Penguins sai Tampas sugeda

Pittsburgh Penguinsi jaht kolmandale järjestikusele Stanley karikavõidule on alanud üle kivide ja kändude. Mõnel õhtul on meeskond peatamatus hoos, aga vahest kukub välja väga nutune esitus. Nii nagu see oli hooaja teises mängus Chicago Blackhawksi vastu, mis kaotati 1-10. Enamvähem samasse auku läks ka läinudöine võõrsilmäng Tampa Bay Lightningu vastu, kus tuli 1-7 kaotus.

(foto: charlotteobserver.com)
Juhuslikult on mõlemas õudusetenduses alustanud väravas Antti Niemi. 34-aastane soomlane on tänavu kolmes mängus saanud proovida. Ühtegi võitu kirjas pole, keskmiselt lastud väravate arv on 7.49 ja tõrjete efektiivsus 79.7%.

Ametivend Andrei Vasilevski, kellele kogunes 28 tõrjet, jäi samal ajal vähem kui kahe minuti kaugusele oma nädala teisest nullimängust. Jake Guentzel määris ülekaalu väravaga venelase seljataguse ära.

Kodumeeskond sai kolm ülekaalu väravat kirja. Neist esimene tuli juba päris alguses, mil Sidney Crosby kepiga tõukamise eest karistuspingile saadeti. Penguinsi kapten sai Nikita Kutšerovi hooaja üheksanda tabamuse järel kümme karistusminutit kohe otsa, kuna kukkus kohtunikuga nääklema.

Kutšerov tuli lõpuks mängult ära 2+1'ga. Steven Stamkos hiilgas 1+3'ga. Lightningu kapten on 18 silmaga liiga resultatiivsustabeli tipus, Kutšerov tuleb 16-ga kohe tema järel

Väravate üle said rõõmustada ka Yanni Gourde, Anton Stralman ja Mihhail Sergatšjov.

Penguins sai enne kohtumist hakkama ühe vahetustehinguga. 25-aastase ründaja Scott Wilsoni ja drafti 3. ringi valiku eest hangiti Detroidist Riley Sheahan ja drafti 5. ringi valik. Selle käiguga vabastab Red Wings palgafondis Andreas Athanasiou ära mahutamiseks piisavalt ruumi.

Boston Bruins 4 - 5 (LA) Buffalo Sabres (tipphetked)

Külalistel õnnestus end 0-3 pealt võidule mängida. Otsustav tabamus tuli Ryan O'Reillylt. Bruinsil jagasid väravad võrdselt ära Brad Marchand ja David Pastrnak.

Ottawa Senators 6 - 3 Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Hooaja esimene Ontario lahing kaldus Derick Brassardi ja Mark Stone'i juhtimisel senaatorite poolele. Mõlemad lõpetasid 2+1'ga. Erik Karlsson teenis kolm söödupunkti. Leafs tuli viimasel kolmandikul 0-3 pealt kaks korda ühe kaugusele, kuid hooaja esimene võõrsil tulnud kaotus oli lõpuks reaalsus.

New York Islanders 5 - 3 San Jose Sharks (tipphetked)

Sharksil läks raisku Logan Couture'i kübaratrikk. Kodumeeskonna poolelt pani kaks Anders Lee, kes korjas ka ühe söödu. Samuti sai kolm silma pähe John Tavares (1+2). Islanders on kõigis senises kolmes kodumängus lasknud kolm väravat, aga ometi on kirjas viis punkti.

Columbus Blue Jackets 4 - 6 Los Angeles Kings (tipphetked)

Kings jätkab ühe oma ajaloo parima hooaja algusega. Jakkidele jäeti igaks perioodiks kaks väravat. Dustin Brown, kes kogunud seitsme mänguga koguni 11 punkti, kasvatas oma saldot selles kohtumises nelja võrra (1+3). Kolm punkti tulid Anže Kopitarile (2+1) ja Jake Muzzinile (1+2).

Washington Capitals 1 - 4 Florida Panthers (tipphetked)

Capitalsil jäi pealevisete osas saavutatud 42-23 ülekaal võiduks mängimata. Rõõmustada sai vaid noore kaitsemehe Christian Djoosi karjääri esimese tabamuse üle. Viimase seitsme kohtumise peale läks kirja juba viies kaotus. Panthers lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria. 41 tõrjega hiilgas väravas James Reimer.

Dallas Stars 4 - 3 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Stars lasi 4-0 pealt veidi põnevust ellu. Jeff Skinneri kahe ja Jordan Staali tabamusega jõudsid külalised viis minutit enne lõppu ühe kaugusele. Kodumeeskonna eest tegi kaks Tyler Pitlick. Tegu tänavu alles teise kohtumisega, kus Stars vastasele pealevisetega alla jäänud. Numbriteks olid 39-26.

Arizona Coyotes 2 - 4 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Blackhawks võttis omavahelistest kohtumistest kaheksanda järjestikuse võidu tänu kahele viimase viie minuti sees tulnud tabamusele. Võiduta Coyotes alustab nüüd viiemängulist välisturneed. Kas enne novembrit saadakse üldse esimene W kätte?

Calgary Flames 2 - 4 Minnesota Wild (tipphetked)

Bruce Boudreau meeskond mängis endale viimase kümne minutiga kaotusseisust välja ilusa võidu. Tulemist alustati Ryan Suteri väravaga. Tema nimele kogunes õhtu lõpuks kolm punkti (1+2). Flames on alates eelmise hooaja algusest alles teist korda kodus kolm järjest kaotanud.

Vegas Golden Knights 3 - 2 (LA) St. Louis Blues (tipphetked)

Liiga uustulnuka seitsmendas mängus nähti ära klubi ajaloo esimene kolme punktiga esitus. Selle tegi Reilly Smith (1+2). Võidutabamus tuli lisaaja viimastel sekunditel William Karlssonilt. Võitu jäi aga varjutama veel üks väravavahi vigastus. Marc-Andre Fleury järel langes lahinguväljal Malcolm Subban. Puur on läinud üle Oscar Danskile. Bluesi vastu kombineeriti kahe peale 47 tõrjet. Ise saadi külaliste väravale vaid 22 pealeviset.