Lehneri megatõrje aitas Sabresi Montrealis šokkvõiduni

Nädalat suure suuga alustanud Robin Lehner on selle lõpuks taas tegude mees. Carey Price on laupäeval peaaegu alistamatu, kuid just Lehneri megatõrje toel suutis Buffalo Sabres võõrsil Montreal Canadiensit siiski šokeerida. Lisaajal nopiti 3-2 võit.

(foto: Getty Images)
Kohtumise võiduvärav tuli Zach Bogosianilt, kes viimati oli eelmise aasta märtsis skoorinud. Sellele eelnes Lehneri tõrje, mis pani kogu Bell Centre'i kollektiivselt kätega peast haarama.

"Kõik juhtus väga kiiresti. Oli hea seda oma käes tunda. See on suurepärane tunne," kommenteeris olukorda rootslane, kes lõpetas 36 tõrjega.

Mängule nelja järjestikuse võõrsilkaotusega läinud Sabres tuli kohtumises kaks korda kaotusseisust välja. Canadiensi endise kapteni Brian Gionta tabamus kustutas Artturi Lehkoneni väravast tulnud kodumeeskonna eduseisu ning Cody Franson vastas Phillip Danault' hooaja kümnendale kollile.

Külalistel oli seejuures hea võimalus korjata võit juba ära ka normaalajal, kuid selle lõpusekunditel hiilgas omakorda 35 tõrjet kirja saanud Price.

Canadiens jäi taga nutma teise kolmandiku raiskavat tegutsemist. Seal saadi küll mõlemad enda väravad, kuid 19 pealeviset võinuks ehk tuua rohkemgi veel.

Reedel Detroit Red Wingsi vastu 3-2 lisaajavõiduga lõppenud kohtumises 35 minutit ja 24 sekundit jääl olnud Rasmus Ristolainen pani puhkepäevata kohe 29 minutit ja 36 sekundit veel sellele otsa. Ei ole normaalne.

Winnipeg Jets 5 - 3 St. Louis Blues (tipphetked)

Kolmemängulisele välisturneele siirdunud Blues jättis raskustes Jake Alleni koju ning lasi Winnipegis proovida 25-aastasel Phoenix Copleyl, kelle jaoks oli see esimene start NHL-is. Troy Brouweri-T.J. Oshie tehingus olnud puurilukk oli üldse NHL-is väljakul teist korda. Viiest väravast kolm lasi ta viimase kolmandiku alguses. Bryan Little lõpetas kahe väravaga. Oma 37-st pealeviskest 25 teisel kolmandikul kirja saanud Bluesi eest sai kaks kirja Kevin Shattenkirk.

Columbus Blue Jackets 3 - 2 Carolina Hurricanes (tipphetked)

2-0 edu ära andnud jakid suutsid siiski lõpuks teistkordselt sel nädalal Hurricanesi kodus alistada. Scott Hartnell sai kirja kaks väravat. Skoorimisega alustas paar hooaega tagasi Robert Rooba koduklubist JYP-ist toodud Markus Hännikäinen, kes sai kirja karjääri esimese tabamuse.

Toronto Maple Leafs 2 - 3 (KV) Ottawa Senators (tipphetked)

Leafsi kodused mured jätkusid väga valusa kaotusega. Mike Hoffman viigistas mängu veidi rohkem kui minut enne normaalaja lõppu ja karistusvisetel olid senaatorid paremad 2-1.

New York Islanders 4 - 2 Los Angeles Kings (tipphetked)

Saarlastel läks 2-0 eduseis käest, kuid Doug Weighti edukas algus meeskonna eesotsas siiski jätkub. Andres Lee skooris kaks. 1+1'ga lõpetanud John Tavares on viimase viie mänguga kaheksa väravat teinud. 36 tõrjega lõpetanud Jean-Francois Berube aitas meeskonna ühe ajaloo pikima nulliseeriani.

Philadelphia Flyers 1 - 4 New Jersey Devils (tipphetked)

Devils võidutses 21-aastase ründaja Miles Woodi karjääri esimese kahe väravaga mängu toel. Cory Schneideri kehva enesetunde tõttu teist õhtut järjest mänginud Keith Kinkaid tegi 35 tõrjet. Hooaja alguses võõrsilmängudes suurtes raskustes olnud meeskonnal on nüüd kodust eemal kirjas seitsmest kohtumisest koosnev punktiseeria. Selle käigus on haaratud kuus võitu.

Dallas Stars 3 - 4 (LA) Washington Capitals (tipphetked)

Viimasele kolmandikule 1-3 kaotusseisuga läinud Capitals polnud alates aastast 2001 Dallases võitnud ning alates sellest ajast oli omavahelistes vastasseisudes kirjas 14 järjestikust kaotust. Oma nahk päästeti kahe ülekaalu värava ja Jay Beagle lisaajatabamusega. Liiga liidril on käsil 13-mänguline punktiseeria, mille jooksul võidetud 11 korda.

Arizona Coyotes 5 - 3 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Koiotid oleksid peaaegu viimasel kolmandikul 5-1 edu maha mänginud. Võiduväravaks jäi lõpuks Christian Ficheri tabamus, mis oli 19-aastase jänki karjääri esimeses mängus tema ainus väravale läinud pealevise. Radim Vrbata kordas nelja punktiga (1+3) karjääri tippmarki. Tobias Rieder ja Martin Hanzal said mõlemad kirja 1+2. Võõrsil viimase 15 kohtumise jooksul 13. korda kaotanud Lightning on vajunud Atlandi divisjoni viimaseks.

Minnesota Wild 5 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Bruce Boudreau kavaldas endise tööandja viimase kolmandikuga üle. Wild läks sinna 2-3 kaotusseisuga. Erik Haula ja Jason Zuckers tegid mõlemad kaks. 32. sünnipäeva tähistanud Ryan Suter lõpetas 1+2'ga. Tema +30 on liiga parim näitaja. Ducksi vastu läks kirja karjääri rekordi kordus +4. Külalised olid sunnitud juba 15. minutil väravavahti vahetama, kuna John Gibson sai vigastada.

Calgary Flames 3 - 7 Edmonton Oilers (tipphetked)

Oilers suutis ajaloo jooksul kolmandat korda Alberta provintsi lahingud põhihooaja käigus kaotuseta läbida. Neli mängu võideti koguskooriga 21-11. Viimati suudeti Flamesi vastu ühe hooaja jooksul neli mängu järjest võita hooajal 1985/86. Jordan Eberle kordas nelja punktiga (2+2) karjääri tippmarki, Adam Larsson sai kirja kolm söödupunkti ning 38 tõrjega lõpetanud Laurent Brossoit teenis karjääri esimese võidu.

San Jose Sharks 3 - 2 (LA) Colorado Avalanche (tipphetked)

Väravas 21-aastasele Spencer Martinile debüüdi andnud Avalanche suutis kaks korda kaotusseisust välja tulla, kuid vaigistati lisaajal David Schlemko poolt. Sharksil on kirjas neli järjestikust võitu. Avalanche'ile tiksus viies järjestikune kaotus. Viimasest 17-st on võidetud vaid kaks.