Devils tegi Nashville'is vägeva tagasituleku

Novembri liiga parima mängija auga pärjatud Pekka Rinne uue kuu esimeses kohtumises selle väärset esitust ei suutnud pakkuda. Nashville Predatorsil katkes kodus kuuemänguline võiduseeria. Sellele pani punkti New Jersey Devils, kes veel viimasele kolmandikule minnes 1-4 taga oli.

(foto: nj.com)
Kohtumine kuulus täielikult Predatorsile, kes oli lõpuks pealevisetega 42-22 üle, kuid Rinnega läks viimasel kolmandikul midagi väga valesti. Devils sai 34-aastase soomlase vastu kolm väravat vaid nelja pealeviskega! Mike Cammalleri ja Andy Greene skoorisid avaminutil ning Adam Henrique tegi perioodi teises pooles ülekaalust 4-4 viigi.

Predators oli ette pääsenud Kevin Fiala kahe tabamusega, millele lisasid oma poolt veel P.K. Subban ja Roman Josi. Üle poole (12) enda pealevisetest avakolmandikul saanud Devils skooris esimese tänu Taylor Hallile, kes murdis 9-mängulise põua.

Henrique'i värava juures söötjana kampa löönud Hall abistas ka Cammallerit 18 sekundit enne lisaaja lõppu tulnud võiduvärava juures. Vahepeal 5-aastase tütre kopsupõletiku tõttu meeskonnast eemal viibinud Cammalleri on pärast tagasitulekut kuue mänguga jõudnud kuue värava ja 11 punktini.

Väravas Keith Kinkaidi kasutanud Devils võitis alles oma hooaja neljanda võõrsilmängu. Predators kaotas samal ajal kodus alles kolmandat korda.

Tegu oli Devilsi hooaja 12. lisaajale läinud kohtumisega. Mitte ühelgi teisel meeskonnal pole neid nii palju kirjas.

Buffalo Sabres 1 - 2 Boston Bruins (tipphetked)

Pärast Jack Eicheli tagasi saamist hullumeelselt skoorinud Sabresi rahustas Tuukka Rask 35 tõrjega maha. 29-aastasel soomlasel ei jäänud kaugele ka hooaja 4. nullimäng, kui Evander Kane selle alles 11 minutit enne lõppu rikkus. Sabres, kelle postide vahel oli tagasi Robin Lehner, jõudis avakolmandikul vaid kolme pealeviskeni.

New York Rangers 4 - 2 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Rangers kasvatas Hurricanesi vastu oma rekordilise koduse võiduseeria 13 mängu peale pärast ülikehva algust. Mängu mindi küll juhtima, aga esimese kahe kolmandikuga saadi kirja vaid 11 pealeviset. Külalised paugutasid ise 25 korda. Viimase 20 minuti jooksul jäid aga numbrid Rangersi kasuks 12-3 ja kahe Chris Kreideri väravaga jõuti lõpuks võidusadamasse. Skoori avanud Derek Stepan lõpetas 1+2'ga.

Philadelphia Flyers 3 - 1 Chicago Blackhawks (tipphetked)

Varajasest Artemi Panarini väravast ette läinud Blackhawks pole alates aastast 1998 Philadelphias võitnud. Kirja läks 13. järjestikune kaotus. Kahe väravaga hoolitses selle eest kollanokast kaitsja Ivan Provorov, kes sai mõlemad kirja teise perioodi alguses 31-sekundilise vahega. Blackhawks teatas enne mängu, et Corey Crawford on läbinud pimesoole operatsiooni. Tema mängupausi pikkuseks hinnatakse 2-3 nädalat.

Vancouver Canucks 3 - 2 (KV) Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Canucksil läks mängus 2-0 edu käest ja sama oht oli üleval ka karistusvisetel, aga siiski suudeti oma nahk päästa. 38 tõrjega lõpetanud Ryan Miller on 57 karistusvisete võiduga läbi aegade edukaim puurilukk.

St. Louis Blues 2 - 3 (LA) Winnipeg Jets (tipphetked)

Jets murdis võõrsil kuuemängulise kaotuste jada Patrik Laine juhtimisel. 1-2 kaotusseisus olles soomlane viigistas ning tegi lisaajal eeltöö Bryan Little'i võiduväravale. Tal on viimase kolme mänguga nüüd kirjas viis punkti (4+1). Jake Allenile puhkust andnud Blues oli kodus kuus järjest võitnud.

Ottawa Senators 2 - 0 Florida Panthers (tipphetked)

Senaatoritel piisas võidu haaramiseks sellest, kui avakolmandikul 19-sekundilise vahega kaks väravat tehti. Mike Condon teenis 24 tõrjega hooaja teise nullimängu. Guy Boucheri meeskond on viimasest seitsmest nüüd võitnud viis.

Tampa Bay Lightning 2 - 1 (KV) Washington Capitals (tipphetked)

Jason Garrisonita mänginud Lightning murdis neljamängulise kaotusteseeria. Normaalajal skoorisid mõlemad meeskonnad ülekaalust. Kodumeeskond üllatas karistusvisetel 4. ringis, kui lavale saadeti Brian Boyle, aga eksperiment läks ikkagi edukalt läbi ja 31-aastane ründaja jõudis karjääri esimese realiseeritud karistusviskeni.

Pittsburgh Penguins 5 - 3 Detroit Red Wings (tipphetked)

Chris Kunitzi tagasi saanud pingviinid mängisid endale võidu välja viimase kolmandikuga. Sinna mindi 1-3 kaotusseisuga. Phil Kessel lõpetas kohtumise kahe väravaga. Red Wingsi väravat valvas 25-aastane Jared Coreau, kes tegi oma NHL-i debüüdi.

Arizona Coyotes 2 - 3 (KV) Columbus Blue Jackets (tipphetked)

Kohtumisest kujunes Mike Smithi šõu. 34-aastane väravavaht püstitas 58 (!) tõrjega klubi rekordi. Blue Jackets tegi omakorda 60 pealeviskega enda rekordi. Viimati jõudis NHL-is mõni meeskond 60 ürituseni 2009. aastal. Külalised võitsid 1-2 kaotusseisust.

Colorado Avalanche 0 - 3 Dallas Stars (tipphetked)

Stars pani võõrsil viiemängulisele kaotuste jadale punkti Kari Lehtoneni hooaja esimese nullimänguga. Selleks oli vaja teha 23 tõrjet. Kodus viis mängu järjest mänginud ja need kõik kaotanud Avalanche on 19 punktiga jäänud liiga viimaseks.

Edmonton Oilers 3 - 2 (LA) Anaheim Ducks (tipphetked)

Enne kohtumist viimasest kümnest omavahelisest vastasseisust vaid kaks võitnud Oilers lasi minna kahel eduseisul, kuid sai Leon Draisaitli väravaga siiski võidu kätte. Meeskonna kõigi väravate juures oli Jordan Eberle üheks söötjaks.