Ovetškin lükkas finaali kordusetenduse tahaplaanile

Juba uue hooaja neljandal mängude õhtul oli võimalus näha mulluse karikafinaali kordusetendust, aga sellelt röövis kogu tähelepanu endale Aleksandr Ovetškin. Washington Capitalsi kapten kerkis oma meeskonna 6-1 triumfis Montreal Canadiensi üle viimase saja aasta jooksul esimeseks mängijaks, kes hooaega kahe järjestikuse kübaratrikiga alustanud.

Ovetškinil piisas hooaja avamängus Ottawa Senatorsi vastu kübara vormistamiseks vaid veidi üle kuue minuti. Kõik väravad tulid viimasel kolmandikul. Raud jäi kuumaks, kuna Canadiensi vastu avas ta skoori juba 20 sekundiga ning jõudis ühe kolmandiku käigus järgmise kübaratrikini. Hiljem sai tehtud veel ka neljas!

"See on lõbus kui mängid nii ja su kolmikul on hea tunne sees," tõdes Ovetškin, kes hooaja alguses kiirelt viis kohta kõigi aegade väravaküttide edetabelis kerkinud. "Kui su kolmikul on hea tunne, siis soovid olla aina rohkem jääl. Vahest sa mängid hästi, aga skoori ei tee. Praegu, kui me mängime hästi, siis teeme väravaid, oleme väga ohtlikud. Kõik kolm ründajat on ohtlikud ja peame lihtsalt sedamoodi mängimist jätkama."

Ovetškini kõigi väravate puhul sai Jevgeni Kuznetsov enda nimele söödupunkti ning kapteni amokijooks aitas ühe silmani ka hooaja alguses meeskonna esiründajate kõrval võimaluse saanud Jakub Vrana.

Capitalsi ülejäänud tabamused tulid T.J. Oshie'ilt ja Nathan Walkerilt, kellel õnnestus väravaga tähistada läbi aegade esimeseks austraallasest NHL-i mängijaks tõusmist.

Canadiensi ainus tuli teisel kolmandikul 0-4 seisu pealt, mil Brendan Gallagher vähemusest täpne oli. Mängu alustanud Carey Price lasi neli tükki 14 pealeviskega. Al Montoya lõpetas seitsme tõrjega. Braden Holtby tegi võitjate puuris 38 tõrjet.

Ovetškin jõudis oma 19. kübaratrikiga Peter Bondra kõrvale jagama klubi rekordit. Ta on liiga ajaloos alles kolmas mängija, kellel õnnestunud järjestikused kolmandikud kolme väravaga lõpetada.

Toronto Maple Leafs 8 - 5 New York Rangers (tipphetked)

Leafs mängis julmalt oma fännide närvidega, kui lasi avakolmandikuga välja võideldud 5-2 edu viimaseks perioodiks viiki. Aga lõpp hea, kõik hea. Vaid viis väljakumängijat jäid punktideta. Värava ees oli kahega edukaim Zach Hyman. Ühe sai kirja ka Leo Komarov, kellel hooaja esimese kahe mänguga nüüd teenitud kolm punkti (1+2). Pärast avakolmandikku Henrik Lundqvisti välja vahetanud Rangersi tagasituleku üritust tüüris 1+3'ga Mats Zuccarello. Leafsist sai pärast 1990/91 hooaja Pittsburgh Penguinsit esimene meeskond, kes aastat järjestikuste vähemalt seitsmeväravaliste esitustega alustanud

Ottawa Senators 1 - 2 (KV) Detroit Red Wings (tipphetked)

Red Wings jätkab kaotuseta. Kes oleks võinud arvata, et sellist fraasi üldse sel hooajal kirjutada saab? Normaalajal tulid mõlemad väravad viimase 2:30ne jooksul. Karistusvisetel otsustas asja Frans Nielsen. Senatorsi poolelt sündis ajalugu, kui vaid 18 aasta ja 24 päeva vanuselt sai ründajast Alex Formentonist klubi ajaloo noorim mängumees.

Florida Panthers 5 - 4 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Lightning suutis pikalt mängu juhtida, kuigi teise kolmandiku järel oldi näiteks pealevisetega 15-40 maas. Lõpuks jäi nende osas pantrite eduks 48-30. Kodumeeskond mängis end viimasel kolmandikul kaotusseisust võidule. Külalised said oma kaks esimest väravat kahe esimese pealeviskega. Pantrid said võiduga tähistada kaitsja Michael Mathesoni uut lepingut. Talle makstakse kaheksa aasta peale 39 miljonit.

New York Islanders 6 - 3 Buffalo Sabres (tipphetked)

Naabrid pakkusid ühe pöörase mängu, kus muu hulgas jagus mõlemale kaks vähemusest sündinud väravat. Viimati nähti liigas vähemalt nelja vähemuse väravaga heitlust 2000. aasta novembris. Sabresi poolelt oli mõlema autoriks Evander Kane, kes teenis endale ka ühe söödupunkti. Kodumeeskonna poolelt särasid 2+1'ga John Tavares ja Casey Cizikas.

Pittsburgh Penguins 4 - 0 Nashville Predators (tipphetked)

Finaali kordusetendusest kujunes üsna vaikne toksimine. Matt Murrayl oli karjääri kuuendaks nullimänguks vaja teha vaid 26 tõrjet. Predators kasutas väravas Juuse Sarost. Temast sai esimese juba 66 sekundiga mööda Jevgeni Malkin, kes pole karjääri jooksul kodus mängides kordagi Predatorsi vastu punktideta jäänud.

Carolina Hurricanes 5 - 4 (KV) Minnesota Wild (tipphetked)

Suure osas mängust tagaajajaja rollis olnud Hurricanes suutis end viimasel kolmandikul juhtima mängida, ent Mikko Koivu ülimalt hiline, 0.2 sekundit enne lõpusireeni tulnud tabamus päästis Mikael Granlundita mänginud külalistele ikkagi punkti. Karistusvisetel skooris ainsana Jaccob Slavin.

St. Louis Blues 4 - 2 Dallas Stars (tipphetked)

Blues võttis pikalt meeskonda juhendanud Ken Hitchcocki vastu üsna julmalt, kui juba avakolmandiku järel oldi 3-0 ees. Kari Lehtoneni nimele jäi vaid 17 tõrjet. Jake Allen hiilgas 38 tõrjega. Stars on nüüd oma viimasest üheksast St. Louisis käigust kaotanud seitse.

Chicago Blackhawks 5 - 1 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Hooaja avakohtumises Penguinsile kümme pannud Blackhawks püstitas 15 tabamusega klubi uue kahe esimese mängu rekordi. Väravad said kirja nii Patrick Kane, Jonathan Toews kui endise klubi vastu mänginud Brandon Saad.

Arizona Coyotes 1 - 2 (LA) Vegas Golden Knights (tipphetked)

Kaks mängu, kaks võitu ja mõlema puhul kangelaseks James Neal. Rüütlid olid pikalt kaotusseisus ja suutsid viigistada vähem kui poolteist minutit enne lõppu, mil Nate Schmidt meeskonnale vähemalt punkti kindlustas. Antti Raanta debüteeris Coyotesi särgis 40 tõrjega. Teist õhtut järjest mänginud Marc-Andre Fleury sai enda nimele 27 tõrjet. Viimased kahe võiduga alustanud uustulnukad pärinesid LA Kingsi ja Oakland Sealsi näol aastast 1967.

Vancouver Canucks 3 - 2 Edmonton Oilers (tipphetked)

Canucks alustas hooaega võidukalt Bo Horvati kahe värava toel. Jacob Markström näitas postide vahel klassi 33 tõrjega. Hooaja avamatši puhta paberiga lõpetanud Cam Talbot lasi seitsme pealeviskega kolm ja kolis kohe teise alguses pingile ära. Canucks polnud alates 18. veebruarist (!) kodus võitnud.

Anaheim Ducks 2 - 3 (LA) Philadelphia Flyers (tipphetked)

Hooaja alguses parajat pähklit purema jäetud Flyers on rõõmsa näoga lääneranniku reisilt tagasi tulemas. Kolmest matšist läks kirja neli punkti. Teise võidu kindlustas lisaajal Wayne Simmonds. Ducks sai külaliste 37 vastu kirja vaid 23 pealeviset. Tegu Flyersi jaoks viimase 14 aasta jooksul alles teise Anaheimis teenitud võiduga.

Calgary Flames 6 - 3 Winnipeg Jets (tipphetked)

Külalistel ei õnnestunud võiduks mängida 3-1 avakolmandiku edu. Jaromir Jagri veel kõrvaltvaatajaks jätnud Flamesi vedasid T.J. Brodie (2+2) ja Johnny Gaudreau (1+3).

San Jose Sharks 1 - 4 Los Angeles Kings (tipphetked)

Sharks jääb endiselt hooaja esimest võitu otsima pärast Anže Kopitari supermängu. Kingsi kapten oli 2+1'ga osaline kolmes väravas. Hooaja nullimänguga avanud Jonathan Quicki sai seekord kirja 24 tõrjet. Martin Jones sai ühe rohkem, aga tema mäng lõppes juba 34 minutiga ära.