Canadiens ja Red Wings pikendasid võiduseeriaid

Kaks uue hooaja alguses parimas hoos olevat meeskonda tulevad Atlandi divisjonist. Nii Montreal Canadiens kui Detroit Red Wings on võitnud kuus mängu järjest. Esimene alistas neljapäeval Tampa Bay Lightningu 3-1 ja teine St. Louis Bluesi karistusvisetega 2-1.

(foto: tvasports.ca)
Kuue õhtu jooksul neljandat korda jääl olnud Canadiens jättis nähtavasti kõik oma jõuvarud viimase kolmandiku jaoks. Alex Killorni hooaja kuuendast tabamusest mindi sinna Lightingu 1-0 eduseisul. Kolmandal perioodil keeras aga kodumeeskond Alex Galchenyuki ja Max Pacioretty väravatega seisu enda kasuks. Viimasel minutil lisas ühe tühja võrku ka Torrey Mitchell.

30 tõrjet teinud Carey Price teenis Lightningu vastu alates 2013. aasta detsembrist oma esimese võidu. Punkt sai pandud 7-mängulisele kaotuste jadale.

"Tegu oli üsna võrdse matšiga. Jääl olid kaks head meeskonda ning väravavõimalused ja pealevisked olid arvatavasti tasakaalus. Asja otsustasid erimeeskonnad," rääkis Lightningu peatreener Jon Cooper pärast mängu.

Canadiens kerkis ajaloo esimeseks meeskonnaks, kes kolm hooega jutti alguses kaheksast kohtumisest võitnud vähemalt seitse.

Vanade heade rivaalide Red Wingsi Bluesi mäng läks kolmandat aastat järjest St. Louisis üle normaalaja. Seda domineeris lõpuks pealevisetega 32-27 üle olnud Blues, aga Petr Mrazek hoidis külalised kenasti mängus. Ainus lendas tšehhi selja taha teise kolmandiku alguses Kevin Shattenkirki poolt. Thomas Vanekita mänginud Red Wings sai viigi kätte samal perioodil Frans Nielseni vähemusest tulnud väravaga.

Pärast haaravat lisaaega jäid fännid pikalt värvi kuivamist vaatama. Alexander Steen skooris küll kohe karistusvisete seeria esimese üritusega, aga lõpplahendus tuli alles 8. ringis. Seal näitas Henrik Zetterberg, et sooritusel ei maksa üle mõelda, suunates litri lihtsalt Jake Alleni jalge vahelt läbi.

Mängul austati endist Bluesi kaitsemeest Barret Jackmani, kes vahetult enne tänavuse hooaja algust karjääri lõpetas. Esimene tema rohkem kui 800-st mängust Bluesi särgis oli 2002. aasta playoffides just Red Wingsi vastu. Enne mängu algust teatas St. Louisi linnapea, et 27. oktoobrist saab seal ametlikult Barret Jackmani päev.

Buffalo Sabres 0 - 4 Minnesota Wild (tipphetked)

38 tõrjeni jõudnud Devan Dubnyk on teist korda oma karjääri jooksul kirja saanud järjestikused nullimängud. Päris hea märk meeskonnale, kes 28 tabamusega seni olnud liiga resultatiivseimate hulgas. Skoori avas seekord Joel Eriksson Ek, kes nüüd karjääri esimese nelja mänguga jõudnud viie punktini (2+3).

Philadelphia Flyers 4 - 5 Arizona Coyotes (tipphetked)

Hooaja esimesest kuuest mängust vaid kahe punkti haaramisega oma ajaloo halvima alguse teinud Coyotes lõpetas 5-mängulise kaotusteseeria. 2-0 edu kuivas teisel kolmandikul kokku, aga viimase 20 minuti jaoks oli jäetud tervelt kolm tabamust. 1+2'ga lõpetanud Brayden Schenn sai kirja Gordie Howe'i kübaratriki, ent ei suutnud kaaslaseid võiduni inspireerida. Nii jäädi ka häbisse klubi legendide ees.

Pittsburgh Penguins 4 - 2 New York Islanders (tipphetked)

Penguins otsustas järjekordselt asja viimasel kolmandikul ära. Sidney Crosby tegi kaks ja pool minutit enne normaalaja lõppu 3-2 ja Phil Kessel lisas veidi hiljem neljanda. Marc-Andre Fleury pidi oma 35-st tõrjest tervelt 31 tegema kahe esimese perioodi jooksul.

Toronto Maple Leafs 3 - 2 Florida Panthers (tipphetked)

Auston Matthewsi asemel vedas Leafsi vahelduseks kolme sööduga lõpetanud Mitch Marner ja meeskond jõudis hooaja teise võiduni. Kaks väravat läksid Tyler Bozaki nimele. Panthersi poolt tegi mõlemad Jonathan Marchessault, kellel nüüd seitsme mänguga kirjas 5+5. Kogu eelmise hooajaga jõudis ta 49 kohtumise jooksul 19 punktini (8+11).

Winnipeg Jets 4 - 1 Dallas Stars (tipphetked)

Jets pani piduri peale alates eelmisest hooajast kestnud seeriale, mille käigus kaheksa mängu järjest endale vähemalt kolm väravat lasti. Stars jõudis oma ainsa tabamuseni alles viimase kolmandiku alguses. Patrik Laine kasvatas kahe ülekaalu väravaga oma hooaja saagi kuue peale. Winnipegis mängides jõudis karjääri esimese seitsme mänguga täpselt kuue väravani ka Teemu Selänne.

Los Angeles Kings 3 - 2 (LA) Nashville Predators (tipphetked)

Kings oli 45-26 pealevisetega üle, aga pidi viimase nelja mängu jooksul kolmandat korda võidu noppima lisaajal. Kahe sööduga lõpetanud Alec Martinez jättis seekord võiduvärava au Jeff Carterile. Kuningad on esimest korda oma ajaloo jooksul korjanud neli järjestikust võitu pärast normaalaega.

San Jose Sharks 3 - 1 Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Sharks jätkab kodus veatult tänu perfektselt töötanud ülekaalule (kahest kaks) ja kahele Tomaš Hertli tabamusele. Kokku on tänavu koduseinte vahel ülekaalus pandud kümnest neli. Kolme mängu peale on endale lastud ka vaid kolm väravat. 180-kraadine muutus võrreldes mullusega, mil kodumängude arvestuses suudeti edestada vaid nelja konkurenti.