Capitals pani St. Louisis väravavahtide karusselli hoogsalt keerlema

Washington Capitalsi selle nädalast 7-8 kaotust Pittsburghis võib nähtavasti pidada vaid tööõnnetuseks. Meeskond on enne ja pärast seda tegutsenud väga võimsalt. Neljapäeval pandi võõrsil St. Louis Blues kotti 7-3. Meeleheitel kodumeeskond ei saanud abi kummaltki väravavahilt.

Jake Allen oli pärast vahepealset pausi alustajana Bluesi postide vahel tagasi, kuid grandioosne tagasitulek jäi ära. Tuli hoopis järjekordne kohutav läbikukkumine. 26-aastane puurilukk lasi kolme pealeviskega kaks väravat ning ees ootas viimastest kohtumistest tuttavaks saanud teekond pingile. Mängitud oli siis vaid 7:41 ja Capitalsi väravate autoriteks Andre Burakovsky ning Jay Beagle.

Peagi oli aga Allen puuris tagasi. Varumees Carter Hutton jõudis teha ühe tõrje, enne kui Bluesi peatreener Ken Hitchock oma esikinda kolmandiku keskel lahingusse tagasi saatis. Teine tulemine oli algselt edukas ning kodumeeskond sai Jaden Schwartzi teise kolmandiku avaminuti väravast vahe ka minimaalseks, ent siis läksid asjad uuesti käest ära. T.J. Oshie kurvastas oma endist klubi ning Brett Connolly tegi viimase nelja mängu peale kolmanda värava. See tähendas Alleni jaoks 7:33 pärast teise kolmandiku algust uuesti minekut.

"Ta on hetkel vaimselt lukus, ta peab jõuga sellest üle olema," ütles Hitchcock pärast mängu Alleni raskuste kohta.

Hutton tuli oma teisele võimalusele kohe värava laskmisega. Marcus Johansson sai oma hooaja 15. tabamuse vaid 11 sekundit pärast Connolly kolli. Peagi tuli Justin Williamsi ülekaalu värav ja 6-1 skooriga oli põhimõtteliselt kõik juba tehtud.

Viimasel perioodil tegid pärast Jevgeni Kuznetsovi tabamust kaks Alexander Steeni väravat skoori veidikenegi viisakamaks. Rootslane lõpetas kohtumise 2+1'ga. Schwartz sai enda nimele 1+2.

Allen sikutati kolmandat mängu järjest pingile. Jaanuaris on tema tõrjete edukus olnud vaid 83.9%.

Probleemid väravasuul on õhku paisanud ka võimaluse, et suvel Calgary Flamesile loovutatud Brian Elliott tuuakse meeskonda tagasi. Kuna Elliotti pole end uues klubis väga kindlalt tundnud, siis peaks tegu olema mõlemale poolele sobiva diiliga.

Teist kohtumist järjest John Carlsonita olnud Capitals skooris viimati järjestikustes mängudes seitse väravat 1993. aastal. Esimest korda alates 2010. aastast on meeskond teinud viis mängu järjest vähemalt viis väravat. Selle hoo toel on nüüd tõustud ka liiga üldliidriks.

New York Islanders 3 - 0 Dallas Stars (tipphetked)

Doug Weighti treeneridebüüdi kohta pole midagi halba öelda. Ta suutis isegi John Tavareselt karjääri 553. mängus välja võluda esimsese vähemusest värava. Meeskonna kapten tegi viimase nelja mängu peale kolmanda vähemalt kahe väravaga esituse. Thomas Greiss hoidis 23 tõrjega teist mängu järjest oma seljataguse puhtana. Varem polnud NHL-i mitte ükski Saksamaalt pärit puurivaht sellega hakkama saanud.

Columbus Blue Jackets 0 - 2 Ottawa Senators (tipphetked)

Mike Condon tegi 42 tõrjega uue karjääri tippmargi ning haaras sellega endale hooaja kolmanda nullimängu. Senatorsi kuus puhast paberit jääb tänavu alla vaid Capitalsi kaheksale.

Toronto Maple Leafs 2 - 5 New York Rangers (tipphetked)

Rangers sai revanši eelmisel nädalal kodus kaotatud mängu eest endise Leafsi ründaja Michael Grabneri juhtimisel. Austerlane pani viimasel kolmandikul kahe väravaga täpi "i" peale. Tegu tema hooaja viienda mitme väravaga mänguga ning mitte kellegi teisel pole neid rohkem kirjas. Hooaja alguses kodus kindlalt tegutsenud, aga võõrsil kahvatu olnud Leafs on nüüd tuju muutnud. Kodus on viimasest kümnest võidetud vaid kolm, võõrsil on aga käsil 10-mänguline punktiseeria, mille jooksul tulnud ainult kaks kaotust.

Minnesota Wild 4 - 3 Arizona Coyotes (tipphetked)

Koiotid näitasid tublisti hambaid, kui said 1-3 kaotusseisu kustutatud, ent pidid Nino Niederreiteri ülekaalu väravast langema. Šveitslane sai 2+1'ga kirja hooaja esimese kolme punktiga esituse. Wild mängis esimest korda pärast uudist Jonas Brodini murtud sõrme kohta, mis jätab rootslase vähemalt kuuks ajaks väljakult eemale. Coyotes oli teist mängu järjest Martin Hanzalita, kes meeskonnast perekondlike põhjuste tõttu puudumas.

Calgary Flames 3 - 4 Nashville Predators (tipphetked)

Sam Bennetti koosseisust välja jätnud Flames tegi 0-3 august skoori vähe petlikuks. Kõik väravad tulid viimase nelja minuti jooksul. 32 tõrjega lõpetanud Juuse Saros lasi üheksa mängu peale endale alles teist korda üle kahe värava. Ründes vedas vankrit kaitsemees Ryan Ellis, kes lõpetas kohtumise kahe tabamusega. Tegu tema karjääri esimese mänguga, kus kirja läinud rohkem kui üks tabamus.

Anaheim Ducks 2 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Avalanche sai viimase 16 mängu peale 14. kaotuse, kui Nick Ritchie kaks minutit enne lõppu kodumeeskonnale esimese eduseisu tõi. Viimast kolmandikku mängiti põhimõtteliselt pool tundi, kuna Avalanche'i kaitsemehe Eric Gelinas' üks pealevise lõhkus teise kolmandiku keskel klassi. Parandustööd venisid väga pikale ja nii tuli teine puhkepaus 9.48 enne selle ettenähtud aega.

San Jose Sharks 2 - 1 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Enne mängu vigastuskahtlusega olnud Logan Couture oli mängus ja tegi viimase kolmandiku avaminutil võiduvärava. Martin Jonesile puhkust andnud Aaron Dell mängiti üle vaid ühe ülekaalu väravaga.