Crosby veider värav ja McDonagh' käkk tõid Rangersile järjekordse kaotuse

Kui rääkida hooaja alguses pettumuse valmistanud meeskondadest, siis tuleb kindlasti ära märkida New York Rangers. Oktoobrist pole enam väga palju järele jäänud, ent Alain Vigneault meeskonnal on vaid üks võit. Selle kõrvale on kogunenud kuus kaotust. Neist viimane tuli ootamatu lõpuga kohtumisest Pittsburgh Penguinsi vastu.

Rangers jõudis väga lähedale magusale ja kahtlemata moraali tõstvale võidule, kui Michael Grabneri tabamusest viimasel kolmandikul ette pääseti. Ilusti kosuti avakolmandiku 0-2 kaotusest ning kontroll kohtumises oli kindlalt käes. Aga jäähokiväljakul võib muidugi iga hetk midagi juhtuda ja Rangersi jaoks juhtus väga halvasti.

Teisel perioodil kokku kuus minutit karistuspingil istunud Sidney Crosby viigistas viimasel minutil mängu 4-4'le, pannes lukku hooaja kõige kummalisema tabamuse võistluse.

Kui sellised asjad sisse lähevad, siis tundub vägisi, et hokijumal kiusab sind ja nii polnud kodumeeskonnal ka lisaajal lootust. Kapten Ryan McDonagh kratsib nädala lõpuni kukalt, mõeldes kuidas asjad nii saavad minna.

Võiduvärava teinud ja 1+3'ga lõpetanud Jevgeni Malkin sai kirja karjääri 11. lisaajal tulnud tabamuse. Ta asus nende osas Mario Lemieux'ga jagama klubi rekordit.

Rohkem kui kahe punktiga lõpetas külaliste poolelt ka Phil Kessel (1+2), kes juba avaminutil skoori avas. Lisaks said väravad kirja Carl Hagelin ja Patric Hörnqvist.

Rangersit vedas 1+2'ga J.T. Miller. Tema kõrval tegid enne Grabneri tabamust skoori David Desharnais ja Pavel Butšnevitš. Hendrik Lundqvist lasi tänavu teist korda endale viis kolli, tõrjeid jäi kirja 28. Sama arvu kogus endale ka Matt Murray

Rangers on kolme punktiga jäänud idakonverentsis viimaseks ja kogu liiga peale tagantpoolt kolmandaks. Alates 2013. aastast ametis olnud Vigneault tool võib juba vaikselt kõikuda.

Philadelphia Flyers 5 - 1 Florida Panthers (tipphetked)

Kodumeeskonna ilusas võidumängus sai Claude Giroux'st klubi ajaloos neljas 400 söödupunktini jõudnud mängija. Kokku läks õhtuga kirja 1+1. Viiest väravast neli tehti teisel perioodil. Viimane tuli naljaka omaväravaga.

Washington Capitals 0 - 2 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Hooaja alguses endale kuhjaga väravaid lasknud Leafs jõudis oma läbi aegade esimese Washingtonis teenitud nullimänguni. Frederik Andersen tegi selleks 30 tõrjet. Leafsil on esimest korda pärast hooaega 2013/14 esimese kuue mänguga kirjas viis võitu.

New Jersey Devils 5 - 4 (KV) Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Nikita Kutšerov sai kirja järjekordse tabamuse ning Steven Stamkos hiilgas 1+2'ga, ent külalised pidid Peter Budaj hooaja debüüdil siiski suu võidust puhtaks pühkima. Draw Stafford pani kaks väravat ning Kyle Palmieri skooris ainsana karistusvisetel. Will Butcher jõudis juba 9. söödupunktini. Liiga ajaloos pole varem ükski kollanokast kaitsja esimese kuue mängu jooksul paremini tegutsenud.

Ottawa Senators 0 - 3 Vancouver Canucks (tipphetked)

Anders Nilsson rikkus ära Erik Karlssoni comebacki. Ta tõusis 32 tõrjega klubi ajaloos kolmandaks puurivahiks, kes kohe nullimänguga alustanud. Senatorsi kapten tuli kohtumiselt välja -2'ga. Canucks jõudis tänavu alles teist korda üle kahe värava. Seda pärast uudist, et Loui Eriksson jääb põlvetraumaga 4-6 nädalaks riiulile.

Nashville Predators 4 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Avalanche'i esitused on erinevalt esimestest mängudest juba palju tuttavamad. Teist kohtumist järjest jäädi vaid ühe värava peale ning kirja läks ainult 21 pealeviset. Kolmest kohtumisest puudunud Roman Josi naasis väravaga. Predators on seni kõik kodumängud normaalajaga võitnud, koguskooriks 14-7.

Winnipeg Jets 2 - 5 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Jets andis viimasel ajal kuumaks läinud Connor Hellebuyckile puhkust ning kohe ole jama majas. Steve Mason lasi viiest neli teisel kolmandikul. Hooaja debüüdis Chicago Blackhawksilt 1-5 saanud Joonas Korpisalo toimetas seekord palju kindlamalt, saades kokku 24 tõrjet.

Dallas Stars 3 - 1 Arizona Coyotes (tipphetked)

Meeleheitel Coyotes, kes esimest võitu jätkuvalt otsimas, pani väravasse debütandi Adin Hilli, kes tegi 31 tõrjega igati viisaka esituse. Paraku ei suudetud Ben Bishopit rohkem kui korra üle mängida. Ta on tänavu viie stardiga neli korda lasknud kaks või vähem. Kohtumine lõppes Aleksandr Radulovi esimese Starsi särgis tehtud väravaga.

Edmonton Oilers 3 - 5 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Oilersil õnnestus saada väga imelik kaotus. Kohtumise jooksul oldi pealevisetega üle 51-21! Laurent Brossoit'le pandi aga juba esimese 20 minutiga kolm tükki ja kuigi korra jõuti juba ühe kaugusele, siis august välja ronida ikkagi ei õnnestunud. Jordan Staal tegi 1+3'ga karjääri neljanda vähemalt nelja punktiga mängu. Kaks esimest väravat tulid Teuvo Teräväineni sulest. Tegu oli Cam Wardi hooaja esimese mänguga Hurricanesi postide vahel.

Vegas Golden Knights 5 - 4 (LA) Buffalo Sabres (tipphetked)

Kodumeeskonnal läks viimase kümne minutiga käest kolmeväravaline edu, kuid hooaja viies võit saadi ikkagi kätte. Mängu otsustas David Perroni teine värav. Kahega tuli mängult ära ka Ryan O'Reilly. Evander Kane kogus 1+2.

San Jose Sharks 5 - 2 Montreal Canadiens (tipphetked)

Hooaega Sabresi alistamisega alustanud Canadiens võttis vastu viienda järjestikuse kaotuse. San Joses kaotati 11. korda järjest. Logan Couture hullas 2+2'ga. Sharksi jaoks on tegu alles hooaja teise võiduga.