Kolme Kulla Klubi võib saada ootamatu uue liikme

Kolme Kulla Klubi, mille värskeimaks liikmeks Sidney Crosby, on erinevaid legende täis. Kuid tänavu võib sinna eksklusiivsesse seltskonda jõuda üks ootamatu nimi. Selleks on Tampa Bay Lightningu ründaja Brenden Morrow, kes sel aastal esimest korda pärast oma debüüthooaega uuesti Stanley karikafinaali on jõudnud.

(foto: Kim Klement/USA TODAY Sports)
Tänaseks 36-aastane Morrow debüteeris hooajal 1999/2000 Dallas Starsi ridades, kui aasta varem Stanley karika endale saanud klubi jäi finaalis New Jersey Devilsile 2-4 alla. Morrow esindas Starsi värve 13 hooaega, enne kui ta 2012/13 keskel Pittsburgh Penguinsile loovutati.

Punktide osas on töökuse poolest hinnatud ründaja karjääri parimaks jäänud 74 silma (32+42), mis tuli ära hooajal 2007/08. Siis lõppes Starsi hooaeg konverentsi finaalis Detroit Red Wingsi vastu, samuti skooriks 2-4. Selleks ajaks oli ta aga juba maailmameister.

Morrow kuulus Kanada koondisesse, mis 2004. aastal MM-kulla võitis. Olümpiakulla sai Morrow kätte 2010. aastal. Selleks ajaks Starsi kapteniks tõusnud ründaja oli siis staariderohkes Kanada koosseisus justkui varuosana, teenides esimestes kohtumistes mänguaega selgelt alla kümne minuti, aga tegi siiski korraliku turniiri - seitsme mänguga kolm punkti (2+1).

Nüüd, aastaid pärast oma esimesi suursaavutusi, on Morrow lähedal järgmisele. Selleks on temal ja tema meeskonnakaaslastel vaja Chicago Blackhawksi vastu võita neli mängu.

Eelmisel suvel vabaagendina Tampasse jõudnud Morrow kogus põhihooajal 70 mänguga vaid kaheksa punkti (3+5) ja playoffides on ta üldse nulli peal. Ju on plaanis suurejooneline lõpp karjäärile. Stanley karika otsustava värava tegemisega Kolme Kulla Klubisse jõudmine oleks täiesti omast klassist saavutus.

Morrow lisandumisega tõuseks Kanada seal ka liikmete arvult esikohale. Hetkel jagatakse seda Rootsiga. Mõlemal on üheksa esindajat.

Blues peab ka järgmisel hooajal Vladimir Sobotkata hakkama saama

St. Louis Blues sai eelmisel suvel halva üllatuse osaliseks, kui piiratud vabaagendi staatuses olnud Vladimir Sobotka otsustas KHL-i siirduda. Tšehhi ründajat ei saada enda koosseisu ka tulevaks hooajaks. Sobotka on otsustanud veel üheks aastaks Venemaale jääda.

(foto: Dennis Wierzbicki/USA TODAY Sports)
Omski Avangardi ridades kogus Sobotka tänavu 53 põhihooaja mänguga 38 silma (10+28) ja teenis märgatavalt rohkem kui ta oleks seda NHL-is mängides teinud. Vahekohus määras tema NHL-i palgaks 2.7 miljonit dollarit, kuid Venemaal on tal uuel hooajal võimalus tasku pista üle 4.5 miljoni.

Sobotka lepingus on klausel, mis lubab tal iga hooaja lõpus lombi taha naasta, aga Vene meedia väitel ta seda tänavu ei kasuta.

Samas liigub uueks hooajaks NHL-i Avangardi kapten Sergei Kalinin. 24-aastane ründaja tegi tänavu nii väravate (12), söötude (13) kui ka punktide (25) osas oma karjääri parima aasta. See võlus ära New Jersey Devilsi.

Kalinin on Venemaa koondisega võitnud nii juuniorite kui täiskasvanute MM-kulla.

Blackhawks näitas lääne finaali 7. mängus meistriklassi

Anaheim Ducks on ajalugu teinud. Seda aga paraku negatiivses mõttes. Chicago Blackhawksi vastu saadi NHL-i ajaloos esimeseks meeskonnaks, kes kolmel hooajal järjest koduse 7. mänguga playoffidest on välja kukkunud. Blackhawks näitas 5-3 võiduga meistriklassi ning läheb viimase kuue hooaja jooksul oma kolmandasse finaali.

(foto: Jae C. Hong/AP Photo)
Joel Quenneville'i meeskond asus nagu muuseas mängu 4-0 juhtima. Avakolmandikul sai Jonathan Toewsist läbi aegade esimene mees, kes võõrsil peetud 5. ja 7. mängus vähemalt kaks väravat skoorinud. Ühtlasi oli ta pärast 1963. aastat ja Bobby Hulli esimene Blackhawksi mängija, kes kodust eemal oma meeskonna eest neli järjestikust väravat tegi.

"Ta on lihtsalt hämmastav hokimängija," ütles treener Quenneville oma kapteni kohta."Ta hiilgab tähtsatel hetketel ja näitab, et on hea liider."

Hooajal 2008/09 Blackhawksi kapteniks saanud ründaja on tõesti tõeline suurte mängude spetsialist.


Kohe teise kolmandiku alguses tegi Brandon Saad 3-0 ja põhimõttelisel maeti pardid juba maha mängu keskpaigas, kui Marian Hossa skooris. Blackhawks oli enne seda kohtumist võitnud kõik 15 playoffide mängu, kus Slovakkia vanameister väravani oli jõudnud.

"Me alati usume endasse," tunnistas Patrick Sharp. "Põhiturniiri ajal kuulsime enda meeskonna kohta nii mõndagi. Tundub, et võtsime ennast õigel hetkel uuesti kokku ja oleme selle grupiga finaalis tagasi. Me teame, mis meil riietusruumis on, me usume üksteisesse, usume kogu organisatsiooni ja tegelikult pole üldse tähtis, mida teised ütlevad."

Blackhawks on viimase 24 aasta jooksul kolmas meeskond, kes kuueaastase perioodi jooksul kolm korda finaali jõudnud. Moodsal ajal dünastia-staatusele vast lähemale pole võimalik saada. Ducks unistab sarnasest edust, kuid miski on siiski veel puudu.

"Me astusime sel aastal taas ühe sammu edasi, jõudsime ringi võrra kaugemale, aga peame olema võimelised 7. mänguga seeriat lõpetama," tunnistas kapten Ryan Getzlaf. "Nad mängisid meist täna paremini. Ma ei ütle, et nad on meist parem meeskond, aga me ei teinud piisavalt, et võita."

Getzlaf ja kaitsja Francois Beauchemin tegid Ducksi särgis oma 97. playoffide mängu, millega ületati Teemu Selänne klubi rekord.

Meeskonna peatreenerist Bruce Boudreaust sai NHL-i ajaloos enim 7. mänge kaotanud treener. Neid kohtumisi on tal nüüd kuus.

Corey Perry jõudis viimasel kolmandikul oma tänavuste playoffide kümnenda väravaga klubi rekordi kordamiseni ja skooris ka Matt Beleskey, aga nende tabamuste vahele mahutas ennast Brent Seabrook ning Blackhawksi võidus hetkekski kahtlust ei tekkinud.

Patrick Kane jõudis Seabrooki värava puhul oma mängu kolmanda söödupunktini. 2013. aasta playoffide MVP-l on nüüd vähemalt kaks punkti kirjas viies järjestikuses ellujäämisheitluses. Ühtlasi sai temast ka läbi aegade alles 20. mängija, kes 100 playoffide kohtumise juures keskmiselt vähemalt ühe punkti mängus kogunud.


Tänavune karikafinaal algab ööl vastu neljapäeva.

Gretzky meenutas oma parimat 7. mängu

Haruldasel kombel vajavad tänavu mõlemad konverentsi finaalid võitja selgitamiseks 7. mängu. See on pakkunud kõvasti jutuainet ja loomulikult on ka läbi aegade parim hokimees oma sõna sekka öelnud. Wayne Gretzky meenutas oma ülieduka karjääri parimat 7. kohtumist.

(foto: Derek Leung/Getty Images)
"The Great One" tõi välja LA Kingsi särgis 1993. aastal Toronto Maple Leafsi vastu peetud konverentsi finaali. Gretzky võitles hooaja jooksul seljavigastusega, mis lasi tal põhiturniiril kaasa teha vaid 45 kohtumises. Seetõttu katkes ka tema müstiline 13 aasta pikkune vähemalt 100 punktiga hooaegade seeria.

Playoffides oli aga Gretzky taas vanal, heal tasemel. 24 kohtumisega tuli 40 silma ning 3-2 seeria edu maha mänginud Leafsi kostitas ta otsustavas mängus kübaratrikiga.


Gretzky ja Kings jäid sel aastal finaalis 1-4 alla Montreal Canadiensile.

Esimene finalist on Tampa Bay Lightning!

Enamuse hooaja vastaseid järjepanu pilbasteks teinud New York Rangersi võimas masinavärk on viimaks katki tehtud. Tampa Bay Lightning võttis karukoopast Madison Square Gardenist idakonverentsi finaali 7. mängus 2-0 võidu ja lunastas finaalipääsme. Pingeline heitlus pöörati enda kasuks viimasel kolmandikul.

(foto: Frank Franklin/The Associated Press)
Seeria jooksul mitu väravaterohket mängu pidanud meeskonnad ei suutnud esimese kahe kolmandikuga väravani jõuda. Esimene tabamus läks kirja viimase kolmandiku teisel minutil. Olles teisel kolmandikul teinud mitu suurepärast tõrjet, hiilis litter Henrik Lundqvisti jalge vahelt sisse. Alex Killorn sai kirja oma playoffide seitsmenda tabamuse.

"Arvasime, et värav ei saa ilus olema, kuna Lundqvist tegi mitmeid ilusaid tõrjeid," rääkis kuulsa Harvardi ülikooli vilistlane Killorn ülitähtsast väravast. "Mul oli õnne, et suutsin selle tema jalge vahelt läbi panna."

Ondrej Palati poolt tuli veidi enam kui kaheksa minutit enne lõppu 2-0 ja Lightningust sai NHL-i ajaloos esimene meeskond, kes finaali liikunud nii, et alistanud kolm "Originaalse Kuue" klubi.

"Mingil põhjusel oli see kõige rahulikum 7. mäng, milles ma eales olen osalenud," ütles Lightningu kapten Steven Stamkos. "Ja seda mitte vaid minu jaoks, aga ka pingi peal. Viimasele kolmandikule minnes olime pingest vabad."

Viimastel aastatel mitmetest drafti valikutest loobunud ja aina mängijaid kuhjanud Rangers ei saa taas karikat kätte. "See on valus," tunnistas 23 tõrjet teinud Henrik Lundqvist, kellel oli võimalus saada ajaloos esimeseks puurivahiks, kes võitnud seitse 7. mängu järjest. "Siia jõudmine on ülimalt raske."

Rootslane lasi 7. mängus viimati kaks väravat oma karjääri esimeses sellises kohtumises 2009. aastal. Viimases mängus 22 tõrjet teinud Ben Bishop oli seeria jooksul temast üle. 28-aastasest jänkist sai NHL-is esimene väravavaht, kes oma karjääri mõlemad esimesed 7. mängud lõpetanud puhaste paberitega. Nendes tuli tema poolt kokku 53 tõrjet.

"Me oleme mänginud väga hästi oma viimases kahes 7. mängus ja me pole vastastele väga palju võimalusi andnud," kiitis playoffides ka kolm söödupunkti saanud Bishop oma saavutuse puhul tervet meeskonda.

Rangers on läbi aegade esimene meeskond, kes kodus 5. ja 7. mängus nulli peale jäetud. Playoffides pidevalt kummitanud väravate puudus maksis lõpuks Alain Vigneault meeskonnale kätte. Oma tsoonis oldi tasemel - eriti muljetavaldav seetõttu, et Vigneault teatas pärast 7. mängu kaotust, et kapten Ryan McDonagh mängis paar kohtumist jalaluumurruga - kuid igakord ei ole tugev kaitse edu aluseks.

Lightning on üle 11 aasta karikafinaalis tagasi ning omades keskmist vanust 25.6 on meeskonnal võimalus tõusta noorimaks Stanley karika võitnud meeskonnaks pärast 1993. aasta Montreal Canadiensit.


Rangersi langemine tähendab, et Presidentide trofee võitja needus saab veelgi alust juurde. Vaid 27.8% põhiturniiri võitjatest on hooaja lõpus ka Stanley karika enda valdusesse saanud.

Kuidas Steve Yzerman Lightningu põhjast välja tõi

Tampa Bay Lightningul on tuleval ööl võimalus üle 11 aasta pääseda taas Stanley karikavõistluste finaali. Seda vaid kaks aastat pärast tagantpoolt kolmandana lõpetamist. 2010. aastal klubi peamänedžeriks saanud Steve Yzerman on meeskonna koostamisel teinud suurepärast tööd.

(foto: stvnews.ca)
Tööd Florida palmide all Minnesota Wildile eelistanud Yzerman alustas klubi juhina võimsalt. Tema valva pilgu all läks kolm aastat järjest playoffidest väljas olnud meeskond konverentsi finaali. Seal jäädi hiljem karika võitnud Boston Bruinsile napilt 3-4 alla. Tegu oli üsna kogenud, aga vananeva meeskonnaga.

(foto: hockey-reference.com)
Yzerman otsustas pärast edukat hooaega hakata meeskonda ümberehitama. Tänaseks on toonasest satsist koosseisus veel vaid Steven Stamkos ja Victor Hedman.

Lightning jäi hooajal 2011/12 playoffidest eemale kaheksa punktiga, enne kui aasta hiljem põhja ligidale vajuti. Arvestades praegust seisu võib aga öelda, et kõik need kannatused olid seda väärt.

2011. aasta idakonverentsi finaalis mänginud seltskonnast lahkus esimeste seas Mike Smith. Temal lasti vabaagendina liituna Arizona Coyotesiga. Smith tegi kohe järgmisel hooajal karjääri parima aasta, ehk meeskonna ümberehitamine ei alanud Yzermani jaoks kõige paremini. Smithile eelistatud Dwayne Roloson pakkis järgmisel suvel asjad kokku ja lõpetas karjääri.

Vabaagentidena lasti minna ka mitmetel teistel. Randy Jones liitus Winnipeg Jetsiga, kuid on nüüdseks AHL-i vajunud. Mike Lundin mängib KHL-is Astana eest, Brett Clark viskas tänavuse hooaja eel uisud varna pärast AHL-is lõpetamist. Sean Bergenheimil lasti liituda naabri Florida Panthersiga, kust ta tänavu Minnesotasse edasi liikus. Simon Gagne tuli järgmisel hooajal LA Kingsi ridades karikavõitjaks.

Omaette lugu on Mattias Öhlundiga. Põhimõtteliselt on ta endiselt Lightningu palgal, aga põlvetrauma pole teda pärast 2010/11 hooaega enam jääle lasknud, ega lase ka. Tema leping lõppeb järgmisel suvel.

Esimese vahetustehingu käigus lahkus Dominic Moore. Yzerman saatis nüüd New York Rangersi ridades Lightningu vastu mängiva ründaja ja drafti 7. ringi valiku San Jose Sharksile. Vastu tuli 2012. aasta drafti 2. ringi valik, mille Lightning andis enne drafti Nashville Predatorsile. Koos sellega loobuti veel paarist valikust ning väravavahist Sebastian Caronist. Vastu tulid väravavaht Anders Lindbäck, tänaseks Riia Dinamosse välja jõudnud ründaja Kyle Wilson ning drafti 7. ringi valik. Lindbäck veetis Tampas kaks pettumust valmistanud hooaega, enne kui eelmisel suvel vabaagendina lahkus.

Järgmisena loobuti Pavel Kubinast. Philadelphia Flyers, kelle ridades tegi ta oma karjääri viimased 17 NHL-i mängu, andis tema eest vastu Jon Kalinski, kellest pole mitte keegi pärast seda enam midagi kuulnud ning drafti 2. ja 4. ringi valikud. Järgmisel hooajal vahetas Yzerman selle 4. ringi valiku koos 2012. aasta märtsis vabaagendina saadud Corey Conacheriga Ben Bishopi vastu. Seda tehingut peetakse viimaste aastate suurimaks röövimiseks. Bishopist on saanud üks liiga parimaid väravavahte, Conacher müttab AHL-is.

Meeskonna praegune varuväravavaht - ja tõenäoliselt tulevane esinumber - saadi ka tänu osavale vahetustehingule. 2012. aasta veebruaris tuli Colorado Avalanche'i poolt Steve Downie vastu Kyle Quincey, kes liigutati koheselt edasi Detroit Red Wingsi. Vastu tuli kaitsja Sebastian Piche, kellel jäid mängud NHL-is tegemata ning 2012. aasta drafti 1. ringi valik. Selleks osutus Andrei Vasilevski.

Märtsis tehti leping tänavuste playoffide komeedi Tyler Johnsoniga, kes oma väikese kasvu tõttu oli suvel draftimata jäänud. Samuti hangiti teised drafti ebaõnnesõdurid J.T. Brown ja Andrej Šustr. 2011. draft oli Lightningu jaoks üliedukas - sealt saadi Nikita Kutšerov, Vladislav Namestnikov, Ondrej Palat ja Nikita Nesterov.

(foto: Getty Images)
2012. aasta draftist tuli lisaks Vasilevskile ka Cedric Paquette. Selle aasta vabaagentide klassist lisati koosseisu Matt Carle, kes lühikese perioodi ka hooajast 2008/09 Tampas oli veetnud. Sõlmiti leping 2007. aasta drafti 3. ringis valitud Alex Killorniga.

Hooaja 12/13 keskel loobuti kummalise tehingu käigus Marc-Andre Bergeronist. Tema eest toodi koos drafti 7. ringi valikuga Carolina Hurricanesist tagasi Adam Hall, kelle Lightning ise oli paar nädalat tagasi waive'inud. Tehingule järgnes taas tema teenetest loobumine ja paremäär liitus Philadelphia Flyersiga.

2013. aasta suvel sai Lightning draftist 3. valikuna Jonathan Drouni ning ostis välja Vincent Lecavalier lepingu. Meeskonna kapten tegi iseenesest täiesti korraliku aasta - 39 mänguga 32 silma (10+22) - aga tema massiivne leping, mis röövis klubi palgafondist 7.3 miljonit dollarit, oli lihtsalt liiga suureks koormaks. Lecavalier lahkumise järel koosseisu jäänud tühimiku täitis vabaagendite turult viiemiljonilise aastapalga peale toodud Valtteri Filppula.

Järgnenud hooaja käigus loobus Lightning ka Lecavalier'lt kapteni ameti üle võtnud Martin St. Louist. Rangersist Ryan Callahani toomine kujundas tänavusest idakonverentsi finaalist endiste kaptenite vastasseisu. Samuti loobuti tol hooajal Dana Tyrellist, kes läks koos 2012. aastal vabaagentide turult hangitud Matt Taorminaga Columbus Blue Jacketsisse. Vastu tulid Dalton Smith ja Jonathan Marchessault, kes täitis tänavu playoffide 2. ringis Montreal Canadiensi vastu peetud viimases mängus koosseisu jäänud tühimiku, kui Callahan pidi ootamatult minema pimesoole operatsioonile.

Alates eelmisest suvest on Yzerman loobunud viimasest 2011. aasta kolmikust. Teddy Purcell anti Sam Gagneri eest Edmonton Oilersile ning Gagner liigutati kiirelt drafti valiku eest edasi Coyotesisse. Drafti valikud korjati ka Nate Thompsoni ja Eric Breweri vastu. Mõlemad liitusid Anaheim Ducksiga. Thompson võib veel tänavuses karikafinaalis Lightningut kummitama tulla. Breweri saatis Ducks edasi Toronto Maple Leafsi.

Breweri poolt kaitseliinis vabaks jäänud koht täideti põhimõtteliselt juba enne tema lahkumist. Suvel saadi drafti 2. ringi valiku eest Vancouver Canucksilt Jason Garrison. Lisaks tõi Yzerman vabaagentide turult kaitsesse Rangersi eest mullu karikafinaalis mänginud Anton Stalmani. Ründeliini täiendati teise endise Rangersi mehe Brian Boyle'i ning St. Louis Bluesist vabanenud Brenden Morrowga.

Breweri eest saadud 3. ringi valikule lisati märtsis veel üks avaringi valik ning põlvetrauma küüsis Radko Gudas (2010. aasta 3. ringi valik) selleks, et Flyersist ära tuua Braydon Coburn. Sellega jõudis Yzer-plan, mis Lightningu viinud karikafinaalist ühe võidu kaugusele, oma lõpp-punkti.

Sharks valis uueks lootsiks Peter DeBoeri

Vahest tuleb minna tagasi selleks, et edasi liikuda. Selle lausega võib kirjeldada San Jose Sharksi peatreeneri otsinguid. 2008. aastal oli klubi peatreeneri toolile kaks kõva kandidaati. Üks neist oli Todd McLellan, kellest tänavuse hooaja lõpus loobuti, ja teine Peter DeBoer, kes on nüüd Sharksi uus peatreener.

(foto: cbc.ca)
Pärast seda, kui Sharks talle seitse aastat tagasi võimalust ei andnud, siirdus DeBoer Florida Panthersi peatreeneriks. Kolme hooaja jooksul ei suutnud ta pantreid playoffidesse viia, mis tõi endaga vallandamisteate. Pärast Panthersist lahkumist võttis ta üle New Jersey Devilsi peatreeneri tooli ja seal istudes jõudis ta selleni, mida Sharks pole oma ajaloo jooksul veel kätte saanud - Stanley karikafinaalini.

DeBoeri CV on üsna kummaline. 2012. aastal Los Angeles Kingsile kaotatud karikafinaali kõrval on kõigi teiste hooaegade puhul tema meeskonna mängud piirdunud põhiturniiriga. Vaatamata sellele on aga Sharksil seoses temaga suured lootused.

"Tema intervjuu ja see, kuidas ta on end seitsme aasta jooksul täiendanud oli väga muljetavaldav," rääkis uut treeneri tutvustaval pressikonverentsil peamänedžer Doug Wilson. "Sa õpid heade ja halbade kogemuste kaudu. Ta on minu silmis väga terane tüüp, kes on võtnud kõik oma kogemused ja lisanud neile veel ühe kihi peale."

Wilson tunnistas, et intervjueeriti ligi tosinat treenerikandidaati ning DeBoeri oma pandi kõigi teiste jaoks verstapostiks. Ilmselgelt pole detsembris Devilsi poolt vallandatud peatreeneri veider karjäärikäik Wilsoni silmis tema aktsiaid alandanud.

Klubi omanik Hasso Plattner lubas kuu aega tagasi fännidele ilusamat tulevikku ja uus peatreener tuli ka koheselt välja palju lubava avaldusega. "Näen rohkelt sarnasusi," ütles DeBoer Sharksi praegust seisu kunagise Devilsi meeskonnaga võrreldes. "Näen siin sama gruppi mängijaid nagu New Jerseys. Näen veterane ja noori, keda on tabanud mõningad raskused. Nende tõeline iseloom pannakse nüüd proovile. Näen meeskonnas piisavalt head iseloomu, et ennustada suurt tagasituleku aastat."

Sharks jäi tänavu esimest korda pärast 2003. aastat playoffidest eemale. 89 punkti tähendasid, et läänekonverentsis edestati vaid kahte meeskonda. 2011. aastal kogus Devils enne DeBoeri saabumist vaid 81 silma.

Sabresi uueks peatreeneriks sai Dan Bylsma

Mike Babcockist ilma jäänud Buffalo Sabres on oma noore meeskonna peatreeneriks määranud teise endise Stanley karikavõitja. Selleks on Dan Bylsma, kelle teenetest Pittsburgh Penguins aasta tagasi loobus. Sabres saadab Bylsma eest Pittsburghi järgmise aasta drafti 3. ringi valiku.

(foto: USATSI)
44-aastane Bylsma on alates 2013. aasta veebruarist, mil klubi vallandas 14 hooaega meeskonna juures töötanud Lindy Ruffi, Sabresi kolmas erinev treener. Meeskonna ümberehitamine on läinud väga valulikult, kuid ilusad ajad ei peaks enam mägede taga olema ning viieaastane leping näitab, et klubil on Bylsmasse täielik usk.

Bylsma valvsa pilgu all tegid mitmed Penguinsi praeguse põhituumiku moodustavad mängijad oma esimesed hooajad NHL-is. Sabresil on samuti plaanis järgmiseks hooajaks mitu talendikat noort põhikoosseisu edutada. Bylsma ülesandeks jääb noorukide harimine. "Ma olen siin selleks, et arendada võidukultuuri ja võitvat meeskonda," ütles Bylsma teda tutvustaval pressikonverentsil.

Võimalik, et Sabres hakkab tõusma juba järgmisel hooajal. Bylsma tunnistas septembris, et lükkas mitu pakkumist tagasi. Vaevalt, et läbi aegade edetabelis NHL-i peatreenerina vähemalt kolm aastat töötanud meeste seas punktiprotsendi (66.8%) tabelit juhtiv ameeriklane oli nõus klubiga liituma selleks, et jälgida õunte küpsemist.

Või jättis siis Jack Eichel, kes USA koondises Bylsma juhendamisel MM-il mängis, temale lihtsalt sedavõrd hüpnotiseeriva mulje, et Sabresiga liitumise võimalust ei saanud käest lasta. "Tal on silmapaistavad oskused," ütles Bylsma Eicheli kohta. "Ta mängis NHL-i mängijate vastu ja oli oma oskustelt ning füüsise poolest nendega samal tasemel. Jack on hea valik ükskõik kelle jaoks, kes ta endale valib."

Oleks tõeline ilmaime, kui Eichel ei läheks tänavuse drafti 2. valikuga Buffalosse. Lisaks on klubil veel üks avaringi valik, millele lisandub terve posu valikuid järgmistes ringides.

Sabres valis Bylsma, kuna tegu on ennast tõestanud treeneriga. "Tal on võitjamentaliteet, " ütles peamänedžer Tim Murray. "Ta teab, mida on vaja selleks, et võita ja kuidas peab jätkama, kui edu on käes."

Murray kiitis samuti seda, et enne Pittsburghi siirdumist New York Islandersi juures abitreenerina töötanud Bylsma on noori hästi arendanud.

Bylsma naaseb targemalt ja näljaselt. Enda sõnul on ta hooaja jooksul palju õppinud ja üritanud saada paremaks treeneriks. "Tundsid võistlemisest ja mängijate juhendamisest puudust. Jälgisin rohkelt mänge ja üritasin nende juures leida uusi aspekte. Igatsesin taga playoffides mängimist ja Stanley karikale konkureerimist," ütles Bylsma, kelle aastapalk jääb kolme miljoni kanti.

Lightning võitleb vabadel päevadel viirushaigusega

Tampa Bay Lightning võitleb oma ajaloo teise Stanley karikafinaali nimel ja seda ei tehta ainuüksi New York Rangersi vastu. Sel nädalal on meeskond pidanud rinda pistma ka viirushaigusega, mis on väga halval hetkel riietusruumis hakanud ringi käima. Kui algselt oli tegu vaid kuulujuttudega, siis nüüd on seda kinnitatud.

(foto: Bruce Bennett/Getty Images)
"See pole vabanduseks, aga mõnedel kuttidel on halb enesetunne olnud," ütles ründaja Alex Killorn eile antud intervjuus. "Tänane päev on väga oluline mitte vaid vigastatud kuttidele, vaid ka nende jaoks, kes on haiguse küüsis. Kuid me ei kasuta seda vabandusena selle suhtes, miks 6. mäng läks nii nagu läks."

Lisaks eilsele saavad Killorni haavatud võitluskaaslased kosuda veel ka täna. Otsustav idakonverentsi finaali seitsmes mäng peetakse homme.

Haiguse jutud läksid liikvele viiendas mängus, kus kaitsja Braydon Coburn tegi vaid kaheksa vahetust ning veetis jääl veidi alla kuue minuti. Pärast avakolmandikku ta enam väljakul ei käinud, olgugi et istus täisvarustuses vahetusmeeste pingil.

Liiguvad sahinad, et lisaks Coburnile on viirus räsimas ka meeskonna teist ründekolmikut, mis playoffides vastastele kõvasti kurja on teinud. Tyler Johnson ja Ondrej Palat jätsid eelmisele mängule eelnenud soojendustreeningu vahele.

Peatreener Jon Cooper on seoses viirusega jäänud väga salapäraseks: "Võimalik, et kui kõik on läbi saanud, siis anname täpsemalt teada, mis meie riietusruumis toimus. Seniks mängime nii hea koosseisuga kui võimalik."

Ka läänes läheb finalisti välja selgitamiseks vaja 7. mängu

NHL-i ajaloos selguvad tänavu alles kolmandat korda mõlemad Stanley karikafinalistid viimase mänguga. Chicago Blackhawks sai kuuendas kohtumises Anaheim Ducksist jagu 5-2. Varem olid konverentsi finaalid/karika poolfinaalid nii pingelised 1964. ja 2000. aastal.

(foto: Jonathan Daniel/Getty Images)
Blackhawks lunastas 7. mängu pileti tugeva teise kolmandikuga, mis Ducksi peatreenerit Bruce Boudreaud pahandas: "Mängisime täna korralikult kahel perioodil. Peame seda suutma kolme jooksul."

Pärast väravateta avakolmandikku läks Blackhawks teisel perioodil vähem kui neljaminutilise ajavahemiku jooksul tulnud kolme väravaga kindlasse eduseisu. Järjepanu skoorisid Brandon Saad, Marian Hossa ja Patrick Kane.

"Lasime neil teist kolmandikku dikteerida ja oli raske tagasi tulla, kui nad tegid kiirelt kolm väravat," tunnistas Ryan Kesler.

Tänu Patrick Marooni ja Clayton Stoneri väravatele said külalised lähedale, aga vastaseid kätte siiski ei saadud. Seda hoolimata sellest, et viimasel kolmandikul oli pealevisete arvestuses ülekaal 13-4. Blackhawks lahendas oma olukorrad 50%-lise efektiivsusega ära. Andrew Shaw suutis kolm ja pool minutit enne lõppu Frederik Anderseni neljandat korda üle mängida ning viimasel minutil lisas ta tühja väravasse veel oma teise.

Duncan Keithist sai esimene Blackhawksi kaitsja, kes ellujäämisheitluses kolm söödupunkti korjanud. 31-aastane kanadalane oli jääl põhimõtteliselt pool kohtumist (28:35). "Ta on oma ainevahetuse ja konditsiooni poolest tõeline friik," kiitis oma kaitsjat Joel Quenneville. "Tundub nagu mida enam ta mängib, seda efektiivsem ta on."

Kaks korda liiga parimaks kaitsjaks valitud Keith on playoffides keskmiselt jääl olnud 31 minutit ja 50 sekundit. See on konkurentsi jäänud mängijate hulgas ülekaalukalt parim näitaja. "Minu jaoks on alati auasjaks olnud kõvasti treenimine," ütles Keith oma edu saladuseks. "Kui ma olin noorem, siis ma polnud kõige suurem kutt. See aitab vahekordi tasakaalustada."


Ducks on kaks aastat järjest playoffidest välja pudenenud pärast seda, kui seerias saadud 3-2 edu ei suudetud realiseerida. Mõlemal puhul on seitsmes mäng olnud kodus. Nii on see ka tänavu.

Senatorsi väravavahid äratavad suurt huvi

Enne hooaja algust sai kirjutada segasest seisust Ottawa Senatorsi väravasuul ja nüüd on see veel intrigeerivam. Andrew Hammondi esiletõus tähendab, et meeskonnal on järgmiseks hooajaks palgalehel kolm korralikku puurivahti. Üks neist on üleliigne ja see on mitu klubi meepoti lähedale meelitanud.

(foto: USATSI)
Hammond tegi eelmisel nädalal kolmeaastase lepingupikenduse, Craig Anderson on palgal kuni 2018. aasta suveni ning Robin Lehneril on leping olemas kuni ülejärgmise hooaja lõpuni. Lisaks on hangitud endale talendikas Matt O'Connor. Keegi peab lahkuma.

"Viis või kuus meeskonda on mulle helistanud ja meil on olnud juba mõned kõnelused ning need kindlasti jätkuvad," kommenteeris Senatorsi peamänedžer Bryan Murray väravavahtide seisu nädala alguses antud intervjuus.

34-aastane Anderson, kes juhtis paar hooaega tagasi liigat nii keskmise sisse lastud väravate kui tõrjeprotsendi osas, võiks olla ahvatlev puurivaht nii mõnelegi meeskonnale, kes paariks aastaks endale postide vahele kindlat meest otsib. 23-aastane Lehner on hea tulevikuprojekt, aga tal on selja taga hooaeg, mis jäi katki peapõrutuse tõttu ning sellest traumast taastumine on kõigi mängijate jaoks individuaalne.

Senators jäi tänavu põhiturniiri ja playoffidega kukku nulli peale vaid korra, kuid vaatamata sellele loodab Murray ründeliini täiendada. Vajalikud käigud loodetakse ära teha enne drafti või 1. juulit.

Babcocki leping rõõmustab ka teisi treenereid

Mike Babcock on pärast Toronto Maple Leafsiga liitumist üks vägagi rikas mees. Talle makstakse kaheksa aasta peale 50 miljonit dollarit. See teeb keskmiseks aastapalgaks 6.25 miljonit. Peatreenerite töötasud on varasemalt mängijate omadele selgelt alla jäänud, aga Leafsi koosseisus on nüüd vaid kaks meest, kes peatreenerist rohkem teenivad. See rõõmustab ka teisi treenereid.

(foto: Toronto Sun)
Babcocki leping on murranguline. See annab ka teistele treeneritele põhjuse küsimaks rohkem, kui varasemalt tavaks on olnud. Enne Babcocki megalepingut oli NHL-i enimteenivaks treeneriks Chicago Blackhawksi Joel Quenneville, kes pani aastas tasku "vaid" 2.75 miljonit.

Tõe huvides tuleb muidugi märkida, et tegelikult tegi enne Babcocki töötasus suure hüppe Todd McLellan. Edmonton Oilersiga liitunud treener teenib uue lepingu kohaselt aastast viis miljonit dollarit. Usutavasti hakkabki viis ja sellest ülespoole olev number kajastuma liiga parimate treenerite palga lahtrites.

"Ma arvan, et see on hea," on Babcocki lepingu kohta öelnud Colorado Avalanche'i loots Patrick Roy. "Kui vaadata kõiki spordialasid ja kuidas seal treeneritele makstakse, siis hoki on veidi ajast maha jäänud. Ja seda mitte vaid peatreenerite töötasude osas, ka abitreenerite suhtes. Ma loodan, et see, mis juhtus Mike'iga aitab üks päev ka teisi pea- ja abitreenereid."

Roy palgaks arvatakse olevat kaks miljonit dollarit. Sama palju teenib Nashville Predatorsi tüür Peter Laviolette, kes samuti Babcocki lepingu üle on rõõmustanud.

"Elus on ikka nii, et leidub inimesi, kes nihutavad piire ning sillutavad teistele teed," rääkis Laviolette selle nädala alguses. "See ei tähenda, et järgmine vaba treener allkirjastab üheksa aasta peale 59 miljonit sisse toovad lepingu. See on lihtsalt edasitõukav. Ma ei arva, et see on nii ainult hokis, see kehtib ka üldise elu kohta."

Laviolette tõi välja ka hea põhjuse, miks Babcock mitmekordselt senise suurima töötasu purustas: "Paljudel juhtudel ei saa treenerid vabaagentideks. Nende lepingut kas pikendatakse või nad vallandatakse. Üliharva jookseb leping lõpuni. Mike'i jaoks on see suurepärane lepingu. Ma saatsin talle koheselt sõnumi õnnitledes teda ja tema perekonda."

Brassardi supermäng jättis Rangersi ellu

Tampa Bay Lightningul oli läinud ööl võimalus lunastada pilet Stanley karikavõistluste finaali, kuid see ettevõtmine kukkus grandioosselt läbi. Kodupubliku ees jäädi New York Rangersile alla koguni 3-7. Esimest korda klubi ajaloos said ühes kohtumises kolm Rangersi mängijat kirja vähemalt neli punkti. Derick Brassardi arvele läks tervelt viis silma.

(foto: Corey Sipkin/New York Daily News)
Brassard tegi neljandal minutil mängu avavärava, kuid Rangers lammutas siiski kodumeeskonna maha viimasel kolmandikul. See võideti 5-2. Brassard vormistas seal oma karjääri esimese kübaratriki ning aitas kahe söödupunktiga J.T. Milleri ja Rick Nashi nelja punkti klubisse - nemad lõpetasid mõlemad 1+3'ga.

"Kasutasime varakult oma võimalused ära ja pärast seda tegi meie väravavaht mitmeid tähtsaid tõrjeid," rääkis suurest võidust Alain Vigneualt. "Viimasel kolmandikul, kui meie hooaeg oli kaalul, tegime oma selle seeria parima perioodi. Soovisime veel ühte võimalust ja selle me ka saime."

Rangers sai viimsel kolmandikul Ben Bishopi väravale tervelt 16 pealeviset. Esimese kahe perioodiga oli neid üritusi kokku 18. Alustati ülikehvalt - avakolmandikul pealevisked kodumeeskonnale 16-7 - aga ometi saadi esimesele puhkepausile eduseisuga. Külaliste edu kasvatas Keith Yandle, enne kui endine Rangersi kapten Ryan Callahan uue klubi eest playoffides punni pealt sai. Enne Brassardi oli just Callahan viimane mees, kes Rangersi eest ühes kohtumises viis punkti kogus. 2011. aastal tuli temalt Philadelphia Flyersi vastu 4+1.

Teisel kolmandikul veetis Rangers veidi rohkem aega ründetsoonis, aga endiselt toetuti Henrik Lundqvisti peale. "Ta annab meile igas mängus võiduvõimaluse ja muud ei saagi me tahta," rääkis Miller. "Ta on kindlasi üks maailma parimaid."

Kodumeeskonna püss paukus veel paar korda viimasel perioodil, aga seda alles siis kui oli liiga hilja. Nikita Kutšerov sai kaks väravat, mis tegid seisuks 5-2 ja 6-3.

"Me ei mänginud viimasel kolmandikul endamoodi," tunnistas Steven Stamkos, kes oli skoorinud neljas mängus järjest. "Vabandusi pole...me ei kavatse tusaselt istuma jääda ja end haletseda. Peame võõrsil võitma, et karikafinaali pääseda. Usume oma võimetesse ning sellesse, et suudame seda teha."

Seitsmendas mängus peab Lightning murdma Lundqvisti võimsa seeria.


Stamkos & Co on tänavu playoffides võõrsil üheksast mängust võitnud kuus. Otsustavast kohtumistest tõotab tulla unustamatu etendus.


Pingeline 7. mäng on kavas ööl vastu laupäeva.

Blues jätkab Hitchcockiga

St. Louis Blues oli üks neljast klubist, kes Detroit Red Wingsilt Mike Babcockiga rääkimiseks ametliku loa küsis, mis pani neli hooaega meeskonda juhtinud Ken Hitchcocki tooli tõsiselt kõikuma. Nüüdseks on tool aga nelja jalaga taas kindlalt põrandal. Hitchcockiga tehti lepingupikendus.

(foto: AP)
Blues on kolm aastat järjest playoffide avaringis välja kukkunud. Tänavu ei suudetud Minnesota Wildi vastu favoriidi koormat kanda. Seeria kaotati 2-4. Järjepidev ebaõnnestumine pani klubi juhtkonna, eesotsas peamänedžeri Doug Armstrongiga, tõsiselt peatreenerite turul ringi vaatama, aga lõpuks jõuti ikkagi Hitchcockini tagasi.

Enne tänavust playoffide ebaõnnestumist tüüris Hitchcock Bluesi teise Kesk divisjoni tiitlini. Teist hooaega järjest ületati kindlalt 100 punkti piir. Aastane lepingupikendus tähendab, et Blues loodab endiselt, et Dallas Starsi 1999. aastal Stanley karikani viinud peatreener suudab siiski ka St. Louisesse lõpuks rõõmu tuua.

Märtsis oma endise tööandja Philadelphia Flyersi vastu karjääri 700. põhihooaja võidu saanud Hitchcocki on nende arvestuses läbi aegade edetabelis edestamas vaid kolm kolleegi.

Kihlveo kaotanud Calgary linnapea pandi laulma

Kihlvedude kohta kehtib üks hea tõdemus - mõned võidad ja mõned kaotad. Nii on tänavustes playoffides läinud ka Calgary linnapeal Naheed Nenshil. Avaringist oma Vancouveri ametikaaslase vastu võidu kätte saanud meer jäi teises ringis Anaheimi linnapeale alla.

(foto: cbc.ca)
Luuletust seekord lugema ei pidanud. Tuli hoopis vastasmeeskonna särki kandes laulda. Kena retrosärgiga Nenshi tegi selle koos kaaslastega eile ära.


Lisaks Disney populaarsest filmist "Frozen" pärit laulule tuli loomulikult teha ka midagi mõistlikku. Nenshi poolt oli selleks annetus Anaheimis tegutsevale organisatsioonile, mis aitab raskustes noori.

Ducks nurjas Blackhawksi tagasituleku, asus seeriat juhtima

"See on Ducksi hoki, meile ei meeldi miskit lihtsalt teha." - need on Ryan Kesleri sõnad pärast läänekonverentsi finaali viiendat mängu, kus Ducks normaalaja lõpus kaheväravalise edu käest lasi, kuid lisaajal siiski võitis. Oma ajaloo jooksul kaks korda finaalis käinud klubi on nüüd kolmandast ühe võidu kaugusel.

(foto: Getty Images)
Ducksi fännid võivad võidus enim tänada head algust ja Matt Beleskeyt, kes lisaaja 45. sekundil kohtumisele joone alla tõmbas. Kui eelmises mängus sai Ducks veidi enam kui poole minutiga kolm väravat, siis nüüd "vaid" kaks. Avakolmandiku kuuendal minutil viisid kodusatsi 2-0 ette Kesler ja Cam Fowler.

"Esimest korda selle seeria ajal ei teinud me head algust," tunnistas Joel Quenneville. "See võis lõpuks otsustavaks saada, aga tegime siiski vägeva tagasituleku."

Pärast Sami Vataneni väravat pidi Blackhawks oma tagasitulekuga pihta hakkama 0-3 seisu pealt. Frederik Anderseni väravale saadi esimese 20 minutiga vaid kolm pealeviset. Viimati tuli meeskonna poolt playoffides selline unine algus 1996. aasta kevadel.

Algselt nokiti kaotusseisu kallal nii teise kolmandiku alguses kui lõpus. Teuvo Teräväinen tegi teise minuti alguses 1-3 ning Brent Seabrook viimasel minutil 2-3. Sellel perioodil kuivasid omakorda Ducksi võimalused kokku - Blackhawks oli pealevisetega üle 13-5.

Viimasel kolmandikul sai Quenneville'i meeskond 12 pealeviset, kuid pikalt rabeleti niisama tühja. Ducks sai Corey Crawfordi väravale 8 üritust ning üks nendest oli Patrick Marooni värav. See tuli veidi enam kui viis minutit enne normaalaja lõppu. Tundus, et Ducks on võidu kätte saanud, aga seeria, kus mitu korda 2+ väravat tulnud lühikese aja jooksul, sai järjekordse põneva süžeekäigu.

Oli piisavalt aega üheks deja vu hetkeks. Põhiturniiri lõpunädalatel päästis Jonathan Toews oma meeskonnale kahe hilise väravaga võidu Buffalo Sabresi vastu ning nüüd said Blackhawksi kapten hakkama sama tembuga.

1:50 enne normaalaja lõppu tõmbas Toews omad ühe värava kaugusele ning 37 sekundit enne lõpusireeni tuli ka kummaline viigivärav. Toews saatis litri vasakult äärelt värava ette, aga külaliste jaoks läks sedavõrd õnnelikult, et see põrkus Andersenist Ducksi väravasse.

"Kui olime kolme väravaga maas, siis ei tundunud seis hea, aga meil on harjumuspäratu rahulikkus ja kindlameelsus," rääkis Toews. "Teadsime, et mänguaega on veel piisavalt järgi ja nad peavad järgmise kahe kolmandiku jooksul tegema kõva töö, et meid takistada."

Ducks sai normaalaja lõpus korraliku külma dušši krae vahele, aga peatreeneri Bruce Bourdeau sõnul see siiski meeskonda ei heidutanud: "Ütlesime, et nüüd on meie kord. Ärge olge endast välja ja ärge laske pead norgu. Olge vihased, et me võidu maha mängisime. Tehke seda, mis tegite avakolmandikul ja küll siis kõik laabub."

Asi laabus lausa nii kiirelt, et Beleskey 45 sekundi värav on kiiruselt Ducksi läbi aegade teine playoffides, pärast Steve Thomase 39 sekundi kolli 2003. aasta karikafinaalis.

Blackhawksil läks kohe lisaaja alguses üks vahetus sassi, mis jättis Beleskey ja Kesleri kahekesi ühe kaitsja vastu ning mees, kellest loobumist hooaja keskel tõsiselt kaaluti, viis Ducksi karikafinaalist ühe võidu kaugusele.

"See on tähtsaim värav, mis ma elu jooksul olen skoorinud," tunnistas 26-aastane ründaja. "See on suurepärane tunne, eriti kodumängus. Oleme ühe mängu kaugusel Stanley karikafinaalist. See oli tohutult tähtis värav ja uskumatu tunne."


Ducks pole tänavustes playoffides mitte ühtegi oma 14-st matšist normaalajal kaotanud. Sellega korratakse New York Rangersi poolt 1979. aastal püstitatud rekordit. Rekordit saab täna tähistada ka Ryan Getzlaf, kes jõudis kahe väravasööduga 2+17'ni ning 19 silma pole mitte ükski Ducksi mängija varem playoffides kokku saanud.

Penguins plaanib noortele keskenduda?

Pittsburgh Penguins kogus tänavu põhihooajal 98 punkti. Kui jätta välja tööseisaku tõttu lühendatud 2012/13 hooaeg, siis oli see pingviinide väikseim punktisaak alates hooajast 2005/06, kui üks teatud nr. 87 NHL-is oma esimese hooaja tegi. Aasta ebaõnnestus ja võimalik, et järgmisele hooajale tullakse seetõttu peale uue plaaniga.

(foto: Charles LeClair /USA TODAY Sports)
Penguinsi peamänedžer Jim Rutherford andis kohalikule meediale põhjaliku ülevaate suvistest plaanidest. Nende sekka kuulub drafti avaringi valiku hankimine ja noortele keskendumine.

Vabaagentide jaoks on Penguins alati ahvatlevaks variandiks olnud, aga Rutherfordi sõnul nendega tänavu väga tihedalt tegelema ei hakata: "Meil on mõned noormängijad, kes on hästi arenenud. Loodetavasti saame vabaagentide asemel mängitada mõnda noort."

Seoses vabaagentide turuga pitsitavad Penguinsit alati ka palgaruumiga seotud probleemid. Neli mängijat - Marc-Andre Fleury, Kris Letang, Jevgeni Malkin, Sidney Crosby - võtavad enda alla 32 miljonit palgafondist, mis saab järgmisel hooajal viimaste kuulduste kohaselt olema 71 miljonit dollarit. Eks seegi tõukab Rutherfordi rohkem noorte suunas vaatama.

Samas tõdes eelmisel suvel klubiga liitunud peamänedžer seda, et vabaagentide seas vaadatakse ikkagi ringi. Eriti nende hulgas, kes tänavuse hooaja Penguinsi ridades lõpetasid. Neid mängijaid on kokku üheksa. Lõplikult on "aidaa" öeldud vaid 38-aastasele ründajale Craig Adamsile.

Lisaks loodab Rutherford, et näkkab ka drafti avaringi valiku kalastamisel. Penguins loovutas enda oma David Perroni tehingus Edmonton Oilersile. "Ma ei tea, kas meil õnnestub see saada, aga mitmetel meeskondadel on neid mitu tükki ja nad äkki ei vaja neid nii palju," ütles Rutherford. "Olen paari meeskonnaga juba ka rääkinud."

Eelmisel nädalal teatas Buffalo Sabresi juht Tim Murray, et soovib ühe oma kahest valikust loovutada. Selle, mis annab 21. valikuõiguse.

Lisaks Sabresile on 26-27. juunil toimuvas draftis mitu avaringi valikut ka Arizona Coyotesil, Toronto Maple Leafsil, Philadelphia Flyersil, Winnipeg Jetsil ning tänu Penguinsile endale Oilersil.

Lightning jõudis finaalist ühe võidu kaugusele

Pärast kummalist mustrit, mille kohaselt oli idakonverentsi finaalis ühe meeskonna väravavaht järjestikustes kohtumistes lasknud kuus väravat ning siis teise satsi oma viis väravat, tegid Tampa Bay Lightning ja New York Rangers korraliku jalkaskooriga mängu. Lightning võitis võõrsil 2-0 ja on nüüd karikafinaalist ühe võidu kaugusel.

(foto: Bruce Bennett/Getty Images)
Kui eelmistes kohtumistes oli kaitse kärisenud, siis nüüd tegi Lightning oma kapsamaal meisterliku töö. Rangers jäeti vaid 26 pealeviske juurde. Kokku blokeeriti 24 üritust. Ben Bishop sai karjääri teise playoffide puhta paberi olgugi, et vahetult enne kohtumist tegi üks meeskonnakaaslane talle ebameeldiva üllatuse.


"Ilmselgelt polnud me rahul sellega, et eelmistes mängudes rohkelt väravavõimalusi kinkisime," rääkis Bishop. "Olime täna paremad. Kutid tegid lõpus mitu tähtsat blokeeringut."

Tuntud tõdemus "kaitse on edu aluseks" pidas paika. Iseenesest tegutses ka Rangers enda tsoonis korralikult - Henrik Lundqvist seisis silmitsi vaid 22 vastaste üritusega - aga kaks osavat lahendust tähendasid seda, et külalised said siiski kaks kolli.

Kuus ja pool minutit enne teise kolmandiku lõppu avas Steven Stamkose söödust skoori Valtteri Filppula. Enne seda elas Lightning üle enamvähem järjest tulnud kaks karistust. Rangers jäi lõpuks nelja ülekaalu olukorraga nulli peale. Stamkos & Co kasutas ühe oma kolmest ära. 2-0 tuli veidi enam kui poolteist minutit enne perioodi lõppu just kapteni enda poolt, kes suunas võrku Nikita Kutšerovi ja Ondrej Palati poolt vingelt ehitatud võimaluse.

Playoffe kahvatult alustanud Stamkos on märkamatult jõudnud neljamängulise väravasoone peale, mis on lõpumängudes tema karjääri parim seeria.

"Teadsin koguaeg, et mängin õiget moodi ja kui sa mängid õigesti, siis hakkavad asjad mingi hetk laabuma," ütles Stamkos oma produktiivsuse paranemise kohta. Samuti märkis ta, et sellele on kaasa aidanud tema ääre peale nihutamine.

Rangersit ootab nüüd ees järjekordne ellujäämisheitlus. Nendega on varasemalt suurepäraselt toime tuldud, kuid seda kodupubliku ees. Seeria kuues mäng toimub Tampas.

"Peame minema ja enesekindlalt mängima, peame näitama oma parimat mängu ja üritama võitu," lausus Marc Staal.


Lundqvist on alates 2007. aastast Rangersi kodus toimunud ellujäämisheitlustes viinud kümne järjestikuse võiduni. Enne tuleb aga üle elada mäng Tampas, mis peetakse ööl vastu kolmapäeva.

Franson soovib Torontosse tagasi minna?

"Rendimängijate" hankimisega kaasneb alati risk. Tore on, kui need kenasti õnnestuvad - nagu mullu Marian Gaboriku ja Los Angeles Kingsi puhul - aga kohutav, kui asi siiski ei laabu. Nashville Predators andis Cody Fransoni nimel ära suure hulga vahendeid, aga tema esitused kuldses särgis jäid väga tagasihoidlikuteks.

(foto: Christopher Hanewinckel/USA TODAY Sports)
27-aastane kaitsja käis Predatorsi eest põhihooajal jääl 23 kohtumises. Hea ründava kaitsemängijana tuntud mees suutis nendes kohtumistes aga teha vaid 1+3. Rohkelt oli kohtumisi, kus ta ka lihtsalt koosseisust välja jäeti. Ta puudus ka playoffide avamängust ning keskmiseks mänguajaks kujunes lõpuks vaid 14 minutit ja 36 sekundit.

Ühe sõnaga - Fransoni tehing ebaõnnestus Predatorsil täielikult. Eriti veel seetõttu, et tõenäoliselt ta uueks hooajaks enam kantrimuusika pealinna ei naase. Vaatamata kehvale poolaastale saab temast kindlasti üks tänavuse vabaagentide klassi ihaldatumaid mängijaid. Augustis 28-aastaseks saav mees loodab, et ka Leafs asub tema teenete eest heitlema.

"Olen 100% valmis Torontosse naasma. Loodan, et nad on üks nendest meeskondadest, kes minuga ühendust võtavad," rääkis Franson eile antud intervjuus.

Eelmisel suvel liikusid jutud, et vabaagendid ei soovinud Mike Babcocki tõttu Detroit Red Wingsiga liituda. Franson arvab aga hoopis vastupidi: "Babcocki liitumine muudab Leafsi siirdumise kindlasti huvitavaks ja vabaagentide jaoks intrigeerivaks."

Babcocki on lõppeval nädalavahetusel kiitnud ka Joffrey Lupul. "Meie seis on kindlasti parem kui kolm päeva tagasi," ütles Leafsi asekapten eile.

Lupul on Babcockiga varasemalt tuttav Anaheim Ducksi päevilt. Hooajal 2003/04 tegi Lupul Babcocki käe all oma NHL-i debüüdi. "Üks asi, mis mulle kiirelt selgeks sai oli see, et ta on väga töökas tüüp, kes ennast alati hästi ette valmistab," kiitis Lupul. "Mulle avaldas koheselt muljet, kuidas ta oli iga päev esimesena kohal ja lahkus viimasena. See oli nii iga päev. Tema jaoks oli auasi, et mitte keegi ei oleks töökam."

Müstiline tagasitulek oli asjata, Ducksile taas lisaaja kaotus

37 sekundit on lühike aeg. Selle ajaga ei anna väga palju ära teha. Tuleb aga välja, et see on piisavalt pikk aeg, et hokiväljakul kolm (!) väravat teha. Anaheim Ducks kargas sellise vägitükiga läänekonverentsi finaali neljandas mängus viimasel kolmandikul kaotusseisust välja. Lõpuks oli see aga asjata, kuna Chicago Blackhawks sai taas ühe lisaaja võidu.

(foto: Nam Y. Huh/Associated Press)
Blackhawks oli juhtimas 3-1, kui Ducks järsku seisu pea peale pööras. Täpsed olid Matt Beleskey, Ryan Kesler ja Corey Perry. Ometi pole aga 37 sekundiga tulnud kolm väravat NHL-i rekord. 1979. aastal suutsid Toronto Maple Leafsi Darryl Sittler ja Ron Ellis skoorida kolm tükki 23 sekundiga.

"See on meie meeskonna jaoks hea märk," tunnistas Andrew Cogliano. "Me ei andnud alla. Võitlesime ennast mängu tagasi ja saime väravad, mida vajasime, kuid lõpuks võitsid siiski nemad ning seeria on viigis."

Mängu viis lisaajale mõni minut pärast Ducksi müstilist tagasitulekut tulnud Patrick Kane'i ülekaalu värav. Blackhawks läks algselt juhtima avakolmandiku viimasel minutil, kui Brandon Saad suutis vähemusest skoorida. Emerson Etem viigistas seisu teisel kolmandikul, enne kui Jonathan Toews ja Brent Seabrook kodumeeskonna taas ette viisid.

"Kõik neli kohtumist selles seerias on olnud vägevad hokimängud," rääkis Bruce Boudreau. "Üks peab kaotama, teine võitma. Kui üks meeskonda eksimuse teeb, siis tavaliselt kasutab hea vastane selle ära. Nii juhtuski. Meil olid võitmiseks omad võimalused, aga me ei tulnud sellega toime."

Ducksist sai esimene meeskond alates 2003. aastast, kes suutis playoffides lisaajal vastasest vähemalt 14 pealeviset rohkem teha. 25 minuti ja 37 sekundi jooksul tuli neid 21. Blackhawks jäi seitsme peale, kuid sellest piisas võiduks. Kangelaseks kerkis Antoine Vermette, kelle Joel Quenneville eelmise mängu koosseisust välja jättis.

"Hooaja praeguses faasis ei ole individuaalsed või isiklikud lood tähtsad," jäi võiduvärava autor tagasihoidlikuks. "Peame on meeskonna edu. See on ainus, mis loeb. Olen rõõmus, et võitsime täna."

Hooaja keskel Arizona Coyotesist toodud ründaja oli varasemates mängudes üsna ebaefektiivselt tegutsenud. Playoffides on ta kokku kolm korda koosseisust välja jäetud.

Kohtumisega langesid paar Ducksi rekordit. Ryan Getzlaf jõudis Perry värava juures oma playoffide 15. söödupunktini ning neid pole varasemalt hooaja jooksul ühe mängija poolt nii palju tulnud. Etemi värava juures sai endale karjääri 27. playoffide söödupunkti Francois Beauchemin ja see tõstab ta Ducksi kaitsjate arvestuses läbi aegade edetabeli liidriks.


Seeria liigub nüüd tagasi Anaheimi. Blackhawks pole Quenneville'i ajal kunagi kaotanud seeria 2-2 seisu pealt järgmist kohtumist. 16 võitu on võrdselt nii kodus kui võõrsil ära jagatud.

Flyers tõi KHL-ist täiendusi

Philadelphia Flyers jäi eelmise hooaja lõpus Erik Gustafssonist ilma, kuna rootslasest kaitsja otsustas siirduda KHL-i, kuid nüüd on kaks mängumeest võtnud ette vastupidise teekonna. Flyers toob Venemaalt ära ühe kohaliku liiga parimatest kaitsjatest Jevgeni Medvedevi ja ründaja Aaron Palushaj.

(foto: ak-bars.ru)
32-aastase Medvedeviga on tehtud aastane, kolme miljoni dollariline leping. Tegu kõva investeeringuga arvestades, et Flyers on klubi, kes alati palgafondi ületamisega flirdib. Suure palgasummaga kaasnevad ka suured lootused.


Venemaa koondises kaks MM-kulda võitnud kaitsja mängis viimased kaheksa aastat Kaasani Ak Barsi eest. Tänavu kogus ta 43 põhihooaja mänguga 16 silma (3+13).

Flyers on Medvedevi jaoks esimene NHL-i klubi. Palushaj samas proovib õnne oma viienda NHL-i klubi juures. 25-aastane ründaja on varasemalt kuulunud Carolina Hurricanesi, Colorado Avalanche'i, Montreal Canadiensi ja St. Louis Bluesi ridadesse. Viimane valis ta 2007. aasta drafti 2. ringis.

Palushaj on kõvasti mürgeldanud AHL-is - 258 kohtumisega 194 punkti - aga NHL-is on esitused jäänud tagasihoidlikuteks - 68 matšiga vaid 3+14.

Albaania juurtega ründaja siirdus KHL-i tänavuse hooaja alguses, kui ühegi NHL-i klubi poolt meelepärast pakkumist ei tulnud. Hooaja jooksul esindas ta kahte klubi - Zagrebi Medvešcaki ning Jekaterinburgi Avtomobilisti. 53 põhihooaja mänguga jäi tema arvele 7+14. Flyers tegi temaga kahesuunalise lepingu, mis samuti üheaastane. NHL-is on tema palgaks 575 000 dollarit. AHL-i kukkudes jääb see 225 00 peale.

Medvedev on Vene meediale teatanud, et ka tema tiimikaaslane Ak Barsist Aleksandr Burmistrov soovib samuti NHL-i naasta. 2010. aasta drafti 8. valiku mängijaõigused kuuluvad Winnipeg Jetsile.

Lightning hävis Rangersile

Viimases kahes mängus kokku 12 väravat skoorinud Tampa Bay Lightning sai idakonverentsi finaali neljandas mängus tunda sama, mida New York Rangers pidi eelnevalt kannatama. Rangers viigistas seeria 2-2 peale ülekaaluka 5-1 võiduga, kus ärkasid ellu paar senimaani lihtsalt kaasareisijat.

(foto: Chris O'Meara/AP Photo)
Seni playoffides vaid ühe värava teinud Rick Nash lõpetas 2+1'ga ning oma playoffide esimese sai kirja Martin St. Louis. Kena läbimurdega avas Nash mänguskoori avakolmandiku lõpuminutitel. Teise kolmandiku alguses tundus, et mängima oli tulnud vaid üks meeskond.

Lightning sai teise perioodi keskel tänu Steven Stamkose väravale viigi kätte ning üks hetk jõuti pealevisete arvestuses 10-1 eduni. Kolmandiku lõppnumbriteks kujunesid 19-6. Kodumeeskonnal oli selge ülekaal, aga puhkama tuli minna siiski kaotusseisuga.

Pärast Stamkose väravat pani Rangers viie pealeviskega kaks väravat. Chris Kreider suskas sisse Ben Bishopi poolt lahti jäetud litri ning Keith Yandle'il õnnestus tänu Victor Hedmanist tulnud rikošetile saada oma esimene playoffide värav.

"Mängu esimeses pooles mängisime üsna hästi. Seejärel said nad mõned õnnelikud põrked ja kasutasid oma võimalused ära," tunnistas Bishop, kes lasi viis tükki vaid 24 pealeviskega. "Viimasel kolmandikul, lõpu eel, nihkusime oma mänguplaani juurest ära, aga mängu esimeses pooles mängisime hästi."

Viimasel kolmandikul sai Nash oma teise ning St. Louis skooris esimest korda alates 6. aprillist. "See, et nad täna lõpuks paar tükki skoorisid andis meile veidi hingamisruumi ja mängust ei kujunenud pingeline üheväravalise eduga mäng," rääkis Alain Vigneault. "See on ilmselgelt väga positiivne."

Tegu tänavustes playoffides esimese mänguga, mille Rangers võitis rohkem kui üheväravalise eduga.

Jon Cooper oma hoolealuste mänguga aga muidugi rahul polnud. Võimalik, et video üle vaatamine ajab taas öökima. "Need inimesed, kes hommikul mängu protokolli vaatavad võivad mõelda, et Tampa jäi teenimatult võidust ilma, aga kui sa koha peal mängu jälgisid, siis sa nii kindlasti ei mõtle," ütles Lightningu peatreener.

Lightning sai Rangersi 24 pealeviske vastu 39, aga pärast veidrat teist kolmandikku meeskonna mängu enam elu sisse ei tulnudki. Frustratsioon viis kohtumise lõpus veel ka mitmete karistusteni. PIM-e oli kodumeeskonnal lõpuks vaid kolm vähem kui pealeviskeid. Rangers jäi 26 juurde.

"Viimase 48 tunni jooksul oli raske asju mitte üleanalüüsida," lausus Rangersi ajaloos esimese väravavahina vähemalt kolmel erineval hooajal playoffides kümne võiduni jõudnud Henrik Lundqvist. "Kogu meeskond parandas oma mängu. See on hea, kui tunned, et teete seda koos, mitte vaid üks-kaks kutti."

Pärast viimast kahte mängu oldi Lundqvisti krae vahel, kuna rootslane oli alles teist korda oma karjääri jooksul järjestikustes mängudes kuus väravat lasknud. Nüüd on karm tõde see, et Bishop on kahes mängus järjest lasknud viis väravat. Selline aps juhtus tal viimati 2011. aastal.


Rangers skooris viimati playoffides võõrsil viis väravat järjestikustes mängudes 1994. aastal, kui oma viimane Stanley karikas võideti. Hea enne?

VIDEO: Babcock jättis Detroidiga hüvasti

Järjestikused playoffide kohad, kaks karikafinaali, üks Stanley karikas, põhihooajal keskmiselt üle 104 punkti kogumine - need on (võimsad) Mike Babcocki saavutused Detroit Red Wingsi peatreenerina. Kõige selle meenutamine võttis isegi kivinäo poolest tuntud treeneril silmad märjaks.

(foto: Paul Sancya/AP Photo)
Babcock oli juba täna Torontost tagasi, et Detroidi kogukonnaga hüvasti jätta.


Lisaks sellele tänas kogu Babcockide pere kohalikus ajalehes kõiki Red Wingsi fänne.

Mike Smith: "MM tõestas taas, et olen üsna hea väravavaht."

Mike Smithil on selja taga ülimalt raske ja masendav aasta. Just tema pidi valvama väravat Arizona Coyotesil. kes kujunes põhihooaja käigus läänekonverentsi halvimaks meeskonnaks. Üle kivide-kändude oli Smithil läinud ka üleeelmine hooaeg, mis tõi esile mitmeid tema võimetes kahtlejaid.

(foto: Sergei Grits/AP)
33-aastane puurivaht aga usub, et esitused MM-turniiril näitasid, et teda ei maksa maha kanda. "MM tõestas taas, et olen üsna hea väravavaht," rääkis Smith Coyotesi kodulehele. "Vaimselt oli aasta minu jaoks väga raske. Füüsilises mõttes tulin sellega kenasti toime, aga vaimu jaoks on hea, et lähen nüüd suvepuhkusele pärast seda, kui umbes kolm kuud üsna head hokit mängisin."

Smith lõpetas hooaja tõesti kenasti, olles tõrjeprotsendi arvestuses üks viimaste kuude parimaid. Silmapaistev oli tema mäng ka MM-il, kus ta alustas kümnest Kanada kohtumisest kaheksa, lastes nendes endale vaid 1.5 väravat ning hoides tõrjete efektiivsust 93.2% juures.

MM-kuld aitas kindlasti leevendada masendust, mis tänavuse aasta jooksul peale kippus. Smith lõpetas NHL-is hooaja mõnede oma karjääri halvimate numbritega. 62-st kohtumisest tõi ta Coyotesile vaid 14 võitu, lastes keskmiselt 3.16 väravat mängus.

Suvi on Smithi jaoks hea võimalus vajutada restart-nuppu. Talle makstakse aastas kuus miljonit dollarit ja seda veel nelja hooaja jooksul. Ta on vankumatu Coyotesi esinumber ja meeskonna alustala. Suuresti just tema esituste toel mindi kolm aastat tagasi läänekonverentsi finaali.

Nüüd on Coyotesit meeskonna ümberehitamise käigus ees ootamas veel paar rasket aastat, kuid Smithi lepingu viimasteks hooaegadeks peaks tema ees olema juba piisavalt hea sats, et taas suures mängus kaasa lüüa.

Kuna uudis on Smithi kohta, siis ei suuda vastu panna kiusatusele meenutada eelmise hooaja lõbusat omaväravat.


Elu ilma Babcockita: kellega jätkab Red Wings?

20 miljonit dollarit viie aasta peale. See oli Detroit Red Wingsi poolne maksimum pakkumine Mike Babcockile. Peamänedžer Ken Holland ei olnud valmis riskima pikema lepinguga, ega polnud nõus ka ülemõistuse maksma. Kõik see jäeti Toronto Maple Leafsile. Red Wings hakkab üle kümne aasta taas uut peatreenerit otsida.

(foto: Julian H. Gonzalez/DFP)
Mingis mõttes võib muidugi öelda, et Red Wingsil on uus peatreener juba olemas ja seda pikemat aega. 2011. aastal toodi Lääne-Michigani ülikooli peatreeneri toolilt Babcocki abiliseks härra nimega Jeff Blashill. Aasta hiljem määrati ta Red Wingsi AHL-i meeskonna Grand Rapids Griffinsi etteotsa ja sellele on järgnenud enneolematu edu.

Griffins alustab ööl vastu esmaspäeva järjekordset AHL-i läänekonverentsi finaalseeriat. Blashill on oma ajal meeskonna kõigil hooaegadel vähemalt sinnamaani viinud. Kaks aastat tagasi pandi ka Calderi karikas kotti. 41-aastane ameeriklane on ennast tõestanud võimeka juhendaja ning noormängijate arendajana.

Petr Mrazek, Gustav Nyquist, Tomaš Tatar, Tomaš Jurco, Riley Sheahan, Luke Glendening, Joakim Andersson, Landon Ferraro, Brendan Smith - terve posu mängumehi, kes 2013. aastal Griffinsile klubi ajaloo esimese Calderi karika tõid, on nüüd Red Wingsi ridades Stanley karikat jahtimas. Ja tõenäoliselt asutakse seda tegema sama peatreeneriga.

Babcock ise on väidetavalt juba välja öelnud, et Blashillist saabki tema mantlipärija. Alates Babcocki lahkumisotsusest on olnud mitmeid spekulatsioone, kuid tõenäoliselt võtabki tüüri üle Blashill. Griffinsi eilsel treeningul tegi ta selle soovi ka avalikuks.

Holland on uue peatreeneri otsingute kohta öelnud: "Ma ei hakka töökohale intervjueerima kaheksat või kümmet inimest. Võimalik, et ma intervjueerin ühte. Võimalik, et kahte-kolme. Ma otsustan selle lähipäevadel. Ma usun, et saame endale hea treeneri."

Olgu selleks treeneriks kes tahes, vaadates peale kasvanud talentide hulka, siis tundub, et Red Wingsi järjestikune playoff-kohtade seeria kestab veel mõningat aega.

Ducks asus uuesti lääne finaali juhtima

Kahest kodumängust ühe ära andnud Anaheim Ducks heastas selle kiirelt. 1-1 viigiga Chicagosse läinud läänekonverentsi finaal jätkub seal Ducksi 2-1 eduga. Sama oli ka seeria kolmanda mängu lõpptulemus. Bruce Boudreau hoolealused suutsid kenasti hoida edukat seeriat, mis tulnud kohtumise avavärava skoorimisega.

(foto: Michael Goulding/OC Register)
Patrick Marooni ülekaalu värav viis selleni, et Ducks võitis tänavustes playoffides kuuenda mängu, kus ise on avavärav tehtud. Kaotuste lahtris on baranka. Külalised kasutasid oma ainsa ülekaalu ära, samas kui Blackhawks pani viiest null. Kogu selle ajaga läksid Ducksi väravale vaid üksikud pealevisked.

"Me ei olnud rahul sellega, mis eelmises mängus juhtus," rääkis 27 tõrjet teinud väravavaht Frederik Andersen. "Tänane oli väga oluline pärast seda, kui eelmises mängus vähemuses olles kaks väravat lasime. Tahtime täna paremad olla."

Ducks surmas vahetult pärast enda esimest väravat ära ka ühe neljaminutilise karistuse, kui Jakob Silfverberg kõrge kepi eest istuma läks. Samas sai Blackhawks poolteist minutit pärast karistuse lõppu viigi siiski kätte. Ducksi kaitsjad keerasid paraja käki kokku, jättes litri värava ees Patrick Kane'i kätte ja ega 2013. aasta playoffide MVP seda seal tagasi andma ei hakka.

Kane asus oma karjääri 45. playoffide väravaga Steve Larmeri kõrval jagama Blackhawksi läbi aegade edetabeli 6. kohta. 62-ga on selle tipus Bobby Hull.

Teise kolmandiku lõpus jõudis Simon Despres samas enda karjääri esimese playoffide väravani. Vahetustehingute tähtajal Pittsburgh Penguinsist toodud mängumees on Ducksi ajaloos kolmas kaitsja, kelle karjääri esimene playoffide värav on osutunud võidu toonud tabamuseks.

"Ma pole suurem asi skoorija," tunnistas 23-aastane kanadalane. "Soovisin lihtsalt pealeviske võimalikult kiirelt teele panna ning üritasin selle väravale saada."

Mõlema Ducksi värava puhul sai Ryan Getzlaf endale söödupunkti. Meeskonna kaptenil on neid playoffides nüüd 14. Tervelt viis rohkem kui järgnevatel. "Oleme viimaste aastate jooksul playoffides erinevatest olukordadest palju õppinud - võidud, kaotused ja kõik see. Me kasvame grupina," rääkis Getzlaf pärast mängu selle kohta, kuidas valusast teise kohtumise kaotusest üle saadi.

Vaatamata mitmetele ülekaalu olukordadele sai Blackhawks vastasest vaid ühe pealeviske rohkem. Meeskonna mänguplaanist ei tulnud midagi välja. "Me polnud palju ründetsoonis, ega suutnud neid väsitada. Me väsisime hoopis ise ära, kuna pidime koguaeg kaitsetsoonist kiirelt rünnakule minema. Seetõttu ei saanud me piisavalt head hoogu sisse, et neid survestada. Nad võtsid karistusi, aga me ei pannud neid selle eest maksma," rääkis Blackhawksi boss Joel Quenneville.


Numbrid on nüüd seerias Ducksi poolele kaldunud. Läbi aegade on 1-1 viigi pealt 3. mängu võitjad järgmisesse ringi edenenud 67% juhtudest. Kui see võit on suudetud võõrsilt võtta, siis on edasipääs õnnestunud 71.5% juhtudest.

Asi ametlik: Leafs tutvustas Babcocki

Arvestades Toronto Maple Leafsi reputatsiooni, võisid eilsed kuuldused selle kohta, et Mike Babcockist on saanud meeskonna uus peatreener nii mõnelegi tunduda naljana. Nüüd võib aga enda näpistamise lõpetada. Leafs tutvustas ametlikult oma uut peatreenerit, kes loodab aastaid raskustes olnud klubi tippude sekka tagasi tõsta.

(foto: Dan Hamilton/USA TODAY Sports)
"Sellest saab massiivne väljakutse," tõdes Babcock. "Ma usun, et see on kogu Kanada meeskond ja me peame Kanada meeskonna uuesti kaardile tõstma."

40ndatel ja 60ndatel domineerinud Leafs võitis viimase oma 13-st Stanley karikast 1967. aastal. Püha graal loodetakse Kanada suurimasse linna tagasi tuua. Kuigi see ei saa lihtne olema ning Babcock mõistab seda: "Ärge arvake, et valu pole tulemas, see tuleb kindlasti. Ma aga ei tulnud siia vaid selleks, et meeskond playoffidesse viia. Eesmärgiks on karikas võita."

Leafs on viimase kümne aasta jooksul vaid korra playoffides mänginud. Väljakutse seoses meeskonna käekäigu muutmisega ja perekonna soov olid need faktorid, mis 52-aastase peatreeneri Torontosse viisid. "Detroidist lahkumine oli raske otsus, aga ma tahtsin Maple Leafsi treeneriks saada ja see oli minu perekonna jaoks sobivaim valik," tunnistas Babcock, kes märkis, et Buffalo Sabres pakkus talle suuremat palka ja pikemat lepingut.

Seejuures tunnistas eile hilisõhtul üks anonüümne allikas, et Sabres oli vahepeal Babcocki liitumises juba sedavõrd kindel, et esmaspäevaseks plaaniti pressikonverentsi. Tema tulekusse usuti viimase hetkeni.


Ka Leafs polnud Babcocki saamises lõpuni kindel. Eile lendas endine Tampa Bay Lightningu boss Guy Boucher spetsiaalselt Torontosse töövestlusele. Huvi tema teenete suhtes oli suur, seda kinnitas Leafsi president Brendan Shanahan.

Võimalik, et Boucherist saab nüüd üks Babcocki abilistest. Toetava personali kokku panemisega hakatakse aktiivselt tegelema. Samuti jätkub uue peamänedžeri otsimine. Vähemalt mõneks ajaks on Torontos kõik roosiline.

Blue Jackets täitis mitu aastat vaba olnud kapteni koha

Kapteni amet on pealtnäha pelgalt formaalsus, kuid ilma C-tähte kandva vennikeseta mängimine on siiski väga haruldane. Columbus Blue Jackets tegi seda lausa mitu aastat. Alates tunamullusest hooajast, kui Rick Nash New York Rangersisse saadeti. Alles nüüd jõuti uue kapteni nimetamiseni.

(foto: foxsports.com)
C-täht läheb Nick Foligno särgi peale. 27-aastane ründaja tegi tänavu ülekaalukalt oma karjääri parima aasta, kui kogus 79 põhihooaja mänguga 73 silma (31+42). Ta oli nii punktide kui väravate osas meeskonna liider. Samuti näitas ta häid liidriomadusi väljakult eemal.

"Viimase kolme aasta jooksul on Nick Foligno olnud väljapaistev nii jääl, riietusruumis kui ka meie kogukonnas. Ta on oma töötahte kaudu teeninud meeskonnakaaslaste, treenerite ja fännide austuse nii jääl kui sealt eemal tegutsedes, näidates oma kirge mängu suhtes ja kaastundlikust teiste suhtes," teatas Jacketsi peamänedžer Jarmo Kekäläinen klubi kodulehe vahendusel. "Meil on suur au tutvustada teda kui meie hokiklubi uut kaptenit."

Foligno saabus Columbusesse 2012. aasta suvel, kui Ottawa Senators temast loobus. 2006. aasta drafti avaringi valik alustas tagasihoidlikult 45-st mängust 19 punktiga, aga viimastel aastatel on ta läinud aina paremaks.

Kapteni amet on Folignole juba tuttav tänavustest Tähtede mängust. Kui seal midagi selgusetuks jäi, siis saab ta nõu küsida oma isalt Mike'ilt, kes on endine Buffalo Sabresi kapten.