Anaheimi naasnud Boudreau lahkus võidukalt

Minnesota Wildi mängijad tegid peatreenerile Bruce Boudreaule väga kena sünnipäevakingituse. Täna 62-aastaseks saav kanadalane külastas pühapäeval oma praeguse meeskonnaga esimest korda eelmist koduklubi ning pärast ebakindlat algust sai Wild Anaheim Ducksi vastu 2-1 võidu.

(foto: The Associated Press)
Viis hooega Ducksi tüürinud ja klubile neli divisjoni tiitlit toonud Boudreau nägu võis üsna hapu olla, kui külalised Ryan Kesleri värava järel avakolmandikult kaotusseisuga ära tulid. Ent ülejäänud mäng kuulus kindlalt võõrsil punktiseeria kümne mängu peale kasvatanud meeskonnale.

Teisel kolmandikul oli Wild pealevisetega üle 16-6 ja perioodi alguses vähem kui kaheminutilise vahega tulnud Matt Dumba ja Jared Spurgeoni väravad viisid meeskonna ka juhtima. Ryan Getzlafita mänginud Ducksil ei õnnetunud Devan Dubnyki teist korda üle mängida ja Boudreau võis nii väga rahulolevalt lahkuda.

"Esimene tagasitulemine on alati tore, kuna hiljem muutub see normaalseks," märkis kogenud peatreener pärast mängu. "Samas oled tavaliselt üsna närvis. Mängijad teavad, et tahad võita, seega oli meeldiv nende head mängu näha."

Dubnyk tegi võitjate väravas 23 tõrjet. John Gibsoni nimele jäi 34. Huvitaval kombel läksid mõlema väravavahi nimele ka karistusminutid. Gibson sai teise kolmandiku alguses vägivallatsemise eest kaks ning Dubnyk perioodi keskel vastase kukutamise eest samuti kaks.

Boudreau saab tänavu endise tööandjaga veel kaks korda rammu katsuda. Mõlemad kohtumised on kavas Wildi kodus.

Pittsburgh Penguins 6 - 2 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Kodus viimasest 12-st mängust 11. võitnud Penguins läks 0-1 taha jäädes pööraseks. Seejuures tulid Jevgeni Malkin ja Sidney Crosby väravatesajust kahe peale kokku ära vaid kahe söödupunktiga. Hooaega ebakindlalt alustanud Marc-Andre Fleury on võitnud viis starti järjest, lastes vaid korra rohkem kui kaks väravat.

Carolina Hurricanes 4 - 3 (LA) Boston Bruins (tipphetked)

Kodumeeskonna vedas kahe väravaga võidule Sebastian Aho. Lisaajatabamus tuli kahe noore soomlase koostöös, kui Teuvo Teräväinen Aho kõrval säras. Viimasest kaheksast omavahelisest vastasseisust seitse on läinud üle normaalaja. Õnn kipub aga Hurricanesi soosima - kolm lisaajal saadud võitu ja kaks karistusvisetega võitu.

Columbus Blue Jackets 2 - 1 (LA) Philadelphia Flyers (tipphetked)

Kaks matši järjest viis väravat lasknud jakid oleksid sellele peaaegu nullimänguga vastanud, aga Brayden Schenn rikkus selle 17 sekundit enne normaalaja lõppu. Ent liiga liider suutis siiski põgusa kaotuste jada lõpetada. Lisaaja keskel tegi võiduvärava Nick Foligno. Flyers on nüüd Columbuses kaotanud üheksa mängu järjest.

Ottawa Senators 5 - 3 Edmonton Oilers (tipphetked)

Senators jäi pärast avakolmandiku 2-0 edu kaotusseisu, kuid suutis siiski neljamängulise kaotusteseeria lõpetada. Mark Stone säras 1+2'ga. Kahe väravaga lõpetanud Patrick Maroon on Oilersi viimase kolme mängu peale teinud viis väravat.

Chicago Blackhawks 5 - 2 Nashville Ptedators (tipphetked)

Läbi aegade kolmanda peatreenerina 1500. mänguni jõudnud Joel Quenneville nägi midagi päris haruldast, kui Ryan Hartman kerkis viimase 22 hooaja jooksul alles kolmandaks Blackhawksi mängijaks, kes viimasel perioodil kolm väravat teinud. Kaks tabamust läksid tühja väravasse. Hooaja esimeses kolmes omavahelises vastasseisus nelja punktini jõudnud Patrick Kane kasvatas söötudega saagi seitsme peale.