pidada.

Washington Capitals 3 - 4 Nashville Predators (tipphetked)

Capitalsile sai saatuslikuks kehv avakolmandik. Braden Holtby lasi seal vähem kui 15 minutiga kolm tükki. Troy Brouweri kaks kolli - üks neist vähemusest - tõid meeskonna teisel kolmandikul mängu tagasi, aga Barry Trotz pidi siiski teist korda tänavu oma endisele klubile alla vanduma. 1+2'ga lõpetanud Filip Forsberg tõusis taas kollanokkade punktitabeli liidriks. Tal on koos 59 silma. Johnny Gaudreau tuleb tema selja taga 58-ga.

New York Islanders 2 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Jack Capuano hoidis Jarolav Halakit homseks mänguks Detroit Red Wingsiga ning järjekordne kodukaotus - seitsmes järjest (!) - on Islandersi jaoks tõsiasi. Ducks sai Michal Neuvirthi vastu kolm tükki kätte vaid 24 pealeviskega. Kuna Rangers koperdas Bostonis, siis tõusis Ducks tagasi liigatabeli tippu.

Philadelphia Flyers 2 - 3 (KV) San Jose Sharks (tipphetked)

Flyers jätkab hädiselt meeskondade vastu, kes on hetke seisuga playoffidest väljas. Nende satside vastu on nüüd kirjas kümme järjestikust kaotust. Kuigi siin tuleb ka punktiga rahul olla. Sharks tegi kogu kohtumise jooksul kõike, mida hing ihkas - pealevisked 44-18.

Pittsburgh Penguins 3 - 2 Arizona Coyotes (tipphetked)

Mike Johnstoni meeskonnal enda kohta tavapärane varajane mäng, kus käimasaamisega oli tõsiseid probleeme. Asjad hakkasid sujuma alles kaotusseisu jäädes. Tye McGinn viis Coyotesi viimase kolmandiku viiendal minutil ette. Sidney Crosby oli osaline kõigis oma meeskonna väravates, skoorides oma hooaja 25. kolli ning kogudes kaks söödupunkti. Jevgeni Malkin ja Patric Hörnqvist olid Penguinsi koosseisus tagasi, kuid mängu käigus langes auti Kris Letang.

Detroit Red Wings 4 - 0 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Eelnevast kaheksast omavahelisest matšist vaid ühe võitnud Red Wings kallutas mängu enda poolele teisel kolmandikul. Seal tehti pärast viie minuti möödumist veidi vähem kui nelja minutiga kolm kolli. Seda pärast põgusat 3 vs 5 vastu mängimist. Petr Mrazek sai hooaja teise nullimängu 24 tõrjega. Keskmiselt 3.23 väravat mängus skooriv Lightning jäi tänavu esimest korda nulli peale. Nüüd on Senators ainus meeskond, keda pole suudetud kordagi nulli peale jätta.