Canadiens alistas väravatesajus Kingsi

California osariigi needuse jutud võib Montreal Canadiensi puhul vähemalt üheks hooajaks nüüd unustada. Enne eilset alates hooajast 2013/14 seal vaid ühe kohtumise võitnud meeskond lisas pühapäeval selle kõrvale teise. Los Angeles Kingsist oldi pärast karistusviskeid parem 5-4.

(foto: bta.bg)
Anaheimis ja San Joses tänavu mõlemad mängud 1-2 skooriga kaotanud Canadiensi tüüris võidule Max Pacioretty. Meeskonna kapten lõpetas kohtumise 2+1'ga. Michel Therrieni hoolealused tulid avakolmandikult välja 1-0 eduga, kuid seejärel oldi mitmeid kordi kaotusseisus. Kings sai juhtida 2-1, 3-2 ja 4-3.

"Üritame endale lasta maksimum kaks väravat ja seetõttu kaotasime, andsime ära neli tükki," põhjendas allajäämist Kingsi kaitsja Drew Doughty, kes oli ülekaalust kodumeeskonna kolmanda autor. "Rünnak polnud probleemiks. Nad tegid täna head tööd."

Kings pani ülekaalus neljast kaks ja Canadiens viiest kaks. Just külaliste terav ülekaal aitas neil kuueväravalise teise perioodi käigus ellu jääda. Küll jäi aga lisaajal kasutamata pooleteise minutiline 4 vs 3 olukord.

Lisaaja päästis Canadiensile viimasel perioodil Andrew Shaw, kes viimase viie mängu peale oma kolmanda värava tegi.

Väga produktiivseks osutunud karistusvisete seeria käigus jäi Canadiens peale 3-2. 27 tõrjega lõpetanud Carey Price teenis koos playoffidega alles karjääri kuuenda võidu võõrsilmängust, kus ta lasknud vähemalt neli väravat. Teises puuris tegi paari aasta tagune Price'i varumees Peter Budaj 26 tõrjet.

Canadiens oli enne seda mängu kaotanud võõrsil läänekonverentsi meeskondade vastu 18 kohtumist järjest.

Carolina Hurricanes 1 - 0 (LA) Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Hooaja esimese väravaga murdis jalgpalli viigi Phillip Di Giuseppe. Teist mängu järjest Elias Lindholmita olnud Hurricanes on alates 2010. aastast esimest korda kodupubliku ees võitnud kuus mängu järjest. Cam Ward võttis hooaja teise puhta paberi 30 tõrjega. Viimasest kuuest viienda kaotanud Lightning mängis Jonathan Drouinita.

New York Islanders 3 - 4 (LA) Detroit Red Wings (tipphetked)

Veidi rohkem kui nädalal jooksul kaks korda lisaajal kaotanud Red Wings sai nüüd võidu kätte tänu Danny DeKeyseri väravale. Lisaks skooris teine kaitsja Mike Green kaks korda. Islandersil katkes kolmemänguline võiduseeria.

Nashville Predators 2 - 4 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Enne lõppenud nädalavahetust tänavu kodus vaid kaks korda kaotanud Predatorsil on nende hulk nüüd kahekordistunud. Kaks korda suudeti Wayne Simmondsi ülekaalu väravatele vastata, aga kolmandat enam ei tulnud ja seda alles kolmandat korda kodupubliku ees. Vahepeal kümnest mängust seitse kaotanud Flyers on järsku võitnud viis järjest.

Chicago Blackhawks 1 - 2 Winnipeg Jets (tipphetked)

Joel Quenneville'i meeskond jäi tänavu alles teist korda United Centeris punktideta. Pärast võõrsil kuue järjest kaotamist on Jetsil nüüd kaks järjestikust võitu. Seejuures tulid mõlemad Mark Scheifele'ita mängides. Chicagos polnud isegi vaja ka Patrik Laine panust. Viigi murdis viis minutit enne lõppu Andrew Copp.

Calgary Flames 8 - 3 Anaheim Ducks (tipphetked)

Johnny Gaudreau oli kolm nädalat (!) enne prognoositud vigastuspausi lõppemist tagasi ja pani kohe oma mängu esimese pealeviskega võrku hooaja kuuenda. Mäng oli pikalt tasavägine, aga kodumeeskond pani järsku 1-1 viigi pealt seitse väravat järjest. Kodupublik oli viimati omadelt kaheksat näinud 16 aastat tagasi.

Edmonton Oilers  1- 2 (LA) Minnesota Wild (tipphetked)

Devan Dubnyk kurvastab mõnuga oma endist koduklubi. Viis hooega Edmontonis veetnud väravavaht on pärast sealt lahkumist Oilersi vastu pidanud kaheksa mängu, millest seitse on võidetud. Keskmiselt on ta nendes kohtumistes endale lasknud 1.23 väravat ja tõrjed püsivad 95.1% peal.