Flyersi alistanud Coyotes jõudis hooaja esimese võiduni

Ajalugu jääb tegemata. New York Rangers hooajal 1943/44 ja Arizona Coyotes hooajal 2017/18 on NHL-i 100-aastase ajaloo jooksul halvima hooaja alguse teinud meeskonnad. Viimaks 12. mängus võitmisega vältisid koiotid soovimatu rekordi ainuisikuliselt enda nimele kirjutamist.

(foto: azcentral.com)
Hooaja esimene võit tuli ära võõrsil Philadelphia Flyersi vastu, kuigi kui vaadata, kuidas mäng lõppes, siis tahtnuks nagu Rick Toccheti meeskond seda iga hinna eest vältida. Meeskond oli enamuse kohtumisest eduseisus ja jõudis viimase perioodi alguses isegi 3-0 seisu peale, ent ometi läks mäng lisaajale. Seda kahe viimase minuti väravaga!

Jordan Weal tegi 53 sekundit enne lõppu vahe minimaalseks ning Sean Couturier päästis oma õhtu teise väravaga võõrustajatele vähemalt punkti. Lisapunkt rändas aga siiski külalistele. 15 sekundit enne lisaminutite täis tiksumist sai kolme silmaga lõpetanud Alex Goligoskist suur kangelane.

"Kergendus tunne, elevus, õnnelikkus - neid omadussõnu võib lõputult leida," tunnistas avavärava autor Jordan Martinook pärast mängu. "Kõik on õnnelikud. On tore lõpetada üks kohtumine naeratus näol, kuigi sooviksime arvatavasti võita mänge kergemat moodi."

Goligoski ja Martinooki kõrval jõudsid väravateni ka Christian Dvorak ja Brendan Perlini.

Meeskonna väravasuul tegi 28 tõrjega eduka debüüdi Scott Wedgewood, kes alles paar päeva tagasi New Jerseyst hangiti. Tervelt pooled tõrjetest tulid viimasel perioodil. Brian Elliott jäi teises väravas 30 tõrje peale.

Flyers mängis ilma Shayne Gostisbehere'ita, kes eelmises kohtumises Leo Komarovi poolt võileivaks tehti.

Kas Toccheti mehed peavad järgmist võitu sama kaua ootama? Täna ollakse Detroidis uuesti jääl.

Columbus Blue Jackets 4 - 3 (KV) Boston Bruins (tipphetked)

Külalised suutis end 0-3 pealt lisaajale mängida, aga sealt edasi enam õnne polnud. David Pastrnak korjas kõigi tabamuste juures enda nimele söödupunkti. Hooaja 9. stardi teinud Sergei Bobrosvki lasi alles kolmandat korda endale üle kahe värava.

New York Islanders 6 - 3 Vegas Golden Knights (tipphetked)

John Tavarese hea hoog jätkus kahe väravaga ning Josh Bailey kogus kolm söödupunkti. Külalised olid veel teise kolmandiku viimate minutiteni 2-1 ees, aga kohtumise jooksul kaotati järjekordne väravavaht Oscar Danski näol vigastusele ning Maxime Lagace erinevalt rootslasest edukalt suurliigas debüteerida ei suutnud.

Ottawa Senators 3 - 8 Montreal Canadiens (tipphetked)

Canadiens on vaikselt tagasi tegemas kõiki neid väravaid, mis hooaja esimestes mängudes sündimata jäid. Nähtavasti aeti meeskond närvi Tom Pyatti poolt juba 21 sekundiga tulnud väravaga. Charles Hudon tegi 2+1'ga oma noore karjääri parima esituse ning kaks sai kirja ka Alex Galchenyuk. Shea Weber läks õhtule kolme söödupunktiga. Erik Karlsson tuli kohtumiselt välja šokeeriva -6'ga.

Florida Panthers 5 - 8 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Steven Stamkos lõpetas 2+1'ga ning külalistel jäid vaid viis väljakumängijat punktideta kohtumises, millega kordas Andrei Vasilevki liiga rekordit. Temast sai kolmas väravavaht, kellel ühel aastal oktoobris õnnestunud kümme võitu korjata. Neist üheksa on tulnud järjest ja see on uus klubi rekord.

St. Louis Blues 4 - 2 Los Angeles Kings (tipphetked)

Mike Yeo meeskond jätkab kena seeriat. Kodus seni kõik võidud ja vähemalt neli väravat on iga kord kätte saadud. Kuningate vastu tulid kolm neist teisel perioodil pärast väravateta lõppenud avakolmandikku. Viimati õnnestus esimesed viis kodus jutti võita hooajal 2010/11.

San Jose Sharks 3 - 2 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Hiljuti oma karjääri 1500. mängu teinud Patrick Marleau oli esimest korda tagasi seal, kus enamus tema kohtumistest tulnud. Võiduga tal lahkuda ei lubatud. Leafs pääses küll esimesena ette, aga kogu mängu peale tuli vaid 18 pealeviset (teisel perioodil kaks!) ja haid kugistasid külalised lõpuks rahulikult alla. Kodumeeskonnalt tuli 39 üritust. Kaks söötu kirja saanud Joe Thornton kukutas Jari Kurri kõigi aegade punktitabelis 20. kohalt.

Vancouver Canucks 1 - 2 (LA) Dallas Stars (tipphetked)

Stars käis oma teises kodus punkte korjama. Vancouveris on nüüd võiduni jõutud viimase kaheksa külastuse käigus seitse korda. Kokku on viimasest 17-st omavahelisest vastasseisust võidetud 14. Seekord tuli see Aleksandr Radulovi lisaajaväravast.