Vigastuspausilt naasnud Duchene lõpetas Blue Jacketsi võiduseeria

Viimasel ajal kõiki hullutanud Columbus Blue Jackets jäi läinud ööl ilma oma rekordilisest kodusest võiduseeriast. Pärast seitset mängu lõpetas selle ära Colorado Avalanche, kes jõudis lisaajal 3-2 võiduni. Otsustav tabamus tuli vigastuspausilt naasnud Matt Duchene'ilt.

(foto: Getty Images)
Duchene'i tegi oma hooaja esimeses mängus vigaseks Jacob Trouba. Olümpia- ja maailmakarikavõitja polnud alates 11. novembrist peapõrutuse tõttu mänginud. Väravaga naasmine õnnestus lisaaja 2. minutil, mil ta suunas Curtis McElhinney selja taha meeskonna teise värava autori Erik Johnsoni söödu.

"Seda eliitmängijad teevadki - nad kasutavad võimaluse ära ja teevad otsustavaid asju," märkis Duchene'i esituse kohta Avalanche'i peatreener Jared Bednar.

Johnsoni ja Tyson Barrie väravad aitasid külalised teisel kolmandikul välja 0-1 kaotusseisust. Jacketsi mõlemad tegi Cam Atkinson. Neist viimase seitse sekundit enne normaalaja lõppu.

John Tortorella meeskond oli viimasel kolmandikul pealevisetega üle koguni 16-5 ja mängu lõpuks 42-27, kuid 21. oktoobril alanud kodust võiduseeriat ei suudetud siiski elus hoida. Kaotusevalu peaks aga leevendama lisaks lohutuspunktile Seth Jonesi tagasitulek. Meeskonna esikaitsjat nähti enne eilset viimati jääl 5. novembril.

Vaatamata vormi tõusule ja viimasest kuuest mängust nelja võitmisele on Avalanche jätkuvalt Kesk divisjonis viimane. Blue Jackets istub Metros neljandal kohal.

Buffalo Sabres 4 - 2 Calgary Flames (tipphetked)

Kui Sabres poleks suutnud ka liiga halvima kaitse vastu väravate luuki lahti murda, siis oleks vist pidanud meeskonna kapitaalremonti saatma. Dan Bylsma meeskond sai sel hooajal teist korda kirja rohkem kui kolm. Mängu murdepunktiks osutus teine kolmandik, kus kodumeeskond kolm tükki tegi. Need kõik ülekaalust. Flamesi vastu kaotati viimati kodus normaalajaga 20 aastat tagasi ja viimasest 22-st kodupubliku ees peetud vastasseisust on võidetud 17.

Pittsburgh Penguins 2 - 5 New York Rangers (tipphetked)

Pittsburghis rikuti ära ilus muinasjutt. 22-aastane Jake Guentzel skooris oma esimeses NHL-i mängus esimese vahetuse käigus esimese värava ja tuli avakolmandikult ära kohe kahe tabamusega, aga kodumeeskonnal ei tulnud edasisest mängust enam midagi välja. Rangers on oma ajaloo jooksul teist korda esimese 20 mängu jooksul vähemalt pooltes viis väravat teinud.

Nashville Predators 3 - 1 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Predators jätkab Pekka Rinne toel tõusu. 34-aastane soomlane on viimase kuue stardi jooksul viis korda lasknud alla kahe värava. Tema puhas paber määriti Tyler Johnsoni poolt alles viimasel minutil. Rünnakul vedas asja P.K. Subban, kes jõudis uue klubi eest esimese vähemalt kahe väravaga mänguni.

Dallas Stars 3 - 2 (LA) Minnesota Wild (tipphetked)

John Klingbergi mängueelsele koosolekule hilinemise tõttu meeskonnast välja jätnud Stars murdis alates eelmisest hooajast üheksa mängu peale veninud lisaaja kaotusteseeria. Pärast kahe eduseisu ära andmist otsustas lisaminutitel asja Jamie Benn.

Edmonton Oilers 5 - 0 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Oscar Klefbom skooris kolmandat mängu järjest, Leon Draisaitl sai kirja 2+1 ning Oilers jättis üle kümne aasta esimest korda Blackhawksi nulli peale. Cam Talbot lõpetas 31 tõrjega. Kahe söödupunktini jõudnud Connor McDavid kergitas end 24 silmaga liiga punktitabeli tippu.

San Jose Sharks 4 - 0 New Jersey Devils (tipphetked)

Cory Schneiderile puhkust andnud Devils jäi oma ajaloo jooksul alles teist korda Sharksi vastu nulli peale. Martin Jones lükkas hooaja teise nullimängu käigus kõrvale 26 üritust. Kodumeeskond hullas samal ajal ise 41 pealeviskega.