Lightning alistas ilusa tagasituleku toel Canadiensi

Mullune idakonverentsi finalist Tampa Bay Lightning on tänavu jäänud kahvatuks ja seda suuresti vigastuste tõttu. Uus aasta peaks aga Jon Cooperi meeskonna jaoks tulema palju rõõmsam. Koosseis on tervenemas ja äsja on teenitud ühe ilusa tagasitulekuga võit.

(foto: Getty Images)
Montreal Canadiensit võõrustanud meeskond sai rivistusse tagasi Nikita Kutšerovi, Vladislav Namestnikovi ja Ondrej Palati. Lisaks oli uuesti jääl ka Jonathan Drouin, kes viimasest enne jõule peetud kohtumisest pidi vigasena lahkuma.

Vaevaliselt alanud kohtumisest saadi lõpuks lisaajal 4-3 võit. Seda päras 1-3 kaotusseisu, millega viimasele kolmandikule vastu mindi. Canadiens sai Aleksandr Radulovi, Shea Weberi ja Paul Byroni tabamustega kena eduseisu kätte. Näis, et Tyler Johnsoni hooaja kümnes koll jääb vaid auväravaks, kuid üheksa minutit enne normaalaja lõppu hakkas juhtuma.

Pealevisete osas lõpuks 30-22 ülekaalu saavutanud meeskond pääses Victor Hedmani tabamusest ühe kaugusele ning kolm ja pool minutit enne lõpusireeni viigistas Hedmani eeltöö järgselt Palat ülekaalust.

Lisaaja teise minuti lõpus otsustas pärast Canadiensi suurepärase võimaluse luhtumist mängu Johnsoni teine.

Võõrsil viimasest 11-st mängust kaheksanda kaotanud Canadiensi peatreener Michel Therrien oli omadega väga rahulolematu.

"Olime ise selles süüdi," tunnistas Therrien. "Ei pingutanud piisavalt, puudus meeleheide. See on vastuvõetamatu."

Eelnevalt viis omavahelist kohtumist järjest kaotanud Lightning kerkis võidupunktide toel playoffidest ühe silma kaugusele.

Florida Panthers 2 - 3 (KV) Toronto Maple Leafs (tipphetked)

Panthers tuli viimase kolmandiku alguses saadud väravatega 0-2 august välja, kuid Leafsi kodust eemal kokku pandud võitude jada ei õnnestunud katkestada. Hooaja 17. tabamusega skoori avanud Auston Matthewsi juhtimisel jõudis Leafs esimest korda pärast 2013. aastat võõrsil neljamängulise võiduseeriani. Karistusvisetel skooris ainsana Mitch Marner.

Pittsburgh Penguins 3 - 2 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Pealevisetega 26-46 alla jäänud pingviinid võlusid kuidagi välja järjekordse viimasel kolmandikul kaotusseisust tulnud võidu. Sidney Crosby jõudis oma 26. väravani ning ühegi karistuseta lõppenud mängus ei häirinud kodumeeskonda ka väravavahi vahetus, kui Matt Murray enne viimast kolmandikku alakeha vigastusega lahkus.

St. Louis Blues 6 - 3 Philadelphia Flyers (tipphetked)

Jake Allenita mänginud Blues jõudis vägeva võiduni 2-3 kaotusseisust. Robby Fabbri sai kirja karjääri esimese kübaratriki. 22. jaanuaril 21-aastaseks saavast ründajast on klubi ajaloo jooksul vaid Kuulsuste Halli liige Bernie Federko nooremana ühes mängus kolme väravani jõudnud.

Vancouver Canucks 2 - 1 Los Angeles Kings (tipphetked)

Kodumeeskond võidutses Ryan Milleri hooaja parima esituse toel. Ülikogenud puurilukk peatas 36 pealeviset ning jäi puhtast paberist ilma alles 3:17 enne lõppu. Canucks ise jõudis vaid 20 ürituseni ja neistki 12 tulid juba avakolmandikul.