Ajalugu teinud Jeff Carter tõi Kingsile järjekordse koduvõidu

Juba poolteist kuud Jonathan Quickita mänginud Los Angeles Kings mahub vaid napilt oma divisjoni esikolmikkuse, kuid kodupubliku ees on olnud tegu praktiliselt löömatu meeskonnaga. Laupäeval hoolitses Chicago Blackhawksi vastu ajalugu teinud Jeff Carter selle eest, et 11. kodumängust tuleks üheksas võit.

(foto: latimes.com)
Lisaajal oma hooaja 10. tabamusega 2-1 teinud Carterist sai klubi ajaloos esimene mängija, kes viie mängu jooksul tervelt neli korda kohtumise võiduvärava teinud. Kings on viis kohtumist järjest võitnud. Nelja kodumatši kõrval käidi korraks ka Anaheimis. Kodupubliku ees on kirjas kuus järjestikust võitu.

"Ta on hetkel täiesti omas elemendis, Tyler (Toffoli) ja mina oleme lihtsalt temaga kaasa sõitmas " märkis kolmikukaaslase esituse kohta Tanner Pearson. "Ta on superhoos!"

Carteril on 22 mänguga kirjas 10+9. Sel kuul peetud 13 kohtumise jooksul on ta punktideta jäänud vaid neljas matšis. Viimases viies on kirjas kolm vähemalt kahe silmaga kohtumist.

Kuningad, kes avasid enne mängu juubeli puhul tehtud monumendi, jõudsid võidusadamasse kaotuseisust. Patrick Kane viis Blackhawksi avakolmandikul ette, kuid teist õhtut järjest mänginud külalistel, kes lõpetasid LA-s 7-mängulise välisturnee, polnud korralikku särtsu. Kohtumine lõpetati vaid 19 pealeviskega. 29 pealeviskeni jõudnud Kings viigistas teisel kolmandikul tänu Alec Martinezile.

Head uudised ei piirdunud ka vaid järjekordse koduvõiduga. Marian Gaborik tegi oma hooaja debüüdi. Blackhawks mängis samal ajal teist kohtumist järjest Jonathan Toewsita.

Pärast ülipikka turneed, mis tingitud sellest, et United Centerit väisab iga-aastaselt tsirkus, on Blackhawksil järgmisest seitsmest kohtumisest kuus kodupubliku ees.

Detroit Red Wings 1 - 2 (LA) Montreal Canadiens (tipphetked)

Pealevisetega 33-24 üle olnud Red Wings lasi viigivärava üheksa minutit enne lõppu ning jättis lisaajal kasutamata ülekaalu võimaluse. Enne kohtumist teatati, et Jimmy Howardit näeb uuesti jääl 10-14 päeva pärast ning mängu käigus kaotati veel Tyler Bertuzzi ja Brendan Smith.

Florida Panthers 2 - 1 (KV) Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Nagu tavaks on saanud, siis pantrid võidutsesid karistusvisetel tänu Aleksander Barkovi tabamusele. Pealevisetega jäädi 23-37 alla, kuid Jaromir Jagri hooaja kolmandast väravast juhiti pikalt.

Ottawa Senators 2 - 1 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Senaatorid tähistasid kaotusseisust tulnud võiduga Erik Karlssoni 500. mängu. Viimases 17 Hurricanesi vastu peetud kodumängus tuli 12. võit tänu Kyle Turrise hilisele väravale.

Pittsburgh Penguins 4 - 3 (KV) New Jersey Devils (tipphetked)

Pingviinid said korraliku kobinaga 11. kodumängust 8. võidu, kui Sidney Crosby 14 sekundit enne normaalaja lõppu viigistas. Kõigi eelneva kolme värava juures oli Jevgeni Malkin sööduandjaks. Põgusalt puhkuselt superhooga tulnud Mike Cammalleri tegi Devilsi eest järjekordselt kaks tükki. Tänavuseks hooajaks New Jerseys maandunud Beau Bennett ja Ben Lovejoy said enne mängu oma mulluse panuse eest karikavõidu sõrmused kätte.

Toronto Maple Leafs 4 - 2 Washington Capitals (tipphetked)

Leafs sai 11. kodumängust kirja 8. võidu ning Auston Matthews karjääri esimese võiduvärava. Alles kümme minutit enne lõppu esimese väravani jõudnud Capitalsi õhtu võttis hästi kokku juba mängu avaminut, kui peatreeneril Barry Trotzil pea lõhki visati.

St. Louis Blues 4 - 3 (KV) Minnesota Wild (tipphetked)

Lisaks Pittsburghile leidus korralikult draamat ka St. Louisis. Jaden Schwartz tõi kodumeeskonna viimasel kolmandikul kahe väravaga kaotusseisust välja, ent veidi rohkem kui minut enne lõppu lasti 3-3 viigivärav. Nelja ringi peale läinud karistusvisetel skooris ainsana David Perron, kes jõudis kohtumises kahe sööduga karjääri parimat kordava 7-mängulise punktiseeriani.

Colorado Avalanche 2 - 3 (KV) Vancouver Canucks (tipphetked)

Canucksil läks eduseis kaks korda käest, ent lõpuks korjati siiski harjumuspäraseks saanud võit. Alates 2009. aastast on 31-st omavahelisest vastasseisust neile nüüd läinud 23 mängu.

San Jose Sharks 2 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Enne eilset viimase kümne San Joses käigu jooksul üheksa korda kaotusega leppima pidanud Ducks võidutses pärast kaotusseisu jäämist. Kuldse tabamuse eest hoolitses viimasel kolmandikul Ryan Getzlaf. Sharks oli enne seda mängu tänavu üheksa kodumängu jooksul kaotanud vaid kaks korda.