Blue Jackets võitis üheksanda järjest, Tortorella jõudis 500. võiduni

Columbus Blue Jackets lõi pühapäeval Vancouveris maha kaks kärbest ühe hoobiga. 4-3 lisaajavõit kohaliku Canucksi üle tõi meeskonnale üheksanda järjestikuse võidu, millega korratakse klubi rekordit ning peatreenerist John Tortorellast sai samal ajal endise klubi vastu esimene 500 võiduga ameeriklasest treener.

Hooajal 2013/14 Vancouveris töötanud Tortorellal läks 500. võiduni jõudmiseks vaja 1040 mängu.

"On olnud suureks privileegiks juhendada selles liigas nii mitmeid mänge," ütles 2004. aastal Tampa Bay Lightningu Stanley karikani viinud mees oma saavutuse kohta. "Olen tänulik selle üle, et sain võimaluse selle klubi juures, kui oli mitmeid teisi, kes seda soovisid. Tähtis pole numbrid, vaid võimalus."

NHL-i on kokku olnud 24 treenerit, kes 500 võiduni jõudnud. Ameeriklaste hulgas peaks "Tortsile" sel hooajal Nashville Predatorsi peatreeneri Peter Laviolette'i näol seltsiline tulema.

Tänvune 20. võit tuli pärast 2-0 eduseisu maha mängimist. Mängu esimene ots oli täielikult külaliste kontrolli all, kui Canucksile jäeti avakolmandikuga vaid kolm pealeviset ja Cam Atkinson ning Brandon Saad teisel perioodil ülekaalu väravatega meeskonna ette viisid.

Lõpuks jõudis Canucks vaid 17 ürituseni, kuid üllataval kombel suudeti siiski Sergei Bobrovski kolm korda üle mängida. Brandon Sutteri ja Daniel Sedini väravatega roniti august välja ning pärast seda kui Saad oma teisega jakid uuesti ette viis, kerkis veidi rohkem kui minut enne normaalaja lõppu Jannik Hansen viigivärava kangelaseks.

Ilusa võiduseeria katkemine oli reaalselt ohus, kuid paanikaks polnud siiski põhjust. Lisaaeg sai kesta vähem kui minuti, enne kui Seth Jones mängu ära lõpetas. 22-aastasest jänkist sai klubi ajaloos alles teine kaitsja, kes meeskonna eest rohkem kui ühe lisaajavärava teinud.

Blue Jackets püstitas klubi parima võiduseeria 2015 märtsis-aprillis. Uus rekord on võimalus püstitada homme, mil kodus võetakse vastu Los Angeles Kings.

Boston Bruins 1 - 0 Los Angeles Kings (tipphetked)

Küünarnukivigastuse tõttu paariks mänguks David Pastrnaki kaotanud Bruins oli rünnakul oodatult nüri, kuid tuli välja, et Jimmy Hayesi 5. minuti väravast võiduks täitsa piisas. Tuukka Rask pidi hooaja neljandaks nullimänguks litri peatama vaid 18 korda. Soomlane tõusis sellega puhaste paberite osas koos Devan Dubnykiga liiga esikohta jagama.

Winnipeg Jets 4 - 1 Colorado Avalanche (tipphetked)

Nikolaj Ehlers skooris kaks tükki ning Patrik Laine hullus taas. 1+2'ga läks talle kirja karjääri teine kolme punktiga mäng. Paul Maurice'i meeskond on nüüd pärast nelja järjestikust kaotust võitnud kaks järjest ja sellega on kerkitud playoffidest vaid ühe punkti kaugusele. Connor Hellebuycki puhas paber määriti Jarome Iginla hilise ülekaalu väravaga.

New York Islanders 2 - 6 Ottawa Senators (tipphetked)

Üllatuslikult teist mängu järjest väravas Jean-Francois Berubet kasutanud Islanders on jõudnud hooaja pikima kaotuste jadani. Kirjas on viis järjestikust kaotust. Senators jäi 2-0 edust ilma ja kaotas vigastuse tõttu väravavaht Andrew Hammondi, ent Zack Smith tahtis hirmsasti nädala võidukalt lõpetada. 28-aastane ründaja lõpetas 2+1'ga. Kolme punktiga mees oli ka Mark Stone (1+2).

Chicago Blackhawks 4 - 1 San Jose Sharks (tipphetked)

Teise kolmandiku alguses kaotusseisu jäänud Blackhawks võitis viienda mängu järjest. Corey Crawford võib väidetavalt alanud nädalal postide vahele naasta, kuigi arvestades Scott Darlingu mänguvormi, siis võiks vabalt temaga veel edasi minna. Brent Burns kerkis söödupunktiga Dan Boyle'i kõrvale jagama Sharksi ajaloo resultatiivseima kaitsja au. Kirjas on 270 silma.

New York Rangers 3 - 2 (KV) New Jersey Devils (tipphetked)

Kaks korda kaotusseisu jäänud Rangers võitles viimasest seitsmest mängust välja kuuenda võidu. 2-2 viik saadi kätte 1:13 enne normaalajal lõppu tänu Derek Stepanile. Karistusvistel jäädi 2-1 peale. 29 tõrjet teinud Henrik Lundqvist sai karjääri 389. võidu, mis paneb ta Dominik Hašekiga ühe pulga peale. Mitte ühelgi teisel eurooplasest väravavahil pole kirjas rohkem võite.