Kapten Tavares tõi Islandersile lisaajavõidu

Täna algasid New York Islandersi legendaarses koduhallis Nassau Coliseumis viimased playoff-mängud. Saarlased hakkavad järgmisel hooajal Brooklyn Netsiga Barclays Centerit jagama. Oma vana kodu ärasaatmist alustati võimsa emotsiooniga. Washington Capitalsist saadi lisaajal jagu 2-1.

(foto: Seth Wenig/AP Photo)
Olles Washingtonis kaks mängu võrdselt ära jaganud, pääses Islanders tänu John Tavaresele seeriat juhtima. Meeskonna kapten skooris lisaajal võiduvärava vaid 15 sekundit pärast selle algust. Capitalsi puuris tagasi olnud Braden Holtby tegi järjest mitu tõrjet, aga oli Tavarese vastu võimetu.

NHL-i kiireim playoffide lisaaja võiduvärav kuulub üheksa sekundiga Brian Skrudlandile, kes tegi selle Montreal Canadiensi särgis 1986. aasta finaalseeria 2. mängus.

Enne lisaaja alguses tulnud külma dušši oli Holtby mängu külalistele röövimas. Tema arvele jäi lõpuks 40 tõrjet. Esimese sai teisel kolmandikul tema selja taha Kyle Okposo, kes suunas sisse Lubomir Višnovsky pealeviske. 24 tõrjega lõpetanud Jaroslav Halaki mängis ainsana üle Nicklas Bäckström, kes tõi viigi kuus minutit enne normaalaja lõppu.

Islanders neutraliseeris suurepäraselt ära Aleksandr Ovetškini. Venelase poolt tuli 14 pealeviske üritust, aga vaid kolm neist läksid väravale.

Mängud Nassau Coliseumis jätkuvad ööl vastu kolmapäeva.