Rask ei suutnud taas Canadiensit alistada

Tuukka Rask on maailma üks parimaid väravavahte, aga see tõdemus kehtib vaid neis mängudes, kus Boston Bruinsil ei tule jageleda Montreal Canadiensiga. Soomlane pidas eile Canadiensi vastu karjääri 20, kohtumise ja sealt tuli tema 17. kaotus.

(foto: Jim Davis/Boston Globe)
Enne kohtumist spekuleeriti, et Bruins võib anda võimaluse P.K Subbani nooremale vennale Malcolmile, kes oli alates eelmisest nädalalõpust Niklas Svedbergi asemel Raski varumees olnud. Paraku jäi see haruldane debüütmäng siiski ära. Kuigi vaevalt, et see midagi muutnud oleks. Bruinsil tundub Canadiensi vastu mängides mingisugune vaimne blokk ees olema. Pärast 3-1 võitu on Canadiens viimases 11. omavahelises põhihooaja matšis jäänud peale kümme korda.

Siin lükati asi käima teise kolmandiku alguses. Dale Weise'il kulus 38 sekundit, et mänguskoor avada. Sama tembu tegi viimase kolmandiku alguses ära ka Max Pacioretty. Sellele eelnes halenaljakas Bruinsi poolne tegutsemine, kui ründetsoonis otsustasid kaks kaitsjat omavahel kokku põrgata.

David Pastrnak tõi Bruinsi neli ja pool minutit enne lõppu ühe värava kaugusele, aga Canadiensi võidus suuri kahtluseid ei tekkinud. Lõppseisu viimistles tühja võrku tehtud väravaga Andrei Markov.

Olles võitnud kõik omavahelised neli kavas olnud matši, sai Canadiens esimest korda pärast hooaega 2007/08 ilma ühegi kaotuseta Bruinsi vastu põhihooaja seeriavõidu endale. Seejuures tulid need kõik normaalajaga ja sellega saadi viimati hakkama hooajal 1944/45.

St. Louis Blues 2 - 4 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Mitmete pöörangutega kohtumises kerkis kangelaseks Marian Hossa. Tema tabamused viisid pärast viigiga lõppenud teist kolmandikku Blackhawksi võidule. Blackhawksil algab nüüd ülimagus periood - ees ootavad kaheksa järjestikust kodumängu.

Florida Panthers 2 - 3 (KV) Nashville Predators (tipphetked)

Panthers andis viimasel kolmandikul ära 2-0 eduseisu. Külaliste mõlemad väravad tulid ülekaalu olukordadest ja elutähtsa viigivärava skooris Filip Forsberg, kes jõudis oma hooaja 18. väravaga Aleksandr Radulovi poolt püstitatud Predatorsi kollanokkade rekordini. Samuti tegi noor rootslane otsustava tabamuse produktiivses karistusvisete seerias, mis lõppes Predatorsi 3-2 võiduga.

Washington Capitals 1 - 3 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Flyers jättis Capitalsi vaid 14 pealeviske juurde. Meeskonda ei häirinud isegi see, et Steve Mason pidi kohtumise keskel väravasuult lahkuma, sest vigastas kummalisel kombel ühe TV-timeout'i ajal jalga.

Buffalo Sabres 2 - 3 New York Islanders (tipphetked)

Islanders läks 3-0 ette, aga otsustas endale siiski veidi põnevust tekitada. Samas lasti Sabresil sooritada vaid kümme pealeviset.

Tampa Bay Lightning 5 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Lightning tahtis endale samuti veidi närvikõdi. Viimastel minutitel lasti 5-1 edul ära kuivada. Juba avakolmandikul tuli kodumeeskonna poolt kolm väravat. Brian Boyle lõpetas kohtumise kahe kolliga. Ducksi puuris alustanud Frederik Andersen lõpetas õhtu peavaluga, sest kümme minutit enne lõppu kukkus värav talle peale.

New York Rangers 2 - 3 (LA) Dallas Stars (tipphetked)

Kari Lehtonen kinkis Rangersile normaalaja eelviimasel minutil viigivärava, kuid Aleš Hemsky päästis lisaajal oma väravavahi suuremat sorti häbist. Jason Spezza oli osaline kõigis oma meeskonna väravates, lõpetades 1+2'ga.

Winnipeg Jets 5 - 3 Colorado Avalanche (tipphetked)

Avalanche üllatas eduseisu võtmisega, kuid Jets lõpetas kuuemängulise kaotusteseeria võimsa teise kolmandikuga. Seal saadi kirja neli väravat. Dustin Byfuglien ja Mathieu Perreault lõpetasid mõlemad 1+2'ga.