Marleau viimase kolmandiku neli (!) väravat aitasid Sharksil alistada Avalanche'i

Patrick Marleau sai vahetult enne käimasoleva hooaja algust 37-aastaseks, kuid eilses mängus Colorado Avalanche'i vastu oli ta justkui kümme aastat turjalt maha raputanud. Kogenud ründaja aitas San Jose Sharksi viienda järjestikuse võiduni, pannes viimasel kolmandikul võrku neli väravat.

Kogu karjääri San Joses veetnud ja mitmeid klubi rekordeid omav ründaja kerkis NHL-i ajaloos 12. mängijaks, kes ühel kolmandikul nelja väravaga hakkama saanud. Viimati tegi selle ära Mario Lemieux peaaegu täpselt 20 aastat tagasi, 26. jaanuaril 1997.

Marleau polnud enne plahvatamist seitse mängu järjest skoorinud. Põua lõpetanud supermäng tegi temast klubi ajaloos kolmanda mängija, kes ühes kohtumises neli korda täpne olnud.

"See oli hea periood, täna oli väga lõbus," oli päevakangelase napp kommentaar oma tembule.

Haigestunud Matt Duchene'ita Avalanche kasutas väravas taas kollanokka Spencer Martinit ning sarnaselt nädalavahetusel peetud mängule olid Sharksil mõningad probleemid tema ära lahendamisel. Marleau väravad, eelkõige 7:42'ga tulnud karjääri viies kübar, aitasid Sharksi 1-1 viigiseisult 5-2 võiduni.

Brent Burns jätkas oma fantastilist hooaega 20. värava ja kahe söödupunktiga. Ta on endale kaitsjate punktitabelis mänginud välja juba 11-punktilise edu! Koos Jegveni Malkiniga on nad ainsad, kel seni kirjas vähemalt 20 väravat ja 30 söötu.

Avalanche'il on 45 mänguga kirjas vaid 28 punkti. Hakkab vaikselt täiesti reaalseks kiskuma see, et hooaeg lõpetatakse vähema kui 50 silmaga. Viimati nähti sellist asja hooajal 1999/2000, kui debütant Atlanta Trashers suutis koguda vaid 39 punkti.

New York Rangers 3 - 2 Los Angeles Kings (tipphetked)

Üllatuslikult teist õhtut järjest mänginud Henrik Lundqvist on hakanud näitama, et jutud tema allakäigust on ilmselgelt liialdatud. Kirja läks kolmas järjestikune võit ja seda 36 tõrjega. Ta on võiduseeria ajal lasknud kokku vaid neli väravat. Rangers sai kolm väravat vaid 17 pealeviskega Jeff Zatkoffi vastu. Alain Vigneault kerkis NHL-i ajaloos 11. tuhande mänguni jõudnud peatreeneriks.

Washington Capitals 6 - 1 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Jordan Staali varajane ülekaalu värav ajas kodumeeskonna närvi. Väravatest kaks jäid Dmitri Orlovi nimele. Capitals on jõudnud 14-mängulise punktiseeriani, millega korratakse oma ajaloo paremuselt teist saavutust.

Toronto Maple Leafs 4 - 0 Calgary Flames (tipphetked)

Frederik Andersen teenis 26 tõrjega hooaja teise nullimängu kohtumises, kus Nazem Kadri ületas kahe tabamusega 100 värava piiri ning Mitch Marner kerkis 1+1'ga tänavuste uustulnukate punktitabeli liidriks. Vahepeal kena tõusu teinud Flames on nüüd viimasest kuuest kaotanud viis.

Winnipeg Jets 2 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Eelmise kahe kohtumise peale 11 väravat teinud Jets ei suutnud viga saanud John Gibsoni asemel mänginud Jonathan Bernier'd üle mängida. 16 tema 31-st tõrjest tulid viimasel kolmandikul, kus ülekaalust pani võiduvärava võrku Ryan Getzlaf. Avakolmandikul tegid külalised Logan Shaw esituses ühe ka vähemusest.

Arizona Coyotes 3 - 2 (LA) Florida Panthers (tipphetked)

Tobias Rieder tegi lisaaja avaminutil võiduvärava mängus, kus Christian Fischerist sai Coyotesi ajaloo esimene mängija, kes olnud täpne mõlemas karjääri esimeses kahes mängus. Panthers kaotas viienda lisaaja järjest. Enne seda seeriat oli õnnestunud viiel järjestikusel lisaajal võidutseda.