Lehtonen päästis Starsi piinlikust hävingust

Dallas Starsi jaoks on viimasel ajal võidud Colorado Avalanche'i vastu haruharvaks saanud. Lausa nii harvaks, et enne eilset oli Avalanche võitnud viimasest 11-st vastasseisust üheksa. Pärast ilusat algust kippus Starsi jaoks seekord asi samuti vägisi kaotuse suunas minevat, aga Kari Lehtoneni hiilgeesitus aitas seda vältida.

(foto: thestate.com)
Lehtonen lõpetas mängu 34 tõrjega, millest 13 tulid viimasel kolmandikul. Ja need ei olnud mingisugused niisama kõrvale lükkamised. Mõni Avalanche'i mängija võis öösel näha luupainajat sellest, kuidas supervõimalus luhta läks.

Avalanche jäi avakolmandiku väravatega 0-3 taha, kuid jõudis Nathan MacKinnoni juhtimisel järele. Tema rikkus teise kolmandiku keskel vähemusest tehtud  väravaga Lehtoneni puhta paberi ning kohe viimase alguses suunas Mihhail Grigorenko sisse tema pealeviske.

Kõik ülejäänud võimaliku ja ka mõne võimatu võttis Lehtonen ära, aidates meeskonnal pikendada punktiseeria viie mängu peale. Väravate eest hoolitsesid neljandat mängu järjest skoorinud Patrick Eaves, Brett Ritchie ja Johnny Oduya, kes pani punkti 67-mängulisele põuale.

Katkes liiga pikim ühe väravavahi võiduseeria mõne vastase vastu. 19 tõrje peale jäänud Semjon Varlamov oli isiklikult Avalanche'i vastu võitnud 11 kohtumist järjest.

Stars piirdus vaid 22 pealeviskega vaatamata koguni seitsmele ülekaalu võimalusele. Gabriel Landeskogi ja Matt Duchene'ita mänginud Avalanche'i karistustest kolm läksid Nikita Zadorovile.

Hooaega Pittsburghis ja Tampas vägevate võõrsilvõitudega alustanud Avalanche on nüüd kodust eemal viimasest viiest kaotanud neli.

Buffalo Sabres 1 - 4 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

32 tõrjet teinud Ben Bishopist sai Lightningu ajaloos enim kohtumisi (207) pidanud puurivaht. Meeleolu oli nähtavasti ülev, kuid samas oskused ka tasemel.

Philadelphia Flyers 5 - 2 Winnipeg Jets (tipphetked)

Shayne Gostisbehere'i üllatavalt jalga puhkama jätnud Flyers mängis endale suur võidu välja viimase kolmandiku kahe väravaga. Viis tabamust saadi kirja vaid 22 pealeviskega. Jets on Philadelphias viis mängu järjest kaotanud ja kokku viimase kümne vastasseisu jooksul võitjana lahkunud vaid kaks korda.

Toronto Maple Leafs 6 - 1 Florida Panthers (tipphetked)

Auston Matthews jäi jällegist uskumatult kombel punktideta mängus, kus Leafs tegi viimase viie kodukohtumise jooksul neljandat korda kuus väravat. 22-aastane Connor Brown hiilgas 2+2'ga, mis tema uus karjääri rekord. Meeskonna noored ässad kütavad hetkel sajaga.

Ottawa Senators 1 - 5 Nashville Predators (tipphetked)

Predators näitas vägevat meeskonna ponnistust, kui vaid kaks väljakumängijat punktideta jäid. Kuuendat mängu järjest skoorinud James Neal jõudis karjääri pikima seeriani. Pekka Rinne on sel kuul seitsme mängu jooksul lasknud vaid kaheksa väravat, tõrjudes 96% üritustest.

St. Louis Blues 3 - 2 San Jose Sharks (tipphetked)

Alexander Steenita Blues jäi varakult kaotusseisu, kuid suutis siiski elus hoida oma kena kodust seeriat. Scottrade Centeris on tänavu punktideta jäädud vaid korra. Jaden Schwartz skooris kaks tükki.

Minnesota Wild 1 - 0 Boston Bruins (tipphetked)

Kassi-hiire mäng lahenes Mikael Granlundi viimase minuti väravaga. 25 tõrjega hooaja neljanda nullimängu saanud Devan Dubnyk kerkis nende arvestuses liiga liidriks. 28 tõrje peale jäänud Tuukka Rask kaotas tänavu alles teist korda.

Vancouver Canucks 3 - 2 (LA) Arizona Coyotes (tipphetked)

0-2 august end välja kaevanud Canucks tegi lisaajaväravaga ajalugu, kui Ben Huttonist sai klubi läbi aegade esimene mängija, kes lisaperioodil karistusviskega skoorinud. Oma seitsmenda võiduni jõudnud Canucks on neli neist võtnud just lisaajal.

Anaheim Ducks 3 - 2 New Jersey Devils (tipphetked)

Ducks tuli samuti edukalt välja kaheväravalisest kaotusseisust. Rickard Rakell ja Jakob Silfverberg skoorisid teise kolmandiku lõpus 16-sekundilise vahega ning Ryan Kesler tõi meeskonnale lõpuks 8. kodumängust 6. võidu.

Los Angeles Kings 4 - 2 Edmonton Oilers (tipphetked)

Oilersit ei suutnud õigele rajale tagasi viia ka mitte väravavahi vahetus. Jonas Gustavsson lõpetas hooaja teise stardi 21 tõrjega. Avakolmandikult 0-2 kaotusseisuga välja tulnud külalised said teisel perioodil mängu viiki, aga 2-2 tabamusele järgnes kohe kiirelt vähemusest sündinud Jeff Carteri värav ja see viis masti uuesti alla. Kuningad on kodus nüüd õlitajaid kottinud kümme korda järjest.