McLeod tegi uue klubi eest endiste kamraadide vastu meeleoluka debüüdi

Veel nädala alguses Colorado Avalanche'i rivistusse kuulunud Cody McLeod oli laupäeval hoopis oma endiste kamraadide vastu väljakul. Reedel Nashville Ptedatorsile loovutatud ründaja tegi ka väga meeleoluka debüüdi, mille hulka kuulusid värav ja kaklus Jarome Iginlaga.

(foto: Twitter @NHL:PR)
McLeodi poolt teise kolmandiku keskel tulnud tabamus algatas Predatorsi tagasituleku, mis tipnes lõpuks 3-2 võiduga.

Kodumeeskond oli Gabriel Landeskogi ja Francois Beauchemini väravatest mängu juhtima asunud. Teine tuli just pärast seda, kui McLeod Iginlaga jõudu katsus.

"Ma armastan Iggyt, oleme head sõbrad, aga jääl on see unustatud. Arvasin, et vajasime sel hetkel särtsu juurde," rääkis McLeod duellist.

Kui algselt läks hoopis vastupidi, siis pärast viie minuti möödumist vajalik särts McLeodi värava näol ka saabus.

Viimasel kolmandikul viigistas Mike Fisher seisu ning Filip Forsberg tõi omavahelistest vastasseisudest Predatorsile tänavu juba neljanda võidu.

Peter Laviolette'i meeskond sai hakkama muljetavaldava esitusega, arvestades seda, et mängule saabuti lennukirikke tõttu alles kaks tundi enne lahtiviset.

McLeod polnud sel nädalal ainus pikalt ühes meeskonnas viibinud mängija, kes vana koduklubiga kohtudes kaklusesse sattus. Samaga sai hakkama David Backes.

Boston Bruins 6 - 3 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Flyers kaotas kaheksanda järjestikuse võõrsilmängu, kuna Brad Marchandi ei saadud kuidagi kontrolli alla. 28-aastane ründaja kordas viie punktiga (2+3) karjääri rekordit. David Krejci sai hooaja kümnenda väravaga kirja karjääri 500. punkti, olles sellega 2004. aasta draftist Aleksandr Ovetškini ja Jevgeni Malkini järel kolmas selleni küündinud mängija.

Montreal Canadiens 5 - 4 New York Rangers (tipphetked)

Carey Price lasi neljandat mängu järjest vähemalt kolm, aga rünnak suutis Canadiensi seekord võiduni viia. Kohtumise saatus otsustati viimase kolmandiku keskel, kui Henrik Lundqvist lasi 1:02-ga kolm väravat ning kodumeeskond liikus 2-3 kaotusseisust 5-3 eduseisu. Alex Galchenyuk naases vigastuspausilt väravaga ning Andrew Shaw oli tagasi selleks, et mängust välja lennata ja tõenäoliselt järjekordne keeld saada.

Ottawa Senators 2 - 4 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Leafs jõudis uue väravavahi Curtis McElhinneyga klubi rekordini. Meeskond polnud varem uhe hooaja sees 10-mängulist välismängude punktiseeriat kokku pannud. Columbusesst minema saadetud puurivaht tegi 35 tõrjet. Rünnakul korraldas kahe väravaga asju Nazem Kadri. Hooaja esimeses Ontario provintsi lahingus neli väravat pannud Auston Matthews piirdus seekord ühe sööduga.

Detroit Red Wings 6 - 3 Pittsburgh Penguins (tipphetked)

Eelmises mängus üle pika aja normaalajaga järjestikused mängud kaotanud Penguins on nüüd järsku isegi kolm jutti järjest pähe saanud. Seda 2-0 eduseisust. 1+2'ga juhendas Red Wingsi tagasitulekut Gustav Nyquist.

Florida Panthers 4 - 3 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Gripi küüsis oleva Sergei Bobrovskita mängiv Jackets kaotas pärast avakolmandiku 2-1 eduseisu. Karjääri 134. võiduväravani jõudnud Jaromir Jagr kasvatas oma edu nende läbi aegade edetabelis 26 peale. Aktiivsete mängijate hulgas on 97-ga järgmine Iginla.

Caroline Hurricanes 7 - 4 New York Islanders (tipphetked)

Karistusminutiteta lõppenud kohtumine sai üsna ootamatu kangelase, kui Brock McGinn karjääri esimese neljapunktilise (1+3) esitusega maha sai. Rohkem kui kaks silma said kirja ka Elias Lindholm, Jordan Staal ja Lee Stempniak, kes kõik lõpetasid 1+2'ga. John Tavares kasvatas kahe tabamusega oma viimase kahe mängu väravasaagi viie peale.

Arizona Coyotes 0 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Ducks võidutses viimati 20. detsembril mänginud Jonathan Bernier' hooaja esimese nullimängu toel. Selleks oli vaja 26 tõrjet. Randy Carlyle'i meeskond on tänavu divisjonikaaslaste vastu 17-st mängust võitnud 11.

Dallas Stars 4 - 5 Minnesota Wild (tipphetked)

Wild suutis oma ajaloo jooksul esmakordselt võita mängu, kus neljaväravaline edu käest läks. See mängiti endale esimese 13 minutiga välja. John Klingberg viigistas ülekaalu väravaga viimase kolmandiku keskel, kuid vaid paar minutit hiljem murdis Jason Zucker kodufännide südamed ja pani peole piiri. Wild kerkis võiduga ka läänekonverentsi liidriks.

Edmonton Oilers 2 - 1 (KV) Calgary Flames (tipphetked)

Hooaja kolmas Alberta provintsi lahing peeti tänavu üle 11 aasta seisus, kus mõlemad meeskonnad sedavõrd hilises faasis playoffide kohtadel. Kodumeeskond oli karistusvisetel 2-0 parem. 24 tõrjega lõpetanud Cam Talbot jõudis hooaja 22. võiduga juba karjääri uue rekordini.

Los Angeles Kings 3 - 2 (LA) Winnipeg Jets (tipphetked)

Viimasel kolmandikul kaotusseisu jäänud kuningad võitsid tänavu juba enamvähem sajanda lisaajal otsustatud kohtumise. Seekord lõpetas matši Jeff Carter. Tema kaheksa võiduväravat on tänavu liiga parim näitaja. Neljandat mängu järjest Patrik Laineta mänginud külalised said mõlemad väravad ülekaalust.

San Jose Sharks 0 - 4 St. Louis Blues (tipphetked)

Viimastes mängudes hirmus palju väravaid lasknud Blues sai varuvahi Carter Huttoniga punni ette tagasi. Oma NHL-i karjääri just Sharksi süsteemis alustanud puurilukk jõudis 23 tõrjega hooaja esimese nullimänguni. Seejuures on ta puhta paberiga lõpetanud karjääri mõlemad mängud SAP Centeris.